Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) wwenigma válasza woodworm (#150) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Irtatok már nekik? Régebben rendszerhiba volt amikor nem jelent meg a checkbox.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#152) woodworm válasza wwenigma (#151) üzenetére


woodworm
veterán

Néha a megértéshez is kevés az angol tudásom, nemhogy a probléma megfogalmazásához
Amannyi szervizcím van forgalomban a különböző készülékhez, csodálom, hogy van időszak, amikor rendben működik. Én megoldom soros kábellel, most csak a usb drive-os metódus miatt raktam vissza az eredeti bootloadert, hogy a gyári rendszer induljon.

(#153) vargalex válasza wwenigma (#151) üzenetére


vargalex
félisten

Én most írtam nekik. Nézegettem az oldal forrását és a javascript-ben szépen benne van, hogy meg kellene jelennie az SSH checkbox-nak. Sok hívás rendben lemegy, még az eszköz feature listájának a lekérése is: {"features":["xcode","upnp","foldersync","cifs","ssh","sharing","twitter","facebook","myspace"]}.

Ebből látszik, hogy ssh-t is tud. Majd a featurecommand hívása Internal Server Error-al megáll. A válasz pedig: {"HB-EXCEPTION": {"ecode": 606, "message": "Not authorized"}}
A javascript-ből kiszedtem az SSH engedélyezésének hívását. Ez a konkrét eszköz esetében ez lenne: CE.CEU.svc.asyncRPC('POST', 'featureCommand', ['feature', 'ssh', 'command', 'enable', 'deviceid', '3QWE5RSM7VHG4F8HCMJWLYTTPS'])

Ez is ugye éppen a featureCommand-ot hívná és ugyan azzal a hibával nem sikerül.

Alex

(#154) vargalex válasza vargalex (#153) üzenetére


vargalex
félisten

Jött is egy automatikus e-mail egy linkkel a FAQ-hoz és ezzel lezártnak tekintik a bejelentést...

Alex

(#155) woodworm válasza vargalex (#154) üzenetére


woodworm
veterán

Soros kábelen megoldható az ssh hozzáférés bekapcsolása és úgy is maradjon? Vagyis a pogoplug.com ne írja felül a változtatást.

(#156) vargalex válasza woodworm (#155) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, meg lehet oldani. A /etc/init.d/db-ben engedélyezni kell a dropbear indítását. Előtte persze írásra remount-olni kell a jffs2 partíciót. Azaz így:

mount -o remount,rw / && sed -i 's/\/usr\/sbin\/dropbear/#\/usr\/sbin\/dropbear/g' /etc/init.d/db

Alex

(#157) vargalex válasza vargalex (#156) üzenetére


vargalex
félisten

Bocsánat, a teszt miatt éppen az ellenkezőjét írtam. Helyesen:

mount -o remount,rw / && sed -i 's/#\/usr\/sbin\/dropbear/\/usr\/sbin\/dropbear/g' /etc/init.d/db

Alex

(#158) woodworm válasza vargalex (#157) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi szépen, mindjárt kivitelezem, csak keresek valami tűsort a két kábel csatlakoztatására.

(#159) woodworm válasza woodworm (#158) üzenetére


woodworm
veterán

Végrehajtva!
Fene érti a win10 driverkezelését, a PL2303HX chipes kábelhez a gyártó oldaláról letöltött win10 telepítő nem működik, az ősrégi nokia kábel xp-s drivere pedig minden fennakadás nélkül.

(#160) wwenigma válasza vargalex (#153) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen, a szerveruk engedélyezné hogy ottlegyen, valami nem fut le (automatikus frissites?) vagy gebasz van, e miatt nem jelenik meg. Régebbi hozzaszolasok alapjan idoleges probléma.

En irtam nekik most, auto email jott lezarasrol, replyztem hogy ne, ne zarjak. Jött megint ugyanaz hogy de, lezarjak. Megint reply hogy NE, NE ZÁRJÁK. Most van egy nyitott ticket igy. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#161) Reactor85 válasza vargalex (#149) üzenetére


Reactor85
újonc

Szia

3.4.5.13-at ír.

