Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Annyira jó ez az x-szeres írás, hogy mindegyik félénél mást jelent. Ki kellne találni valami egységes számot, ami a tényleges sebességre utal...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) Doom válasza pilóta (#1) üzenetére


Doom
aktív tag

Szerintem nem jelent mást, inkább az alap byte/sec adat más, ami az 1x-est jelképezi, ami mellesleg elég jól összehasonlítható. De miért fontos, hogy összevethető legyen egymással a CD, DVD és BD x-es sebessége?

(#3) Foglalt név válasza pilóta (#1) üzenetére


Foglalt név
addikt

Mivel szabvány kapacitású lemezek vannak talán a legegyszerűbb az lenne, ha megadod egy teljes írás átlagos sebességét. Az mondana is valamit :U

(#4) max-pain


max-pain
senior tag

(#5) jasohn válasza max-pain (#4) üzenetére


jasohn
tag

Aranyos az a minimum 7600GT videokártyának Blu-ray íráshoz :DDD
Én nem értem ezt:ha egy dvd írónak 2mb-os puffere van és max 8.x gigát lehet rá íni a lemezre, akkor egy Blu-ray disc ami, ha jól tudom 25 gigás annak az írójában miért nem 3-szor akkora puffer van?Nem fogy ki az adatból?
Bár lehet csak szimplán én vagyok buta :B

[ Szerkesztve ]

(#7) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Kár, hogy valahogy nem sikerül neki tömegtermékké válni.
Anno a CD-RW-DVD-RW-k között is megvolt az átállás között azért sok sok hónap, év.
De itt mintha a kutyának nem kellene...mondjuk ami az árakat illeti nincs min csodálkozni :U

...

(#8) #06658560


#06658560
törölt tag

nagyonoff: de mintha nem eroltetne senki a PCIe- csatit ezen eszkozoknek, holott 2.0 egyik specifikaciopja valami kabellel osszekothetoseg es messzire vihetoseg is. PL ide tokeletes lehetne, s midnen kaphatna egyfele interface-t akar.

[ Szerkesztve ]

(#9) Trak válasza Devid_81 (#7) üzenetére


Trak
addikt

Várj még pár hónapot, jövő karácsonykor biztos, h már ez lesz a slágertermék...
Az utóbbi 1 évben töredékére esett az ára, a következő 1 év még jobb lesz.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#10) Loha válasza jasohn (#5) üzenetére


Loha
veterán

Amíg az irók elrontották a lemezt a cache kiürülése esetén, addig folyamatosan növelték a cache méretét, aztán mióta megszünt ez a probléma csak annyi cache kerül beléjük amennyi feltétlenül szükséges.

(#11) Devid_81 válasza Trak (#9) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A próféta szóljon belőled... :R :R
Kapacitásra nagyon ráférne a júzerekre, nyílván a filmeknek is, de engem film szinten a DVD sem nyűgözött le, adatnak viszont nem mindegy, meg a több lemezes játékok stb.

...

(#13) nesa válasza Trak (#9) üzenetére


nesa
veterán

En azt varom mikor bejelentik hogy 50 USD az ajanlott ar es 200 huf lesz 1 lemez.

(#14) Loha válasza nesa (#13) üzenetére


Loha
veterán

Hány TB-os vinyók lesznek addigra? Mennyi értelme lesz addigra 25GB-nak? :)

(#15) Stiky válasza nesa (#13) üzenetére


Stiky
senior tag

Esélytelen ilyen birka jogdíjak mellett, amik ugye az üres adathordozókat terheli.
És ha ígymarad, még az "idővel úgyis olcsóbb lesz" elmélet is bebukik.
Talán majd a külföldi dvd webshoppokból érdemes lesz rendelni...

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#16) shteer válasza nesa (#13) üzenetére


shteer
titán

azt várhatod :) bár sztem mindannyian díjaznánk

..szerintem jónak tűnik

(#17) nesa válasza shteer (#16) üzenetére


nesa
veterán

Ilyen aron viszont nemfog teret nyerni.
10k adnek max 1 iroer.

