Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Def26


Def26
félisten

Sztem kell a demó/béta. Ha nincs, akkor a haverok közül valaki mindig megveszi az új játékokat, és az ő szavukra adok. Akad olyan is, hogy megbeszéljük melyik játékot vegyük meg. Ilyenkor általában olyan cuccot veszünk amiben megbízunk és a tesztek sem húzzák le. pl. legutóbb far cry 3 -at vettük meg egyszerre 5 -en.

Érdekes, hogy pár napja az új alien játékot mondtam le, mert sokan lehúzták. Abból nem volt demó, de mégis az terjeng róla, hogy egy kalap szar a játék.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2) mephi666 válasza Def26 (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

mikor volt már az az idő, amikor pl újsághoz kapott mellékletről leszedtük a demót (pl diablo, nfs3-4, ut, fifa/nhl 98-99, stb), aztán úgy rákattantunk, hogy alig bírtuk kivárni a megjelenést? :U most meg: "vedd meg látatlanban, rendeld elő, kickstarteren adakozz rá, aztán megkapod, de vegyél hozzá 9dlc-t meg úgy hozzád kötjük a játékot, hogy el se (és kölcsön se) bírd adni, vegye meg mindenki" :W

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) BiP


BiP
nagyúr

"Demó kiadása nélkül a játékosoknak meg kell venniük a játékot ahhoz, hogy lássák, milyen is lett valójában. Viszont ha letöltik a próbaváltozatot, akkor az esetek nagy részében az elriasztja őket a teljes játék megvásárlásától."

A nagy titok szerintem ebben a 2 mondatban van.
- Az emberek demó nélkül kénytelenek zsákbamacskát venni, aztán vagy bejön, vagy nem.
- Ill. szerintem inkább olyan minőségű játékokat kéne csinálni, hogy a demó ne elriassza őket a megvásárlástól, hanem inkább ösztönözze, nem?

[ Szerkesztve ]

(#4) Gave


Gave
addikt

Hmm, szóval, egy példán keresztűl szemlélteti az univerzális igazságot miszerint a Demo kiadása az fail?
Hát nem gyenge.

Az a durva, hogy sokan el is hiszik majd, mert "szakértő" mondta. Szakértő ebben a környezetben annyi, hogy "erős véleménye van a témával kapcsolatban".

(#5) gianni85


gianni85
veterán

a nyers reakcióm a csávóra: @nyádat
a visszafogottabb: nyilván igaza van, statisztikailag kimutatható. Viszont felettébb undorító ami ebben a konzolgenerációban kibontakozott a kiadók részéről.

(#6) Taranti


Taranti
senior tag

Szívesen elküldeném neki az aláírásomat, talán megértené belőle, mennyire nem igaz az, amit mond...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#7) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Marha jó, szar játékot csinálnak, ki sem lehet próbálni és a végén meg ugatnak, hogy sok a warez!

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#8) bandika1988 válasza BiP (#3) üzenetére


bandika1988
csendes tag

Abszolút egyetértek. Régebben pont a demo volt az, ami alapján meg lehetett ítélni, hogy érdemes-e beruházni az adott játékra, vagy sem. En is nem egyszer vettem játékot azért, mert a demo meghozta a kedvemet hozzá.

(#9) Gergosz2 válasza BiP (#3) üzenetére


Gergosz2
veterán

+1

Szrintem demó hiányában az emberek warez felé indulnak el, és sokan úgy vannak vele , hogyha már letöltötték és kb végigjátszották akkor minek vegyék meg.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10) TomLion válasza Gave (#4) üzenetére


TomLion
tag

Nem bírom ki, hogy ne írjam le, nem túl épületes vélemény, de ez az ember így első blikre egy patkány.

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#11) havenger


havenger
tag

Vicces ez a "szakértő". Ráadásul még igaza sincs. Anno Diablo 3-t én három helyen rendeltem elő. Aztán ahogy elkezdték a kedvező ajánlatokat 1-2-3 ezerrel megemelni, így egy versenyző maradt a végére. Szóval elmondható erre is, hogy a béta nagy fail volt, mert csak én 66%-al csökkentettem az előrendeléseim számát a megjelenés előtti napokban? :D

Ha meg igaza lenne, és egy ember bizonyítottan csak egy helyről rendelt elő, akkor meg, ahogy előttem is mondták: Minőségi játék minőségi demója nem riasztja el a játékosokat a megvételtől.

