Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Kis Jam


Kis Jam
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Végigolvastam a fórumot, láttam, hogy pár ember kérdezte már, hogy hogyan lehet kijelző kalibrálást végezni a telón és nem jött rá válasz..ebben kérnék segítséget!
Előre is köszönöm!:)

(#452) saca23


saca23
aktív tag

sziasztok

képzeljétek végre lehet le tölteni a telora témákat
A samsung App-rol.
Mondjuk egyenlőre nincs nagy választék de a semmihez képest egész jó már
Valamiért már a widgetek is jok erre a telefonra pedig pár hete még nem volt kompatibilis a teloval semmi.
Márcsak meg kéne oldania a samunak a memoria probléma kiárását.

(#453) saca23


saca23
aktív tag

találtam mobile 9 -en angri birds... és szépen fut is rajta
ugyhogy ez a játék már nem csak okos telefonok kiváltsága. :DD

(#454) NeeRO válasza saca23 (#453) üzenetére


NeeRO
csendes tag

A témákat honnan töltötted le pontosan? Hogyan?

(#455) saca23 válasza NeeRO (#454) üzenetére


saca23
aktív tag

hello
A samsug app-rol a widget sávban lévő ikonjára kattincs rá alul és beadja
az oldalt
Ott lessz, választhatsz témák és javak közt

[ Szerkesztve ]

(#456) szabika83 válasza saca23 (#455) üzenetére


szabika83
csendes tag

A samsung Kies-t letöltöttem és kíirja, hogy nem kompatibilis a telóval amikor elindítom az Apps-t... Másnál is így van? :S Valami ötlet? Köszi!

(#457) szabika83 válasza saca23 (#455) üzenetére


szabika83
csendes tag

"nem támogatja ezt az eszközt" szoftvert frissítettem stb... de nem engedi telepíteni a témákat widgeteket semmi :S

(#458) kristofvok


kristofvok
csendes tag

én május óta boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen készüléknek egyelőre semmi bajom nem volt vele de most akadt pár dolog 1: hogyan kell frissíteni a szoftvert 2:hogyan tudom rábírni az opera minit hogy az a hülye sáv ne legyen alatta azokkal a nyilakkal meg 3: témákat és widgetek szeretnék letölteni ehez is szeretnék segítséget kérni

(#459) kristofvok


kristofvok
csendes tag

továbbá azt is szeretném tudni hogy szerintetek milyen fülest érdemes hozzá venni thx

(#460) Low Noise


Low Noise
senior tag

Sziasztok!

Figyelem! Buta kérdés lehetséges még nem volt eddig okos telefonom.

Szóval: A böngészés közbeni memória kevés üzenet orvosolható úgy ha
teszek a telefonba memória kártyát?

Sokat Gondolkozom ,hogy Vodafone 858 vagy samsung star II, arra a megállapításra jutottam, hogy a Samsung Star II nagyobb kijelzőjű, gyorsabb, szebb. Viszont nem androidos.

Míg a vodafone 858 Kissebb kijelzőjű, lassú, a mozgás érzékelője is nehézkesen reagál, előnye, hogy androidos és gyorsabb adatátviteli szabványokat ismer. (Hátránya, hogy ez nem érzékeltehő böngészéskor a teszt videók alapján)

Szóval Samsung star II fele húznék, csak netezésre lenne használva és rövid jegyzeteket írnék napi teendőkről.

Ha lenne megoldás a memória gondra bármilyen formában akkor ezt választanám.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#461) Kapszaicin válasza Low Noise (#460) üzenetére


Kapszaicin
tag

ne vedd MEG! NEEEEEE!!! Alkalmatlan netezéésre!! kevés memóória üzenet! nem jó netezésre! se 3g nincs benne!!! NEE!!!!

Intel i7 3770K, Gigabyte 7970, A-data sp900 128GB, 1TB WD BLACK, Fsp Raider 650W

(#462) Low Noise válasza Kapszaicin (#461) üzenetére


Low Noise
senior tag

Köszönöm a véleményt

Elég szomorkás vagyok ugyan már azt hittem találtam valami jó alaptelefont, de ha nem lehet vele netezni az elég gáz. Akkor minek tettek rá 3" kijelzőt? Agyrém.

