Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) saril


saril
senior tag

jónak tűnik persze majd használat közben derül ki hogy tényleg jó-e

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#2) solarix45


solarix45
senior tag

Azért ez sokkal érdekesebb lenne CI+ foglalattal és DVB-T/C/S tunerrel.

(#3) elefant válasza saril (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát én elég szkeptikus vagyok, de egy próbát tényleg megérne

(#4) Duree


Duree
veterán

Az elv az jó ,ki kellene próbálni.Talán megérne egy tesztet.

duree54

(#5) Entryy


Entryy
aktív tag

Pont a minap érdeklődtem utána Logout on - kevés sikerrel.

Csak nem olvastad te is?

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#6) sb


sb
veterán

Digitális és másolásvédelem.
A két kulcsszó együtt.

Ma egyrészt a digitális továbbításhoz kb. minden eszközhöz kell egy dekóder és/vagy rossz esetben tuner(ek) is. Másrészt ha ez nem vágja agyon a használhatóságot akkor a másolásvédelem keseríti meg az ember dolgát, felvételnél vagy ilyen továbbításnál.

Régen is volt másolásvédelem, de azért talán nem volt ennyire szar a helyzet. :(
Persze nem a digitális átvitellel van a baj, hanem a szándékos (védelem) és a nemtörődöm (tunerek, dekóderek kihagyása az eszközökből) megoldásokkal.

(#7) ALBY


ALBY
senior tag

Az analóg csatikon meg csak röhögni tudok.
Ha jól értem jön a tv adás, digitálisan, azt valamivel vesszük ami nem a tv mert annak ugye rikán van kép kimenete, de valamivel vesszük és analógra alakítva egy csirke kábelen továbbküldjük ennek, aztán vissza a tv felé mert amúgy meg azt is néznénk valahogy otthon egyébként. Közben ez az analóg benyelt jelet újradigitalizálja a maga módján, és elérhetővé teszi neten keresztül, amit a ha már nem tudok mit kezdeni a sávszélességemmel, megnézhetem az utcán. Mindehhez venni kéne ilyet, meg settopbox-ot, összefűzni és 24/7-ben járatni nehogy lemaradjak a barbárokköztről.
Mindezt hányszor használnám egy évben? és főleg minek?

Az hogy hogy fog nézhet ki a kép ezek után azt már nem is említem, de enm is ez a fontos.

Ez nagyon izzadságszagú kütyü, de a MM-ben pár madárra biztos rá lehet sózni.

Komolyan, a VHS a ShowView-val értelmesebb volt a maga idejében.
Vagy árulhatnának ők is felvételre idomítható settopbox-ot, esetleg mobilappról is megkérhető lehetne egy felvételre,
de legalább is ezt a dolgukat abban megvalósítva.

Nem tudom mikor van az a szitu hogy egy tévéadásra lennék kíváncsi, & nem vagyok otthon,
& azt nem tudom előre, & nem tudom előre felvenni, & csak pont akkor akarom megnézni,
& olyan fontos mégsem streameli semmilyen adó vagy mások, & épp ketyeg otthon ez a sok összedrótozott cucc, & nálam meg épp van mobil széles nethozzáférés
Mi ez az olyan fontos műsor?

Namost ha lett a telefonodon széles net:
-stream-ből megnézem a tv adást, arra érdemes tévétársaságtól
-futhat otthon NAS, FTP server, de akár csak a router vagy a media lejátszó a rádugott wincsivel, amin elérem a filmjeim zenéim, sorozataim
-persze ha rendesen streamelnék az adók az adásaikat is, akkor fel sem merülne ilyen marhaság

Vagy csak veszek egy USB-s dvb-t tunert és OTG miegyébbel ráberhelem a telefontra/tabletre.
De ha találnék wifit inkább a stream.
Leginkább egyiket sem mert baromságnak érzem.

Szóval nem érzem hogy bármire is jó lenne valójában (és nem csak nekem), nem old meg eddigi semmilyen értelmes problémát.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#8) peanut4u


peanut4u
újonc

Nekem már elég régen van Slingboxom. Jelenleg egy HD képes üzemel. Nagyon szeretem. A távoli műsornézés megy bárhonnan, jó minőségben. Van app is hozzá, pc-s program is, de az kb felesleges is, mert böngészőből is lehet intézni már. Www.slingmedia.com
Egy közepes sebességű netről is lehet hasznàlni bátran. 1-2 Mbit kb.
Angliában nagyon elterjedt.

