Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Strezi


Strezi
őstag

Nocsak, nocsak! Ideje megnézni, meghallgatni egyet?! Már az előző szériáról elég jó visszajelzések jöttek a tesztekről.
Illetve akkor idéntől hivatalos az 1000cd/nm is? Vajon mekkorák lesznek belőle? 77" ?

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2) bteebi válasza Strezi (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Philipsből nem hinném, hogy lenne 77"-es, de majd kiderül. Amúgy tetszetős, lehet, hogy be kellene nevezni egy ilyenre. Ezt még akár dedikált hangrendszer nélkül is el tudom képzelni (leginkább persze TV műsorokhoz), mert a B&W nem gyárt rossz hangcuccokat. Az Ambilight meg már csak egy kellemes ráadás.

Kíváncsi leszek a Samu OLED-jére, talán majd jövőre kerül piacra, ha jól tudom.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ezekben hol az 50W hangszórórendszer?
Tapasztalataim szerint ekkora teljesítményhez térfogat is társul... az meg itt nem nagyon van. Vagy ez az 50W amit felemészt a hangrendszer?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4) Partz válasza Strezi (#1) üzenetére


Partz
senior tag

Ezek a modellek 55", 65"-ban lesznek kaphatóak. Év végén jönnek a magasabb modell számú tévéik, azokban lesz a jobb hangrendszer, gondolom valami soundbar. Ezektől a lefelé sugárzó integrált csodáktól olyan sokat nem várnék.
1000 nites csúcs fény hideg, élénk beállítások mellett értendő, kalibrált/mozi módban valamivel alacsonyabb szokott lenni. Az tény tavaly is a TP Vision/Philips nyerte a nit versenyt oled fronton, viszont az ABL nagyon erősen játszott, idén javítottak ezen is állítólag.

(#5) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Jó lenne, ha ilyen kategóriás tv-kbe egyszer már egy normális rendszer chip-et is betennének, amivel egy csatorna váltás nem 2 másodpercig tart, illetve az android tv sem egy 30 ezer forintos telefon szintjét hozná. Nevetséges, hogy egy akármilyen 40-50 eFt-os android smart box (akár több éves kontrukci) keresztbe hosszába veri teljesítményben és időtállóságban a tv-k rendszereit.

Szeretem a philips-ek ambilight-ját (ilyen tv-m van nekem is), meg a képminőségét, de maga a képfeldolgozáson kívüli vezérlés egy óriási hulladék és ezért nagyon mérges vagyok a márkára (és sok másikra is).

(#6) Partz válasza sebgutkopf (#5) üzenetére


Partz
senior tag

Állítólag egy új MediaTek chip lesz ezekben a tévékben a Panasonic GZ2000-hez hasonlóan, ezért képesek a Dolby Vision-re. Az Android nem rajtuk áll, ezekben a tévékben debütál először a 9-es Pie verzió.

(#7) bteebi válasza Partz (#6) üzenetére


bteebi
veterán

Nem a Droid volt a kifogás, hanem a TV-hez köthető gyenge SoC, amivel nem bírja kellő sebességgel meghajtani a rendszert. Ez már 150-200k körül is gáz, nemhogy félmillió fölött...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) Busterftw válasza bteebi (#7) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt én sem értettem soha, miért nem tudnak egy középkategóriás snapdragont belerakni.

Eddig a WebOS az egyetlen ami elfogadható sebességgel működött nálam.

(#9) #21180672


#21180672
törölt tag

arra van ötletetek hogyan lehet ambilight-ot csinálni nem philips tvre?

(#10) Kroni1


Kroni1
veterán

Örvendetes a Dolby Vision, az Ambilight-ot is imádom, jó lenne ha az árak is csökkenének már... Az android valóban gyorsulhatna, bár van 2017-es tv a családban egyáltalán nem olyan vészes mint ahogy páran leírják, teljesen átlagos a sebessége, igaz kicsit valóban kusza a menüje, de szokható..

(#11) zetor2000 válasza #21180672 (#9) üzenetére


zetor2000
senior tag

eBayes kit...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#12) Youri


Youri
veterán

Ez most akkor Philips Philips, vagy ezt is valami Alibabás cég gyártja?

RTX ON

(#13) bteebi válasza Busterftw (#8) üzenetére


bteebi
veterán

Baromi egyszerű. Ne legyen túl jó... Egy szoftverfrissítés, és az addig is lassú TV annyira belassul, hogy inkább veszel egy újat ;].

#12: Jó kérdés. A panel ugye LG, az audiovizuális üzletágat meg amúgy már évekkel ezelőtt eladták, szóval szerintem aligha lehet "Philips Philips"-nek nevezni bármilyen TV-jüket...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) dualcore válasza Youri (#12) üzenetére


dualcore
őstag

Már rég a TP-vision vette meg a Philips gyárat (kína) és ott gyártják őket.

(#15) sebgutkopf válasza Busterftw (#8) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ja ja. Alap tv működésben nekem is a web OS tűnik a legpörgősebbnek. Mindezek mellett szüleimnek van egy igen drága LG-jük, ami baromi okos, de amikor az öregem kérdezte, hogyan tudna visszanézni műsort rtl most-ról, na attól már megkotlott a drága 1 éves LG is, míg a filléres android boxnak ez semmi gondot nem jelent.

Hogy őszinte legyek ez a SoC-n történő spórolás minden gyártónál annyira irritáló, hogy talán jobb lenne, ha ezeket az okos funkciókat ki is hagynál a tv-ből, csak legyen egy jó panel, meg tuner benne és kész. A működésképtelen funkciókért meg had ne fizessek már, majd veszek olyat külön, ami működik is.

Saját bőrömön pedig a Philips vonalon tapasztalom milyen gyenge soc van benne.

(#16) Dr.NX válasza #21180672 (#9) üzenetére


Dr.NX
addikt

(#17) zsozsa74 válasza sebgutkopf (#15) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Én is így vagyok. A POS9002-t nyúzom, ami mint kijelző, nekem fantasztikus, de egyébként majdhogynem egy kalap xar. Kizárólag a source gombot használom a tévéhez... :W

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#18) Hatvan9 válasza bteebi (#13) üzenetére


Hatvan9
senior tag

A Philips audio részlegét nemrég teljes egészében vissza vásárolta az anyacég.Ami a TV részleget illeti a TP vision, mint üzleti parner 70% -os részesedést birtokol megegyezésük szerint 2012 -től a TP Vision székhelye is Amszterdamban van, a gyártás pedig egy akkor épült Lengyelországi gyárban történik.

Hiteles forrás, utána lehet nézni, csak a hülyeség elkerülése miatt leírtam.

(#19) nexplo


nexplo
őstag

30 Philips tv után mondhatom hogy imádom a márkát. Ami bejött eddig: Ambilight, képminőség. Ami pedig hozta az átlagot: design, hangminőség. Ami átlagon aluli: szoftver (okos... tv-nél egy vicc)
Dicséretes hogy a hang is most már szuper lesz de kérdés hogy a szoftver is végre működni fog e..
Illene már összepakolni egy gyors és használható tévét ahol nincsenek hiányosságok. Hozzáteszem ezt a közép kategóriától már kéne tudni a Philips-nek. A belépő szinten pedig maradnának a "buta" tv-k.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.