(#463) kazsa válasza Low Noise (#462) üzenetére


kazsa
csendes tag

Napot' !

Én nem értem miért fikázzák a neten ezt a telefont. A leírt panaszok majdnem 100%-a az én készülékemen nem volt tapasztalható idáig.
Nem rég vettem, nekem egyszer írta ki ,hogy memória kevés- vagy mi. Opera mini nem tetszett,viszont a Dolphin egész jó rajta. A net nem a leggyorsabb(bár Wifin szépen hasít nekem!), de én tudok vele böngészni. A Youtube videókat szinte azonnal betölti,még a HD-s 1080 p-s felbontásúakat is-eltekintve attól,hogy a kapott képminőség kicsit pixeles.
És ha már a netnél tartunk, nagyon szép a facebook alkalmazása is, bár én az értesítéseket nem látom, csak ha belemegyek egy menübe, és a letöltés gombra kattintok-így mindig frissíti magát,mert amúgy leghamarabb csak félóránként teszi ezt ha beállítjuk.
Közelítéskor nem dob ki hibaüzeneteket mint ahogy mondottam-de lehet csak azért mert még zsír új teló, zsír új D-jiuces kártyám van.
A G-mailos szolgáltatás nem rossz, mindig mutatja a friss e-mailokat(jelzi tehát,mintha sms- érkezik), egyetlen hibája hogy szintén "le kell tölteni" a leveleket,hogy el is tudd olvasni a levél tartalmát a feladó és a tárgytól eltekintve-mivel azt látod.

Témákat lehet rá tölteni bőven,bár nekem nem tetszettek. Gyorsnak gyors, olcsónak olcsó, jónak jó. Semmi panasz nincs rá. A Widgetek fel hasztalan, de találtam benne egész jót, és a samsung Appsos bigyóban.
Pár óra alatt kiismertem a telefont. Hasonlít az okos telefonhoz nagyon is, néha olyan érzésem van mintha az lenne.
A fényképezője sz*r, és alapból az a 30mb kevés, mert nem a teljes egészt használhatom ki. A lejátszója nem rossz,bár még nem volt időm azt kitesztelni.
Feljegyzésekhez megfelel, a napi hívásokhoz is. Végeredményben nagyon jó kis telefon a maga nevében. Bátran ajánlom! :C
Remélem tudtam segíteni a választásban

Azt megjegyezném azért a végén hogy friss regisztrált vagyok és egy laikus kis hülyegyerek.

(#464) szabika83 válasza kazsa (#463) üzenetére


szabika83
csendes tag

Nekem azt írja a Kiesbe, ha témákat akarok letölteni, hogy nem támogatja ezt a telót... a legújabb szoft van rajta... az apppsban írja ezt ki :( :( valami megoldás?

(#465) kazsa válasza szabika83 (#464) üzenetére


kazsa
csendes tag

A Kiessel én is szenvedek, még csatlakoztatni se tudom. Azt hiszem, az a Bada rendszerű telefonoknak van fenntartva. :F

(#466) szabika83 válasza kazsa (#465) üzenetére


szabika83
csendes tag

Akkor te honnan töltöttél le témát és widgeteket rá?
És hogy kell telepíteni őket?
Köszi!

(#467) kazsa válasza szabika83 (#466) üzenetére


kazsa
csendes tag

Témát a Samsung Apps- segítségével. Ehhez kell Wifi kapcsolat vagy mobilnet(nekem tulajdonképpen mindkettő volt). Ezt a Samsung Apps-t a menüben találod meg. Nem bonyolult, csak a free themes-ekre mész rá. Ha jól tudom 8 témát találsz ott ebből 2 ugyan az mint az alap téma csak más színnel,és háttérképpel. A többi mind egy rakás sz*r ,bár ez szubjektív.

Widgeteket meg ugyan itt,csak kihúztam ezt a samsung apps-ot a háttérre-vagy minek hívják xD.. . Ehhez kell egy kis tanulmányozás, csak pár jó dolog van benne, de talán te örülsz majd neki.

