Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Hmmm - a tesztet elnézve ez tényleg ígéretesen hangzik!
Amikor először hallottam a hibrid merevlemezekről, nem gondoltam volna, hogy eljutnak erre a szintre - és mint ahogy a cikk is írta, bőven lehet még bennük potenciál.

Egyébként meglehetősen furcsa időpontot választottatok a leközlésre! :)

(#3) szatocs


szatocs
őstag

Remek cuccnak tűnik! :) Határozottan jobb megoldás a kispénzűeknek és a notisoknak, mint egy SSD vagy egy sima HDD. :) Még a végén veszek egyet. :D

=== Szatocs ===

(#4) fatallerror


fatallerror
addikt

tényleg ígéretes, nem a közeljövőben de ha majd gépet cserélek erősen gondolkodom 1 64 v 128 gigás ssd-n a rendszernek, progiknak és az "adatoknak" maradnak a szokványos vinyók de ha ez addig fejlődik akár 1 ilyen hibrid is jöhet

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#5) ftc


ftc
nagyúr

Őszintén?

SSD jobb rendszernek de megközelíti
másolásnál elvérzik!

106 EUR az ára enyniért már jobb kombinácio SSD+ HDD szerintem

(#6) Lars válasza Angel1981 (#1) üzenetére


Lars
őstag

Alakul ez a hibrid biznisz. Ha még tud fejlődni is, még a végén lesz egy ilyen a laptopomban. Az egyetlen dolog ami jelenleg zavar, az a lassú winyó, de egy ilyen cucc szerintem jó is lenne. Kicsit reszelnek még az áron, akkor veszek is egyet.

Tökmindegy a leközlés, mindig van itt valaki, aki elolvassa :D

(#7) Entryy


Entryy
aktív tag

De nagyon vártam már ezt az írást!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#8) NLZ


NLZ
tag

De hülye teszt volt ez. Inkább hasonlítottátok volna össze mondjuk az ISRT-vel és a hasonló megoldásokkal. Annyi értelme van így ennek, mint a HDD vs SSD teszteknek. Itt is kiderült az, amit eddig is tudtunk, hogy a szintetikus tesztekben nem sok haszna van a hybridnek, de sokat ismételt folyamatoknál megközelíti az SSDket.

(#9) Zoz


Zoz
őstag

Na erre a tesztre vártam hónapok óta! Szerintem be fogok szerezni egy ilyet :)

(#10) echterion


echterion
nagyúr

Engem egyáltalán nem győzött meg. Hétköznapi használat során az ember ritkán indít el egy programot egymás után 5-10 alkalommal. Pláne, ha mondjuk egy játékról beszélünk. Esetleg egy irodába jó lehet, vagy valami olyan helyre, ahol egy program naponta több 10 alkalommal is megnyitásra kerülhet, de én otthon (ismerve felhasználói szokásaimat) nem venném semmi hasznát. :U

**********

(#11) TeeJay


TeeJay
félisten

fincsi lenne ha 4GB helyett sikerülne mondjuk 16-ot pakolni rá flashből
a vinyó részében meg kettő darab 500gigás tányér lenne tehát 1TB összesen
úgy már maga a vinyó rész is elég gyors lenne plusz a 16gigás flashben nagyon sok dolog elférne amit gyorsan kell betölteni
notiba verhetetlen lenne egyelőre :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nemrossz, de nem vennék ilyet. Inkább beszerzek egy ilyet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) szab.tam


szab.tam
nagyúr

korrektnek tűnik a teszt. :C :R

végül is teljesen logikusan jöttek az eredmények. nekem még nem volt időm a hybid-emet a gyakorlatban használni. a játékgépbe tettem os winyónak. csak mostanság mással vagyok elfoglalva...

építettem hozzá egy jó kis hangtompítót. (azaz nem építettem, hanem összeraktam.
scythe quiet drive szendvics, 2.5" + 3.5"...

nekem megérte... :K

más:
lehet, hogy volt róla szó, csak figyelmetlen voltam. ha nem:
tudomásom szerint konzolokba rakva azokat is gyorsítja. mert hogy integrált módon tanul, nincs szüksége külső segítségre, külön driverre. a file-ok használati sűrűségét figyeli. és mindegy neki, hogy pc vagy konzol van körülötte. (ha jól tudom...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14) Chrys_


Chrys_
addikt

Nem volt véletlen már egy teszt itt PH!-n úgy kb. 1 évvel ezelőtt? Mert valahol már olvastam erről, és már 1 éve 500GB-s Momentus XT pörög a laptopomban.

