Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

Nem az én stílusom a horror játék, nem igazán kenyerem a borzongás... De a meghitt karácsonyi hangulatban biztos kedvet hoztál sokaknak. :) Én spec. maradok a nyugodt öldöklésnél. ;]

Ha már feszültségkeltő játék: [link] (aki elviszi a 4. levelig, kap egy rekesz sört. :)

(#2) negyedes


negyedes
addikt

Hmmmmm meghozta a kedvemet ez a cikk a borzongashoz :C . Lehet, hogy veszek gamepad-ot es nyomok valamit karacsonu utan az itt leirt jatekok kozul ;] .

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3) negyedes válasza cizoe (#1) üzenetére


negyedes
addikt

Jobb lett volna nem belinkelni, mert a hulyegyerek 1001 is nekiall probalkozni XD.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4) Ant@


Ant@
senior tag

Én a Fahrenheit-et tenném az elsőhelyre, meg valahova benyomorgatnám a Penumbra Overture-t de amúgy egyetértünk.

(#5) Samus


Samus
addikt

Vegyük sorrendbe. 5: AotD 5 még nem játszottam vele, de a nagyobb játékújságok cikkírói nem voltak elragadtatva tőle, de kipróbálom majd. 4. Resident Evil 4: a mouse aim patch után már működik az egér, de nem tudom megbocsátani neki azt, hogy a gombkiosztást nem jegyzi meg a játék. Vagyis ha átállítod a gombokat, akkor is a default alapján írja ki, mikor mit nyomj, totális káosz. 3.Cthulhu. Igen érdekes játék van benne kalandjáték elem is bőséggel. 2. Fahrenheit: személyes kedvencem (bár nevezném mindennek, de horrornak semmiképp). Olyan hangulatú játék, ami nagyon ritka, eddig csak a BioShock volt rám hasonló hatással. Különösen ajánlott, sőt, még annál is jobban, főleg, hogy meglehetősen olcsó. 1. Undying. Nem rég vittem végig, eléggé tetszett. Nem világmegváltó, de hangulatos. Viszont valamit nagyon kihagytál. Soha nem hallottál még a Silent Hill sorozatról? Mert én személy szerint a Silent Hill 2-t tenném első helyre. De persze ez szubjektív. De ott van még a Nocturne, vagy a Blair Witch Project (1-2, esetleg 3). Én így Karácsony előtt a Fahrenheit-et ajánlom mindenkinek, és a Silent Hill 2-t. És ha marad még ráérő időtök, akkor BioShock.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

hmm.. félni jó :)
A Fahrenheit mitől volt parás? Imádom a játékot, a kedvencek között van, de szerintem ebből a sorból azért eléggé kilóg.
btw, nálam a top 5 valahogy így nézne ki:
Silent Hill 2, Silent Hill 3, Undying, illetve valamelyik AitD és valamelyik RE (nem emlékszem pontosan a részekre, régen volt már :B )

nem nagyon akaródzik sorrendbe rakni őket, mind jó.. egy első helyet azért kiosztok: Silent Hill 2

in asm we trust

(#7) LLKobe válasza Samus (#5) üzenetére


LLKobe
veterán

Valóban van mouse patch RE4-het, de nem úgy működik ahogy kéne neki..... És van patch a gombok kiírásához is. Silent hillekkel is játszottam, de ugyanúgy mint a RE első három részénél, rühellem azt a kamerakezelést és irányítást. Blair witch-mindhármat most szereztem be, nem mennek vista alatt.....