[ Szerkesztve ]

(#162) nimfas válasza wwenigma (#160) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem ez jött be... Mondjuk mobilról néztem.... Tuti nem zárták?

(#163) wwenigma válasza nimfas (#162) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nyitva van. Lehet csak regisztracioval engedi illetve hozzam van kotve mas nem lathatja.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#164) woodworm válasza nimfas (#162) üzenetére


woodworm
veterán

Ez frissebb verzió!

(#165) woodworm


woodworm
veterán

Valaki találkozott már a transmission olyan hibájával, hogy áramszünet utáni induláskor "Connection Refused" üzenetet kap a remote kliens, a tracker szerint nem mennek a torrentek. Távsegítségként nem használ az "indítsd újra", csak hazaérve és ssh-n bejelentkezve a szolgáltatás újraindítása.
Eddig egy eszközömön és oprendszeren sem volt akadály egy áramkimaradás, mi lehet az oka?

(#166) vargalex válasza woodworm (#165) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Mit jelent az "indítsd újra"?
Szerintem valami olyan lehet, hogy a Transmissiont indulásakor még nincs hálózat. Pedig ezt már régen javították a service file-ban.

Alex

(#167) woodworm válasza vargalex (#166) üzenetére


woodworm
veterán

Gyakorlatilag valamelyik családtag áramtalanítja. Elég szűk helyen van a polcon és rövid a kábel, ezért nem fér hozzá a reset gombhoz. A készülék szempontjából ilyenkor is ugyanaz történik, mint áramszünet esetén, de a hálózat már biztosan felállt.
Ráguglizva írnak config fájl sérülést is és annak javítását ajánlják, de nem értem, ha induláskor sérült, akkor a szolgáltatás leállításakor hogyan állhat helyre az eredeti beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#168) woodworm válasza woodworm (#167) üzenetére


woodworm
veterán

Kipróbáltam reboot paranccsal is, el sem indul a transmission. A cikk szerint telepítettem és módosítottam root-ra a transmission felhasználót.

(#169) woodworm


woodworm
veterán

Tehát, ami megoldotta a problémámat:
- Visszavontam a módosítást az eredeti /usr/lib/systemd/system/transmission.service fájlban.
- Ahogy a cikkben is le volt írva a módosítások érvénybe lépéséhez:

# systemctl stop transmission
# systemctl daemon-reload
# systemctl start transmission

- Készítettem egy másolatot a /etc/systemd/system/transmission.service útvonalra.
- Itt végrehajtottam a cikk szerinti módosítást, plusz a menet közbeni próbálkozások miatt benne maradt egy további próbálkozás, jelenleg így néz ki:

[Unit]
Description=Transmission BitTorrent Daemon
Requires=network.target

[Service]
User=root
Type=notify
ExecStart=/usr/bin/transmission-daemon -f --log-error
ExecReload=/bin/kill -s HUP $MAINPID

[Install]
WantedBy=multi-user.target

- Végül a csere érvénybe lépéséhez:

# systemctl reenable transmission
# systemctl start transmission

Keresgetés közben szembejövő oldalon ajánlották, hogy a pacman-nel való konfliktus elkerülése végett ne szerkesszük közvetlenül a csomagok által telepített fájlokat. Hogy ez, vagy a többszöri újratöltés, bekapcsolás tette, de rendbe jött. Most már bármilyen leállás, reboot után elindul a transmission.

(#170) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni.

Egy új goflex net regisztrációja nem megy végbe. Belépek az accountomhoz, onnan indítok egy új eszköz aktiválását, (nem látja automatikusan a hálón meg a kütyüt, de a serialt elfogadja, mondja dugjak rá pendriveot, oké...) eljutok az aktivációs folyamat végéig az "account"-ig, tehát nem mondja hogy a kütyü már aktiválva lenne. (furi lenne amúgy, újonnan lett véve).
Utolsó oldalon írja hogy hozzá fogja regelni az accountomhoz, nyomok egy "register now"-t, majd erre a válasz "There was an error activating your device." (IE és Chrome is...)

SSH csatlakozást amúgy érdekes mód enged, de nem enged be root / stxadmin-nal.

A ledje zöld a rendszer feláll rajta, próbáltam a 3mp-es reset nyomást password reset végett, de nem változott semmi.

