Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #90088192 válasza bambano (#41) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szerintem értem hol akadtál el: Fényerő=elektromos teljesítmény.
Na ez ebben az esetben nem teljesen igaz, hiszen a hagyományos halogén izzok hatásfoka változtatható igények szerint, bizonyos kereteken belül!
Vagyis lehet(hasra) 10-12% között változtatni, amivel "fordított aranyban" változik az élettartam

A másik probléma amit latok, a szabvány értelmezése: Az izzószál pozíciója ami a legfontosabb, hiszen a lámpatest geometriája csak akkor tudja előállítani a megfelelő szóráskepét, ha az izzószál megfelelő helyen van. Vagyis az izzószál relatív pozíciója a lefogató peremhez ami fontos.

A következő az elektromos teljesítmény/munka: A szabvány rögzíti, hiszen a lámpatest nem képes elvezetni csak adott mennyiségű hőenergiát.
A hőmennyiség pedig nem magától a hőmérséklettől függ hanem a befektetett energia mennyiségétől, vagyis mindegy hogy egy 55W-os izzó 5000K vagy 6500K hőmérsékletű, hiszen a kiebugattázott hő energia akkor is ~90%+-2%-a az 55W/s-nak SZVSZ.

Az hogy magasabb a hőmérséklete az izzószálnak, azt talán az olvadóbetétekben használt olvadószál tudja a legegyszerűbben leképezni számodra.

Ha megduplázod a tömegét az olvadószálnak pontosan 2X annyi idő szükséges azonos áramerősség mellett annak elolvadássahoz.
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.