Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Már rég kinéztem magamnak ezen tápokat ha egyszer gépet újítok, igazából el is vártam tőlük, hogy a PH! teszten is így szerepeljenek! :R

(#2) Gave


Gave
addikt

Arra lennék kíváncsi, hogy megszűnt a régebbi passzív hűtésű tápokra jellemző "cicergés"?

Egy venti zaj ugye viszonylag egyenletes így kevésbé zavaró a háttérben, mint a ritka de éles/magas elektromos zajok. Külföldi oldalak szerint a tekercsek rezgéséből keletkezik és nem minden tápnál és/vagy bios feszültségeknél hallható.

(#3) ViZion válasza Gave (#2) üzenetére


ViZion
félisten

cicergés sajnos más tápoknál is van. Nekem is ez a leghangosabb a gépemben.

Jók és szépek... csak jajj, ezek az árak. Valaki szóljon nekik, ha nincs venti sem, akkor legyen olcsóbb! ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) siti


siti
senior tag

ez eddig ok hogy a tápban nincs venti és a szellőzés miatt ementálira van luggatva, de ilyet én akkor vennék, ha minél csendesebb gépet szeretnék építeni, amihez jön egy halk vízhűtés procira, vga-ra és egy zárt ház. ott bent viszont nagyon melege lesz. vagy nem?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#5) Jim Tonic válasza Gave (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Semmi köze a passzív hűtéshez. Trafók, toroid tekercsek okozhatják.

Amúgy biztos nagyon jó, de sokkal jobb ötlet mozgatni az a levegőt legalább minimális szinten.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Mercutio_ válasza siti (#4) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vízhűtés se lesz halkabb mint egy jó és leszabályzott léghűtő :N és azzal a légmozgás is megvan :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7) VIC20 válasza siti (#4) üzenetére


VIC20
őstag

Én most rendeltem egy hasonlót: kicsit hezitáltam, de aztán úgy döntöttem, hogy elég a 400 wattos is, bár az ,,csak" gold minősítésű. :)

Nálam egy darab 12 centis venti van a ház oldalán - bár tény, hogy maga a ház is egy eléggé ,,ementálira lyuggatott" Aerocool házikó.

A videokártya passzív hűtésű (Sapphire ,,ATI" 7550-es) és a procihűtőn is csak borda van (i3 2100-at hűt, de lecserélem Ivy-s 3220-asra, annak 10 Wattal kevesebb a TDP-je), most már a táp is passzív hűtésű lesz (újra). Egy SSD, meg egy notivinyó egészíti ki, elég csendes.

Szóval egyszerű ,,házi használatra" (netezés, filmnézés, irodai cuccok) nem kell feltétlenül vízhűtés, viszont a ház se legyen zárt, de ez nem is gond.

[ Szerkesztve ]

(#8) schawo


schawo
titán

♥ A következő tápom ilyen lesz. Nagyon szeretem a csendes Seasonic tápokat. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9) alienpapa válasza schawo (#8) üzenetére


alienpapa
senior tag

+1
Ha veszek tápot, az ilyen lesz. Szerintem eszméletlen jó kis cucc elég jó áron sok garanciával.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#10) Neovenator


Neovenator
senior tag

Abszolút LIKE.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#11) MaUser


MaUser
addikt

Szokásos kérdésem: Mi értelme van az ekkora full passzív tápoknak? Egy Corsair Tx650 feléből megvan és ~250W-os fogyasztásig ugyanígy passzív. 250W-ott meg vízzel is nehéz már passzívan megoldani. Tényleg nem értem. Inkább legyen a házon/radin pár 5W-on járó hallhatatlan venti meg egy tx650 és kész. Így egy csúcs konfig is megoldható minimális zajjal terhelten és ugyanúgy hangtalanul normál üzemben.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#12) alienpapa válasza MaUser (#11) üzenetére


alienpapa
senior tag

Az a gond, hogy sokan(köztük én is) utálják ha zajos a gépük. És bizony a majdnem hangtalan az nem hangtalan.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#13) robyeger válasza siti (#4) üzenetére


