Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sidi


sidi
junior tag

Eszembe jutott, hogy 2 évtizeddel ezelőtt barátom bátyjával, Sony Ericsson T100 telefonomban, a kijelző jobb láthatósága miatt cseréltük le a kék LED-eket zöldre.

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#2) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Nekem is volt egy bazi nagy fehér ledes faliórám, aztán hamar rájöttem hogy felesleges, este szemüveg nélkül úgysem látom( sajnos) meg zavar is hogy világít.

Ügyesen megberhelted viszont ezt az órácskát, én sikítva szaladok el, ha SMD alkatrészeket kell cserélni. :DDD

(#3) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A kék led a legrosszabb még a microled-es tv-k esetében is a leggyengébb láncszem (bár lényegesen jobb a helyzete mint az oled kékjének).
Én is csináltam/csinálok párszor smd alkatrész (többnyire led) cserét vékony pákafejjel... kicsit macerás de megoldható. De szemezgetek ezekkel az "olcsó" digitális forrasztó állomásokkal amik meleg levegőt fújnak. 10-15eFt-ért már vannak (kínaiak).. Nem szántam még rá magam bár érik a napja ;]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) sidi válasza Jack Hunter (#2) üzenetére


sidi
junior tag

:R
Erre vetítős órát ajánlok, csak azt is érdemes megberhelni, mert szeretik túlhajtani a LED-et és idővel elhalványul, sok az 50-70 mA, ezt érdemes ellenállással lejjebb venni, (max. 20-30mA szokott lenni) illetve a LED-et nagyobb fényerejű zöldre cserélni. Ezekben szerencsére nem SMD van, hanem 1db sima mezei 5 mm LED.

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.