Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Speed® válasza exp-uj (#199) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem baj, hogy pont ezekkel a szintetikus mérésekkel nem jön ki az előnye..
Ahogy a tesztben is látható, tanulékony a NAND részleg, változik a tartalma.
Ergó ha egy progit párszor elindítasz bekerül, onnantól már sokkal gyorsabb.

(#202) Oliverda válasza exp-uj (#199) üzenetére


Oliverda
félisten

"semmilyen video nem lesz.
egy crystaldiskmark előtte - utána benchmark report lesz."

Azzal inkább ne is fáradj, ugyanis az nem használja a flashmemóriát. Itt az OS és a programok betöltődésének sebességén van (illetve lenne) a hangsúly.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#203) exp-uj válasza Z86 (#200) üzenetére


exp-uj
csendes tag

is? miért ugyan mi mást csinálhatnék mint mérést? mi másnak lenne értelme?

de más gond van. időközben leszedtem a seagate.com-ról a drivedetect.exe-t, és megállapítottam: a gyári firm egyben a legfrissebb is, így nincs mire frissíteni! per pillanat persze. így az ügy tolódik, mire lesz friss firm.

>>>>
mérési eredményeket is?

(#204) havasa válasza exp-uj (#203) üzenetére


havasa
aktív tag

Nincs értelme Cristaldiskmark-al mérni, mert az random adatokkal teszteli az írási és az olvasási sebességet, a Hybridnek meg az a lényege, hogy a gyakran használt fájlokat az SSD-re teszi és onnan olvassa.
Nem bántatni akarlak, de ha ezt a "bonyolult" következtetést sem sikerült levonni, akkor itt user error lesz.

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#205) havast válasza havasa (#204) üzenetére


havast
aktív tag

+1 :DDD

Ha nem hozott gyorsulást a Crystaldiskmark, akkor jobb is,ha visszaviszed. Ez az őszinte tanácsom.

Vagy az van, hogy nem tudod, hogy ez a HHD érdemben szintetikus tesztekben nem gyorsabb semmilyen 7200-as HDD-nél, (csak valós mindennapi használatban)

Vagy amiben használod, az olyan konfig, hogy nem a HDD fogja vissza,

Vagy hasonlítasz fateromra, aki nem vette észre, amikor kölcsönvettem a gépéből 1 4870-es Radeont, és 1 évig Integrált GF6200-at használt helyette,

Vagy a WD pénzel :DDD

Mert mint kiderült itt már páran használnak ilyen HHD-t, méghozzá elégedett tulajok.

[ Szerkesztve ]

(#206) Dyingsoul válasza exp-uj (#199) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Szerintem te el sem olvastad a cikket. :U

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#207) orbano válasza Dyingsoul (#206) üzenetére


orbano
félisten

nagyon úgy tűnik... :N

A vér nem válik VAZZE!™

(#208) kisza25 válasza Dyingsoul (#206) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

minek amikor van neki ilyen :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#209) sunone válasza exp-uj (#203) üzenetére


sunone
aktív tag

Legjobb mérés, ha a használatot méred le.
Mióta ezt használom inkább ki-be kapcsolom a gépet, ez is olyan gyors, mint az altatás.., korábban egyik merevlemezzel se bootolt be 30 másodperc alatt az oprendszerem böngésző megjelenéséig..
itt egy video (szerintem gyors lett)

(#210) Alchemist válasza exp-uj (#199) üzenetére


Alchemist
addikt

Olyan benchmarkot használj, ami a gyakran használt fájljaidon végzi a mérést... máskülönben semmit sem fog mutatni, de ezzel együtt a boot és néhány program indítása gyorsulhat.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#211) Alchemist válasza exp-uj (#203) üzenetére


Alchemist
addikt

Általában elmondható, hogy a szintetikus tesztek nem mondanak semmit a rendszer komponenseinek összetett működéséről, különösen speciális feltételek (pl. bootolás) esetén.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#212) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na kipróbáltam az itt ajánlott programot az eboostert és bizton állíthatom, hogy közel hozza egy ilyen hibrid HDD sebességét, nekem egy 500GB WDBlack, a rendszer memóriából 512MB és egy clas6 4GB mmc kártya van befogva gyorsításra(cache-nek) ez a program is bepakolja a kijelölt cache-ba a kicsi fájlokat hasonló módon, mint az SSD HDD kombó,
előnye, hogy nem kell kicserélni a meglévő vinyót és ha van elegendő rendszermemóriánk az nagyot dob a dolgon,
még majd ezt a mmc karit kicserélem egy clas 10 8GB-osra(3700Ft) az talán hoz még kicsit a konyhára, a memóriát sajnos nem lehet tovább bővíteni, mert az lenne a tuti :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#213) gtasystem válasza kisza25 (#212) üzenetére