robyeger
addikt

Én nemrég építettem egy fanless(totál passzív) HTPC számítógépet, ebben a Seasonic 400W csodája hallgat, mint a sír :) Gépháznak a Fractal Design - Arc Mini -t választottam, mivel az a porvédő szívacsok eltávolítása után, kellően lukacsos, akár egy ementáli sajt, van elég rés párologni a hőnek. Proci hűtő egy Coolermaster TPC800-as, egyedüli zajforrás egy 2.5" merevlemez, de ez tényleg annyira kicsi, meg sajnáltam a pénzt egy nagyobb SSD-re. Szóval hihetetlen érzés egy olyan gép előtt ülni aminek még teljesítménye is van, egy táblagéphez képest és totál kusban van, akinek van rá pénze csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#14) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

"...a dobozán, a tápra helyezett papírpánton és a burkolaton is kihangsúlyozzák, hogy jól szellőző környezetbe és a ventilátor helyén lévő ráccsal felfelé kell beépíteni."

Magyarul: mi nem rakunk bele ventillátort, de te lehetőleg tegyél mellé egyet.
Amúgy jó kis táp lehet, de ez a mosom kezeimet szöveg azért gáz. :(

(#15) Dominó85


Dominó85
veterán

Én továbbra is szkeptikus maradok a fanless tápok esetében. A cikk tetszett, de nem győzött meg... Az ára meg nevetséges, akárhogyan is nézzük. Ez bizony kész rablás érte. :U

* Péter - 06302461862 *

(#16) lezso6 válasza sing1ep1ayer (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minden passzív cuccnak ez a követelménye, hogy legyen házventi.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) robyeger válasza lezso6 (#16) üzenetére


robyeger
addikt

miért kellene ide bármilyen venti? #13hsz

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#18) sing1ep1ayer válasza lezso6 (#16) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Akkor a kolléga ezen üzenete már értelmét is vesztette.

Egyébként meg a "legyen házventi" és a "jól szellőző környezet" nem ugyanaz.

(#19) epityesz


epityesz
aktív tag

jó kis táp.........csak az ára bosszant :(((

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#20) Rypejakten válasza sing1ep1ayer (#18) üzenetére


Rypejakten
addikt

Mert ha nincs házventi, hogy oldod meg a szellőzést, mondjuk egy 3*3 méteres zárt szobában?

(#21) lezso6 válasza robyeger (#17) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gondolom az nem egy bivaly konfig, vagy mégis?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) ZS3NI válasza epityesz (#19) üzenetére


ZS3NI
őstag

Legalább kapsz mellé egy pofás zsákot amiben tudod majd hordozni. :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#23) Dominó85 válasza sing1ep1ayer (#18) üzenetére


Dominó85
veterán

Amúgy erre is van megoldás. Külső író, USB kábel hosszabbítók és a gépet a szoba legmesszebbi pontjára kell helyezni a monitortól. :C

lezso6
Épp ez az... minek megvenni 51k-ért egy 520-as tápot, ha melléraksz egy brutál konfigot amit amúgy is hűteni kell. No meg akinek brutál konfigra tellik, annak erre is, csakhogy ő tuningolni is fog, oda meg a passzív már kevés lesz (hűtésre gondolok, nem a tápra). Bár ez alá se tennék 7970 CF-et. :P

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#24) robyeger válasza lezso6 (#21) üzenetére


robyeger
addikt

65W-os a proci, mivel HTPC-re használom, nekem nem kell nagyobb, persze ha erős VGA-ba gondolkodunk, akkor fel kell adnunk a csendességet, habár hallottam már olyan elvetemült megoldásokról is, amikor vízhűtésnél a pumpa és a radiátor is az erkélyre volt kivezetve :)

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#25) alienpapa válasza epityesz (#19) üzenetére


alienpapa
senior tag

ami jó az drága! Ez mindig is így volt és így is lesz.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#26) ViZion válasza Mercutio_ (#6) üzenetére


ViZion
félisten

De sokkal halkabb, főleg terhelve... nem mindegy. ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) sing1ep1ayer válasza Rypejakten (#20) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Például úgy, hogy bele sem rakom semmilyen házba, de amúgy milyen az a 3x3-as teljesen zárt szoba? Csak nem valamilyen elmegyógy elkülönítőjére gondolsz? :DDD Oda ez biztos nem ajánlott táp.
De viccet félretéve nem erre céloztam, amikor azt írtam, hogy a kettő nem ugyanaz, hanem arra, hogy attól hogy van egy venti a házban, még lehet hogy pocsék a szellőzése, az pedig ennek a tápnak nem elég, ehhez kifejezetten jól szellőző környezet kell.