(#12) exec79


exec79
tag

szerintem meg kötelezni kellene minden kiadót egy demo kiadásra a release előtt, mert mi az hogy nem próbálhatsz ki egy játékot mielőtt megvásárolod? Tulajdonképpen zsákbamacskát veszel. Ezzel a nyilatkozattal csak azt mondta hogy az emberek kb 25%-a elégedetlen a termékkel azért nem vette meg, ha megvette volna akkor meg így járt volna, tulajdonképpen olyan mintha vennél egy cipőt azt vagy jó vagy nem rád.

(#13) DigitXT válasza BiP (#3) üzenetére


DigitXT
félisten

az esetek nagy részében az elriasztja őket
Azt a kutya, meg a macska!:C Hát kérem: ha a demó alapján
kiderül, hogy a játék egy kalap sz*r, akkor nem kell csodálkozni.
Persze, beugratni az embert, hogy vegye meg 10-12K-ért, aztán
verje a fejét a falba, hogy mekkora egy f*st vett, azt ér! Szerintük.

NFS: Undercovert anno levettem a polcról 12K-ért - végigjátszani
meg nem volt kedvem, akkora sz*r volt... Ha lett volna demó, ÉS
látom, hogy milyen "szuper" motor hajtja, milyen "jól" irányítható,
akkor valóban: NEM vettem volna meg! Ellenben ha jó lett volna a
játék és a demó ezt sikeresen bemutatja, akkor meg igen. Ennyi.

Nyilván az sem mindegy, hogy demót adnak-e ki: kellőképpen
bemutatja-e a játék leendő képességeit. Annak idején a Prince of
Persia: Warrior Withinből jött ki demó. 10-20x végigvitte az ember
alig várta, hogy megjelenjen a teljes játék! Olyan újítások voltak a
cuccban és annyira bejött a hangulata... De ennek lassan 10 éve!

Azóta leginkább cikkeket olvasok, hogy mit írnak a tesztelők, a
már majdnem kész játékról. Nem érdemes az előzetes hype-ot
olvasni, köze se lesz a valósághoz, ami a végén a játékból lesz!
Esetleg gameplay videót is megnézek, ha bizonytalan vagyok...
De nem reklámvideót, meg előre lerenderelt, 100x jobban néz ki
előadásokat kérünk, basszus: legyen gameplay, hogy ilyen, ezt
tudja a motor a végeredményben max. Akár a legerősebb vason.
Ebből lehet látni grafikát, meg játékmenetet, esetleg hangokat...
Nyilván kell egy jó sztori is, hogy jó legyen a játék, azt meg nem
kell lelőni a demóban, és akkor nagy baj nem lehet belőle.:))

[ Szerkesztve ]

(#14) Gergosz2 válasza exec79 (#12) üzenetére


Gergosz2
veterán

igen az meg a másik, hogy megveszel valamit és ha nem tetszik akkor nem tudod visszakérni a pénzed, lehúztak 10k közeli összeggel.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#15) gianni85 válasza Gergosz2 (#14) üzenetére


gianni85
veterán

Ma még elég jó a helyzete az embereknek, feltéve ha dobozos játékokat vásárolnak...legalább nyomott áron tovább lehet adni. Pár év, és tényleg lehúznak játékonként 10-15ezerrel.

(#16) Lenry


Lenry
félisten

5 percig, leesett állal ültem ez a hír fölött.

ez az ürge gyakorlatilag kijelentette, hogy "igen, a játékaink vannak annyira szarok, hogy aki egyszer játszott vele, annak nagy az esélye, hogy másodszorra nem fog"
és azért nem ad demót, hogy mindenképp vegyél zsákbamacskát.

ez a marketing és a PR olyan mértékű eltaposása, hogy tanítani kellene.

