Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Viktor81


Viktor81
senior tag

Sziasztok !

Aggodva olvasom a bejegyzeseket, mert eppen most keszulok ilyen tapot venni. Kedden, vagy szerdan adnam le a rendelest, de most kicsit elbizonytalanodtam. Nem keves penzt tervezek aldozni azert, hogy a gep abszolut nema legyen (veszek egy Nofan CR-95C Black Pearl CPU hutot is) es nem igazan orulnek annak, ha a 43e Ft-os, elvileg nema tapegyseg hangjat kellene hallgatnom egy tobb szazezer Ft-os konfiguracioban... Kerlek benneteket, aruljatok el, milyen feltetelek fennallasa kell ahhoz, hogy "zajos" legyen a tap. Van-e valamifele statisztikatok arra vonatkozoan, mekkora terhelesen lehet hallani barmilyen "zavaro" hangot ? A rendelkezesemre allo 2 het alatt akar a lelket is kihajtom, hogy kideruljon, van-e problemaja, de jo lenne valami tampont, mikor kell fulelni. Nagyon elszomorit a dolog, mert a markat nagyon sokra tartom es ugy gondolom, illene mindent megtenniuk azert, hogy ilyen ne fordulhasson elo. (komolyan gondolkodtam a Super Flower-en (SF-500P14FG) es bar tudom, hogy talan meg a Seasonic-nal is nagyobb nev a tapgyartok kozott, a magasabb ar es a Seasonic nagyobb ismertsege miatt emellett dontottem) Most kenytelen vagyok utanaolvasni, nekik sikerult-e lekuzdeni ezt a problemat, mert akkor oket valasztom...

Koszonom a valaszotokat elore is !

Udv.: Viktor

(#252) Viktor81 válasza Viktor81 (#251) üzenetére


Viktor81
senior tag

Hmmm.

Komoly kulfoldi tesztoldalak vasarlo kommentjeiben azt olvasom, hogy a SF semmilyen hangot nem hallat, meg akkor sem, ha az ember odaszoritja hozza a fulet... Itt a logouton is volt egy iras, ahol az iro emlitette, hogy ellentetben a Seasonic Platinum Fanless tapjaval a Super Flower-ekrol nem erkezett panasz a zajokat illetoen. Lehet, hogy at kell gondolnom a kerdest, bar nem tudom megindokolni miert, szivem szerint meg mindig adnek egy eselyt a Seasonic-nak...

(#253) turorudi válasza Viktor81 (#252) üzenetére


turorudi
aktív tag

Nem akarlak rábeszélni, mert valóban baromi drága és bosszantó tud lenni, ha valamilyen hangot hallat. Nekem garanciában kicserélték, de fentebb egy kollegának, ha jól emlékszem, ugyanilyen problémával más kereskedő nem cserélt. Az anyavállalat supportja viszont jó, nekem kezeskedtek azért, hogy a hét évnyi garanciális időszakban, ha itthon nem sikerül megoldani a gariztatást, kiküldés útján velük ez lehetséges.
A kicserélt táp már nem ciceg, így elvagyok vele, de mondjuk néha azért rá-ránézek, hátha tud ennyi pénzért még valami plusz szolgáltatást nyújtani :) Szóval csak akkor éri meg, ha dolgozol vele (nekem jórészt munkához kell), egy otthoni konfigba, azt hiszem értelmetlen. Van egy g360-as gold minősítésű tápom is ugyancsak a SS-tól, amit egy NAS-nak használt kis gépbe építettem be. Nagyon halk az is, és annyival olcsóbb, hogy a Fanless Platinum árából tudsz venni mellé még egy hangszigetelt házat is (Nekem Fractal Design R4 van), és akkor nagyjából ugyanott vagy (igaz, valahol fentebb azt írtam, hogy még a hangszigetelt házban is érezhető a különbség a Fanless javára, de ez csak hangstúdióban érvényes sztem).
Amúgy nagyon tetszik a már alacsony teljesítményen is magas hatásfok. Nálam most egy 4790k-t hajt 4 HDD-vel, és terheletlen állapotban 40W a fogyasztás (csak a proci videoképességeit használom, nincsen nagy videokártya).
Ugyanakkor nem tetszik, hogy a 400W-os modellben elég sprődek a kábelek (leszámítva a vaskos alaplapi tápkábelt, mert az szépen harisnyázott), sztem ez a magasabb teljesítményű modellben is így van, és bár a PH-s tesztben dicsérik, hogy végre olyan hosszúak a moduláris zsinórok, amik pontosan elegendőek, szerintem több HDD-vel kicsit rövidek.