[ Szerkesztve ]

(#18) Apollyon válasza Devid_81 (#7) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Sztem azért nem kell senkinek sem mert jelenleg fillérekért van a legjobb Verbatim DVD, és a DVD pedig még kielégíti a legtöbb igényt. Egyelőre. Gondolom akkor lesz jó dolog meg kapós majd a Blu-ray amikor leesnek a full hd-s tévék ára.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) Dr. Akula válasza Loha (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már most sin csok, ezért nem izgat már az se hogy csökken-e az ára vagy nem. Felőlem lehet 100 rongy is 1 lemez, kenjék a hajukra. Addig suttyóztak a luxusprofitos beárazással, amíg nem vették észre hogy mindenki vinyót vesz adattárolásra is.

Iscariah:
A dvd kapacitása már nagyon kevés, kb. annyit ér mint 1 floppy lemez. HD filmeket majd 4-5 dvd-n tárolod, és "kérem helyezze be a 3. lemezt"? :) Ugyanmár. Vinyó kell ide és probléma megoldva. Olcsóbb is, nagyobb kapacitású is. És persze ugyanannyi adatot kisebb helyen tárol. Mi indokolja ezekután a BR létét? Kb. semmi. Transferre meg ott a 32+ GB-os pendrive.

[ Szerkesztve ]

(#20) Apollyon válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mint írtam, egyelőre.
A dvd-t még be lehet tenni a dvd lejátszóba, a vinyót még nem. Archiválásra még mindig a DVD a legnépszerűbb, 7K egy százas henger, ami 100*~4,2 GB = 420GB+.

Az igaz hogy HD filmek meg minden, de annak még el kellene jobban terjednie, ne 150K legyen már egy normális full HD tv, plus még kell eszköz is ami lejátssza.

Ennyi erővel meg a winyónak sem nagy a jövője mert nyakukon az SSD-k. Igaz még nem forrott ki teljesen, de idővel ez is megoldódik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) Dr. Akula válasza Apollyon (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem 24"-es monitorom van, 1920x1200, teljesen jó rajta a hd film, meglátszik a minőségi különbség a dvd-hez képest. A dvd valóban olcsóbb mint a hdd, viszont hd filmek tárolására kb annyira alkalmas mint a floppy lemez. :) De nemcsak hd, bármi kisebb dolgot egyszerűbb 1 vinyón tárolni mint 1000 dvd-n. Nem kell cserélgetni a lemezt.

Az ssd még nem alternatíva, mivel adattárolásra k. drága és kicsi kapacitású, rendszervinyónak meg hamar tönkremegy a sok írástól. Talán a holografikus lemez alternatíva lehetne MOST, de az még vagy 10 év mire be fogják vezetni, addigra meg hol lesz már az 1.6 TB kapacitás is... Az akkori 100 terás vinyók/ssd-k mellett.

(#22) Apollyon válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Láttam már HD filmet, nem is egyet, hja és az egyik sorozatot 720p-ben nézem ami mondjuk nem olyan jó mint az 1080p, de a 720p után is elég elmosódott a dvd film.
Viszont még mást nem nézek HD-ben mert csak 19"-es a monitorom ami csak 1280x1024, a 720p elmegy, de az 1080p már diavetítés a p4-el.:D

Elkalandoztam. Amúgy szerintem sincs sok jövője az optikai adattárolásnak, de most még ez van "divatban".

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23) szab.tam válasza Apollyon (#22) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát igen.

11-12k egy 500-as winyó itt a ph-n is. átlagban elfér rá kb. 40-45 db. 1080p mkv (8-12 gb / film). én már a dl. lemez írkálást is elfelejtettem, nem hogy bluray....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) t72killer válasza Apollyon (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tavaly még versenyképessé lehetett volna tenni, ha pl 150$ alatt adták volna a PC-s írót és 5-10$-ért max (akkori 500-1000 Ft) egy lemezt. De így jár, aki túl nagyot akar markolni :)) mostmár teljesen hozzászokott a nép, hogy winyón tároljon...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) atesss válasza Stiky (#15) üzenetére


atesss
addikt

"Hát tessék kérem, el lehet menni Szlovákiába"

Bocs de ez kihagyhatatlan volt. :DD
Remélem így volt pontosan a "szöveg"..

