Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Grat , jó lett a teszt, és tényleg kár a kameráért,valóban fura ez a kettősség a SE-nél ,ha valaki jó fényképezőgépet és zenelejátszót is akar akkor vegyen két telót a SE-től :F

Mellesleg tényleg szép és minőségi telónak néz ki.

De még mindig nokia powa :DDD

(#2) burgatshow


burgatshow
veterán

"egy kocsiból kinyúló kéz odaadta a készüléket"

Ez totál olyan érzést keltett bennem, mintha csempésztétek volna a cuccot! :DDD

Két baki nagyon zavarja a csőröm a cikkben. Az egyik, a wizard szó használata az e-mail kliens beállításánál. Könyörgöm, van rá szép magyar szavunk, hogy varázsló, vagy telepítési/beállítási segéd. Amíg lehet, addig legyünk már magyarok.

a másikban, már nem vagyok egészen biztos, hogy véletlen vagy direkt lett-e úgy írva. Az utolsó oldalon található fxfókuszos szó. Kimaradt egy i betű.

All in all, jó cikk, jó telefon.

[ Szerkesztve ]

(#3) gabó


gabó
tag

SMS, még megbeszéljük :)

Nekem8

(#4) Ricardo


Ricardo
félisten

Most nem érheti kritika az összeszerelést. Nagyon tetszetős lett, a kameráért viszont kár.
Walkman ide vagy oda, a prémium kategóriába bleférhetett volna egy használható "fotóaparát"

(#5) legiaap


legiaap
nagyúr

Az oldalsó csatlakozó nincs eltakarva semmivel???
És ezt nevezik prémium mobilnak???
Hát csak gratulálni tudok.Elég illúzió romboló,hogy ott tátong az a lyuk és nem takarja el semmi.
:W

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6) csudri


csudri
őstag

Instant get! Az előzőtől csak a vékonyka gombjai tartott vissza, ez már kell és kész! Mikortól lehet itthon kapni? Február?

(#7) Sunyi Sanyi


Sunyi Sanyi
senior tag

Azt, hogy most karácsonyra nem fog tudni megjelenni, az még nagyobb baki mint egy fix fókusz....
Amúgy nekem nem tetszik, /legalábbis képek alapján nem/ még ebben az ezüstös színben sem.
Bár mindég jobb, mint azokon az első képeken barnában.

(#8) Bog válasza burgatshow (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A fixfókuszt kijavítottam, a wizard kapcsán más állásponton vagyunk. Szerintem a "varázsló" tök hülye szó, nekem mindig Hókuszpók ugrik be. A wizard->varázsló fordítás egyébként az MS agyszüleménye, nekem a "segéd" mondjuk jobban jön be, de a wizard kifejezést szerintem mindenki érti.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#9) Sunyi Sanyi válasza Bog (#8) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

"műholképes nézet is".
Egy d lemaradt. ;)

(#10) joey04


joey04
titán

Kiváló készülék, de a kamrával sikerült agyoncsapni.nem kell bele 3MP legyen csak 2.de adjanak mellé autofocust meg egy rohadt ledet! :W

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Emosz


Emosz
tag

Szerintem az SE ezzel a készülékkel ismét nagyot alkotott :R
A 3Mpixeles fixfókuszos kamera szerintem is felesleges, egy 2Mpixeles af-es is bőven jó lett volna...
Nagyon tetszik, hogy kidobták a kukába a joy-t...

(#12) joshua7


joshua7
veterán

A teszt rendben van, de a teló... Szép, meg biztos jó zenére is, de hogy nem képesek beletenni egy értékelhető kamerát, az már nagyon gáz. A qcif videó meg egyenesen nevetséges. És ulyanakkor prémiumnak nevezik a telót. Hát nem is tudom...

Semper Fi

(#13) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Üdv!

Kihangositva jól szól?