(#15) bakter24 válasza echterion (#10) üzenetére


bakter24
őstag

Azért a win-t csak elindítod többször is! Nameg a codec-pack, vírusirtó. Az ujabb officeokra is ráfér a speedtuning!

Annak jobban örülnék, ha minimális beleszólásom lenne, hogy miket tárol be az SSD és miket nem. Mondjuk egy kivétellista vagy egy kedvenc-lista már elég lenne.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#16) Wyll


Wyll
őstag

Dejó hogy van erről is teszt, már nagyon régóta szemezek a kicsikével! :) Köszi!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#17) echterion válasza bakter24 (#15) üzenetére


echterion
nagyúr

Minek indítanám el többször a wint egymás után? Vagy a vírusirtót? Esetleg arra gondolsz, hogy kikapcsolás után nem veszik el a gyorsítótár tartalma? Mert ilyen funkciót nem találtam a cikkben.

**********

(#18) eroli válasza echterion (#10) üzenetére


eroli
csendes tag

Echterion kollegaval eggyet ertek. En altalaban nem ugyanazokat a programokat/fajlokat nyitom meg. Tovabba nem windowst hasznalok és eleg havonta 1x ujrainditanom, tehat a bootido sem jatszik. a masik problemam az ara: jelenlegi tesztben nem szerepelt a western digital scorpio black 500 GB os valtozata, ha utanna olvas az ember tesztekben nem mondanam gyengebbnek (talan egy hajszallal), de az arat nezve a WD 15k, ez meg 25k! Barhogy szamolom a M.XT arabol -40%!
Ezzel csak annyit szerettem volna, hogy nem rossz ut a hybrid technologia, de meg draga.
Ja és meg annyit hogy mar kb 1 eve kaphhato a MomentusXT es frissithetnenek mar valamit pl.: 640/32GB mar optimalisnak tartanek...

Összes hirdetésem megtekintheted: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=eroli&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#19) kpal


kpal
veterán

Jónak tűnik .

(#20) havast


havast
aktív tag

Pont az 500-as verzió került bele az elmúlt napokban a Vaiomba..

Mintha kicseréltem volna a gépet.
23-ért jutottam hozzá.

A Momentus XT-t nem érdemes amúgy szintetikus programokkal tesztelni. A tapasztalat azt mondatja velem, hogy az igazi teljesítménytöbblet a sima HDD-khez képest a hétköznapi használatban mutatkozik meg.

Nekem a Dreamweaver pl. 1,5sec-ig tölt az eddigi 7-9 helyett..

(#21) havast válasza echterion (#17) üzenetére


havast
aktív tag

Nem. A 4Gb -os tároló tartalma nem vész el kikapcsolás/restart után:)

Mindenféle driver és oprendszer független a technológia, és elég jól teszti a dolgát.

Az általam használt programok (Win7, PS CS5, Dreamweaver, InDesign, After Effects, World, Outlook, Winamp, TotalC) betöltési idejét a töredékére csökkentette ez a HHD.

eroli: ha lesz időm, holnap csinálok 1 videót a sebességről. A Scorpio Black csak akkor van ugyanott sebességben,ha olyan valamit használsz, amit még nem használtál.

Amúgy meg mint látod a Velociraptor is elvérzik... :))

[ Szerkesztve ]

(#22) LordX válasza echterion (#17) üzenetére


LordX
veterán

Mivel a kérdéses gyorsítótár egy SSD, nem veszik el a tartalma.

(#23) dosailord


dosailord
tag

Vajon hibernálásra hogy reagál a rendszer? Ugyan naponta attól függ hányszor megyek el/jövök vissza, annyiszor van visszaolvasva a hibernációs fájl, ami jelen esetben 2GB, de azonban a gépen szinte mindig ugyanazok a progik mennek, tehát akkor inkább a progik maradnak az SSD részen, és az a napi max. 2-3 indítás nem játszik? Mert induláskor mindegy, de jobb ugye, ha a programjaim nagyon gyorsan indulnak el amiket gyakran használok. Lapozófájlt nem használok, mióta kikapcsoltam és ügyelek a memóriára hogy ne teljen be (XP-n nem mindig szerencsés ha megtelik), érezhetően javult a sebesség, a HHD meg még többet adhatna.