(#13) DigitXT áldom a BioWare-t, hogy a Dragon Age 2-ból anno volt demo. ha nem lett volna, kiadtam volna tizenezret egy olyan játékra, ami az első 3 percben megutáltatta magát velem. és persze a kiadó meg csak hümmögött volna, hogy I.J.
és Schell szerint ez a normális. 'nyád...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) DrTroglodyte válasza BiP (#3) üzenetére


DrTroglodyte
tag

Ez marhára nem ilyen egyszerű. Sok dolog miatt elállhat valaki egy demó után a játéktól, a minőségnek ehhez csak érintőlegesen van köze.
AAA kategóriás játékból gyakorlatilag nincs rossz, ahhoz túl sok munka van benne.

Olyan természetesen simán van, hogy valakinek nem tetszik egy játék, vagy a demót sikerült rosszul pozícionálni. (ha egy nagy tutorial az egész, akkor uncsi - lásd XCOM - ha belecsapnak a közepébe, akkor kaotikus, és átláthatatlan lehet) Egy 10-20 órás élményből nehéz 15 percben reális ízelítőt adni, ráadásul van rá esély, hogy pont az a 15 perc nem tetszik valakinek, holott a játék többi része nagyonis bejönne.

Én inkább videoreviewkat nézek, és az alapján vásárolok meg valamit.
Néha beszopom (Crysis 2, LA Noire) de az esetek többségében egyezik az ízlésünk a gametrailerssel. :)

(#18) Gergosz2 válasza gianni85 (#15) üzenetére


Gergosz2
veterán

hát azért annyira nem jó , mert a pc-s játékok többségét már steambe, uplaybe meg stb helyekre kell regelni, és ha nem csinálsz mindegyikhez külön accot akkor nem nagyon tudod eladni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#19) adamssss


adamssss
veterán

Szerintem erre való a torrent. Lekapod játszasz vele egy órát, és ha tetszik megveszed, ha nem letörlöd.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20) Physicist03 válasza Lenry (#16) üzenetére


Physicist03
senior tag

Ebből egyértelműen az következik amit írtál. Ez már tényleg durva :(

(#21) Dilikutya válasza gianni85 (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem tudod már továbbadni, mivel az Origin, Steam, G4WL regisztráció valamelyike lefedi az AAA címek nagy részét. Minden egyes játékhoz meg csak ne csináljon az ember külön acc-ot.
Én ezt már régóta mondom, hogy miért nincs demó. Schell meg egy hímvessző.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) havenger válasza DrTroglodyte (#17) üzenetére


havenger
tag

Azért réges-rég a jagged alliance 2 és az x-com 3 demóját legalább 20-szor végigjátszottam, pedig mindkettőben csak egy darab taktikai harc volt. Még csak el sem magyarázták hogyan kell irányítani a játékot.

(#23) bandika1988


bandika1988
csendes tag

Amúgy ezzel a kijelentéssel alapvetően semmi gond nem lenne (sajnálatos módon a mai játékok minőségét/játszhatóságát tekintve kb. öngólt rúg, aki kiad egy demot), ha ezt nem egy nyilvános keynote-on mondja el. Így nem csak magát, de az egész céget is porig alázta a játékosok szemében...Nice job bro, nice job :D

Ha nem ő lenne az ügyvezető igazgató, lehet már lapátra került volna. Azért nem kevés bőr van a képén, hogy ezt a kijelentést ilyen formában bevállalta...

(#24) Solear


Solear
csendes tag

Hát ez igen érdekes kiejelentés.. Mint üzleti érdek, érthető, viszont mint játékos ez nagyon úgy jön ki hogy arra biztatja a kiadókat, hogy hazudjanak a játékosoknak, hogy azok megvegyenek mennél több példányt akkor is, ha a termék amit csináltak sz*r.