(#254) Viktor81 válasza turorudi (#253) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Koszonom a reflektalast, de mar "keso", ugyanis kb egy hete megrendeltem es szerdan megerkezett. AQUA-ban szoktam vasarolni es felhivtam elotte a szervizt, naluk mi erre a protokoll, de ok sem cserelik cicerges miatt, igy marad a 14 nap visszakuldes. A kabelek nekem sem tetszenek, de erre en amugy is mas megoldast kell alkalmazzak... Tudom, hogy ez a tap nem eri meg es valahol oruletes penzkidobas megvenni, de en teljesen nema PC szerettem volna es ugy gondoltam, most megengedhetem magamnak (a CPU cooler ara mellett mar nem is tunik esszerutlen vetelnek) En a 460-as modellt valasztottam es egy 4790S-t fog taplalni szinten VGA nelkul, szoval megizzadnia nem kell. A hetvegen jon egy komolyabb kinzas, utana jelentkezem az eredmennyel.

Udv.: Viktor

(#255) turorudi válasza Viktor81 (#254) üzenetére


turorudi
aktív tag

Mivel hűtöd a 4790S-t, hogy néma legyen? Nekem a K-s testvérét elviszi a Ninja3 passzívan 30fokon, igaz, használom az energiagazdálkodási opciókat, de ha nekiállok 4,4 GHz-en renderelni, akkor is simán 70 fok alatt marad.

(#256) Viktor81 válasza turorudi (#255) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Ezzel

Ma reggel erkezett, igy meg nem volt szerencsenk egymashoz, de mar nincsen akadalya annak, hogy feleledjen a rendszer es lassam, ne halljam :) mire adtam ennyi penzt...

Udv.: V.

(#257) turorudi válasza Viktor81 (#256) üzenetére


turorudi
aktív tag

Ja, igen, ennek a réz színű változatát én is meg akartam venni, csak nem volt éppen.

(#258) jeszi válasza Törzsúr (#245) üzenetére


jeszi
tag

Visszavittem és félpasszív 750-es Corsairt hoztam el helyette. Ez már tökéletes!

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#259) mesehabbal


mesehabbal
tag

Vasárnap óta használom. Semmi sípolás, meg egyéb elektronikai hangok, csak néma csönd.

(#260) #72042496


#72042496
törölt tag

Pár hónapja már egy 400-as Platinum van a gépemben, de a HDD-ket csak két hete cseréltem SSD-re. Most már le merem írni, hogy az enyém is rendben van. Nagyon halkan cicereg, de ezt csak este (amikor az utca is csendes), zárt ablakok mellett, közelről, odafigyelve lehet hallani. Sőt, így is csak akkor ha az erősítő nincs bekapcsolva, mert az jóval erősebb tekercszajt ad ki, de még az sem zavaró.

Tudom, hogy régi topic, de legyenek már pozitív beszámolók is. Vétel előtt olvastam a hozzászólásokat, és totál transzban voltam az itteni tapasztalatok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#261) turorudi válasza #72042496 (#260) üzenetére


turorudi
aktív tag

Hát ha hozzád hasonlóan a cicergést nem vesszük, akkor az én tapasztalatom is pozitív. De mivel engem zavart, én kicseréltettem a tápot és készségesen ki is cserélték egy nem cicergőre.
Mindennek alapján az a gyanúm, hogy a visszavitt cicergőket újra eladják, hátha nem zavar mindenkit, és úgy látszik, tényleg nem.