gtasystem
őstag

szerintem is jó kis cucc én már töröm a fejem a ramfejlesztésen.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#214) kisza25 válasza gtasystem (#213) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az enyémben 2GB-van és atomnál ez a plafon, bár lehet adok még neki még 512MB-ot, mert még így sem éri el a 900MB-ot sem a ramhasználat, már éppen agyaltam, hogy lecserélem a gépet, mert bármit csinálok vele nem gyorsul semmit, egy normális méretű SSD-meg egy vagyon lett volna bele(a gép árához mérten), de most úgy fest ebben a felállásban még marad,
köszönöm a program linket, ez most nagyon jókor jött :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#215) gtasystem válasza kisza25 (#214) üzenetére


gtasystem
őstag

én is köszönöm a linket a linkelőnek.. :D
pár hónapja már próbáltam egy ilyen ramdisk programot de az nem volt ennyire jó és sokat kellett vele mókolni.. ramdiskxp volt a neve asszem..
ebből még 7 napom van a demóból de úgy néz ki benevezek egy licenszre.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#216) Alchemist válasza gtasystem (#215) üzenetére


Alchemist
addikt

Én ezzel használom, NTFS-re formázva jelenleg kb. 6 giga a cache mérete, a notiból nem lóg ki és a szekvenciális olvasási sebessége stabilan 100 mega fölött van. Meghatározott programoknak prioritást tudok beállítani és megadhatom a cache frissítésének gyakoriságát is.
Ha nem is SSD sebesség, de jelentősen képes gyorsítani a betöltéseken.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#217) gtasystem válasza Alchemist (#216) üzenetére


gtasystem
őstag

teljesen jó kis progi ez.. :)
úgyis zavart mindig hogy ott áll a ram nagyrésze kihasználatlanul..
most sajnálom hogy nem ddr3-am van mert az most fillérekért megy..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#218) kisza25 válasza Alchemist (#216) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk ennyiből, már egy 64GB SSD is kijött volna és az tuti ssd sebesség:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#219) Alchemist válasza kisza25 (#218) üzenetére


Alchemist
addikt

Persze, hogy kijött volna... de nehogy már a 64-es kitúrja az 500 gigás vinyómat! :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#220) sunone


sunone
aktív tag

asztali gepekhez most jott ki az ocz revodrive hybridje.

(#221) kisza25 válasza Alchemist (#219) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

rendszernek meg álltalános dolgoknak elég 64GB és usb-ről meg csatlakoztatod az 500GB-ost azt csókolom

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#222) Thusor válasza kisza25 (#221) üzenetére


Thusor
őstag

És az már nem hordozható laptop...mert akkor még a HDD-t is vihetem magammal. 12,1"-os laptopom pont azért hordozható mert csak 1,4kg. Nem kell hozzá még egy csomó mindent vinnem.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#223) kisza25 válasza Thusor (#222) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

miért kellene mindig magaddal vinned az 500GB-os külső HDD-t :U
na mindegy ezt az ő megoldására írtam, amúgy gondolom táskában cipeled, amin van elöl zseb amibe ha beleraksz egy 2,5" vinyót még nem a világvége, de ezért is van ilyen sok fajta lehetőség kinek a pap, kinek a papné ;)
Amúgy én már megoldottam egyszerűbben a dolgot,
a gépben egy 500GB WD black van és egy programmal (eBooster) 1GB rendszermemóriát és 8GB sdhc-t használok a kis fájlok gyorsítására és nagyon ott van és semmi plusz dolgot nem kellett vennem sem cipelnem:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#224) Thusor válasza kisza25 (#223) üzenetére


Thusor
őstag

Mert mondjuk a 64 GB SSD-re ráfér az operációs rendszer, fontosabb programok...de nekem mondjuk már a munkámhoz szükséges fileok, nem férnek rá az SSD-re, ahhoz külső HDD kellene...azt meg akkor mindig vinnem kellene magammal. Én csak erre gondoltam, hogy nem mindenkinek megoldás a külső HDD.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#225) kisza25 válasza Thusor (#224) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen ezt le is írtam az előbb, na meg akinek munkára kell és olyan helyzetben van mint te annak pont tökéletes egy ilyen momentus XT :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#226) sunone válasza kisza25 (#223) üzenetére


sunone
aktív tag

neztem ezt az ebooster dolgot, de mintha csak xp-re lenne..,
van ilyenunk win7-re is?

