Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) imibogyo válasza <Adamsky> (#31) üzenetére


imibogyo
veterán

Bár ez itt tényleg OFF, de én lassan 2 éve nyúzok teljesen passzív rendszert. Maximálisan elégedett vagyok vele és azokra amikre neked kell még videokártya nélkül az IGP-vel is tökéletes (én játszottam is így vele). Mondjuk nekem azóta bekerült egy passzív 750Ti is és így már FHD-ben tudok Skyrimezni is vele, valamint a komolyabb Sketchup tervek sem fognak ki a gépen, tehát elég a teljesítménye... ;)

Mondjuk azóta ez a kis ház, csak porosodik nálam, mert a passzív GTX750Ti-nek elég magas a bordája és így nem lehetett az oldalfalat visszatenni a helyére. Szóval először egy félkész ház projektembe költöztettem át a konfigot, majd egy másikba, de ekkor lecseréltem az alaplapot is ATX-re, majd ezt az alaplapot is lecseréltem egy másikra és végül az egészet átköltöztettem a mostani legújabb készülő házamba, mely a tervek szerint bambusz borítású lesz.

Mindegyik gépemnek egy közös vonása van, hogy nincs bennük egy mozgó alkatrész sem az egy szem merevlemez kivételével (de azóta már ez is kikerült egy NAS-ba a spejzba).

Egy ilyen gépet nagyon kis méretben is meg lehet oldani. A fórumon radi8tor kollégának van egy majdnem MacMini méretű háza. Anno ebbe esztergáltam neki ventilátor-nyílást a tetőbe. Egy ilyen megoldással akár félpasszív, de tökéletesen néma gép is építhető, mondjuk egy extra alacsony fordulatszámú, mondjuk 500 RPM-es ventivel.

A cikkhez: nagyon tetszik ez a ház, régóta szemezek vele, de sajnos valahogy mindig büdzsén túli volt... Most is a számtalan futó projektem mellé, egyszerűen nem tudom besűríteni. Pedig igazán tetszik... :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.