Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

intelhez szokva, a felsőkategória láttán 100e ft környékén gondolkodtam.
pont a fele.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

Így van én is meglepődtem rajta!
Mindamellé elegáns, és letisztult formaterve van! ;)

(#3) gyiku


gyiku
nagyúr

korrekt felszereltsegu lap, de biost tudnak mar irni zafirek? teszt johet.

hüllő

(#4) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

Nem a sapphire gyártott régebben 1-2 fehér alaplapot? Azok még igazi különleges, feltűnő lapok voltak, ezeket simán össze lehet keverni bámelyik giga vagy msi lappal... kár volt megváltoztatni a designt

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#5) atti_2010 válasza gyiku (#3) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ne a zafirek írnak gány biost hanem a Giga.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#6) MasterDeeJay válasza -=Ghost=- (#4) üzenetére

Igen! Sapphirenak voltak fehér lapjai, de Soltek is csinált fehéret, lilát, aranyszínűt. Ma már nem jellemző pedig biztosan nem kerülne semmibe más színnel festeni. (fehér soltek lap van havernál, ugyanígy fehér videókártyával, sima faék egyszerű P4 lap meg mx400 de mégis feltűnő!)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7) atti_2010 válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ráadásul én vevő is lennék egy ilyen fehér alaplapra, gondolom még sokan.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8) czanga


czanga
őstag

Végre olyan lap, amit nem a minigun-nak álcázott hűtéssel akarnak eladni. :)

atti_2010: Miért rosszak a Gigabyte lapok bios-a? Nem kötekedek, csak kérdezem, mert érdekel. :) (EP43-DS3-as giga lapom van btw)

[ Szerkesztve ]

(#9) Ferling7


Ferling7
tag

Bár inkább asus párti vagyok lapok terén és mostanában már az asrock is bekeményített, ami szimpatikussá tette. De ez a zafír lap tud valamit. amiért a tesztek után jövőre talán ki is próbálom. :K
Kösz a cikket. :R

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#10) Ringman


Ringman
nagyúr

mit keres ott a hátlap környékén az a sata foglalat?
jó lap egyébként

(#11) Xaels


Xaels
félisten

Nem rossz kis lap, csak kár, hogy egyelőre nincs igazán olyan proci amivel teljesen ki lehetne használni. Majd talán a következő Bull széria.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12) 04ahgy válasza czanga (#8) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Semmi bajom a GBT lapok BIOS-aival.

A cikk főszereplője azonban nem ragadtatott el. Idehaza biztosan lesz legalább 50e Ft (ÁFA, BÉFA, stb.), és még SLI-t sem licenszeltek rá. Felsőkategóriás lapnak emiatt szerintem már nevezni sem lenne szabad, max. felső középkategóriásnak. Egy 990FXA-UD7, vagy egy Crosshair V Formula sokkal komolyabb jószág ennél, az árfekvésben meg az asRock virít igen jól felszerelt lapokkal, amik még SLI-t is tudnak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13) Gyuri27 válasza gyiku (#3) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mindig is tudtak. Sőt annyira komolyat, hogy elveszik benne az ember.
Picit túlzó ez a lap. De ha valaki meg akar vele ajándékozni. AZ ne fogja vissza magát!

Amúgy még jó, hogy csak a cf megy benne. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#14) atti_2010 válasza czanga (#8) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Egyes lapokkal semmi gond, de más lapok meg csak úgy bugoznak, általában a memóriakezelés a gyenge pontjuk, már alapon is sz@arakodnak de a legkisebb tuningnál elhasalnak.Ha szerencséd van ebből semmit nem veszel észre, de nekem nem volt, 3x sem.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#15) nicu71


nicu71
addikt

nagyon bejövős!Nagyon hasonlit az Asus-lapokra,zafír amúgy is a megbizható gyártóim egyike! :K

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#16) 04ahgy válasza atti_2010 (#14) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nálam egy Gigabyte lap sem rendetlenkedett, sem alapon, sem brutális mértékű tuning mellett, pedig egypárral teszteltem már.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17) atti_2010 válasza 04ahgy (#16) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerencséd volt, de nézd meg a Giga topikot.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#18) leviske


leviske
veterán

Ahhoz képest, hogy milyen híre van a support részlegüknek, nem nyújt sok extrát ezért az árért.