A demó célja valóban az, hogy izelitőt adjon abból, milyen is a játék. az más kérdés, hogy manapság egyre több a hulladék, és nyilvánvalóan ha ez átsüt a demóvól is akkor senki sem veszi meg. szóval amit a csóri mond az egyrészt érthető, másrészt vérlázitóan undoritó :D

(#25) BiP válasza bandika1988 (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen. Mert ezzel a jelenséggel (és a valószínű hátterével) mindenki tisztában volt, csak így nyíltan bevallani elég gáz.

(#17) DrTroglodyte: Persze, elég sok tényezőn múlik. És _nagyon_ sok múlik azon, hogy maga a demó milyen. Függetlenül a végleges játék minőségétől.

Meg rengeteg olyan játékos van (erre vannak statisztikák is), aki ha megveszi sem játssza végig. Tehát lehet, hogy tetszik neki a játék, de elég neki belőle annyi, amennyit a demóból kap.

Amúgy én is gametrailers-t szoktam nézni. Ők elég jól elemeznek. Meg nagy az adatbázisuk.

(#26) aginor


aginor
addikt

Ezért majd kapok egy jó kis bannt, de ha nincs demo, akkor én előbb leszedem torrentről, kipróbálom, és az alapján döntök, hogy mennyit ér, és amikor a "bolti" ára egybeesik ezzel az "értékitélettel" akkor megveszem (ha még érdekel).
Pl az Amnesiavál jártam viszont úgy, hogy valamikor szombaton éjszaka kipróbáltam és kb 20perc játék után megfogalmazodott bennem, hogy ez kell. Kell most azonnal! Átugrottam Steamre és gyorsan bekattintottam a játékot. :DDD
Nem a demoval kell spórolni, hanem olyan játékot kell készíteni, ami vásárlásra ösztönzi az embert. Ez olyan mintha katalógusból vennél autót, aztán vagy bejön vagy nem (de azt legalább eladhatod, ha nem kell vagy meguntad). Ruháknál működik ez a zsákbamacska modell, csak ott két hétig visszaküldheted ha mégsem tetszik, szoftverrel ezt nem tudod megcsinálni.. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#27) persil


persil
nagyúr

Jézusom, ekkora faszságot... Konkrétan arról beszél ez a marha, hogy azért nem szabad kiadni demót, mert akkor a játékos látja, hogy a játék szar és nem fogja megvenni?!
Vazze... Könyörgöm, jó játékot kell írni és akkor, ha megnézem a demót és beszarok minőségű, garantáltan meg fogom venni.
Ha nincs demo, akkor az ember fekete demo-t fog beszerezni, és sokkal valószínűbb, hogy nem veszi meg.(főleg, ha nem is jó... )

Komolyan arról rinyálnak, hogy nem fogy a pc játék, miközben a fejlesztők/kiadók 90%-a úgy viselkedik, mintha szándékosan meg akarná csappantani a saját eladásait.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#28) hunbi


hunbi
tag

Ehhez szakértőnek kell lenni?

Megmondom én ingyen és bérmentve:
A demó azért van hogy segítsen értékelni a játékot. Ha az a játék történetesen szar akkor abban segít hogy lássuk hogy szar. Mivel manapság a játékok nagyobbik hányada khm kihívásokkal küzd, ezért egyszerű belátni, hogy a játékok többségének nem éri meg demót készíteni. Ennyire egyszerű a képlet. Más kérdés, hogy amihez nincs demó, majd szépen megnézi az ember máshogy... Ez esetleg még kevésbé éri meg nekik.

Itt egy ellenpélda: A ME3 demója, lehet, hogy az egyjátékos demója nekem speciel nem jött be, viszont a multi rész meg nagyon is. Sokaknak mindkettő tetszett, és nem hinném, hogy ugyan az a véleménye a készítőknek a demókról mint az ominózus játék készítőinek.

(#29) gianni85 válasza Dilikutya (#21) üzenetére


gianni85
veterán

és @Gergosz2

azért írtam, hogy dobozos formában még ok. Még csak most fogok visszacsöppenni PC-re, konzolból indultam ki. Ezek szerint PC-n sok mindent már kizárólag digitális disztribúcióval tudsz megvenni?