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8) LLKobe válasza negyedes (#2) üzenetére


LLKobe
veterán

Az első helyezetthez nem kell gamepad:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#9) bejmuller válasza cizoe (#1) üzenetére


bejmuller
aktív tag

meg soha nem talalkoztam ezzel a "jatekkal"
marhajoo:D asziszem most megyek es megviccelek vele egyket emberket...
koszi:DDD

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#10) LLKobe válasza bejmuller (#9) üzenetére


LLKobe
veterán

Na b*/-+eg én majdnem b*sza*tam :DDD

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11) Khaal


Khaal
őstag

Számomra máig az etalon a System Shock 2, de hát én inkább a sci-fi horrort bírom. Mai szemmel nézve már persze masszívan elavult a grafikája, de azért még elő szoktam venni néha.
Undyingot kipróbáltam pár éve, de valahogy nem kapott el a hangulata, lehet adok neki még egy esélyt, meghoztad a kedvem hozzá.

(#12) LLKobe válasza Khaal (#11) üzenetére


LLKobe
veterán

Juss el az első BOSS-ig, és onnantól már nem fogod abbahagyni:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#13) Geffry


Geffry
aktív tag

A Call of Cthulhu nálam az első és talán egyetlen ami valaha is kis félelmet lopott belém játék közben :K A '20as évekbeli környezet és a Lovecraft-től megszokott sötét hangulat... egyszerűen remek volt! Nem is beszélve a Springfield puskáról... imádnivaló fegyver...

Szvsz TOP 6-ra lehetne bővíteni, mert kimaradt a F.E.A.R. kb annyira nem horror mint a Fahrenheit, de fílinges...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#14) LLKobe válasza Geffry (#13) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem a FEAR nem jött be:) Lehetne top 30 is, de nekem ezek a kedvenceim:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#15) Geffry válasza LLKobe (#14) üzenetére


Geffry
aktív tag

Ezért is voltt off :B eszem ágában nincs beleszólni az írásodba! :R

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#16) LLKobe válasza Geffry (#15) üzenetére


LLKobe
veterán

Énse úgy gondoltam:) Örülök ha mindenki megírja a véleményét ahogy te is :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#17) ollie


ollie
MODERÁTOR

Szerintem a Painkiller is a jobbak között van, de kétségkívűl az Undying viszi el a pálmát. Szomorú, hogy máig nem tudták überelni.

Egy valamit kéne javítani a cikkben. Hiányolom, hogy nincsenek kiírva a játékok címei, csak a borítókról lehet következtetni. Én például csak tippeltem, hogy az Alone in the Dark hanyadik részéről lehet szó, mert az a borítón nem látszik.

Ja igen, a Left 4 Dead-ről mi a vélemény? Kipróbáltam a demót, igazán profi a megvalósítás, de az az időnkénti, végeláthatatlan zombisereg valahogy nem jön be nekem.

[ Szerkesztve ]

***

(#18) LLKobe válasza ollie (#17) üzenetére


LLKobe
veterán

Naigen, máig az undying a best. A játékok címét kiírom. A left 4 dead meg... Semmi sztori, agyatlan lövöldözés, semmi hangulat. Ua. mint a Painkiller, szal nekem nagyon nem jöttek be.
(Ráadásul a left 4 dead uninstallkor még a win mappába is beletöröl, 1 óra volt mire helyrehoztam... Na gratula a programozóknak...)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#19) LLKobe válasza ollie (#17) üzenetére


LLKobe
veterán

Beírtam a címeket, és a megjelenések dátumát, és arra lettem figyelmes hogy megyünk vissza az időben:) Minél régebbi annál jobb :C

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20) Ari18


Ari18
őstag

És hol marad a Dead Space? mert az is nagyon jól sikerült.
Szvsz a Silent Hill valamelyik része bele kerülhetett volna,az 5 sem lett rossz...
a Resident 4-et én gamepaddal vittem végig, billel lehetetlen volt számomra.

[ Szerkesztve ]

(#21) LLKobe válasza Ari18 (#20) üzenetére


LLKobe
veterán

Silent Hillek a már előbb említett okokból nincsenek... Dead Space? Még nem próbáltam, de állítólag tényleg jó lett. Az a baj hogy a sci-fi nem a kedvencem...

