Hirdetés

2019. november 15., péntek

Gyorskeresés

(#51) Knight666

Knight666
(tag)

Tetszik ez a táp, de ez egy fokkal még szimpatikusabb. Kár, hogy nem lehet kapni itthon.
Azért ilyen hatásfoknál már érdemes megtérüléssel is számolni, ha valaki a régi tápját cseréli le :D .
Mondjuk ha van egy átlagosan 200W-ot fogyasztó géped ami napi átlag 8 órát megy és a régi tápod hatásfoka mondjuk 72%, az újé meg 92%, akkor ha jól számolom 50Ft/kWh-ás energiaárat feltételezve kb. 20 hónap alatt hozza be a 460W-os táp a 43000Ft-os árát.

(#52) Gave válasza Knight666 (#51) üzenetére

Gave
(őstag)

Ezt a tápot tucatnyi cég átmatricázta. Ez például nem ugyanaz?

luck • /lʌk/ • result of an event-chain we are too lazy to decode and backtrace then understand and accept.

(#53) fordfairlane

fordfairlane
(veterán)

Nekem a 400W gold van, asse rossz.

x gon' give it to ya

(#54) Dhampir válasza Gave (#52) üzenetére

Dhampir
(nagyúr)

Az biztos, hogy árában hasonló.

(#55) korion válasza tntmax (#45) üzenetére

korion
(senior tag)

ez úgy működik,h akinek van 40-50 ezre egy tápra,annak legyen már egy rohadt légkondija a szobában! :U ;]

akkor érteném meg az árát,ha arany lenne benne,de így nem!!!!!!!!!(attól,mert minőséget pakol bele,az ugyan úgy 3ft,ha sokat gyártasz belőle!)SZERINTEM!!!

+36703664197 ; 14 órától hívható ;

(#56) FollowTheORI

FollowTheORI
(nagyúr)

Mint a legtöbb Seasonic táp ezis túl van bőven árazva, sőt ezek még kicsit azon is túl. :)

Egyébként szerintem is felesleges a venti nélküli tápra rámenni, ma már vannak nagyon csöndes tápok, sőt van ami még a ventit sem tekeri csak egy bizonyos hőfok felett.

De mint a GTX Titan esetén itt is jó tudni, ha a pénz nem számít lehet venni ilyet is. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#57) LackoMester

LackoMester
(addikt)

Jó kis táp, az egyszer már biztos. Köszönet a tesztért. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#58) Ygg válasza Knight666 (#51) üzenetére

Ygg
(senior tag)

Ezekkel a hosszabb távú megtérülésekkel az a baj, hogy előre kell beinvesztálni.
S nem tudod, mi lesz később.
Nem számoltam utána, de így egyszerre fizeted ki, úgy meg részletekben.
Ha nem megy 8 órát, akkor már nem nyert.
3 év alatt meg, aki ebben a kategóriában utazik, tuti cserél gépet, s lehet, tápot is, mert totál más lsz az igénye.

(#59) fordfairlane válasza Retekegér (#49) üzenetére

fordfairlane
(veterán)

Én úgy voltam vele, hogy tápot nem 1-2 évre veszek. Amíg ATX az ATX, addig marad ez a táp, vagy amíg ki nem nyiffan Bár ha jól rémlik, 5 év garancia van rajta. A vinyó kikerült a gépből, bele egy NAS-ba, kint az előszobában, így a gépben most már nincs mozgó alkatrész. Éjszaka maradhat felkapcsolva, ha enkódol vagy letölt, és így halkan zenehallgatásra is nagyon jó.

x gon' give it to ya

(#60) tntmax válasza korion (#55) üzenetére

tntmax
(aktív tag)

Nem tudtam hogy ez így működik, de mostantól tudni fogom. :)

(#61) Rypejakten válasza blaca83 (#43) üzenetére

Rypejakten
(addikt)

Enermax mint minőség? Talán anno, mostanában ráálltak a popularitásra, és olcsó CWT béllel is operálnak, lásd pl. a NAXN széria.