Szóval sehogy sem tudok rá belépni, hogy rárakjak egy arch linux-ot,

Van valakinek ötlete mit lehetne ilyenkor tenni? Van amúgy egy másik ilyen kütyüm is idehaza, azon már megcsináltam korábban a műveleteket.(kb 2 éve, minden gond nélkül)

(
kb olyan mintha a support oldal nem menne rendesen. (pl jelszó resetet sem tudok kérni a korábbi accountomra)
)

(B tervnek már írtam a supportnak, de csodát tőlük nem várok egy ilyen "régi" új kütyüvel kapcsolatban)

Előre is köszönöm a segítséget,

Üdv,
Csontikka

(#171) vargalex válasza Csontikka (#170) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A tünet alapján nekem gyanús, hogy nem gyári rendszer van rajta, hanem nand-ba van telepítve valamilyen Linux, esetleg OpenWrt. Telnet-el sem enged be?
Ha olyan pendrive-ot csatlakoztatsz, amin Arch van, nem indul el?

Alex

(#172) Csontikka válasza vargalex (#171) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

köszönöm a tippeket,

telnet egyből refused
próbáltam pendriveot is és vinyót is csatlakoztatni.
Vinyó esetében sárga lámpával beakad, a pendrive pedig nem igazán érdekli, mintha ott se lenne úgy bootol továb..

(próbaképp a jól működőben másik kütyüben ezek elindulnak)

a hostneve amit kiáltozik: "Pogoplug", amiből azt következtetem, hogy az eredeti lehet rajta.

Ha abból indulok ki, hogy nincs root passwordom hozzá és nem is lesz (de ssh engedélyezve van) lehet vele valamit kezdeni, vagy esélytelen, ne is gondolkodjak benne tovább?

köszi,
Csontikka

(#173) dan1


dan1
tag

Sziasztok!
Én is megpróbálnám ezt az archlinuxot,de a 11. lépésnél elakadtam.
A wget http://os.archlinuxarm.org/os/pogoplug/mke2fs után nekem ír egy wget: bad address 'os.archlinuxarm.org,így nem tölti le.
Életemben nem csináltam még ilyet. Tudna segíteni valaki?

[ Szerkesztve ]

(#174) dan1 válasza dan1 (#173) üzenetére


dan1
tag

Már meg is oldódott, a goflexbe be volt dugva a net de a routerbe nem :D

(#175) dan1


dan1
tag

Újabb probléma,2tb nagyobb partíciót hogy lehet létrehozni?

(#176) Reactor85 válasza Csontikka (#170) üzenetére


Reactor85
újonc

https://192.168.0.103/sqdiag/HBPlug?action=command

Szia

A fenti címen elvileg a root/stxadmin-nal be kellene lépnie, miután as IP címet átírtad a goflexére. És innen parancsokat is tudsz kiadni. Ha jól emlékszem jelszó változtatás is megolható.
Gondolom ssh-n root/root és alarm/alarm párosokat már próbáltad.
Amúgy hol vetted újonnan? :Y
Üdv

(#177) Csontikka válasza Reactor85 (#176) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Köszönöm az infót, Alex közben rendbe tette a kütyüt konzolról, valóban elvolt már módosítva a root jelszava.

Üdv,
Csontikka

(#178) nimfas válasza Reactor85 (#176) üzenetére


nimfas
addikt

Azt továbbra sem tudjuk honnan vette :DDD

(#179) Ghostdog77


Ghostdog77
tag

Szép Napot Mindenkinek!

Akit esetleg érdekel......... http://hardverapro.hu/apro/seagate_goflex_net___5000_ft

[ Szerkesztve ]

"Mi az, amit megvetsz? Erről ismerszel meg igazi mivoltodban."

(#180) Csontikka válasza nimfas (#178) üzenetére


Csontikka
aktív tag

ebayről, már megírtam neki privátba, minek írtam volna le ide mégegyszer. :P

(#181) nimfas válasza Csontikka (#180) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem is elküldöd privátban? :)

(#182) Csontikka válasza nimfas (#181) üzenetére


Csontikka
aktív tag

hát hogyne :)

(#183) Csontikka válasza Csontikka (#182) üzenetére


Csontikka
aktív tag

de szerintem érdemesebb megvenni amit épp hirdet valaki, mert annyira nem olcsó kintről.