A a fentiek szerint jól menne, akkor nekem nagyon bejövős ez a HHD :) És nem is olyan elszállt az ára mint gondoltam.

(#24) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Ez nagyon állat pont ilyenre van szükség minden notebook-ba.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#25) Thunderzolee

Szerintem meg a legtöbb notiban lenne hely egy 1.8"-os SSD-nek (persze csak opcionálisan, de vehető lenne hozzá; mondjuk egy 64GB már elég a rendszernek, és nem is drága), csak a gyártók b×sznak úgy tervezni a gépeket, h elférjen belül.
Inkább erőltetik a fenti sz×rságokat hibrid diskeket, meg a 7200RPM-es merevlemezeket.
Meg eSATA, meg miniPCI.. persze..

A másik megoldás a RAM Disk.
Tessék használni. Inkább, mint ilyen hibrid hókuszpókusz. Ráadásul az ingyen van (megfelelő mennyiségű ram mellett persze).

Bár az SSD-k élettartamára vonatkozó szakdolgozatok kielemezték, h nem kell aggódni, nem fognak az SSD-k cellái elhasználódni, erősen túl van dramatizálva ez az élettartam dolog.. Szóval ettől függetlenül az asztali gépemen van 2 SSD RAID-be, de mivel a régi rendszerem 2 RAID-ben levő Velocipatorra épült, az egyiket mellé raktam "Program files", valamint "Dokumentumok mappa" céljára.
(Meg persze pár TB-nyi 5400RPM-es HDD-m is van még adatoknak.)

De ilyen hibrid izét nem hiszem, h vennék. :(

Gyárthatnák pl. 3,5"-os kivitelben úgy, h a 250/320/500GB merevlemez mellé lenne egy 64-128GB-nyi SSD is pakolva.
Aztán lehetne külön particionálni az SSD-t a Drivetól.
Ha nem lehet, akkor tegyenek rá kettő SATA csatit. Elfér.
Máris kevesebb helyet foglal, talán a gyártás is olcsóbb lenne.
Ja.. hát igen, hűteni kellene rendesen..
De legalább így már praktikus lenne.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26) echterion válasza LordX (#22) üzenetére


echterion
nagyúr

Így akkor talán megfontolandó, bár a felárat még mindig túlzónak találom.

**********

(#27) SLYM válasza ftc (#5) üzenetére


SLYM
veterán

igen, kifejezetten drága a cucc. ott van a buffalo 64 gigás SSD-je 20.000-ért, plusz egy 500 gigás vinyó 9000 forint. tehát ez csak és kizárólag laptopokban ajánlott, PC-be egyszerűen rossz vétel. nem is értem, hogy kaphatott ez ajánlott jelzőt. arról nem is beszélve ugye, hogy PC-be ki vesz 250 gigás vinyót? már a 500-as is kicsi, lehet kapni 1 terásat 12.500-ért. tehát rendes 64 gigás SSD+500 gigás vinyó ára kijön ennek az árából. ez egyszerűen rossz vétel PC-be és illene ezt javítani a tesztben is!

[ Szerkesztve ]

(#28) Akybron válasza Thunderzolee (#25) üzenetére


Akybron
aktív tag

A ramdisk csak akkor jó, ha tényleg többször kell indítani-leállítani egy progit egy nap (Egy bekapcsolási ciklusban). Egyébként a ramdiskbe másolás + indítás nem sokat hoz a hagyományos futtatáshoz képest.
A jellemzőbb nálam és sok kollégámnál az, hogy ha egyszer elindítasz egy programot amire a nap folyamán többször szükség lehet, akkor azt nem zárom be, hanem a nap végéig fut.
Főleg a lomhábbak, mint pl. a Lotus Notes. Én esetemben extraként Opera böngésző 100 elmentett ablakkal :DDD
RAM-diskhez képest nincs hátrány, ugyanúgy foglalják a memo-t. :)

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#29) Muton válasza lezso6 (#12) üzenetére


Muton
addikt

Hogy én mióta keresek egy ilyet. :C
Köszi a linket!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30) padika11


padika11
tag

Pont tegnap gondolkoztam rajta, hogy ssd vagy hhd kell-e nekem :D Köszi cikket!