De egyébként tényleg, ha túl sokat nem akarsz rendelni DVD-ből (ahol már kicsi lenne a kiszállítás hányada), el kell menni Párkányba vagy Komárnóba, mi már többször voltunk haverokkal (egyik haverom ilyen "szlovákmániás" lett :) , innen indult ki az egész ), van aki cigit vett, van aki DVD-t, és még így is megérte, azonkívül hogy átruccantunk, várostnéztünk, stb.
Kb. 1000ft az oda-vissza a vonatjegy (mondjuk ez diák...). De ha többen mentek kocsival, az még olcsóbb lehet, és talán kényelmesebb is, decemberben tervbe van véve nekünk is kocsival.

A Blu-ray is rövid időn belül ide fog jutni. (Sőt olcsóbbnak gondolom most is olcsóbb kint, csak még ez is drága)

Hát ezt érte el vele az artisjus...
Lehethogy ők komolyan vették a Gyurcsány szavait. :D

(#26) atesss válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


atesss
addikt

"Olcsóbb is, nagyobb kapacitású is"
Mármint a DVD-nél ?
DVD-ből 45 ft-os (ilyet láttam most több akciót is) TDK-val 10,3 ft; ha 60ft lenne a lemez, 13,8ft 1GB.
Vinyón ha mondjuk 17000 ft egy 640-es (ennél inkább csak több most az árfolyam miatt), akkor 26,5 ft 1GB.
Azaz azért jóval több. :U
Konkrétan kétszerannyi vinyón tárolva.

Na igen, "helyezze be az x. lemezt" tényleg nem a legjobb, de eddig még ("csak") 3 DVD-s volt a legnagyobb HD film, amit kiírtam, de többsége max. 2 DVD. Ez még szerintem épp elmegy.
Legalábbis az árkülönbséget nézve én bevállalom.
Meg az időt is tudja folytatni a következő lemeznél.
Az viszont tény, hogy másolni gyorsabb a vinyó, ha szállítom, de persze azt is normálisan csak E-SATA-val lehet.

Blue-ray meg egyenlőre felejtős, főleg a lemezár miatt.
Meg én hiába veszek írót, akár 20e-ért is vennék, de ha átviszem máshoz, és neki nincs olvasója, akkor nem sokat érek...

(#27) marcee


marcee
addikt

A drive neve mintha kimaradt volna a hírből. :U

\m/

(#28) sanzi89


sanzi89
addikt

Én se jósolok nagy jövőt az optikai adattáraknak. Az egyéb technológiák elhúznak mellette, amíg így marakodtak egymással, és az egekben trtják az árakat.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#29) Dr. Akula válasza atesss (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mármint a DVD-nél ?
Amennyiben a dvd-ről szól ez a cikk. :)

eddig még ("csak") 3 DVD-s volt a legnagyobb HD film, amit kiírtam, de többsége max. 2 DVD. Ez még szerintem épp elmegy.
Amíg nem kell használnod addig lehet, gyakorlatban már nem. Főleg ha nemcsak 1 filmed van. Megaztán filmnézés közben 10 percenként rohangálsz oda a lejátszóhoz cserélni lemezt? Barátnő mit szól ehhez? :)

És akkor még nem beszéltünk az írási/olvasási sebességről, vagy hogy mennyivel több helyet foglal ugyanaz az adat dvd-ken tárolva mint vinyón.

[ Szerkesztve ]

(#30) t72killer válasza atesss (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nincs átkódolva/felbontása lerontva, akkor nem 2-3, hanem 5-7 DVD-nyi egy HD-film (20-36GB). Azért ennyivel nem szenvednék...

Épp most költözöm, és konkrétan a hátamon érzem, h mennyi 200db tokos DVD súlya, mennyi helyet foglal az új lakásban (+már tervben is van, hogy mennek az adatok winyóra, de elszörnyülködtem mennyi munka+idő lesz csak a másolás...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.