(#30) marositech


marositech
senior tag

Olyan, mint a ruhavásárlás.
1. Kinézel egy ruhát. (promóció, reklám)
2. Beviszed a próbafülkébe és kipróbálod. (demo, próbaidőszak stb.)
3. És akkor eldöntöd, megveszed vagy sem. (vásárlás)

Erre csak egy mondás jut az eszembe és csak a csávónak mondom:
"Sose szabad fullba nyomni a kretént."

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#31) fecg21


fecg21
aktív tag

Nem akarom ismételni a többieket, úgyhogy egészen mást írnék le. A tisztelt szakértő úr nézze meg hogy a dead space 3 megjelenésekor a konzolos változatokat mennyien töltötték le a torrentoldalakon-meg is mondom miért említettem ezt meg. Nincs demó, kénytelenek vagyunk szinte látatlanba megvenni egy tizenakárhányezer ft-os játékot-vagyis kénytelenek lennénk, ugyanis mivel nincs demó, ezért a teljes változatot szedi le a jó nép, ami aztán jó eséllyel marad is a gépen....

(#32) #72042496 válasza mephi666 (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, ki hogyan van vele, de nálam ezzel elérték, hogy kb. teljesen elfordultam a számítógépes játékoktól. Ha veszek is néha, akkor általában a régebbiek közül. (Tudom, rohadt dög vagyok, az ilyenek miatt mennek csődbe a fejlesztők.)

A demóról meg annyit (magánvélemény), hogy cipőt sem vásárol az ember úgy, hogy fel ne próbálná előtte.
Most nézem, hogy előttem kettővel majdnem ugyanezt írták. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) hunbi válasza persil (#27) üzenetére


hunbi
tag

A pc játék problémához az is hozzá tartozik, hogy jellemzően igényesebb a nép. A pc játékos megnézi a játékot mielőtt megveszi. Anyázik a neten, ha konzol portot kap, szar az irányítás, maradi a grafika, vagy csak úgy egyszerűen kevésnek ítéltetik. (és anyázik, attól függetlenül, hogy csak látta vagy meg is vette, de jaj ha megvette, akkor kő kövön nem marad!)

És nem mondom, hogy ez baj! Csak tisztában kell lenni vele, hogy a pc kategória a játékfejlesztés hell fokozata. :D

Persze van aki okosan csinálja. Mint pl bethesdáék, elég jó cuccaik vannak, de nem lenne ilyen jóban a pc társadalom velük, ha nem támogatnák a barkácsolást. Ez mondjuk már egy másik kérdés.

(#34) mephi666 válasza #72042496 (#32) üzenetére


mephi666
nagyúr

de tényleg: régen kész volt nagyjából a motor, a tartalom nem volt még teljes, de kiadták pl hónapokkal a megjelenés előtt a demót, ami tartalmazta kis töredékét a teljes tartalomnak... ha rendben volt, akkor alig bírtuk kivárni a teljes verzió megjelenését és jó volt így... anno a demo keltette a hájpot, mert nem volt annyira elterjedt még a net, hogy lehessen rá érdemben építeni...

most pedig: demo alig van, helyette hájp (teaser, trailer teaser, teaser trailer teaser, stbstb), feljavított ingame screenshotok, drm, dlc, accounthoz kötés, mikrotranzakciók és a többi :( ha meg nem jók az eladási mutatók, akkor mindent ráfognak a warezra és a fórumozók negatív hangvételére... ez egyszerűen katasztrófa

a másik meg: ez az előrendelgetős/kickstarteres dolog megint bicskanyitogató... megértem az előrendelést, ha pl. a bugatti 2014-es modelljéről van szó és az ügyfél egyedi elvárásai alapján rakják össze, de játékfejlesztésnél??? amelyik cégnek nincs pénze arra, hogy fejlesszen, akkor minek "él" a piacon? (azért, hogy beetessék a népet és ők is gyorsan meggazdagodjanak, ha már annyi fejlesztőnek ez bejött?) én sem kezdek el ingatlanokkal üzletelni, ha nincs pénzem... úgy érzem, hogy a természetes kiválasztódás ráférne már a játékpiacra, hogy kevesebb cég fejlesszen, viszont minőségben javuljanak... (ha pedig kis cég akar betörni a piacra és jó ötlettel próbálkoznak, úgyis megvan az esélyük)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35) Bukmop válasza Lenry (#16) üzenetére


Bukmop
tag

Tanítja is valamelyik neves USA egyetemen, biztos vagyok benne! Hogy nem szakadt rá ott nyomban egy mázsa sz@r!