(#19) Pug válasza 04ahgy (#16) üzenetére


Pug
veterán

Utóbbi 2 évben én is szívtam a fogam a Giga BIOS supportjával, nem a legideálisabb :DDD :N
( voltak hosszú levelezéseink, pl hogy a papíron támogatott, hibátlan modulok miért is nem hajlandóak megnyikkanni a lapban, miért nem akaródzik a post screen-en továblépni bizonyos HDD-k esetében stb...) Nem rosszak a Giga lapok, de a BIOS support az szerintem botrányos :U

(#20) #65675776 válasza atti_2010 (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezek az "emelek 1MHz-et és már nem is indul" jellegű problémák minden esetben user error-ra vezethetőek vissza. Sokan azt hiszik, hogy értenek a memóriabeállításokhoz, miközben a legtriviálisabb dolgokat sem tudják rendesen beállítani, még alapon sem. (Vicc, amikor a magát pro-nak előadó júzer megkérdezi mi az a By SPD.)

Ringman: A hátlapon levő eSATA-t egy külső vezérlő biztosítja, nem a chipsetben levő. Ha meg már ott van az a négy portos cucc, akkor nem szokták hagyni kárba veszni a többi portot sem. Azért szoktak egyet a hátlap közelébe rakni, mert azt megfelelő hátlapi kiegészítővel könnyedén kivezetheted anélkül, hogy a házon keresztbe kellene húznod egy SATA kábelt.

Egyébként jó, hogy van rajta 6x16 foglalt, ettől függetlenül csak korlátozottan bővíthető.

(#21) gyiku


gyiku
nagyúr

modjuk ezek az ellenfelek kozt van helye ennnek is.
ASROCK 990FX Extreme4 - 46k
ASUS SABERTOOTH 990FX - 46k
GIGABYTE GA-990FXA-UD5 -50k
MSI 990FXA-GD80 - 56k

hüllő

(#22) atti_2010 válasza #65675776 (#20) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igen daa-raa ez igaz is lehetne, de mikor az Asusba, MSI-be ugyanaz a konfig hibátlanul megy akkor már sántít a dolog, Pl. Nekem az Asusba-n úgy ment az X3 3200MHz-en hogy még süvített, a Gigában már 2900MHz-en köhögött.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#23) banhammer


banhammer
veterán

6 azaz hat darab PCI-E foglalat!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) 04ahgy válasza atti_2010 (#22) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pont amiatt, amit daa-raa is írt. Teljesen más TRfc-t állítanak be alapesetben az AMD-s lapok különböző gyártónként. Van amelyik 90, van amelyik 110ns-ot. A gond akkor van, ha a RAM gyártója 160ns értékűnek specifikálja a modulját. DDR2 esetén úgyszintén.

Az én ADATA RAM-jaim igen szépen szaladnak, de érzékenyek a TRfc-re, 121 órajelciklus alatti beállítást magasabb frekvencián nem szeret. ki kell tapasztalni ezeket is, nem a BIOS-ra fogni.

Az AMD SB850 vs. Samsung F3 széria inkompatibilitást meg firmware frissítéssel orvosolta a Samsung.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25) ufocsalad


ufocsalad
tag

Ezt a 4 videokártya egymás mellé helyezését fizikailag nem értem ,
ha minden másodikba a negyediket hova? ha meg olyan lapos hogy
elférnek akkor meg a milyen teljesítményű kártyákról van szó?

(#26) Xaels válasza ufocsalad (#25) üzenetére


Xaels
félisten

Esetleg vízhűtés ahol a blokk csak 1 slotot foglal?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#27) #65675776 válasza ufocsalad (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Még 6850-ből is van single slot-os.