(#227) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Érdekes egy szerzet:)bár inkább maradnék egy SSD+Seagate Barracuda kombinációnál

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#228) Alchemist válasza kisza25 (#221) üzenetére


Alchemist
addikt

Amit adatkezelésben gyorsítani szeretnék az oprendszeren kívül, ahhoz a 128 G is igencsak karcsú...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#229) Alchemist válasza sunone (#226) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha megnézed a weblapját, azért főleg XP-hez ajánlják, mert abban még nincsenek ReadyBoost és hasonlók. De a mostani verzió már bármelyik Windows alatt fut.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#230) pilóta


pilóta
nagyúr

A TRIM-hez hogy viszonyul ez a cuccos XP alatt?
Tudja magától a vezérlője, vagy kézzel kell ráengedni valami segédprogit?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#231) pilóta válasza pilóta (#230) üzenetére


pilóta
nagyúr

Valaki?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#232) pilóta


pilóta
nagyúr

UP

Aki él és nem boldog, az téved!

(#233) Oliverda válasza pilóta (#230) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem kell hozzá TRIM támogatás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#234) pilóta válasza Oliverda (#233) üzenetére


pilóta
nagyúr

Tehát a vezérlő megoldja okosan magától?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#235) Oliverda válasza pilóta (#234) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#236) pilóta válasza Oliverda (#235) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszönöm szépen! :R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#237) kariad


kariad
senior tag

Pedig milyen jó lenne, ha a Velociraptoral kereszteznék :K

(#238) klambi


klambi
addikt

érdemes ebbe beruházni, mert olyat olvastam hogy jön lassan a 2. generáció, és azért aqua-ban mégis csak 30k, nagyon gondolkodom rajta....!!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#239) Thusor válasza klambi (#238) üzenetére


Thusor
őstag

prohardver apróban annál sokkal olcsóbban is láttam, garanciával.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#240) GaborGh válasza Thusor (#239) üzenetére


GaborGh
őstag

17k-ért adták és pont az orrom előtt vitték el!

Újonnan a BTK-nál 25k.

(#241) Thusor válasza GaborGh (#240) üzenetére


Thusor
őstag

Most 19990-ért van az apróban, de nem tudom, hogy garancia mennyi van rá.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#242) Sanya válasza klambi (#238) üzenetére


Sanya
nagyúr

hol olvastad?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#243) Thusor válasza Sanya (#242) üzenetére


Thusor
őstag

Itt olvastam, de csak próbagari van rá.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#244) ebay11


ebay11
csendes tag

Üdv!

Van egy seagate momentus xt hibrid hdd-m.
Nézem a tulajdonságait, és most látom: támogatja az aam-et (advanced acoustic management).
Milyen programmal lehet állítani az aam-fokozatokat?

Köszönöm

(#245) Thusor válasza ebay11 (#244) üzenetére


Thusor
őstag

Szerintem HD Sentinel viszi ezt a funkciót.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#246) GaborGh válasza Thusor (#245) üzenetére


GaborGh
őstag

:K

(#247) ebay11 válasza Thusor (#245) üzenetére


ebay11
csendes tag

nyomát se lelem benne ennek a funkciónak

(#248) sunone válasza ebay11 (#247) üzenetére


sunone
aktív tag

próbáld meg a CrystalDiskInfo-t, nálam portable, free verzióban is állítható AAM/APM Control

(#249) GaborGh válasza ebay11 (#244) üzenetére


GaborGh
őstag

HDD Sentinel

Lemez/akusztikai jellemzők

(#250) sunone


sunone
aktív tag

(#251) petkow


petkow
tag

Egy olyan tesztet vagy elemzést olvasnák szívesen, ahol összehasonlítanák a különböző hibrid technológiai megvalósításokat, azaz a merevlemezbe integrált NAND (Seagate Momentus), aztán az Intel SRT technológiája, illetve a szoftveres alapú megoldások (Readyboost).

A kérdés ami főleg izgat, hogy a hardveres megoldásoknál bár dedikált eszköz lekezeli a cachelendő adatok szelektálását, de csak "buta" módon statisztikai számolások alapján.
Ezzel szemben a szoftveres ReadyBoostnak viszont van egy nagy előnye, hogy az OS az "okosan" tudja szelektálni funkció alapján is, hogy mit kéne lecachelni.
Mi a helyzet, ha egy kis méretű SSD-t (pl. Kinston SS100S28G) dedikálok ReadyBoostnak?
Ez hogy viszonyulna a másik két hardveres megoldáshoz?