(#28) Rypejakten válasza sing1ep1ayer (#27) üzenetére


Rypejakten
addikt

Értelek, de nekem a "kifejezetten jól szellőző környezet" az azt jelenti, hogy van elől és hátul is egy venti.
Namármost, bármennyire halk is ez a venti, van hangja, azaz nem néma. Illetve, ha van VGA a gépben, és nincs levizezve / az is passzívan hűtve, akkor annak szintén van hangja.

Passzívan én csak procit hűtenék, kapni már szinte teljesen néma tápokat is, olcsóbban, mint ezek a Seasonicok.

(#29) sing1ep1ayer válasza Rypejakten (#28) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Pontosan így van! :K

(#30) Chrys_ válasza Mercutio_ (#6) üzenetére


Chrys_
addikt

Ezt egy VGA-t is hűtő vízhűtés esetén nehezen képzelem el :) Engem a tápventi zaja zavar csak, amikor a gép terhelés alatt megy. Most keresek valami jobb megoldást, néztem már a vízhűtéses tápokat is, de még nem találtam megfelelőt.

(#31) Zanik válasza Rypejakten (#28) üzenetére


Zanik
addikt

Én pont a minden másnál "hangosabb" VGA hűtés miatt tettem le a fanless tápról (de azért Seasonic-ot vettem! :D ).
Rájöttem ugyanis, hogy a halk tápok többsége épp elég csendes, és a felpörgő VGA hűtés zaja úgyis elnyomja majd a tápventi hangját. De persze tisztában vagyok vele, hogy van olyan terület ahol érdemes venti nélküli tápot építeni a konfigba (pl. HTPC, vízhűtéses rendszerek).

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#32) gothic20


gothic20
aktív tag

Még egy remek Seasonic táp minőségi alkatrészekből összerakva és 7 év gari se semmi. Az enyémre "csak" 5 évet adtak (Seasonic X-560).

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#33) ViZion válasza Zanik (#31) üzenetére


ViZion
félisten

HTPC-be nem kerül sem brutál CPU, sem brutál VGA... így elég a külső táp + paneltáp/picoPSU... ami tutira halk ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) Mercutio_ válasza MaUser (#11) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt az TX550M is tudja, vagy csak a sima TX sorozat?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35) robyeger válasza Zanik (#31) üzenetére


robyeger
addikt

sőt a legújabb nagy teljesítményű tápok, kis terhelés mellett teljesen leállítják a ventijüket, [például]
, hallottam még egy másik módszerről is gazdagéknál: Adott két helység, ami el van választva egy vastag hangszigetelt fallal, egyik helységben van a csúcs teljesítményű számítógép, zajosan, ahogy a jó Isten megadta, persze ott nem szokott senki tartózkodni a környezetébe és a lényeg, hogy a falon át van vezetve a monitor, az egér és a billentyűzet kábelei. Így a fal túloldalán lévő helységben a csend honol :K

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#36) Rypejakten válasza robyeger (#35) üzenetére


Rypejakten
addikt

az ilyen félpasszív "okos" tápoknak is van hátulütője, pl. ez a srác is szívott az AX760i-vel.

(#37) Mercutio_ válasza Chrys_ (#30) üzenetére


Mercutio_
félisten

A víznél is van venti és/vagy pumpa aminek hangja van.
Persze egy süvítő VGA hűtő esetén lőttek a zajmentességnek, de létezik passzív hűtés VGA-ra is, nomeg játék alatt úgyis füles/hangfal kell az élményhez, akkor meg mindegy, hogy van-e zaj :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38) VIC20 válasza Dominó85 (#23) üzenetére


VIC20
őstag

,,s a gépet a szoba legmesszebbi pontjára kell helyezni a monitortól."

