Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Miért nincs leírva, hogy milyen formátumban, milyen minőséggel szerepelnek a számok a hordozón? Szerintem elég fontos információ.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) zsiga667 válasza Depression (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

A formátum mp3, ez kiderül az előző hírből, a bitrate meg valószínűleg "lemezenként" változik majd, attól függően hogy hány számot akarnak rápréselni az 1GB-s kártyára.

(#3) Horbal


Horbal
őstag

Én gondolom rosszul, vagy itt megint nagyban fog menni a csomagolóanyag pazarlás -> környezet szennyezés.

Mi a bánatnak egy ekkora doboz (papír + műanyag) egy ilyen kis körömnyi vacaknak...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#4) Symbio válasza Horbal (#3) üzenetére


Symbio
senior tag

Gondolom, mert egy ilyen körömnyi vacakot nem rakhatsz ki a boltban a polcra és nem fér rá az elektronikus lopásvédő matrica sem :D
Engem inkább a minősége érdekel. Pénzért sz@rrá tömörített MP3-at ki fog megvenni? :W

(#5) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Hát ez érdekes lesz, de kivárom a végét :)

...

(#6) zsiga667 válasza Symbio (#4) üzenetére


zsiga667
addikt

Azt a "szarrá tömörített" 320-as mp3-at az emberek 99%-a nem tudja megkülönböztetni egy Audio CD-től, még úgy sem ha a CD anyagát tömörítik, jelen esetben pedig (valószínűleg) ugyanabból a masterből fogják kódolni az mp3-at amiből a CD-t...

(#7) Depression


Depression
veterán

Csomagolóanyag még hagyján, mert azt lehetne újrafelhasználható anyagból készíteni. De minden albumhoz adnak egy kártyaolvasót is, amiből tényleg elég lenne összesen 1 darab! Ötletgazdaként: veszel egy ilyet a boltban, és az eladó megkérdezné, hogy szeretnél-e egy ilyet ingyen és bérmentve. Ha igen, ad egyet a kosárkából, de egy idő után már nem sokan tartanának rá igényt, az tuti.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8) Major Major


Major Major
őstag

A képekről azt hittem hirtelen, hogy e-ink borítása van a lejátszónak, és mindig kiteszi az aktuális album artot :)

(#9) Hege


Hege
tag

Én is a hozzá csomagolt kártyaolvasón haltam be. A bakelit lemezhez sem adnak lemezjátszót, de még a CD-hez sem CD lejátszót ... és már sorolhatnám. Ráadásul ehhez sem lejátszót adnak, csak egy usb-s olvasót elősegítve ezzel, az MP3-ak számítógépre történő másolását, ami ellen meg egyébként kézzel-lábbal tiltakoznak. Ez az olvasó hozzácsomagolás is csak jó üzlet valakinek.

Inkább lenne a lemezboltokban egy (több) USB slot, amire bedugod a saját pendrive-od lemásolod az albumokat (DRM-mel, vagy akármivel), amikre szükséged van és a pénztárnál fizetsz. Ezután a cucc a tied, mert megvetted, azt csinálsz vele, amit akarsz.

Metrón MP3-at hallgatni bőven jó a 320 kbps, az audiofil-ek meg vegyenek CD-t vagy Bakelitet.

Ráadásul az 1GB-os kártyára 1 albumot rárakni iszonyat pazarlás. Jó, ha az 1/3-át kitölti.

Áh, hülyeség az egész.

(#10) liksoft


liksoft
nagyúr

Nem látom a kártyán az előadót! Ha ilyenből egy párat bedöntök a zsebembe, honnan tudom melyiket tettem az olvasóba? :F Mindbe belehallgathatok mire megtalálom? :F Vagy vigyem a nagy tokot? Akkor már inkább audio CD-ként viszem és úgy hallgatom.

