Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) petkow


petkow
tag

Egy olyan tesztet vagy elemzést olvasnák szívesen, ahol összehasonlítanák a különböző hibrid technológiai megvalósításokat, azaz a merevlemezbe integrált NAND (Seagate Momentus), aztán az Intel SRT technológiája, illetve a szoftveres alapú megoldások (Readyboost).

A kérdés ami főleg izgat, hogy a hardveres megoldásoknál bár dedikált eszköz lekezeli a cachelendő adatok szelektálását, de csak "buta" módon statisztikai számolások alapján.
Ezzel szemben a szoftveres ReadyBoostnak viszont van egy nagy előnye, hogy az OS az "okosan" tudja szelektálni funkció alapján is, hogy mit kéne lecachelni.
Mi a helyzet, ha egy kis méretű SSD-t (pl. Kinston SS100S28G) dedikálok ReadyBoostnak?
Ez hogy viszonyulna a másik két hardveres megoldáshoz?

(#252) szab.tam


szab.tam
nagyúr

még 1x elolvastam a tesztet, de most nem látok ki a pipától.... :(( :(((

egy büdös szó sincs arról, hogy xp esetén "úgy viselkedik, mint az ssd"
azaz. ha xp teszünk fel, vagyis ghostolunk, akkor figyelni kell a helyes partícióeltolásra.

olvastam egy cikket az új, 750-esekről ahol ezt írták:
"A 2,5 hüvelykes formátumú újdonság merevlemez része Advanced Format 4K technológiát használ, ami 4096 bájtos szektorméretet jelent."

na, hát erre elindítom a gépet, és elvégzem a számítást az ssd elemző ph-s tesztben leírtak szerint:
"Windows alatt indítsuk el az msinfo32 nevezetű programot (parancssorba: msinfo32), majd az Összetevők/Tárolás/Lemezek almenüben található "Partíció kezdetének eltolása" mellett található értéket osszuk el 4096-tal (azaz 4 kB-tal). Ha a kapott érték egy egész szám, akkor a partíció jó helyen kezdődik, azaz az SSD-n található 4 kB-os lapok írásával nem lesz probléma. Az emberek többsége (Windows XP alatt biztosan) itt 7,875-ös értéket fog kapni, mert a 63 szektorral eltolt partíció nem megfelelő egy SSD szempontjából."

mit mondjak. 7.875-öt kaptam...

erre azért az tesztben ki lehetett volna térni. azt hittem, hogy a hdd-knél megszokott mód van...

most jól meg lettem szivatva. egy nagyon nehezen átklónozott verzióról van szó. azóta csomó minden + felkerült. ha megcsinálom a backup image-et, és utána úy járók, mint az előző klónozásnál, hgy nem sikerül, (egy régbbi helyreállítható verziót kellett használnom), akkor ugye ezt is bukom, mert amikor megpróbálom vissazfakni, törlödik a forrás.

vagy használom így, szándékosan belassítva a rendszert...

q*-ra pipa vagyok..... :(( :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#253) Oliverda válasza szab.tam (#252) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez nem egy SSD és nem viselkedik úgy még XP esetében sem mint egy SSD. Az Advanced Format pedig ennél a modellnél még nem játszik. Nem tudom, honnan szedted ezt az egészet...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#254) szab.tam válasza Oliverda (#253) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ööö. igen. :U

előbb dühöngtem, számoltam, írtam. majd gondolkodtam. hdd-nél, helyes partícióeltolásnál persze, hogy ez jön ki. nem is tudna más kijönni... :D

úgyhogy bocs. :B

"Az Advanced Format pedig ennél a modellnél még nem játszik."

ha ez tuti, akkor meg sem szólaltam.... :B :U

rémálom volt az xt-re a klónozás. rosszul mondtam. ennél nem is backup iamage helyreállítás volt, hanem sima hdd to hdd ghostolás. volt egy régebbi és egy újabb, ugyanabból a rendszerből, 2 winyón. (szeretem a bitoságot...) az újabbról megállt menet közben a ghost. volt valami rendszerszintű hiba a forráson. felálllni feláll, működik, de másolni nem lehet már. így a régebbi verziót kellett elővennem, és azt klónozni az xt-re. és utána ráfrissíteni a hiányokat. öregedtem keveset. és azt hittem, kezdhetem elölről....

thx! :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#255) Bikicsunáj91


Bikicsunáj91
csendes tag

csak azt nem értem, most miért kerülnek ezek 45-be. ennyire legyengült volna a forint? ennyiért már 128 GB-os Samsung SSD-t kapni, ami már elgondolkodtató ajánlat azért

Nokia C7

(#256) Bikicsunáj91


Bikicsunáj91
csendes tag

csak azt nem értem, most miért kerülnek ezek 45-be. ennyire legyengült volna a forint? ennyiért már 128 GB-os Samsung SSD-t kapni, ami már elgondolkodtató ajánlat azért