(#252) szab.tam


szab.tam
nagyúr

még 1x elolvastam a tesztet, de most nem látok ki a pipától.... :(( :(((

egy büdös szó sincs arról, hogy xp esetén "úgy viselkedik, mint az ssd"
azaz. ha xp teszünk fel, vagyis ghostolunk, akkor figyelni kell a helyes partícióeltolásra.

olvastam egy cikket az új, 750-esekről ahol ezt írták:
"A 2,5 hüvelykes formátumú újdonság merevlemez része Advanced Format 4K technológiát használ, ami 4096 bájtos szektorméretet jelent."

na, hát erre elindítom a gépet, és elvégzem a számítást az ssd elemző ph-s tesztben leírtak szerint:
"Windows alatt indítsuk el az msinfo32 nevezetű programot (parancssorba: msinfo32), majd az Összetevők/Tárolás/Lemezek almenüben található "Partíció kezdetének eltolása" mellett található értéket osszuk el 4096-tal (azaz 4 kB-tal). Ha a kapott érték egy egész szám, akkor a partíció jó helyen kezdődik, azaz az SSD-n található 4 kB-os lapok írásával nem lesz probléma. Az emberek többsége (Windows XP alatt biztosan) itt 7,875-ös értéket fog kapni, mert a 63 szektorral eltolt partíció nem megfelelő egy SSD szempontjából."

mit mondjak. 7.875-öt kaptam...

erre azért az tesztben ki lehetett volna térni. azt hittem, hogy a hdd-knél megszokott mód van...

most jól meg lettem szivatva. egy nagyon nehezen átklónozott verzióról van szó. azóta csomó minden + felkerült. ha megcsinálom a backup image-et, és utána úy járók, mint az előző klónozásnál, hgy nem sikerül, (egy régbbi helyreállítható verziót kellett használnom), akkor ugye ezt is bukom, mert amikor megpróbálom vissazfakni, törlödik a forrás.

vagy használom így, szándékosan belassítva a rendszert...

q*-ra pipa vagyok..... :(( :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#253) Oliverda válasza szab.tam (#252) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez nem egy SSD és nem viselkedik úgy még XP esetében sem mint egy SSD. Az Advanced Format pedig ennél a modellnél még nem játszik. Nem tudom, honnan szedted ezt az egészet...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#254) szab.tam válasza Oliverda (#253) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ööö. igen. :U

előbb dühöngtem, számoltam, írtam. majd gondolkodtam. hdd-nél, helyes partícióeltolásnál persze, hogy ez jön ki. nem is tudna más kijönni... :D

úgyhogy bocs. :B

"Az Advanced Format pedig ennél a modellnél még nem játszik."

ha ez tuti, akkor meg sem szólaltam.... :B :U

rémálom volt az xt-re a klónozás. rosszul mondtam. ennél nem is backup iamage helyreállítás volt, hanem sima hdd to hdd ghostolás. volt egy régebbi és egy újabb, ugyanabból a rendszerből, 2 winyón. (szeretem a bitoságot...) az újabbról megállt menet közben a ghost. volt valami rendszerszintű hiba a forráson. felálllni feláll, működik, de másolni nem lehet már. így a régebbi verziót kellett elővennem, és azt klónozni az xt-re. és utána ráfrissíteni a hiányokat. öregedtem keveset. és azt hittem, kezdhetem elölről....

thx! :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#255) Bikicsunáj91


Bikicsunáj91
csendes tag

csak azt nem értem, most miért kerülnek ezek 45-be. ennyire legyengült volna a forint? ennyiért már 128 GB-os Samsung SSD-t kapni, ami már elgondolkodtató ajánlat azért

Nokia C7

(#256) Bikicsunáj91


Bikicsunáj91
csendes tag

csak azt nem értem, most miért kerülnek ezek 45-be. ennyire legyengült volna a forint? ennyiért már 128 GB-os Samsung SSD-t kapni, ami már elgondolkodtató ajánlat azért

Nokia C7

(#257) Thusor


Thusor
őstag

Most vettem egy Seagate memntus xt hybrid merevlemezt. Ubuntu 11.10-et futtatok a gépemen. Hogyan tudnám frissíteni linux alól a merevlemez frimware-jét? A seagate honlapján van egy bootolható iso CD, amit ha kiírok akkor elvégzi ezt DOS-ból, de nekem a gépemben nincs ODD. Hogyan tunám ezt a bootolhato iso CD-t egy bootolható pendrivera kitenni és onnan elvégezni ezt a műveletet?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#259) Thusor válasza desirehd (#258) üzenetére