04ahgy: Az Abit lapok többsége is emiatt volt érzékeny a RAM-okra. És akkoriban még csak állítani sem lehetett ilyen mélységekben a dolgokat.

atti_2010: Azon apróságról már inkább ne beszéljünk, hogy az Asus lapok esetén pl tipikus hiba, hogy Auto-n hagyott beállítások miatt már alapon sem stabil a rendszer.

(#28) #10034944


#10034944
törölt tag

De miért lila, hagyták volna natúr szürkén :))

(#29) atti_2010 válasza #65675776 (#27) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem tudom vagy nem akarom tudni de egy M5A97 lapot vettem a Gigához, nem összemérhető a kettő, ezt lehet tárgyalni 200 oldalon de az igazsagon nem változtat.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) Pug válasza 04ahgy (#24) üzenetére


Pug
veterán

Én csak halkan jelezném, hogy a nálam említett problémák mind a BIOS számlájára írhatóak voltak ;) még a support is elismerte kb 3 hónap után :DDD :K

szerk:
- OCZ Platinumok 1.9V alatt a javításig (F10 Beta) halt.
- WB Blue Caviar AHCI-ban szintén hulla volt

:N

[ Szerkesztve ]

(#31) #65675776 válasza Pug (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

- OCZ Platinumok 1.9V alatt a javításig (F10 Beta) halt.

Ez egy tipikus példa arra, amikor a nem éppen jól sikerült memóriát az alaplap gyártójának kell használhatóvá tenni. Egyébként lehet én tudom rosszul (akkor viszont az OCZ is), de a Platinumok mintha 2,1V-ra lettek volna specifikálva. Szóval nem tudom miért probléma, hogy nem mentek 1,9V-on, és ez miért az alaplap hibája.

- WB Blue Caviar AHCI-ban szintén hulla volt

Melyik Caviar Blue ez? Mert nálam már több GB alaplapban is hibátlanul mentek/mennek AHCI-ben.

[ Szerkesztve ]

(#32) Pug válasza #65675776 (#31) üzenetére


Pug
veterán

Nem teljesen értem, hogy miért véded ennyire kardoskodva a mundér becsületét, de biztos megvan rá az okod :B

Amúgy rosszul tudod, az adott Platinum kithez a gyári érték 1.8V ( 800 mhz és CL5 mellett), garanciavesztés nélkül volt számukra adható a 2.1 vagy 2.2 (CL4-hez és magasabb órajel eléréséhez értelemszerűen). Mellesleg még a foltozott, support által küldött BIOS mellett sem sikerül a CL4-et kicsikarnom a modulokból, 2.2V mellett sem. És mint már mondottam volt, de látom ez erősen elkerülte a figyelmed, a support is elismerte, hogy a probléma bizony az Ő "készülékükben" volt ;)

szerk:

Ezen problémák mellett még vagy kismillió volt, mely ingadozó sikerességgel tűnt el és bukkant fel újra a különböző (nem túlzottan hamar megjelenő) BIOS variánsok esetében:

Pl:
- DaimondMax II-es 80-as random halt, 5 BIOS-bol 3-nál igen, 2-nél nem
- 480 GTX 2 BIOS-szal nem operált a 16Xos portban
- 6950 CF esetén hasalás ha a virtu be volt lőve ( 3 BIOS)

Ezek saját tulajdonú lapnál jelentkeztek.

Az elmúlt 3 évben kb 15-20 Giga lap volt minimum 2 napnál tovább a kezeim között, továbbra is fenntartom, hogy BIOS terén nem acélos a gyártó :N

[ Szerkesztve ]

(#33) 04ahgy válasza Pug (#32) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Olyannyira az ő készülékükben volt a hiba, hogy a sok hibás, RAM kezelésből nulla GBT alaplap miatt kellett az OCZ-nek a csúcsminőségű moduljaival kiszállni a memóriapiacról, ugye? ;]

Tudod, ha nagy hévvel nekem esnek, én mindig elgondolkozok azon, hogy az illető minden gondját elismerem, amit csak kér, lenyugszik, és békén hagy. Néha alkalmazom is a módszert. A te supportos történeted alapján déjá vu érzésem támadt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34) Pug válasza 04ahgy (#33) üzenetére


Pug
veterán

Néha alkalmazom is a módszert. A te supportos történeted alapján déjá vu érzésem támadt.