Jah resi4-et én is gamepaddal toltam végig, másképp nem lehet... A RE5 még meg sem jelent, és pc-re nem is fog. Én csak a pc-s játékokat válogattam.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22) Ari18 válasza LLKobe (#21) üzenetére


Ari18
őstag

Pedig nagyon jó lett,próbáld ki minél hamarabb.Eléggé parás kis game :K

(#23) LLKobe válasza Ari18 (#22) üzenetére


LLKobe
veterán

Megígérem :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#24) MarioAna


MarioAna
senior tag

Én pedig a Condemned-et hiányolom :K .

(#25) mmdms


mmdms
addikt

Egy icipicit nagyon hiányolom a Clive Barkers másik hasonló játékát, a Jerichot a top 5-ből, főleg azt nézve hogy az utólsó előtti hsz a tiéd a jericho topicba :) persze ezszemélyes vélemény .
Na és végre valaki megmondhatná, hogy a call of cthulhu-nak, ennek az iszonyat jó játéknak a nevét hogy a rossebbe kell kimondani, mert nem bírok rájönni. monnyuk fonetikusan jó lenne :U

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#26) LLKobe válasza mmdms (#25) üzenetére


LLKobe
veterán

:DDD Igen, a Jericho-t most tolom, de sajna az undying közelébe sem ér. Lényegében semmilyen tekintetben. Asszem tudom is az okát: mikor az undying megjelent, minden oldalon meg ujsában majdnem maxra pontozták, mindenkinek bejött, viszont nem adtak el sz*rt se belőle. Így konzolportok, folytatás lefújva. Gondolkodás: miért nem fogyott? Mert a népnek csilivili grafika kell, egy egész irányítható csapat, meg élethű fizika. És sajna valóban ez a helyzet, a nagytöbbségnek nem számít más, és így lett a Jericho. Sajna. Kár érte.

Az utsó kérdésre énse tudom a választ :DD

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27) ksasa


ksasa
tag

Condemned? Valaki? Sztem No.1

(#28) mmdms válasza LLKobe (#26) üzenetére


mmdms
addikt

Ez mind igaz a jericho-ra amit elmondtál, de ahhoz képest hogy a népnek készítették azok alapján amit leírtál, szerintem akkor is nagyon jó lett, és élvezetes játszani vele, nem úgy mint a doom 3-ala, ami totál unalmas. Pedig abban is ugyanúgy a csillivilli grafika van, igaz alone in the map. Na meg annyira kiakasztó az állandó zseblámpás kukkerolás, hogy azt nem tudom elmondani. Na de jól elkanyarodtam a Jericho-ról. :)
Egyébként a Jericho-hoz minek tesz fel physx-et? támogatja az AGEIA kártyákat?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#29) Typhoon47


Typhoon47
őstag

magyarázza már el nekem valaki, hogy miért jó félni egy játékban? :U

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#30) tiv83us válasza Typhoon47 (#29) üzenetére


tiv83us
veterán

Amiert az ember beul egy jo thrillerre/horrorra vagy jegyet valt egy szellemkastelyba?
Az agyban lezajlo biologia kolcsonhatasokkal nem vagyok tisztaban... :U

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#31) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Undying rulz!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#32) Typhoon47 válasza tiv83us (#30) üzenetére


Typhoon47
őstag

igen , de miért?
jó ezek szerint akkor kijelenthetjük, hogy vannak emberek akik szeretnek félni, mert nekik ez jól esik. tiszta sor :U

"Education is important but big biceps are importanter"

(#33) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nálam a Penumbra az etalon :R Bár annyira nem rémített meg inkább csak a jó fejtörők miatt.
Igen és a Dead Space sem rossz bár a nagy klasszikusokkal nem ér fel de azért néhányszor rám hozta a frászt de szerintem csak a meglehetősen korlátozott látó tér miatt FPS nézetből már nem lett volna agyira nagy szám.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#34) volvoguy


volvoguy
addikt

azért nem semmi hogy kihagytad a dead space-t....