(#62) ViiiiktorOC válasza epityesz (#19) üzenetére

ViiiiktorOC
(senior tag)

Sajnos igen. Nekem ez a táp már drága. De kipróbálnám szívesen. :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#63) kalimist válasza Rypejakten (#61) üzenetére

kalimist
(tag)

Az alsobb kategoriakat nem ok gyartjak de a magasabbakat igen es azok a legjobbak kozul valok. Seasonic-re meg sajnos elegge jellemzo a "coil whine". Szerencse, hogy az itt tesztelt darab nem sipolt. :)

(#64) MaUser válasza alienpapa (#12) üzenetére

MaUser
(addikt)

Ezt teljesen megértem, de amit én gondnak látok az a következő:
- egy fele árú TX650 ugyanúgy hangtalan 240-250W-ig
- ilyen disszipálandó teljesítménynél már nincs mese, valamivel komolyan hűteni kell: vagy nagyon-nagyon komoly passzív vízhűtést építesz a 250W-nyi fogyasztódnak vagy mindenképpen kell valami venti (triple radiból kettő már 120W-os procira is kevés volt passzívan nálam házon belül pl.. házon kívül sem sokkal jobb a helyzet, de ott legalább ronda a radik látványa :) )

Nálam az alábbi megoldás van:
- egy tripla radi házon belül, alatta annyi leszabályzott englide ventik, hogy még éppen elindulnak
- einhem pumpa, állványon + szivacson + összes kábel házzal érintkezési pontja gumival elválasztva
- házon még 3 annyira leszabályzott englide ventik, hogy még éppen elindulnak
- GTX570 moddolva, hogy 2D-ben venti nélkül is üzemel, illetve video gyorsításkor is szinte hangtalan
- ATCS 840 ház, ami azért elég szellős, alu panelek merevítve STP gold-dal, hogy ne tudjun berezegni a nagy felületű vékony alu odalpanelek

A következőket hallom a gép mellett ülve:
- pumpa surrogása nagyon-nagyon halkan, főleg arra koncentrálva hallom inkább csak

A következőket hallom a géptől kb. 3m-re ülve
- a pumpa mélyfrekvenciás zúgása, mivel pont oda esik ahol a mozinézési pozícióm van

Amiket nem hallok normál üzemben:
- leszabályzott ventik
- VGA
- táp venti, mivel nem kapcsol be

Amit hallok video nézés közben:
- VGA ventije
- a pumpa mélyfrekvenciás zúgása, mivel pont oda esik ahol a mozinézési pozícióm van
- táp venti itt valszeg nem megy, de ha menne is, a VGA már régen elnyomja

Amit hallok játék közben:
- VGA venti ordítása, ahogy próbál megküzdeni a 200+ wattal :)

@Mercutio_: Ha jól tudom a modulárisok sajnos nem fél-passzívak. :(

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#65) korion válasza tntmax (#60) üzenetére

korion
(senior tag)

Neked ilyen van? :)

+36703664197 ; 14 órától hívható ;

(#66) proci985

proci985
(MODERÁTOR)

ez tényleg ennyi.

viszont 7 év garival két konfignak még elégnek kell lennie, ha az ember nem akar multigput (márpedig passzív táppal általában nem szoktak akarni).

a régi X400assal van tapasztalatom egyik barátomnál, remek darab. egy ideig én is szemeztem velük (ill más matricával a Corsair AX szériával), aztán a szintén seasonic beles HX650v2őt egy nap nagyon leárazták:).

akinek a tápja a leghangosabb a gépében, annak ennyit megérhet. házszellőzést meg lehet oldani ventikkel is csendben (pudget serenity egy jó példa), akkor viszont fontos lehet, hogy a táp eleve bírja kevés légmozgással. meg persze vannak az extrém esetek, de full passzív highend gamer gépet eszméletlen energiába és pénzbe kerül összerakni.

Dominó85: a környezeti alapzaj egy problémás dolog, Budapest belvárosában nem olyan nehéz csendes gépet építeni.

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#67) Dominó85 válasza MaUser (#64) üzenetére

Dominó85
(veterán)

Amit hallok netezés és játék alatt:
- a SAMSUNG HD502HJ vinyómat... :DD :))

Amiket hallok, de nem zavarnak:
- 3x 12cm Akasa Viper ventik 1000rpm-en (együtt a három olyan "hangos", mint egy olcsóbb 12-es venti 1000rpm-en.

Amit nem hallok, így nem is zavar:
- 1x 20cm Corsair venti 600rpm-en
- 1x 12cm Sharkoon Silent Eagle 1000rpm (golf labda edisön)
- Corsair HX650 V1 80Plus Bronze (bár lehet V2 80Plus Gold, nem néztem)
- Asus HD7870 DCUII TOP 2GB GDDR5 videókari - ez biza tényleg majdnem hangtalan, a vinyó a leghangosabb
- Samsung 470 64GB SSD még jó hogy nem hallom.