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

(#36) Dilikutya válasza gianni85 (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én is dobozosra gondoltam, azt is regisztrálnod kell sok esetben a felsorolt rendszerekben. Összes EA játékhoz kell Origin, és sokat kell Steamen regisztrálni, az abszolút értelmetlen Games for Windows Live-ról nem is beszélve.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37) Wolfy_


Wolfy_
tag

egyetertek a korabban megszolalokkal. ha jo a jatek, akkor nincs miert felni a demo kiadastol. szomoru, hogy letezik "a csinaljunk szart es adjuk el reklammal" szemlelet...

(#38) persil válasza Wolfy_ (#37) üzenetére


persil
nagyúr

Nem az a szomorú, hogy létezik, hanem az, hogy virágzik és hivatalos közleményben még büszkén hirdetik is.
Eddig mindenféle magyarázkodással meg ködösítéssel intézték el a pc játék témakört, most meg kimondják egyértelműen, hogy azért nincs demo, mert akkor kiderülne, hogy a programunk szar és nem vennéd meg.
Hát loál.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#39) aram01


aram01
nagyúr

régen én is a demó alapján vásároltam, ma már nem inkább a képek videók alapján. Idegesítőek a bugok hibák a demókban.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#40) #57919488


#57919488
törölt tag

Hát ezen hatalmasat nevettem :C
Attól, hogy a fejlesztők nem adnak ki demot attól a játékos társadalom egy része még majd megoldja magának valahonnan a demot ;]
...pláne ha EA játékról van szó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) #72042496 válasza mephi666 (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez így van. Az újabbak közül is inkább azokat veszem meg, amelyek visszaadnak valamit a régi szemléletből, de azokat szívesen.

Egyébként az egésszel az a fő probléma, hogy ha az eladások csökkennek - és most mindegy, hogy a warez, a rossz játékok, a DRM, a demó hiánya, a konzolok térnyerése, vagy a váratlan havazás miatt - akkor a kiadó a fejlesztőkön fogja elverni port, miközben ujjal mutogat a játékosokra, hogy letöltik, nem veszik, a szemük se áll jól, stb... nagyon nem teszik, de sajnos ez egy ilyen bicikli. Túl sok pénz van benne.

Én legalábbis így látom.

(#42) BiP válasza mephi666 (#34) üzenetére


BiP
nagyúr

"a másik meg: ez az előrendelgetős/kickstarteres dolog megint bicskanyitogató... "
Ez mondjuk erős túlzás. Ez a az előrendelés/kickstarter gyakorlatilag hitel az adott vállalkozáshoz.
Elég demagóg lenne minden vállalkozástól elvárni, hogy csak akkor fogjon bele, ha megvan minden pénze az induláshoz. Befagyna a gazdaság is.
Viszont az valóban jogos igény, a hirdetett ötlet, koncepció, üzleti terv kellően megalapozott legyen, és hogy a végtermék legyen összhangban azzal, amilyen koncepcióval pénzt kértek az emberektől, különben becsapva érzik magukat.

(#43) Narasim


Narasim
aktív tag

ezért próbálják minden eszközzel tiltani a warezt, mert úgy kiderül, hogy egy kalap fost gyártottak. gyakorlatilag az lett mára a demo.