(#14) Bog válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Jobban, mint a W880i.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) Ste


Ste
addikt

:C végre elől hátul fém tok
csak az ára ne lenne prémium :(

(#16) Emosz válasza Ste (#15) üzenetére


Emosz
tag

Pedig az SE-t ismerve eleinte tuti az lesz :(
Nem baj, hamar leesik majd az ára és jövünk mi ;]

(#17) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Az értékelést nem teljesen értem. Volt már telefon, ami jóval nagyobb funkcionális hibákkal kapott különösen ajánlottat, míg itt egyedül a fixfókusz a gond.

(#18) kavicssli válasza Cathfaern (#17) üzenetére


kavicssli
addikt

igen ez érdekes....de szerintem sokan megbarátkoznának a fix fókusszal... :DDD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#19) Apollyon válasza legiaap (#5) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pfff....
Szerintem elég sok SE van, aminek nincs csatlakozó védője, sőt elég sok olyan telefon van aminek szintén nincs... :U
Prémium mobil azért lehet, mert azért eléggé ott van a fém borítás, meg a (szinte) teljeskörű adatkapcsolat.
Más:
Az én SE telómon is oldalt van az adatcsatlakozó, és ha nincs benne a headset akkor sokszor előfordul, hogy pont azt a részt fogom meg és még nem okozott problémát semmilyen kézről való szennyeződés, mivelhogy nincs is....

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) Görgőőő


Görgőőő
tag

2. oldal emeberibb

(#21) Bog válasza Cathfaern (#17) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem ismerjük az árát még, ezért. De vélhetően nem lesz kevés. Ennyiért pedig legyen benne autofókusz.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#22) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

ehh, még ebben a színben is guszta... :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#23) vallas


vallas
senior tag

Szép Teló!

az első SE ami tetszik.......

csak így tovább....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#24) bentsze88888


bentsze88888
tag

szerintem a wi fi hiánya gázabb!
amúgy meg van olyan sony ericsson,amelyik jó kamerával és zenelejátszóval
van megáldva,és a neve : P1! :) (bár más kategória)

(#25) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Köszönjük a tesztet.

Bejön a tella, sőt a fixfókuszos kamera sem zavar annyira, szerintem teljesen elfogadható képeket csinál - a közeliek persze elég randák maradnak.

Sokkal inkább hiányozna egy ilyen telefonból a ledes fény, az elmúlt pár hónapban többet használtam a telómon, mint a telefon kameráját. :K

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#26) Bibby válasza bentsze88888 (#24) üzenetére


Bibby
addikt

Az egyetlen dolog ami egyáltalán nem hiányzik belőle az a wifi... mi a francnak kellene bele, főleg erre a 2" kijelzőre.

Ελευθερια η θανατος

(#27) joey04 válasza bentsze88888 (#24) üzenetére


joey04
titán

hát az szerintem nem hiányzik.ebben a kategóriában nem kell.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) bolondember válasza bentsze88888 (#24) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

el vagy(tok) kényeztetve - WiFi, 2"-ra? 240*320ra?! :Y

persze, ingyen hosztesszlányok nem kellenének?! ;]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#29) nemma


nemma
addikt

Nekem nagyon tetszik, igazán szép lett és minőségi.
Simán elfogadnám, a W880i méltó utódja! :R

(#30) jety91


jety91
őstag

Összességében meg voltam elégedve a W890i-vel. Egy elegáns Walkman, amit nem szégyen elővenni üzleti tárgyaláson sem, "minőégi", prémium kategóriás készülék.

Amúgy szép kis teló, de maradok a w610i-nél :DD

(#31) ithomas


ithomas
őstag

Felesleges a Wifi?
Akkor a HSDPA UMTS és EDGE is az....
Vagy azt mire akarjátok használni,ha nem netezésre?

Real eyes realize real lies!