(#184) nimfas válasza Csontikka (#182) üzenetére


nimfas
addikt

Azt hittem van megint olcsó Németországból, csak nem találom.... de ez tényleg nem olcsó, sőt. :D

(#185) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom olvassa-e valaki még ezt a topicot, de azért megpróbálom.

Szóval GoFlex NET, rajta Arch Linux.
Google cloud print szépen működik, ha rendszeresen használjuk, ha pár napig nem, akkor leáll.
Ha újraindítom a rendszert, akkor megint jó egy ideig.
Arra gondoltam, hogy ha lehetne automatizálni egy újraindítást, mondjuk naponta, akkor ez megoldaná a problémát. De már olyan rég foglalkoztam vele, hogy egyedül biztosan nem tudom megcsinálni. Ehhez kérnék segítséget.

Előre is köszönöm!

Steve

(#186) vargalex válasza SteveBeard (#185) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Lehet cron-al (cronie), vagy systemd timerrel. Mindkettőt megtalálod az Arch wiki-ben, de szívesen segítek is.

Alex

(#187) SteveBeard válasza vargalex (#186) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia Alex!

Egyéb elfoglaltságok miatt teljesen kiestem a gyakorlatból. :B
Mivel a routert újra kellett konfigurálnom az alapoktól, ezért gondoltam, hogy ezt is rendbe rakom, mert mindig a legrosszabbkor áll le a nyomtató.
Igen, a segítség jól jönne..

Steve

(#188) nimfas válasza SteveBeard (#187) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem a transmission "fagy le" ugyanígy időnként.... ftp, samba megy rendese tovább.
Nyomok SSH-n egy restartot és megint jó, ki érti ezt. :)

(#189) SteveBeard válasza vargalex (#186) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Megpróbáltam.
Telepítettem a cron-t, majd az alábbiakban látod, hogy mit próbáltam, de semmi...
Azt látom, hogy elvileg a rootnak nincs crontab, de utána nem reklamált.
/sbin/reboot-ra sem reagált

[root@alarm ~]# crontab -r
[root@alarm ~]# crontab -e
no crontab for root - using an empty one
crontab: installing new crontab
[root@alarm ~]# crontab -l
9 * * * * root reboot

Steve

(#190) SteveBeard válasza nimfas (#188) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

A legelegánsabb az lenne, ha egy script figyelné az adott programot, ha szükséges, akkor újraindítaná.
Mint az Openwrt esetében.

#!/bin/sh

PROGRAM="/usr/bin/transmission-daemon"
INIT_COMMAND="/etc/init.d/transmission restart"
LOGDIR="/opt/logs/transmission"

mkdir -p $LOGDIR
LOGDAY=$(date +"%Y-%m-%d")
LOGFILE=$LOGDIR/check_program_$LOGDAY.log
touch $LOGFILE
NOW=$(date +"%Y.%m.%d %H:%M:%S")
ps -- ef | grep -v grep | grep $PROGRAM
if [ $? -eq 1 ]
then
echo "$NOW $PROGRAM not running, restart!" >> $LOGFILE
$INIT_COMMAND
else
echo "$NOW $PROGRAM running!" >> $LOGFILE
fi

De nekem már egy sima időzített reboot is megoldaná... :F

Steve

(#191) vargalex válasza SteveBeard (#189) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Mi az a root a crontab-ban? Az user-t nem ott mondod meg, hanem minden usernek külön crontab-ja van. Másrészt ez a beállítás minden óra 9 perckor futtatja a kérdéses parancsot. Szóval, szerintem ha 9-kor akarod reboot-olni, akkor ez kell:

0 9 * * * /sbin/reboot

vagy méginkább:

0 9 * * * systemctl reboot

És természetesen a cronie service-t is engedélyezni (és indítani) kell:

systemctl enable cronie.service
systemctl start cronie.service

Alex

(#192) SteveBeard válasza vargalex (#191) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Mert /sbin/reboot - ra nem csinált semmit és valahol láttam, hogy így írta be.
Csak egy próba volt, óra öt perckor állítottam be, hogy óra kilenckor indítson újra.
De a cronie service-t tényleg nem állítottam be.