Ja, nálam kb. így van, bár nem szándékoltan, egyszerűen így jött ki ,,helyileg". De az FSP Aurum ventijének a motorhangja (mély búgás) így is zavaró. :B

(#39) lezso6 válasza robyeger (#24) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na erről van szó, én erősebb "passzív" rendszerre gondoltam, hiába van ott passzív VGA, CPU, valami légmozgás akkor is kell. Ezt az 400-500W-os tápsorozatot meg értelemszerűen nem 65 wattos proci meg lowprofile VGA mellé találták ki.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40) xmaas


xmaas
őstag

na ez mar "tap" lehet nyalat csorgatni ,csak az ara kicsit magas de ez van a minoseget meg kell fizetni

(#41) haxiboy válasza Gave (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

"cicergést" én még a videókártyámnál is hallok ha épp olyan munka kell neki (főleg OpenGL alatt, amikor még nem indul be a ventillátor)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#42) Gabesz84 válasza robyeger (#35) üzenetére


Gabesz84
őstag

nem kell ahhoz hangszigetelt fal, hacsak nem szervertermet tart otthon az ember :)
Nálam is a szobámban van a gép, a nappaliban a TV, át van fúrva a falon a hdmi kábel, bill, egér, controller meg wireless, simán működik falon keresztül is.

(#43) blaca83


blaca83
őstag

Jó kis táppal állt elő megint a Seasonic! :C

A két legjobb gyártó nálam a Seasonic és az Enermax. Az áruk kicsit "borsos" de egyértelműen a minőséget képviselik.

Pénztárca barátabb lenne a dolog, ha a 40.000 Ft-os árcédula inkább az 550-600 W-os tápjaikon lenne de ez csak álom marad.... :P

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#44) robyeger válasza lezso6 (#39) üzenetére


robyeger
addikt

irták itt a fórumban a picoPSU-kat is, de azoknak meg már sok lehet egy 65W proci. Szóval ha nem a víz van elvezetve messzire, akkor egy fal kell a gép és a monitor közé, persze akkor már nincs szükség halk tápra se...

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#45) tntmax


tntmax
aktív tag

51000 egy 520-as tápért? Haha. Ezeknek elgurult a gyógyszere.
10000-el olcsóbban Enermax Platimax 500W-ot és gyanítom még talán ventivel együtt sem hangosabb, viszont 10x tartósabb és jobb hatásfokuk van.

[ Szerkesztve ]

(#46) lezso6 válasza tntmax (#45) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem olvasd el a cikket.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47) Godefroy


Godefroy
senior tag

Nem érzem a termék létjogosultságát.

Ha a táp csendes mit érek vele ha mellé kell dugnom 2-3 videokártyát, hogy kihasználjam a teljesítményét ami meg zajos lesz? :F

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#48) #72042496 válasza robyeger (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Végülis olcsóbb és egyszerűbb felhúzni egy falat, mint venni egy halk tápot. ;]

Ez a sorozat nagyon tetszik, de az én fantáziámat is a (leg)kisebb piszkálja. Magas a hatásfoka, és mivel a házventi biztosítaná a szelllőzést, nem kell azon aggódni, hogy a vezérlés esetleg nem az elvártak szerint működik, vagy hogy idővel cserélni kell a ventilátort. Annak külön örülök, hogy ebben a tesztben sem sercegett.

(#49) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hú, ebből a 400-as is bőven megfelelne nekem, csak már erősen ingerküszöb felett van az ára. :D

<< Heimdal >>

(#50) Zotya84


Zotya84
őstag

Ha már mindenki a szellőzés, meg a vízhűtés miatt hisztizik, akkor azoknak a figyelmébe ajánlanám, a sima Platinum series-t... Abban van egy hibrid (akár fanless üzemű) szabályzású venti is, és akkor meg van oldva a szellőzés....

Én a víz és az ezen megtalálható kevés sata csati miatt néztem ki azt a szériát, abból is a SS-660XP2-t...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.