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#31) ttt1


ttt1
őstag

Én meg örülök, hogy 6-7 éve raptor a rendszervinyóm 36 Gb-ról indult a legutóbbi upgrade 72-esröl volt 300-asra 22-éer 2 éve.Mai napig gyönyörűen teszi a dolgát ..:)

(#32) blackydan


blackydan
senior tag

Nem rossz cumó :K

(#33) Zodicus


Zodicus
senior tag

Jó jó, de inkább SSD. Mellé egy ramdrive és megállíthatatlan rendszert kapsz.

(#34) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nem rossz, nem rossz, de még mindig nem az igazi.
Simán jobb lenne egy gyors 64GB SSD+500GB HDD usb 3.0-val.
Ugyan így már külső lesz (2 HDD-s notik előnyben) de még mindig szimpatikusabb nekem.

...

(#35) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Köszönöm a tesztet,nagyon hasznos volt számomra.Nem is rossz ez a cumó,de én is a minimális beavatkozást hiányolom az SSD tárolásában...ettől függetlenül,tetszik a szerkentyű,bár én a 80-as Raptorommal még mindig elégedett vagyok.

(#36) sunone


sunone
aktív tag

Napi használathoz teljesen jó (böngésző 30 mperc alatt...)
..és nem elhanyagolható az ötéves gari és a folyamatos firmware frissítés sem..

(#37) banhammer


banhammer
veterán

A Radeon 9600 Pro dobozról szinte már a történelem tekint ránk.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#38) G.A. válasza Zodicus (#33) üzenetére


G.A.
aktív tag

Jaja én is ilyenben gondolkodom. Igaz egy UPS-el még megdobnám az egészet, biztos ami biztos alapon.
Ezzel aztán meg lehetne kímélni az SSDt a gyakori írástól.

Nem tudom, írt-e valaki kommenteket arról, hogy:
És mi történik, ha a NAND chip elfárad? Ki lehet e kapcsolni a HHDben a chipet és így egy sima HDD-ként üzemel e tovább vagy "mehet a kukába" story jön.

(#39) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ha lesz piaca, akkor szinte biztos, hogy a WD is elő fog rukkolni ilyesmi, mondhatni muszáj lesz...

Kérdés az, hogy az asztali PC szegmensre is vajon lesznek ilyen vinyók? - Mondjuk ez alapján valszeg: "a leszállított új személyi számítógépek egy negyedében valamilyen hibrid meghajtó lesz."

Csakhát itt is előjön az ár, a kérdés, hogy megéri ennyivel drágábban ilyen vinyókat vásárolni?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40) havast válasza G.A. (#38) üzenetére


havast
aktív tag

A chipen tárolt adatok tükrözve vannak a HDD-részen. A Seagate szerint "abban a valószínűtlen esetben" ha meghal a chip, a HDD rész ugyan úgy működik tovább.

hackeeeee:persze. Mire megadja magát, már 500Gb-os SSD-m lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#41) hackeeeee válasza havast (#40) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csakhát, gondolom itt is megvan a chip x idejű élettartama, mint SSD esetén.

Naés, itt gondolom nem fognak arra törekedni a júzerek, hogy bizonyos funkciókat kikapcsoljanak...

Jah, csak mondjuk a kérdés az, hogy megéri-e ez így, vagy inkább akkor már veszel a rendszer alá egy SSD-t, és esetlegesen megtámogatod külső HDD-vel, mert ha azt nézzük, alaphelyzetben bőven elég a 64GB-s SSD a rendszernek.. Mondjuk az tény és való, hogy a 64GB != 500GB..

Majd kis idő után meglátjuk, hogy milyen megelégedéssel használják ezeket a vinyókat. ;)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#42) x_o_n válasza TeeJay (#11) üzenetére


x_o_n
veterán

jó és kész:)

[ Szerkesztve ]

(#43) Chaser


Chaser
titán

Ennyiért sztem drága..max annak éri meg akinek kell némi gyorsulás amit hdd nem tud, de nincs semmilyen lehetősége 2 meghajtót használni a noteszban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) hackeeeee válasza Chaser (#43) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Máramelyiknél...