Nem gondoltam volna, hogy racionális érvekre tőled fogok majd trollkodást látni, de lelked rajta :R

Szerk:
Mellesleg, ha már részedről trollin' is an art, akkor mutass rá kérlek, hogy hol írtam azt, hogy hibás lapokról lenne szó... jah hogy sehol, csak annyit, hogy tapasztalatom és véleményem szerint BIOS terén a gyártó nincs a toppon... :U

[ Szerkesztve ]

(#35) Oliverda válasza #65675776 (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

"Egyébként jó, hogy van rajta 6x16 foglalt, ettől függetlenül csak korlátozottan bővíthető."

Melyik nem? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) Kaiku


Kaiku
senior tag

Elég jól lett beárazva!

(#37) Kaiku válasza Pug (#32) üzenetére


Kaiku
senior tag

+1

(#38) 04ahgy válasza Pug (#34) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Úgy vélem erre gondolsz: "Olyannyira az ő készülékükben volt a hiba, hogy a sok hibás, RAM kezelésből nulla GBT alaplap miatt kellett az OCZ-nek a csúcsminőségű moduljaival kiszállni a memóriapiacról, ugye? ;]"

Az előzményekből és a szövegkörnyezetből kivehető, hogy nem konkrét hibáról, ugyanakkor mégis hibás működésről van/volt szó, melyet még példákkal is alátámasztottál.

Bírom, mikor már valaki kifogy az érvekből, trollkodás vádjával próbálja vitapartnerét sarokba szorítani. Ezt úgy hívják, hogy a vitapartner ellehetetlenítése. A racionális érvek pedig nem konkrétan érvek, hanem konkrét példák, hogy neked személyesen milyen problémáid voltak. Melyeket te BIOS eredetűre vezetsz vissza, holott ezer más oka is lehet. daa-raa nem tapasztalt ilyen hibákat, és én sem, mindig be tudtuk állítani Gigabyte lapjainkat.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#39) Oliverda válasza 04ahgy (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

Sajnos meg tudom erősíteni, hogy a support minősége elég gyenge. Az ASrock, ASUS, MSI trió mindhárom tagja jobb ebben. Ezen felül vicc, hogy még a csúcslapokba sem fért el egy épkézláb ventilátorszabályzás, amikor a többi gyártó a 20 000 forintos modellekbe is belerakja. Sebaj, van helyette töltényhüvely meg pisztoly.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) 04ahgy válasza Oliverda (#39) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A support tényleg nincs a helyzet magaslatán. De az a support, nem pedig a BIOS. Te tisztában vagy a munkakörömmel, hidd el, bizton állíthatom, hogy mindegyik gyártó egykutya, és általánosságban a Gigabyte, AsRock lapokkal van a legkevesebb gond (random hardverekkel való együttműködés valószínűsége és milyensége). Nem érdekel, a többi fórumtárs mit gondol, nekem elég, ha én tisztában vagyok az állításaim stabiol lábakon nyugvó mivoltával.

Átlátom ugyanis a különbséget a saját hardveremmel hiba van, és akkor hibás a BIOS, meg rossz a BIOS támogatottság, meg irgumburgum vs. sok különféle alaplap általános, összesített problémáik számossága terén.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#41) Oliverda válasza 04ahgy (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