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#35) Lenry


Lenry
félisten

szerintem a Fahrenheit nem horror játék, függetlenül ettől mestermű, többször is végigjátszottam :R

viszont helyette simán bejöhetne a DooM3... egyszer sikerült csak végigjátszanom, akkor is idegileg "felpaprikázva", és Winamp-al (elnyomja a creepy hangokat :) )

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) Blindmouse válasza Ari18 (#20) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ez az, Dead space, FEAR, Condemned nehogymár kimaradjon belőle. Mindhárom képes volt 1x 1x rámhozni a frászt.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#37) HavocS


HavocS
senior tag

Realms of the Haunting. Gondolom senki nem ismeri :)

(#38) Typhoon47 válasza HavocS (#37) üzenetére


Typhoon47
őstag

eltaláltad :DDD

"Education is important but big biceps are importanter"

(#39) R.P.


R.P.
aktív tag

Az Undying nekem is messze a kedvenc játékom, van még jó néhány amit szeretek, de gyakorlatilag nem telik el olyan év, hogy ne játsszam végig újra és újra az Undyingot.
Tavaly még a 22"-es Wide monitorom is kicseréltem a közös gép 17"-os TFT-jére, mert azt akartam, hogy a lehető legjobb kinézetet kapjam. :)

Mindenkinek ajánlom.

u.i.: ami pedig félelmetes nekem, vagy inkább csak rettentően nyomasztó, az a Penumbra sorozat, szintén remekmű.

[ Szerkesztve ]

(#40) ígyvanferi válasza Blindmouse (#36) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem egyáltalán nem az volt a cikkíró célja, hogy összeszedjen 5 olyan játékot, ami "képes egyszer-egyszer az emberre hozni a frászt". Persze ez evidens egy horrorjátéknál, ezért felesleges is erre kitérni.

A Fahrenheitet ki fogom próbálni, érdekesnek hangzik.

(#41) Dr. Romano válasza Typhoon47 (#32) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Vannak a filmek, játékok, zenék között is darkosabb, ijesztősebb témák és van akinek bejön van akinek nem, ennyi a nagy talányra a válasz...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#42) Vamp


Vamp
senior tag

Undying.... Már kezdtem félni, hogy valami divathorror lesz az első helyen, de ennek nagyon megörültem. Az egyik kedvenc játékom volt, valami félelmetes hangulata van, amit anno az unreal motorbol kihoztak, az pedig tanítani való. Sajnos méltatlanul került a süllyesztőbe a játék, pedig a Korbács írója k*rvajó sztorit írt mögé:D.

Az első pálya is olyan fosatós, hogy csak lehalkítva, napfény mellett volt hozzá merszem. Az meg, mikor másik látással a képek másképp festenek, hát valami elképesztő... Egy mai motorral, ugyanez, és kész a tökéletes horrorjáték.

(#43) sanyika2


sanyika2
csendes tag

:DD Sztem a legjobb horror játék a Silent Hill Homecoming, :)

(#44) Elrood


Elrood
őstag

undying spolier

Oh, undying. Emlékszem, mikor anno megszereztem, tanácsolták, hogy éjjel kell vele játszani. Így is történt, első pályán tíz percenként kellett szünetet tartani, mert annyira beparáztam :DDD. Mikor Aaron feltűnik hirtelen előtted, aztán bőr nélkül, a nyikorgó ház, az üvöltő vízköpők (így neveztem el őket). A kápolnában a láthatatlan ipsék rád rontanak, és csak menekülni bírsz. A gyerekek nevetése, aztán a fájdalmas üvöltése, a repülő evőeszközök, tányérok, mesteri:).

Igazából a házas pályák, és a katakombák félelmetes, a többi nagyon nem. Ja igen, katakombák, megy az ember, hirtelen kialszik a fény, és hallod, hogy valamik közelednek feléd:).