Gépem elhelyezkedése:
- tőlem 30-40cm-re az asztalon

:DD Kérdem én, ha valaki játszik, zenét hallgat, filmezik, azt a gép vagy a környezetének alapzajánál alacsonyabb decibel mellett teszi? Nem hinném...

proci985
"aztán a szintén seasonic beles HX650v2őt egy nap nagyon leárazták:)."

Jelenleg a HX650 V2 80+ Gold 33.000 forint alatt nemigen kapható. Én ennél majd egy tizessel olcsóbban hirdetem és így sem érdekli a kutyát sem. Vicc.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#68) blaca83 válasza Rypejakten (#61) üzenetére

blaca83
(őstag)

Egyetértek azzal amit kalimist fórumtárs válaszolt neked 63. hozzászólásként....

Az Enermax = minőség! :B :C

MINDEN nagy gyártónak vannak szériái, amit nem Ők hanem valaki más gyárt és sajnos ez a minőség rovására megy sokszor. :((( Ettől függetlenül még jó márka és jó minőség a megfelelő kategóriában.

Corsair-nek is van ilyen szériája tudtommal....

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#69) Chrys_ válasza Mercutio_ (#37) üzenetére

Chrys_
(addikt)

A VGA hűtés még fülhallgató esetén is zavaró. A GTX680 esetén 100% :) A vízhűtésnél a pumpa zaja elhanyagolható, mert még a Laing DDC-m sem hallatszik, mert 40%-n megy. A tápegység 12CM-s ventije, na az rohadt szar :)

(#70) lezso6 válasza blaca83 (#68) üzenetére

lezso6
(HÁZIGAZDA)

"Corsair-nek is van ilyen szériája tudtommal...."

Van. Mind. A Corsair sose gyártott tápbelsőt (meg ram chipet, stb sem).

STOP RIOS! Állítsuk meg a moderációt!

(#71) epityesz válasza ZS3NI (#22) üzenetére

epityesz
(aktív tag)

:DDD kis zsákomban minden jó

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#72) epityesz válasza ViiiiktorOC (#62) üzenetére

epityesz
(aktív tag)

naná énis kipróbállnám :))

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#73) blaca83 válasza lezso6 (#70) üzenetére

blaca83
(őstag)

A "gyengeségre", gyenge minőségre gondoltam, amit valami kis céggel gyártatnak le! :B :K

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#74) peti_s

peti_s
(addikt)

Sztem is full felesleges amíg a többi alkatrész aktív hűtéssel rendelkezik.

Pentium Pro, (Super) Socket 7, K6-III+ , ASUS, iiyama, Wolfdale, Seasonic

(#75) proci985 válasza Dominó85 (#67) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

25ért vettem újonnan. mondom, nagyon leárazták:).

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#76) bteebi

bteebi
(addikt)

Rendkívül jó táp, de az ára is meglehetősen ütősre sikeredett sajnos :(. No sebaj, 24/7 használat mellett 50 év alatt tutira behozza az árát, bár a rezsicsökkentés ennek most nem kedvez ;].

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#77) Vikthor

Vikthor
(veterán)

Egy ilyen rendszert bírna ez az 520W-os táp?

- 2500K
- 2x4GB
- 6950 2GB
- 120 GB SSD
- 6x5400rpm HDD

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#78) Dominó85 válasza proci985 (#75) üzenetére

Dominó85
(veterán)

Elhiszem, hogy egyszer volt annyi, de most újfent magas az ára. Nekem végülis mindegy, max póttápnak tökéletes lesz. Bírom, ha PC-ről van szó akkor nincsen pénz rá senkinél sem, de a 200cm-es plazma TV befigyel az érdeklődő saját hirdetésénél. :D

* Péter - 06302461862 *

(#79) bteebi válasza Vikthor (#77) üzenetére

bteebi
(addikt)

Szerintem még némi tuninggal együtt is bírná.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#80) blaca83 válasza Vikthor (#77) üzenetére

blaca83
(őstag)

Még a 6 winyóval együtt is bőven elviszi szerintem. :C

(#81) tntmax válasza korion (#65) üzenetére

tntmax
(aktív tag)

Enermax Revolution tápom van, 2 éve vettem használtan jóárasítva, azóta is szépen muzsikál.

Azelőtt egy Enermax Liberty ELT500AWT-t használtam 5 évig, amit csak azért adtam el mert már nem bírta rendesen kiszolgálni az aktuális konfigomat (100%-os terhelés mellett), gondolom a capacitor aging miatt, de kisebb konfigot tökéletesen kiszolgált.