Nokia C7

(#257) Thusor


Thusor
őstag

Most vettem egy Seagate memntus xt hybrid merevlemezt. Ubuntu 11.10-et futtatok a gépemen. Hogyan tudnám frissíteni linux alól a merevlemez frimware-jét? A seagate honlapján van egy bootolható iso CD, amit ha kiírok akkor elvégzi ezt DOS-ból, de nekem a gépemben nincs ODD. Hogyan tunám ezt a bootolhato iso CD-t egy bootolható pendrivera kitenni és onnan elvégezni ezt a műveletet?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#259) Thusor válasza desirehd (#258) üzenetére


Thusor
őstag

Annyira nem jó. Elég kiforratlan technológia. Nekem például pár hete adta meg magát. Egyszer csak kifagyott a windows és a winchester már csak kattogó-sípoló hangot adott ki. Garanciába cseréltettem. Tegnap megjött az új. Beüzemeltem, feltelepítettem rá az új oprendszert és 1 nap alatt máris csak 99%-os a kondíció. Tehát annyira nem túl tökéletes winchesterek ezek mint amilyennek híresztelik őket.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#260) keopsz válasza Thusor (#259) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

500asod volt? csak mert a 750es már elég más belül, viszont fajlagosan nem drágább..

már csak olyan helyet kéne találni, ahol megadják rá a 3 év garit - de nekem csak 2 éveseket sikerült. :F

[ Szerkesztve ]

cantante di sampietrini

(#261) Thusor válasza keopsz (#260) üzenetére


Thusor
őstag

Igen 500GB-osam van. Kicseréltettem gariba, egyenlőre jó...de már most is 98%-os a kondíciója csak.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#262) Sanya válasza Thusor (#261) üzenetére


Sanya
nagyúr

fontos adatot ne tarts rajta. mostantól kezdett el megint ketyegni a garanciád, szóval megint újat fogsz kapni :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#263) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,kellene egy kis segítség,Momentus XT 750Gb HDD-t szeretnék venni ThinkPad X220-ba,csak nem tudom hogy a vinyó 7mm vagy 9,5mm? Nekem csak 7mm lenne jó.

Zero Defect.No Compromise !

(#264) Sanya válasza Giovanny (#263) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez alapján 9,5mm magas.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#265) Giovanny válasza Sanya (#264) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszi,akkor ez kilőve sajna...de ahogy néztem nincs is 750gb 7mm-be,max.500gb találtam.

Zero Defect.No Compromise !

(#266) Thusor válasza Sanya (#262) üzenetére


Thusor
őstag

Tanultam belőle. Most már mindenről biztonsági mentést csinálok az otthoni szerverre. De az vicces lesz ha az 5 év garanciát soha nem használom ki, mert mondjuk 1-2 év alatt megadja magát és mindig cserélik majd. Örökké új winchesterem lesz :P.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#267) keopsz válasza Thusor (#266) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

..én mondjuk az "örökké" előtt sokkaljóval megunnám a cserélgetést 1-2 évente.. :DDD

cantante di sampietrini

(#268) christprhrdv


christprhrdv
tag

Sziasztok!

Én olyan tesztet nem találtam google-barátunk segítségével sem, ahol USB 3-as gyors pendrive-os (mondjuk 8 vagy akár 16GB-os) ready boost-tal hasonlítanának össze egy hibrid HDD-t.

Kíváncsi lennék, hogy az nem gyorsabb-e? USB 2-es tesztek voltak RB vs "sima" HDD, de már sokat gyorsultak az adattárolók.

Ha jól láttam itt sem írt senki ilyesmiről. Én most tervezem, hogy veszek egy kis fájlokat is gyorsan író pen-drive-ot és azzal gyorsítom a W7-et, mert AIOPC egybegépem nem szereti sajnos az SSD-ket és mivel sokáig volt winchester nélküli gépem, nagyon lassúnak tűnik már a merevlemezes megoldás.

Nem tud valaki ilyen tesztről? Vagy nem tervez a kedvemért csinálni egyet? :)

üdv!

(#270) biker


biker
nagyúr

Én is vettem egyet, 500-as, 1st gen, véleményem itt olvasható

Kíváncsi lennék valós tesztre, kijön-e a gyorsaság a 2nd gen részére, mert szerintem nem nyerhetne...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#271) elnofx


elnofx
csendes tag

Sziasztok,

sshd particionálás hasonlóképpen működik, mint egy mezei hdd esetén?

köszi előre is a választ!

(#272) biker válasza elnofx (#271) üzenetére


biker
nagyúr

igen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#273) elnofx válasza biker (#272) üzenetére


elnofx
csendes tag

köszi! :)

(#274) cudar07


cudar07
senior tag

mit vegyek
most a gépben 1gb ram van (666 ddr2)
HDD+SSD hybrid?
vagy
HDD+2*1gb ram ?
árban egyforma
köszi

(#275) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Engem aztán végképp nem érdekel és nem prioritás, hogy az op.rendszert vagy más programot mennyi idő alatt tölt be a gép.
Viszont a netbookom csöndessége és fogyasztása számít. Ilyen esetben egy hagyományos HDD jobb választás?

Pl tétlen állapotban amikor pdf-et olvasok, a windows amikor irogat a merevlemezre, ennél a hibridnél melyik felületre írja? Erről nem kaptam egyértelmű választ a tesztből.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.