Poén is van benne, mikor visszautazol a múltba, nyilazó szerzeteseket irthatod pisztollyal, meg kaszával:).

undying spoiler vége

Ami horror játék most eszembe jut:

Esetleg megemlíteném még a The Thing című játékot (igen, az azonos című film alapján készült). Nem volt rossz, csak a nehézséget kicsit eltúlozták. Kicsit hasonlít a half-life-ra, ott is vannak kis bigyók, amik rád akarnak akaszkodni, és a már zombi emberek. Egy zombiba bele kellett ereszteni majdnem minden fegyverből mindent, és olyan zavaró volt, hogy sose volt lőszerem.

ColdFear: alapötlet jó, grafika se volt rossz, csak az irányítás volt borzasztó (konzol átirat), így csak egy keveset játszottam vele.

Jericho: Szintén Clive Barker, mint az undying. Sajnos a gép nem bírta, majd mások megírják milyen volt:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#45) Eagle16


Eagle16
addikt

Én is hozzáraknám ezekhez a Condemned című játékot. Én tényleg nem szoktam megijedni ilyen horror játékoktól, de ez még rajtam is kifogott. Jó párszor abba kellett hagynom egy kis időre, mert egyszerűen nem mertem tovább vinni :D Szóval ez nálam az első helyre kerülne.

(A Dead Space-t, F.E.A.R-t, Alone in the Dark-ot szemrebbenés nélkül játszottam végig, szóval tényleg nagyon jó a Condemned, de csak este, fejhallgatóval :) )

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#46) Dr. Romano válasza Elrood (#44) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A Jericho lényegében egy akció játék. Igaz hogy szörnyek, zombik szép számmal vannak a játékban, de inkább hasonlítom egy Painkillerhez, mint egy Undynghoz.
Félelem a játékban sehol sincs, a játékos szabadsága is minimális, ellenben szép a grafikája és pörgős a játékmenet, ennyi :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#47) copin


copin
őstag

Dark seed, a legjobb, a többi puhányoknak és adrenalin függőknek való.

#35 Egyetértek, a fahrenheit nem horror, ellenben a doom3 (ezzel együtt minden doom) és a q4 az. A lista éllovasa a videók alapján, ai szempontjából szemét. Jó hogy nem hív el a farkasember vacsorázni egy harapás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#48) commanDOS


commanDOS
senior tag

Szerintem is a Call of cthulhu (sose fogom tudni leírni, pláne kiejteni)
az egyik legjobb. És talán pont azért jó, mert nem olyan cég fejlesztette és adta ki, akinek csak a marketing meg az eladások számítanak.
Tényleg kevésbé ismert játék, és pont ezért is jó.
A grafikával semmi baj, szépen ki van dolgozva, csak felejtsük el a mindenféle effektet, csillogást, árnyékolást, stb.
A történet nagyon jó, a hangulata pedig verhetetlen.
Lehet magyarítással még végigtolom egyszer, csak, hogy borzongjak picit :)
Ajánlom mindenkinek, ritka jó játék!

Jah és mellesleg kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok minden fórumozónak!

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#49) Varoz


Varoz
őstag

Üdv.

Jó kis játékok ezek, habár nálam nem pont ez a sorrend! Én is írtam volna a F.E.A.R. -t(jön a 2 úgyhogy félhetünk megint). Amit viszont hiányolok az a The Suffering, amit senki sem említett pedig elég parás játék és szerintem jó is.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#50) FerroChrom


FerroChrom
tag

Undying :) Teljesen véletlenül akadtam rá erre a gyöngyszemre és azóta a kedvenc horrorjátékaim közé tartozik. A hangulat ötös, a borzongató jelenetekkel pedig tényleg nem takarékoskodtak.

A kedvenc jelenetem a játékból az a rész, mikor lemész a kriptába, majd sejtelmes zene kíséretében kialszik az összes gyertya és csak annyit hallasz a koromsötétségben, hogy jönnek feléd a csontvázak. Én meg ugye teljes sötétségben (este), fejhallgatóval játszottam, így itt nyomnom kellett egy pausét és fel kellett kapcsolnom a villanyt, mert ha tovább játszom, tuti összesz_rom magam. :Y

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.