Légkondim viszont nincsen. :)

Egyébiránt Enermax és Seasonic tápokból is van gyengébb széria meg csúcs is.
Itt egy általános táblázat rengeteg táp besorolásáról. (nem tudom mennyire hiteles)

@Vikthor (#77):
Ajánlom figyelmedbe a PSU kalkulátorokat, nagyjából be lehet lőni vele az igényeket.
Ami fontos paraméter, az a CPU terhelés, Rendszer terhelés valamint a Capacitor Aging paraméterek.
Itt egy számítás amit egy korábbi konfigom alapján végeztem, hasonló a tiédhez.

[ Szerkesztve ]

(#82) dabadab válasza tntmax (#81) üzenetére

dabadab
(félisten)

"Ajánlom figyelmedbe a PSU kalkulátorokat, nagyjából be lehet lőni vele az igényeket."

Nekem a valos igeny majd' haromszorosat dobta ki :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#83) n@p@lm

n@p@lm
(őstag)

gagyi táp....

Husqvarna CTH 163T, Partner 53-160 DW (5553D), Stihl FS 400, Komatsu Zenoah BCZ5010CL, Makita DCS-6400, Hitachi CS30EH, Stihl SR420, Honda WJR 2525, Honda HHH25D 75

(#84) Krix válasza Vikthor (#77) üzenetére

Krix
(senior tag)

Én ezt hajtom ennek a 400w-os kistesójával:

Xeon E5-2620
8x8G reg. ecc ram
12x sas hdd (10k és 15k)

Szóval szerintem elviszi.

[ Szerkesztve ]

If it is not broken then don't fix it!

(#85) radi8tor

radi8tor
(MODERÁTOR)

Az én 400W-os fanless platinum-om Brazos alaplappal sípol. (kikapcsolt és bekapcsolt állapotban is)
Remélem a jövő héten érkező végleges alaplappal már nem fog sípolni (i7-3770)...

Valahol azt írták, hogy ezek a sípolások a C6, C7 power state miatt vannak.

[ Szerkesztve ]

⭐ https://wellbe.hu

(#86) szab.tam

szab.tam
(nagyúr)

ét kettőt is használok a passzív seasonic-ek közül
x400, x460.

nagyon klassz tápok ezek...
és nagyon köszönjük a tesztet, rég óta vártam már.
(vagyis amióta van 520-as...)

:R

sajnos 1 dolog lemaradt.
persze, erre magatoktól nem jöhettetek rá.
minden tápok megszólaltatóját, a 3dmark06 első pályáját, és azon belül a gyolyószórós részt is jó lett volna megnézni. azaz meghallgatni.

(#88) radi8tor1
csak a 460-as a játékgépben, ahol feljebb írtam. és kicsit a dirt2-nél is.
a kisebbik egy htpc + mindenesben van, azon nem játszom, így ott nincs semmilyen hang.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#87) Dominó85 válasza radi8tor (#85) üzenetére

Dominó85
(veterán)

Az alaplapod sípol vagy a táp? Ha a táp, akkor keresd meg a rézkötegelt trafóját (sárga műanyagba csavarják) és azt ha van rá módod finoman mozgasd és nyomogasd meg. A tápokban a sípolást rezonancia okozza többnyire.

* Péter - 06302461862 *

(#88) radi8tor válasza Dominó85 (#87) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Alaplap nem sípol a jelenlegi picoPSU-val.
De ezzel az alaplappal csak teszt miatt próbáltam ki. (Ideje volt, 3 hónapot a dobozában pihent)

szab.tam: neked nem sípolnak/ciceregnek?

[ Szerkesztve ]

⭐ https://wellbe.hu

(#89) tntmax válasza dabadab (#82) üzenetére

tntmax
(aktív tag)

Mi a valós igény?

Nekem általában 5-10%-os terhelésen van a procim (2500K, nincs húzva), mikor Eclipse-vel dolgozom vagy doksit olvasok, esetleg HD filmet nézek.
Ilyenkor megelégszik 100-120 wattal, teljes közel 100% CPU terhelésnél 200-240W, gépigényes játék esetén 400W körül zabál, de igazán 100%-osan még nem tudtam leterhelni a gépet.