HiFi hívőknek meg bakelit. CD-t ne említsen senki. Esetleg még a DVD Audio jöhet számításba.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11) simonzé válasza liksoft (#10) üzenetére


simonzé
addikt

Ez tényleg komoly probléma. Nekem összesen 2db DV kazettám van, de sosem tudom melyiken van amit keresek. Ha nincs rajta infó az előadóról, akkor elég halva született a formátum.
Tutommal itt nincs másolásvédelem sem. Szóval azt másolsz fel az üres helyre amit szeretnél. Szerintem az emberek megszokták már hogy azokat a számokat pakolják fel egy 1-2-4-8-16 GB-os tárolóra amiket szeretnek. Nem fogják cserélgetni a kártyát. Ez alapján minden olyan audiolejátszós kezdeményezés amely mögött nem áll valamilyen online tartalombővítési lehetőség halálra van ítélve.
Fura hogy ez a Sandisknek nem nyilvánvaló.

I don't fit in. I fit out.

(#12) Gabesz84 válasza simonzé (#11) üzenetére


Gabesz84
őstag

dehogynem, a sandisk a lejatszoihoz 1 honapos rhapsody elofizetest szokott volt csomagolni. Ez sztem csak arra jo, hogy kiuritsek a raktarat, ami plafonig van 1gb-os microSD-vel :)

(#13) Depression


Depression
veterán

Viszont egy előnye van: nincs több karcos CD/DVD. Remélem hamarosan előrukkolnak ilyennel a játékoknál is. Hisz ott tényleg van, akinek számít a doboz (leírás, stb az online vásárlással szemben), annak ez jó alternatíva lenne.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14) Peter13


Peter13
senior tag

Én nem sok értelmét látom, aki eleve mp3-at akar az pl szerintem inkább letölti, és még olcsóbb is...és/vagy 20 ilyennek a tartalmát feltolja a most már igazán nem drága 8 gigás lejátszójára és nem visz magával egy marék bélyeget....mindegy, biztos jó. Egészen addig amíg ez az "izé" ("minek nevezzelek?") nem a CD HELYETT van, hanem mellette létezik egy lehetséges alternatívaként, ám legyen....sikítani akkor kezdek, ha ez lesz az egyetlen alternatíva.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#15) orbano válasza zsiga667 (#6) üzenetére


orbano
félisten

erről minden ilyen topikban ekezdődik a vite, de úgy baromság, ahogy van. nem egy 300000watt pmpo-s hangfalon kell kihallani a különbséget... de az 1 gigás lemezre nem értem mit kell "rápréselni" a kb 150 megabytenyi hanganyagot :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) orbano válasza Peter13 (#14) üzenetére


orbano
félisten

csak nem merik megtenni, én meghalnék, ha egy album nem jönne ki max 320 kbps minőségben... 1-2 kedvenc albumom még mindig csak abban van meg és szenvedek :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) zsiga667 válasza orbano (#15) üzenetére


zsiga667
addikt

Igen, mindenhol előkerül, ez igaz. És mindenhol előkerül pár audiofil a sokszázezres hangcuccával meg a millióból egy füleivel, és nem bírja felfogni hogy bizony az átlagproli egymillió watt PMPO-s hangcuccon üvölteti a Zámbójimmyt meg a Lagzilajost... Nem arról beszélek hogy nincs aki meghallja a különbséget, hanem arról hogy az emberek jelentős része akár a füle akár a cucca (akár az "igénytelensége") miatt tökéletesen elvan a 320-as mp3-mal.
A másik kérdésre meg, azért, mert 320 az mp3 felső határa, és az mp3 a de facto szabványa a digitálisan tárolt zenének. Persze mehetne rá flac vagy wma-lossless vagy akármi, de ennek a SlotMusic formátumnak az az egyik lényege hogy mindenféle hókuszpókusz codec nélkül megy akármilyen microSD-s mobiltelefonon meg akármilyen USB-porttal rendelkező PC-n.

(#18) misran


misran
tag

Érdekes marketing fogás, de a 21.sz. elején miért nem a letöltős megoldások felé tendálnak a cégek? Vagy most még azt a generációt kell megfogni aki azt szeretné ha a boltban kapna valami kézzelfoghatót a pénzéért? Vagy a letöltős megoldások kiszorítanának egy csomó felesleges réteget az értékesítési láncból?