A supportba én beleértettem a BIOS-t is. Sajnos én még Gigabyte lappal nem voltam elégedett. Az egyik 1 nap után döglött meg, a másik pedig random hülyeségeket csinált, majd bő két hónap után meguntam várni egy új BIOS-ra és inkább eladtam. A GA-990FXA-UD7 is jó kialakítású, de a BIOS tanulmányozása után hamar elment attól a kedvem, hogy saját részre megvegyem. Ebben még közrejátszott az is, hogy a Gigabyte adja ki a leglassabban az új BIOS verziókat. Bizonyos AM3 alaplapokhoz is csak 2-3 hete jött ki az AM3+ támogatás, miközben az ASUS, MSI és ASRock már hónapokkal ezelőtt lépett. Van olyan ismerősöm aki eladta a Gigabyte AM3-as lapját abban a hitben élve, hogy már nem lesz hozzá támogatás. Na ő most örül. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) 04ahgy válasza Oliverda (#41) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pedig egy 990FXA-UD7-ben ugyanazon az órajelen több pontot ad a 3DMark 2001: [link]. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#43) Oliverda válasza 04ahgy (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Pont ez az ami engem kevésbé izgat. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) gyiku válasza Oliverda (#41) üzenetére


gyiku
nagyúr

felmerul bennem a kerdes, hogy magadnak milyen am3+ lapot vennel?

hüllő

(#45) 04ahgy válasza gyiku (#44) üzenetére


04ahgy
nagyúr

MSI 990FXA-GD80-at venne, ha az eddigi szériához hű marad. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#46) Gyuri27 válasza #65675776 (#31) üzenetére


Gyuri27
félisten

G31-s giga lap.
Ocz platinum 2x2 1066. Két modullal csak sipol. Egy modullal (bármelyikkel bármelyik slotba) 1140-t ment a ram gyári 2.2 volton.
Saphhire lapban ezt használom. Semmi gond vele.
Ocz Reaper 2x2 1066. Bizonyos ram szorzókkal volt csak hajlandó elindulni a lap.
Sapphire lapban ment tökéletesen azt állitottam rajta amit akarok oda ahova akarom.
2x1 800 ocz reaper. Hibátlanul meg a g31-ben.
Szóval értem én, hogy az ocz nem tud ramot gyártani, de ettől én már giga lapot nem veszek.
Arról nem beszélve a laphoz az utolsó bios 01/06/2009 és ez is csak beta.
Ezt én nem nevezem supportnak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#47) #65675776 válasza Pug (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Erről a RAM-ról tudsz egy linket mutatni az OCZ oldalán?

80-as DiamondMax II-ből egy jó adag járt a közelemben Giga lapokban. Problémám nem volt soha velük. Ahogy 60-as és 160-as verziókkal sem.

"- 6950 CF esetén hasalás ha a virtu be volt lőve ( 3 BIOS)"

Ez hol jelentkezik? Már OS alatt?

Oliverda: Korlátozottan = az ATX szabvány adta lehetőségekhez képest kevésbé. Ráadásul hiába a sok hosszú foglalat, ha csak kettő teljes sávszélességű. És mivel AMD chipset, arra is kíváncsi lennék milyen kombinációkban működik a dolog, milyen kártyatelepítés hogyan befolyásolja a többi port sávszélességét. Arról már nem is beszélve, hogy ha kellően okosan helyezték el a foglalatokat, akkor bizony lehet még a 4x8 sem kihasználható.

Support: legértelmesebben eddig még a Giga felől kezeltek.

Értelmes ventilátorszabályzás az Abit μGuru/FanEQ-nál kezdődik, de egy ideje már meg is szűnt ez ugye. Szóval a jelenlegi alaplapok egyikén sincs értelmes ventilátorszabályzás.

(#48) Oliverda válasza #65675776 (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

Én amikor megkérdeztem, hogy a végleges modellen be lesz-e forrasztva az egyik FAN aljzat ami az alaplap hátuljánál helyezkedett el, akkor azt a választ kaptam, hogy nem mivel az alaplapnak passzív hűtése van. Tovább nem is kérdezősködtem.

A mostani ASUS, ASRock és MSI lapoknál is elég értelmes már a szabályzás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) atti_2010


atti_2010
nagyúr

A Giga lapomnál venti szabályzás lényegében nem is létezett, össze vissza ment.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#50) Srodney válasza atti_2010 (#5) üzenetére


Srodney
senior tag

nah ebben biztos egyetértünk... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.