(#32) békafing


békafing
csendes tag

szerény véleményem, de talán azért van a csatlakozó a teló oldalán, mert így kényelmesebb a nadrágzsebben hordani és nem kell attól félni, hogy belül eltörik a kábel, mint ahogy az velem oly sokszor megesett :(((
Engem személy szerint nem zavar sőt.. már csak egy ilyen teló kellene :D

Sétálunk, sétálunk egy kocsmába lecsücsülünk, Fröccs!!

(#33) jety91 válasza ithomas (#31) üzenetére


jety91
őstag

Sztem sem ebbe az árkategóriába tartozik, főleg SE-nél.
Aki akar Wifi-t az vegyen pda-t vagy hasonlo telefont ;]

(#34) jety91 válasza békafing (#32) üzenetére


jety91
őstag

Énis pont ezért szeretem a w610i-t :)
Bár elöször meggyült a bajom a kis gombokkal de hozzászokás kérdése...

(#35) dragonfx


dragonfx
veterán

télleg durva hogy egy közel 100k-s teloból sjanálják az autodocust :W :(((

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36) bolondember válasza dragonfx (#35) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát, ha körbenézel, lehet, h két kezeden meg tudod számolni az össze AF-es telefont a piacon (testvérmodellek, mint k790/800/810 NEM ér...)...
ha annó a K750/W800 nem jön ki AF-fel, akkor vajon ennyire fájlalná még mindig mindenki? meglépte volna már bárki is? :U :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#37) Atlantis


Atlantis
veterán

Szerintem ez egész jó kis telefon lett. Jónak tartom, hogy az SE és a többi gyártó legalább néhány modellnél az anyagminőség javítása felé veszik az irányt, ránk fért ez. Szerintem a tudás is bőven jó, bár innen már csak egy ugrás a szoftveres nyűgök javítása. :)
Végre fel lehet fedezni némi értelmet az SE-nél modellfejlesztés mögött, ez mindenképp bíztató.

Hadd kérdezem meg: ezen az A200-as, vagy az A100-as szoftver fut?

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#38) moma


moma
őstag

gyönyörű ez a teló :K

we all deserve a bit of luck.

(#39) orbano


orbano
félisten

nagyon szép, kár a fix fókuszért és a gyér videóért... :( bár így is esélyes a köv teló címre...

A vér nem válik VAZZE!™

(#40) Bibby válasza ithomas (#31) üzenetére


Bibby
addikt

Hmmm... hallottál te már mobil internet előfizetésről? A hsdpa-t bármilyen hihetetlen de asztali gépre kötve használják, nem wapoldalakat betölteni való a sok megabit. :)

Ελευθερια η θανατος

(#41) badacsony válasza Atlantis (#37) üzenetére


badacsony
őstag

A200, mint ahogy azt a média menüből is láthatod. ;)

Egyébként nekem nagyon bejön őkelme (mármint a telefon :) ) ebben a színben, szerencsére én magasról lesz*rom a fényképezőt.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#42) Vangelis válasza jety91 (#33) üzenetére


Vangelis
nagyúr

PL P1i-t mint én:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#43) JoeYi


JoeYi
őstag

a legnagyobb feketepont, hogy nincs rajta kaja kereső led (amit a régebbi modelleken nem es egyszerűséggel csak vakunak tituláltak :)) /ezért se szeretem a xenont/)

(#44) ithomas válasza Bibby (#40) üzenetére


ithomas
őstag

-Szerintem 320*240-en nem csak WAP oldalakat lehet nézegetni
-Asztali gépre állandó nethez meg nem HSDPA-t szoktak használni,hanem kábelt,vagy adsl-t.
-Notebookhoz meg adnak UMTS/HSDPA modemet...(Na meg Wi-fit is..)minek ehhez a telefon?
Persze sarkitott a példa...ugyanannyira mint hogy nincs szükség wifire...mert 2007-ben 100k-ba férjen már bele...
Persze tök mindegy...valószinüleg nem én vagyok a célközönség... :)

Real eyes realize real lies!