(#262) #72042496 válasza turorudi (#261) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért zavarna, ha a monitor elől már nem hallom?

Nálad gyanítom, hogy más volt a helyzet, már csak abból kiindulva, hogy a táp cicergése zavar(t), közben meg ott a három HDD a gépben.

(#263) Male


Male
nagyúr

Hátha még nézi valaki... a 400-as verzióján gondolkozom. Több helyen látom webshopokban, de kicsit zavaros, mert több név van, stb.

Pl:
- SS-400FL-F3 (a leírásban pedig 80Plus Gold csak) (iPon)
- Platinum Series Fanless 400 (iPon)
- X-400FL2 400Watt 80+ Platinum (XPlaza)
- X-400 FL (Merlin)
- P-400 Platinum Fanless (...és bent van mellette egy ventis Seasonic Platina táp fotója) (220volt)

Létezik több verzió, vagy ez mind ugyan az, csak össze-vissza írják a neveket, adatokat, képeket... :F

(#264) MMIX válasza Male (#263) üzenetére


MMIX
addikt

Nincs több fajta, csak egy platina és egy gold.
A címke feliratait keverik, és rossz fotó.

A kis szám a generáció/táp sorozat a Seasonic gold és platinán belül, de nem volt minden generációban passzív táp.

[ Szerkesztve ]

(#265) Male válasza MMIX (#264) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi!
Tehát csak arra kell figyelnem, hogy Gold vagy Platina... de pl az utolsó ami P400-ként fut, és Platina, az is ugyan ez, csak a képet tolták el.

A kis számot írod... az mindegy, minőségre ugyan az?

(#266) MMIX válasza Male (#265) üzenetére


MMIX
addikt

400-as platinából sosem volt ventilátoros és csak egy fajta van.
Az első legkisebb ventilátoros 80+Platinum modell 660W-os.

Goldból szintén csak egyfajta passzív van, a legkisebb gold ventis Seasonic X, 560W-os.

(#267) MMIX válasza MMIX (#266) üzenetére


MMIX
addikt

Egy kicsit kibővítem

A Platina (Seasonic P vagy más néven XP)
1. generávió: XP, 860W és 1000W (nem volt kisebb)
2. generáció: Fanless FL2, 400-460-520W és ventis XP2 660-760-860W
3. generáció: Ventis XP3, 1050W és 1200W (nincs kisebb)

A luxus(abb) Sesonic P az meg a fehér Snow Silent.
A 750W-os XP2-es
A 1050W-os XP3-as.

(#268) Male válasza MMIX (#266) üzenetére


Male
nagyúr

Köszönöm a részletes választ, így már nyugodtabban rendelek! :R

(#269) apezka


apezka
tag

Sziasztok!

Van egy 520-as venti nélküli tápom, imádom, nagyon csendes! :D
De, jelenleg bővítésen töröm a fejem, szeretnék SLI-re váltani egy videokártyáról. Osztottam-szoroztam a jelenlegi hardverrel, valamint a tervezettel. A számítás szerint az eddigi 450-460W-ról, 610-620 W-ra növekszik majd a fogyasztás.
Szerintetek találok 650-660W-os ventilátor nélküli tápot, vagy nagyobbat? Vagy ne is álmodozzak ilyenről? Sajnos a Seasonic-nál nincsen, pedig szívesen maradnék a márkánál... :(

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#270) kalmani


kalmani
tag

Xilence xp460fl semi fanless tápról váltottam erre a tápra. Azt kell mondanon, hogy ez a táp kissé "hangosabb". A xilence mentes volt bármiféle elektronikus zajtól. A Seasonic-nak van egy nagyon alacsony szintű zaja. Ez teljesen hangmentes környezetben hallható.

(#271) turorudi válasza kalmani (#270) üzenetére


turorudi
aktív tag

Én ezért vittem vissza, régebben talán ide is megírtam. Simán kicserélték, de másoknak meg nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.