Az MP3 minőségi vitákat érdemes lenne ott kezdeni hogy miből készítik többnyire az MP3-at? CD-ből? 16 bit? 44Khz?
Itt ketté bontanám:

1., nem lehetne a mai(?) kor technológiájának megfelelően DVD-audiot forgalmazni?

2., a buszon ülve még az mp3 is sok - de 1a., nem mindenki a buszon hallgatja.

Gondolom a fő érv az mp3 mellett (a limiteket is benyelve ezzel) az mp3 lejátszók elterjedtsége.

Ha valaki tud jó magyarázatokat, kérem ossza meg velünk, had okuljunk.

MiSRaN

(#19) Dave™ válasza misran (#18) üzenetére


Dave™
nagyúr

"Érdekes marketing fogás, de a 21.sz. elején miért nem a letöltős megoldások felé tendálnak a cégek?"

Mert ennek egyik kiagyalója a SanDisk, aki memóriakártyákat gyárt elsősorban. Innen kitalálhatod...:)

Vagy most még azt a generációt kell megfogni aki azt szeretné ha a boltban kapna valami kézzelfoghatót a pénzéért?

Ők így gondolják, nem tudni miért.

Vagy a letöltős megoldások kiszorítanának egy csomó felesleges réteget az értékesítési láncból?

Szerintem magasról leszarják a zeneboltokat, semmi gyakorlati érdeke nem fűződik hozzá senkinek sem. A kiadónak a legnagyobb haszon a direkt (online) értékesítés lenne, de ez még nem tudatosult bennük.

nem lehetne a mai(?) kor technológiájának megfelelően DVD-audiot forgalmazni?

Ezt a mobil eszközök közül 0 darab lejátszó képes kezelni, otthoni használatra is nagyságrendekkel több eszköz van, ami CD/MP3/WMA lejátszó, mint ami Audio DVD-t is visz. Volt is erről egy kis értekezés régebben, hogy gyakorlatilag megbukott a dolog, mert az emberek 99%-nak tökéletesen megfelel a CD, holott az Audio DVD egyébként hallható dinamikatöbbletet hoz - megfelelő hangfalak azért nem ártanak, és itt is elvérzett sok háztartás. Tehát nincs értelme a gyakorlatban.

a buszon ülve még az mp3 is sok - de 1a., nem mindenki a buszon hallgatja.

A hordozható lejátszók többségét on-the-go használják, legyen az tömegközlekedés vagy várakozás valahol stb. Többnyire olyanok a körülmények, hogy nem fejhallgatóval, hanem fülhallgatóval hallgatod, amibe még ha in-ear akkor is beszűrődnek valamennyire a zajok, így értelme nincs jobb formátumnak úton-útfélen.

Gondolom a fő érv az mp3 mellett (a limiteket is benyelve ezzel) az mp3 lejátszók elterjedtsége.

Igen. Régóta létezik nyílt és hatékonyabb formátum, illetve gazdaságos veszteségmentes is, de az embereknek megfelelő az mp3. Akinek nem, választhat számos elsősorban tajvani cég (pl. Cowon) termékéből, ezek többsége FLAC és OGG támogatással is bír.

(#20) phpmoli


phpmoli
tag

grat a nevvalasztashoz. mennyi felrevezetett/balesetet szenvedett ember lesz, akinek smartmedia (SM) kartyat fognak eladni...

(#21) waverider


waverider
senior tag

ha már minden áron a fizikális média akkor maradok a jóöreg audio CD-knél, pedig nem is férek már a lassan 4000 db-tól sehova :))

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#22) Siera


Siera
senior tag

szerintem is értelmetlenség.játékoknál jól jönne 1 8 gigás sdhc+olvaso és arra írni a jatekokat.

(#23) ollie válasza Hege (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"A bakelit lemezhez sem adnak lemezjátszót, de még a CD-hez sem CD lejátszót ... és már sorolhatnám."

Nem értem miért zavar, hogy lejátszót adnak hozzá, amikor nem is adnak lejátszót hozzá. Te is írtad.

"Ráadásul az 1GB-os kártyára 1 albumot rárakni iszonyat pazarlás. Jó, ha az 1/3-át kitölti."

Kissebb kapacitású kártyát nem lenne olcsóbb legyártani.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.