ettől függetlenül nagyon sok eredeti játékom van és lesz is. még warezen is mindenütt azt írják: if you like this game, BUY IT! support the software companies who make quality software. a minőségen van a hangsúly!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#44) mephi666 válasza #72042496 (#41) üzenetére


mephi666
nagyúr

+42: igen, rengeteg benne a pénz és minél többet, minél gyorsabban akarnak kiszedni belőle :K igyekszem én is csak azt megvenni, amiről tudom, hogy nagyon jó és évek múlva is előkerül, de ezek nagy részét főleg konzolra sikerül beszerezni, fenntartva a lehetőséget a könnyebb eladásnak, ha esetleg mégsem jönne be :K ezt viszont majd jól megölik azzal, ha következő generációnál a használtjáték-piacot megölik... ha így lesz, akkor marad pc (többek közt) diablo3-ra, konzolból meg megmaradok ennél a generációnál és ennyi...

ui: ez az "előre meghitelezés" meg fura, mert anno az id-t meg kellett hitelezni? vagy a m$-t, blizzardot, esetleg az epic-et?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Mindenből van demó ;]
Ha nem rendeltem volna elő az NFS Run-t, hanem megnéztem volna, hogy az akkori laptopomon hogyan megy , akkor nem veszem meg 9k-ért...
Nincs hivatalos demo, akkor sokan úgyis megszerzik másképp és akit pl csak a single érdekel az egyszer végigtolja és meg sem veszi. Míg egy demo jó kedvcsináló lehet, ha nem szar a játék...
Pl Limbo demóját nagyon frappánsan megoldották. Odaadták a játék első x percét és a legizgalmasabb résznél game over és vedd meg, ha folytatni akarod :) (Meg is vettem)
Ez a nem kell demo pont a rossz irányba terel sokakat. Aztán lehet hisztizni a kalózkodás miatt, idióta... :U

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#46) Lenry válasza adamssss (#19) üzenetére


Lenry
félisten

pontosan
warezdemó a torrentfelhőből.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) #57919488 válasza Lenry (#46) üzenetére


#57919488
törölt tag

Igaz, csak a birkák ezt úgy gondolják, hogy akik letöltötték azok még + vevők lehettek volna és kár érte őket.
Annyi agyuk sincs, hogy felfogják az emberek nem akarnak zsákbamacskát venni és csak demoztak egyet :)

(#48) sti:
DS3? Citroen vagy mi? ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#48) sti


sti
tag

EPIC FAIL!! Túrórudi bazd meg!!!!! :DDD :DDD :DDD
(annyiban talán igaza lehet hogy egy 15-20 peces kimetszett darab nem feltétlenül hozza meg a kedvét mindenkinek. PL a DS3-nál sokan mondták egy másik fúrumon hogy tól akciódús, nem is igazi DS3 és lemondták a rendelést. Ha meg horrorosabbra veszik a demót akkor meg a casual, a lövöldözős meg a 14-15 éves fiatalság mondja azt hogy uncsi, túl lassú, túl félelmetes stb..)
Szóval jó játék kell! A demó mellékes ha tudom hogy a végtermék tutira bejön. Én a DS3-at látatlanban vettem meg és nem csalódtam!!

(#49) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Én például a Metro 2033-at is azért vettem meg mert, volt demója. Videók alapján is tetszett de, tényleg jó hogy a THQ kiadott belőle egy Demót, mert ez alapján vettem aztán meg és nem bántam meg :B
Még hogy ne legyenek Demók :(

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#50) joysefke válasza Lenry (#16) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

áldom a BioWare-t, hogy a Dragon Age 2-ból anno volt demo. ha nem lett volna, kiadtam volna tizenezret egy olyan játékra, ami az első 3 percben megutáltatta magát velem. és persze a kiadó meg csak hümmögött volna, hogy I.J.
és Schell szerint ez a normális. 'nyád...

Nekem is pont a Dragon age 2 jutott eszembe.: Leszedtem a demót, csapnivaló volt, de tényleg csapnivaló. A demó alapján el is temettem a játékot (rondácska h'n's, jrpg szerű rajzfilmninja mozdulatokkal stb), fél-egy év múlva mégis feltettem és rá kellett jönnöm, hogy a demó teljessen rossz képet festett az egyébként jó és igencsak élvezhető játékról, amely bár nem éri el a DA1 színvonalát, mégis bőségesen megéri azt a 30-40 óra játékidőt, illetve a pénzt.

J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.