Szóval ha azt nézem hogy valós = általános hétköznapi használat az kb a fele vagy harmada a fogyasztás ahoz képest mikor rövidebb hosszabb időre szinte teljesen ki van taposva a gép erőforrásai.
Mondjuk video renderelés, 3D Studio, Photoshop komplex scriptek lefuttatása sok fájlon, stb.. nálam ilyen felhasználás az ritka, de előferdül, még ha csak 5-10 perces időtartamra is, de azt is bírnia kell a tápnak. :)

(#90) Rypejakten válasza tntmax (#89) üzenetére

Rypejakten
(addikt)

Sose kér az a cucc 400W körül, és a tápkalkulátor is egy laza 100W-ot túloz esetedben, ha nem többet: egy GTX560Ti egy 5Ghz-en hajtott 2500K-val egy Voltcraft Energy 3000-rel mérve (ilyet használnak a PH tesztekben is) 1 HDD-vel és 3 ventivel nem kért többet játékok alatt, mint 230W, idle alatt pedig beérte 50W-tal.

Ergo, nagyon rosszak a számaid. Ha fogyasztásmérővel ennyi, akkor szar a fogyasztásmérő, ha tápkalkulátorral.. akkor megértem... :U

(#91) dabadab válasza tntmax (#89) üzenetére

dabadab
(félisten)

Csontig kihajtva olyan 80-90 wattot eszik, ehhez kepest ajanlott minimum 180 wattot. :)

DRM is theft

(#92) szab.tam válasza Rypejakten (#90) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

nálam a maximálisan mért fogyasztás konnektorból.
x460
q9550@3.9ghz
gtx480@800/4000
magas cpu prioritású furmark + linx
-> 437w :))

magyarul:
az x460 egy húzott cpu + felső kategóriás, de szabvány fogyasztású vga mellé elég.
a szintén 1 ágas 520 pedig már elég egy 300x+-os, 2 gpu-s vga-hoz is.
csak ott ugye kérdőjeles a fanless táp létjogosultsága, mert egy 350w-os vga-t már én sem biztos hogy nekiállnék passzivizálni.
esetleg egy passzív vízhűtéses rendszer mellé kiegészítőnek.

a másik nézőpont:
ha most kéne 40-ért vennem egy 460-asat, akkor már biztos +10-ért az 520-at venném, nehogy egy feljesztés során korlátos legyen.
de amikor én vettem az x460-at, akkor az volt ugye a plafon...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#93) tntmax válasza Rypejakten (#90) üzenetére

tntmax
(aktív tag)

Hmm. Na majd ha kezem ügyébe kerül egy ilyen fogyasztásmérő letesztelem ismét.
Kb 2 éve mértem utoljára fogyasztásmérővel, nem tudom milyen márka/típus volt, csak egy gyors teszt erejéig volt kölcsönbe.

A jelenlegi konfigom egyébként (semmi nincs tuningolva):
CPU: 2500K
CPU hűtő: Noctua NH-D14
Egyéb hűtő: 2 x 14cm házventi
Alaplap: Giga Z68X
RAM: 2 x 4GB DDR3
VGA: Giga GTX 670 2GB
HDD: 4 x 7200rpm SATA, 1 x 10000rpm SATA
SSD: 1 x Intel X25-M
Egyéb: SB X-Fi hangkártya, USB egér, USB billencs, USB scanner, 2 x pendrive

Erre a Voltcraftra gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#94) Rypejakten válasza tntmax (#93) üzenetére

Rypejakten
(addikt)

ez a konfig sem kér 250W-nál többet terhelés alatt, erre vettél egy 950W-os tápot. hümm.

egyébként igen, arra gondoltam.

(#95) szab.tam válasza tntmax (#93) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

totál felesleges 10k-t kiadni. ugyanott vettem, asszem kb. harmadennyiért basetech-et.

közben megvan...

(#96) tntmax válasza Rypejakten (#94) üzenetére

tntmax
(aktív tag)

2 éve vettem a tápot 31k-ért (szerintem eléggé baráti ár egy 950-es Enermax Revolutionért), és sok minden volt időközben a gépben.. :)

@szab.tam (#95): Köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#97) jocek91

jocek91
(aktív tag)

Seasonic mindig is etalon volt. Jó látni hogy, továbbra is az marad! :K

(#98) Kiki18

Kiki18
(őstag)

Tetszik a teszt,de szerintem egy passzív táp hibája egy kis idő múlva jön elő (cicergés,sercegés). Az ára is dícséretes,a 460-as meg bestbuy. :K

(#99) proci985 válasza Vikthor (#77) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

el.

q6600@25% OC; 4x2gb ram, 6950 2GB, xfi, 120GB SSD + 3 tárolóvinyó evett 460Wot prime + fur alatt konnektorból nézve nekem.

(#100) _Atesz

_Atesz
(őstag)

Brutál jó a cucc, a 400W-os bőven elég lenne nekem. Anyagi helyzet miatt viszont marad a jelenlegi. :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.