Mondjuk 17" notik között van már olyan, ami 2 HDD-s, sőt láttam olyan 15,6"-t is. :K

Sőt, előfordul az is, hogy 2 hely van, de csak 1 HDD-val van szerve, bár ez inkább csak a 17"-okra igaz.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45) Alchemist


Alchemist
addikt

Ha már a Momentus XT egyértelműen notiba szánt vinyó, nem a Toshibát kellett volna mellé berakni a tesztben, hanem egy flash nélküli Momentust (vagy bármilyen másik 500 gigás 7200-ast).

Mivel SLC-s megoldásról van szó és csak olvasási cache-ként működik, elvben nem fog egyhamar tönkremenni.

Olvastam erről a hibridről külföldi fórumokban, vegyesek a vélemények... jópár esetben "dadogósan" olvasott be, feltehetően a cache-ből.

Érdekes lenne egy összevetős teszt a Momentus XT, illetve egy 7200-as notivinyó + ExpressCard SSD (az általam használt 16 Gigás Verbatim 100 MB/s felett olvas) + Eboostr cache gyorsító progi között... nálam az utóbbi összeállítás elég sok programot felgyorsított, illetve tudtam állítani a cache-elt progik prioritását is.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#46) x_o_n válasza hackeeeee (#44) üzenetére


x_o_n
veterán

igen,én ezért szenvedek külsökkel....2db....elég vicces a noti két oldalán két doboz...
azon elmélkedek hogy az asztaliba is megnézném mit birna..kéne még egy

(#47) Kapti


Kapti
tag

Laptopba ideális, mivel 25000Ft az 500GB-os verzió. És van ugyanannyi pénzből az SSD helyett 10x nagyobb tárhelyed (nem csak 64 MB, amiből lesz kb. 51MB, mivel SSD esetén 20%-ot szabadon kell hagyni) és a gyorsaság is megfelelő. :R

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#48) hackeeeee válasza Kapti (#47) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom GB-t akartál írni. :)

(#46) x_o_n: Naigen.. Főként ha ugye folyamatosan kell a nagyobb tárhely, akár utazás közben is, akkor nyilvánvaló, hogy nem nagyon játszik az SSD, mert útközben tényleg elég kényelmetlen lehet az USB-s eszköz, sőt ugye az csökkenti valamennyire az üzemidőt is...

Amúgy, ezek még talán netbook-okba is jó vétel lehet majd, feltéve ha nem melegednek annyira, mint "sima" társaik.

3,5"-ban is csinálhatnának ilyen hybrid HDD-ket, szerintem lenne rá igény, és talán még kicsivel olcsóbb is lenne.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49) Alchemist válasza hackeeeee (#44) üzenetére


Alchemist
addikt

Mivel a ThinkPad notimba lehet másik vinyót is rakni, szóba jöhetne az SSD + HDD megoldás.Valamelyest ellene szól, hogy a rendszeren kívül lenne egy csomó más gyorsítani való adatom (pl. VirtualBox partíciók, sokgigás indexállományok, stb.) is, ehhez a 128 gigás SSD eléggé szűkös lenne (ha szabad helyet is kell hagynom rajta a WL-hez), a nagyobbak meg drágák... ha meg a második HDD-re rakom az adatokat, a gyors rendszer- és programindításon kívül nem sok előnyöm van az SSD-ből, ezt pedig a Momentus XT vagy az Eboostr + ExpressCard SSD is hozza valamennyire.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#50) hackeeeee válasza Alchemist (#49) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezért írtam úgy még lentebb/fentebb, hogy alaphelyzetben még a 64GB-s rendszer is elég lehet.. De ugye aki több dolgot használ külön a rendszerhez, annak biza már kevés lehet.. Oké, tudom, hogy lehetne másik HDD-re is telepíteni, de legtöbbször a fontos programokat ugye a rendszer "mellé" telepítjük, bár persze biztos vannak akik nem. :)

128GB esetén már elég zsebbenyúlós lenne a dolog, ez sajnos igaz... :\

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.