(#9) AAAgold válasza ALBY (#7) üzenetére


AAAgold
senior tag

ohh, ezt a londoni magyarok imádni fogják a barátok közt miatt :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#10) megarambo


megarambo
tag

4-5 éve majdnem vettem egy ilyet, mert megtetszett, de tulajdonképpen rájöttem, hogy a NAS és linuxos műholdvevő kombóval -a már meglévő cuccokból is- ki lehet vasalni ezt a tudást.

(#11) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Erre sem lenne szükség, ha a tévéadók elérnének a 21, századba az üzleti modelljeikkel.
Mi lesz a következő? Tévé felé fordított webcam, és távirányításu robot a távirányítóhoz?

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) elefant válasza Blindmouse (#11) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát ja.
egyetértek minden szavaddal

(#13) hallador


hallador
addikt

Mindenki + Kedves (#7) ALBY:

Az az eszköz annyit tesz, hogy a föld bármelyik pontjára képes eljuttatni interneten a TV jelet, mi konkurencia figyelésre használtuk annak idején, méghozzá reklámok figyelésére. KB le volt tévve 40 DB a nagyvilágba egy-egy lakásba, nyilván egy családhoz, és onnan nyomta be az adást a központba, nagyon megbízható cucc ipari felhasználásra is alkalmas.

Egy felhasználónak nem hiszem, hogy nagyon megérné cégeknek viszont komoly hasznot tud nagyon olcsón hozni. Simán lehet vele rögzíteni PAL minőségben úgy, hogy a Neten keresztül jön a stream, és viszonylag kicsi a file mérete is amit gyárt. 720*576-ban pedig jó minőségnek mondható egy streamtől. A Mai eszközöket nem ismerem pontosan, de lehet hogy akár a HD stream sem akadály már, stream-ben rögzítve.

A SlingBox filozófiát ez a termékük mondja el a legjobban: [link]

Értelem szerűen ma már elavult és nevetséges amit tud de a slingbox lényege ez. Azóta gyanítom a stream minőségen is javítottak.

Szvsz a slingbox mint eszköz soha nem a mobiltelefonra, vagy a tabletre volt kihegyezve. Nem home eszköz. Akkor viszont nagyon hasznos tud lenni, ha egy csatornának nincs real time tv stream-je, pláne, ha mondjuk Brazíliában, Dél-Afrikában, Kínában, vagy Ausztráliban szór.

Én szerettem nagyon.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#14) hallador válasza peanut4u (#8) üzenetére


hallador
addikt

Igen én is nagyon szerettem. Szerintem is nagyon hasznos eszköz.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) Armagedown


Armagedown
őstag

Sokkal jobban megéri erre egy Linux alapú stream servert építeni, persze ilyenkor szükség lesz a megfelelő tunerekre és egy alacsony fogyasztású gépre, kicsit több dologra lenne képes, mint ez az előre összerakott cucc

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#16) hallador válasza Armagedown (#15) üzenetére


hallador
addikt

Több szempontból is vérzik a dolog. Ez az eszköz 15 - 20 watt körül fogyaszt. Valamint igen kicsi a doboz. Ennyi pénzből/fogyasztásból/pár kattintással nem hozol össze semmilyen Linux Stream servert, ha valaki én aztán streameltem Linuxal. Decklink Extreme 3D kártyáról Lan-ra, meg mindenre ami létezik, VLC-vel, wowzával, adobe media szerverrel, stb.

Én akkor használnék csak Linux szervert, ha tényleg bivaly streamet kell kitolni, sok gépre, akkor OK a Linux, de egy stream-re nem vennék Slingbox helyett linux-os stream gépet.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) glaci


glaci
őstag

Jó cuccnak tűnik. (Bár az én pénztárcámnak sajnos picit drága.)

Néhány gondolat a hozzászólásokhoz:

Értelme sajnos egyelőre még van. (Ez alól még csak a Telekom TV előfizetői kivételek, de remélem, hogy idővel a többi cégnél is lesz lehetőség online nézni, amit előfizetsz.)
A minőség nem lehet problémás ha jó minőségű a tuner és a kódoló egység, mert a komponens bemenet szabvány szerint akár a FullHD -t is le tudja kezelni.
Nyilván a TV -t pedig nem muszály a STB -ból ezen keresztül bekötni, az mehet HDMI -n is (ha eddig is azon ment), a legtöbb STB képes egyszerre adni az összes kimenetén.

+
Ez a NAS -os stream megoldás érdekelne! Van NAS -om és megy 24/7. Ez a + funkció kifelyezetten tetszene. Hogy lehet megcsinálni?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.