(#45) Bibby válasza ithomas (#44) üzenetére


Bibby
addikt

"-Asztali gépre állandó nethez meg nem HSDPA-t szoktak használni,hanem kábelt,vagy adsl-t."

Kik? Te most az emberiség nevében beszélsz? Mondd el ezt az összes mobilszolgáltatónak, mert a hülyék képesek netet szolgáltatni. :))

Melyik notihoz adnak hsdpa-t? Wifi az van szerintem mindegyikben. Talán ezért is nem hiányzik a mobilból. Úgy gondolom nem igazán érzed az árnyalatnyi különbséget a mobil net és a wifi között.

Ελευθερια η θανατος

(#46) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Tetszik!

A telfon is, meg az amit a Walkman széria okoz egyesekben. :DD

Látom, még mindig vannak, akik nem értik miért is nincs AF a legtöbb Walkman mobilban.
Nade ő bajuk.

Bog!

"Ez az egy dolog okozza, hogy nem kapja meg a Különösen ajánlott pecsétet..."
(AF hiánya)

Ezekszerint a Walkmanek többsége - amelyikben nincs, vagy nem is lesz AF - diszkriminálva érezheti magát, mert akár hogy is igyekszik, soha, de soha nem fogja megkapni azt a fránya pecsétet... :))

Ha a SE tenne minden W modellbe AF-et, akkor meg azon menne a nyafi, hogy akkor a Cyber-shot széria minden tagja miért nem kap MegaBass mélyhangkiemelést... :C

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#47) Bog válasza mrlujoak (#46) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Igen. Érezzék magukat diszkriminálva. (Most biztos sír a teljes management.)
Ez egy 100k-s telefon. Legyen benne AF. Punktum.

A K660i-ben sincs, de abban meg van megabass. Na, ezt most így akkor lehet érteni???

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#48) mrlujoak válasza Bog (#47) üzenetére


mrlujoak
veterán

:))

Ezért így írtam:

"Ezekszerint a Walkmanek többsége - amelyikben nincs, vagy nem is lesz AF - diszkriminálva érezheti magát...
Ha a SE tenne minden W modellbe AF-et, akkor meg azon menne a nyafi, hogy akkor a Cyber-shot széria minden tagja miért nem kap MegaBass mélyhangkiemelést...

A kiemeléssel, és a többsége - minden tagja szópáros fedi le a kivételeket...

A W800i-t nem vegyük, mert az első volt.

De:
W810i van AF
W610i van AF
W960i van AF

Ehhez hasonlóan a K szériában is vannak MegaBassos modellek.
Ezek kellenek, hogy a nagy elkülönülést némiképp lágyítsák, egy-egy átfedés szükséges minden marketing-portfóliónál...

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#49) Bog válasza mrlujoak (#48) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez marhaság. Nincs benne logika. Semmi nem indokolja, hogy a W610i-ben miért vn AF, amikor a klasszisokkal drágább W890i-ben (nagyobb felbontású kamera mellett) meg nincs.

Egyébként is: mennyi olyan telefon van piacon, aminek 3,2-es a kamerája és nincs benne AF???

Ez szarvashiba. Totál felesleges a 3,2 mpix AF nélkül. Parasztvakítás.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#50) mrlujoak válasza Bog (#49) üzenetére


mrlujoak
veterán

A Nokia modellek számozásában, azok tudásában van logika?
Nincs.

A videórögzítés méretében és a modellszámozásban van logika?
Nincs.

Nem biztos, hogy mindenben a logikát kell keresni.
Szerinted ha ez a modell kapott volna AF-et az amúgy is mobilba parasztvakítás 3,2 MPx-es lapocska elé, akkor ennek utódját mivel fogják majd eladni?
A W960i is azért kapott a szintén 3,2-es kamerához AF-et, mert nehogy már a most kijövő W890i-hez képest "csak" a belső batárnagy memóriával tudjon többet...

Előnyben van a SE csapata, mert ők tudják, mi után mi fog következni.
Mi nem.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.