Steve

(#193) vargalex válasza nimfas (#188) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Neked is a cronie-s megoldást tudom javasolni, vagy még inkább módosítani a transmission service file-t, amibe beleírod, hogy hiba esetén induljon újra (a systemd-nek van ilyen szolgáltatása), akár valamennyi várakozással. Ehhez a /usr/lib/systemd/system/transmission.service file [Service] szekciójába írd be a következőt:

Restart=always
RestartSec=3

Ezzel 3 másodperc várakozás után újraindítja a service-t, ha bármi miatt leállna. Kipróbálhatod, ha kill-el kilövöd a transmission-t. Persze előtte egy egy

systemctl daemon-reload

is.

Ha a service file-ban az always-t on-failure értékre módosítod, akkor szabályos leállás esetén nem indítja újra. Ezt érdemes lehet elolvasni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#194) Csontikka válasza nimfas (#188) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Be van állítva megfelelő méretű swap file / swap partíció a rendszer számára?
Nálam akkor döglött ki a transmission amikor ez nem volt beállítva. (kb naponta elhasalt véletlenszerűen). Mióta az be van állítva azóta nem kell hozzányúlni sosem. (Igaz van hogy néha iszonyat lassan jön be a webes felület, de ez akkor van amikor új letöltést indít épp és foglalja a lemezterületeket és nagyon dolgozik és miután végzett, helyrejön beavatkozás nélkül)

(#195) nimfas válasza Csontikka (#194) üzenetére


nimfas
addikt

Swap van....

Bocs, telóról léptem be. :)

(#196) SteveBeard válasza vargalex (#191) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia Alex!

Köszönöm! :R
Működik az újraindítás.

Steve

(#197) nimfas


nimfas
addikt

Jó régi az utolsó hsz... :D

Tud segíteni valaki egy OpenVPN beállításban 0-ról?
wwenigma leírásával már sajnos a 2. pontnál elakadok :C

(#198) Csontikka válasza nimfas (#197) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

írd le szerintem, hogy mi alapján indultál el, mit állítottál eddig, hol akadtál el, milyen hibaüzenetet kaptál stb,, és sokkal nagyobb valószínűséggel fogsz hamar választ kapni.

Mert erre a kérdésre így az a válasz, hogy valaki belinkeli neked a leírást amivel elakadtál. :)

Üdv,
Csontikka

(#199) nimfas válasza Csontikka (#198) üzenetére


nimfas
addikt

Hali!

Ezt a leírást követtem: https://logout.hu/bejegyzes/wwenigma/seagate_goflex_net_a_minimindenes.html

de már a második sornál elakadtam:

"OpenVPN

Az alábbiakban telepítjük és konfiguráljuk az OpenVPN szervert illetve kulcsokat generálunk szerver és kliensoldalra.

pacman -S openvpn easy-rsa
cp -r /usr/share/easy-rsa /root
...."

Dob egy ilyen hibát:
[root@alarm ~]# cp -r /usr/share/easy-rsa /root
cp: cannot stat '/usr/share/easy-rsa': No such file or directory
[root@alarm ~]#

Most hogy maga a telepítés nem hozza létre a file-t, vagy máshol kellene keresnem nem tudom...
Samba esetén ugyanez volt, ott sincs telepítés után alap beállítású conf file-om. De régebbről volt egy mentésem :)

[ Szerkesztve ]

(#200) Hege deMarko


Hege deMarko
újonc

Sziasztok! Remélem, hogy tud valaki segíteni nekem. A minap (Január 1-én) vettem én is egy GoFlex Net egységet "olcsón" (29EUR), Németországban, de az istennek sem tudok rájelentkezni pogoplugon sem, ssh-n sem. Sárga led világít rajta folyamatosan a villogó zöld (gondolom bootolás) után. A rooteren a pc-m kábelével is próbáltam, de ugyanaz a helyzet.
Mit lehetne tenni?
Segítségeteket előre is köszönöm: Hege

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.