Thusor
őstag

Annyira nem jó. Elég kiforratlan technológia. Nekem például pár hete adta meg magát. Egyszer csak kifagyott a windows és a winchester már csak kattogó-sípoló hangot adott ki. Garanciába cseréltettem. Tegnap megjött az új. Beüzemeltem, feltelepítettem rá az új oprendszert és 1 nap alatt máris csak 99%-os a kondíció. Tehát annyira nem túl tökéletes winchesterek ezek mint amilyennek híresztelik őket.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#260) keopsz válasza Thusor (#259) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

500asod volt? csak mert a 750es már elég más belül, viszont fajlagosan nem drágább..

már csak olyan helyet kéne találni, ahol megadják rá a 3 év garit - de nekem csak 2 éveseket sikerült. :F

[ Szerkesztve ]

cantante di sampietrini

(#261) Thusor válasza keopsz (#260) üzenetére


Thusor
őstag

Igen 500GB-osam van. Kicseréltettem gariba, egyenlőre jó...de már most is 98%-os a kondíciója csak.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#262) Sanya válasza Thusor (#261) üzenetére


Sanya
nagyúr

fontos adatot ne tarts rajta. mostantól kezdett el megint ketyegni a garanciád, szóval megint újat fogsz kapni :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#263) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,kellene egy kis segítség,Momentus XT 750Gb HDD-t szeretnék venni ThinkPad X220-ba,csak nem tudom hogy a vinyó 7mm vagy 9,5mm? Nekem csak 7mm lenne jó.

Zero Defect.No Compromise !

(#264) Sanya válasza Giovanny (#263) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez alapján 9,5mm magas.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#265) Giovanny válasza Sanya (#264) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszi,akkor ez kilőve sajna...de ahogy néztem nincs is 750gb 7mm-be,max.500gb találtam.

Zero Defect.No Compromise !

(#266) Thusor válasza Sanya (#262) üzenetére


Thusor
őstag

Tanultam belőle. Most már mindenről biztonsági mentést csinálok az otthoni szerverre. De az vicces lesz ha az 5 év garanciát soha nem használom ki, mert mondjuk 1-2 év alatt megadja magát és mindig cserélik majd. Örökké új winchesterem lesz :P.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#267) keopsz válasza Thusor (#266) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

..én mondjuk az "örökké" előtt sokkaljóval megunnám a cserélgetést 1-2 évente.. :DDD

cantante di sampietrini

(#268) christprhrdv


christprhrdv
tag

Sziasztok!

Én olyan tesztet nem találtam google-barátunk segítségével sem, ahol USB 3-as gyors pendrive-os (mondjuk 8 vagy akár 16GB-os) ready boost-tal hasonlítanának össze egy hibrid HDD-t.

Kíváncsi lennék, hogy az nem gyorsabb-e? USB 2-es tesztek voltak RB vs "sima" HDD, de már sokat gyorsultak az adattárolók.

Ha jól láttam itt sem írt senki ilyesmiről. Én most tervezem, hogy veszek egy kis fájlokat is gyorsan író pen-drive-ot és azzal gyorsítom a W7-et, mert AIOPC egybegépem nem szereti sajnos az SSD-ket és mivel sokáig volt winchester nélküli gépem, nagyon lassúnak tűnik már a merevlemezes megoldás.

Nem tud valaki ilyen tesztről? Vagy nem tervez a kedvemért csinálni egyet? :)

üdv!

(#270) biker


biker
nagyúr

Én is vettem egyet, 500-as, 1st gen, véleményem itt olvasható

Kíváncsi lennék valós tesztre, kijön-e a gyorsaság a 2nd gen részére, mert szerintem nem nyerhetne...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#271) elnofx


elnofx
csendes tag

Sziasztok,

sshd particionálás hasonlóképpen működik, mint egy mezei hdd esetén?

köszi előre is a választ!

(#272) biker válasza elnofx (#271) üzenetére


biker
nagyúr

igen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#273) elnofx válasza biker (#272) üzenetére


elnofx
csendes tag

köszi! :)

(#274) cudar07


cudar07
senior tag

mit vegyek
most a gépben 1gb ram van (666 ddr2)
HDD+SSD hybrid?
vagy
HDD+2*1gb ram ?
árban egyforma
köszi

(#275) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Engem aztán végképp nem érdekel és nem prioritás, hogy az op.rendszert vagy más programot mennyi idő alatt tölt be a gép.
Viszont a netbookom csöndessége és fogyasztása számít. Ilyen esetben egy hagyományos HDD jobb választás?

Pl tétlen állapotban amikor pdf-et olvasok, a windows amikor irogat a merevlemezre, ennél a hibridnél melyik felületre írja? Erről nem kaptam egyértelmű választ a tesztből.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.