A többit még nem találtam meg :O , de ha később lesz lehet leírom ide. Még dolgozok rajta. Igazából a BADA rendszerére szólnak a samsung appsok, sajnos úgyhogy az én részemről be***ja a samsung :D :W

(#468) zzzoli6


zzzoli6
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is van egy s-5260 telóm tré-mobil függő és szeretném frissíteni a firmware-t,de sehol nem találok magyar leírást a multiloader-hez. :W
Tudna ebben valaki segíteni?

(#469) szabika83 válasza zzzoli6 (#468) üzenetére


szabika83
csendes tag

Szia!
Töltsd le a Samsung Kies-t, és telepítsd fel.
A program automatikusan frissíteni fogja a legújabb szoftverre a telódat!

(#470) zzzoli6 válasza szabika83 (#469) üzenetére


zzzoli6
csendes tag

Ezt a kört már lefutottam és azt írta a kies hogy a telefon nem frissíthető.
Azért keresek más lehetőséget mert több helyen is olvastam,hogy megoldható. :F

(#471) szabika83 válasza zzzoli6 (#470) üzenetére


szabika83
csendes tag

Ja értem, akkor sajna nem tudok segíteni! Egyébként nem sok "szart" ér a frissítés, a tipikus hibák megmaradtak a telóba... mintha nem is frissítettem volna :S

(#472) zzzoli6 válasza szabika83 (#471) üzenetére


zzzoli6
csendes tag

Nálam is a tipikus hiba üzik jönnek/kevés az erőforrás,nincs elég memória/.
Azt olvastam hogy a frissítés esetleg segít ezen,vagy :( ?
Azért köszi

(#473) szabika83 válasza zzzoli6 (#472) üzenetére


szabika83
csendes tag

Nekem nem segített rajta.. de gondolom dolgoznak az ügyön... nagyon remélem, mert idegesítő, főleg mikor már az üzeneteknél is kiírja olykor-olykor... a gyári böngésző tényleg használhatatlan, a youtube sose bufferel be.... szóval mintha nem is frissítettem volna :S

(#474) zzzoli6 válasza szabika83 (#473) üzenetére


zzzoli6
csendes tag

Jó lenne valami megoldást találni,mert a telóval különben meg vagyok elégedve.
Eltekintve a gyerekbetegségektől viszonylag jól használható.
Még megér néhány próbát,ezért ha valaki tud valami "okosságot" akkor azt megköszönném :R

(#475) kazsa


kazsa
csendes tag

Am valaki nem tud mondani rendes oldalakat,ahol a telefonhoz alkalmazásokat meg ezt-azt letölthetnék?

(#476) zzzoli6


zzzoli6
csendes tag

Tud valaki olyan widget-et ami ébresztést is tud?
Kicsit macerás így az ébresztőóra,hogy nem lehet hozzárendelni egy gyorsbill.-hez mint más hasonló telefonoknál

(#477) kristofvok


kristofvok
csendes tag

abban segítsetek hogy-hogyan tudom rá venni a kiest hogy felismerje a telót

(#478) zzzoli6 válasza kristofvok (#477) üzenetére


zzzoli6
csendes tag

Szerintem távolítsd el a kies-t és próbáld újra telepíteni.Valószínűleg kimaradt valami driver.
Én egy rossz verziót raktam fel amit a neten találtam és ugyan így jártam.

(#479) kristofvok


kristofvok
csendes tag

azt megmondanád honnan töltsem le?

(#480) Laci60


Laci60
csendes tag

A hibalista eggyel bővül: öt napos Telenoros telefonom két csengés után felveszi saját magát.
Nincs beállítva az automata hívásfogadás, az amúgy is csak fülessel kellene hogy működjön. Holnap viszem vissza, nem tudom mi lesz vele.

(#481) zzzoli6 válasza kristofvok (#479) üzenetére


zzzoli6
csendes tag

ami nekem működött a samsung.hu oldalon volt.ha ott rákeresel erre a telora akkor ott megtalálod.
http://www.samsung.com/hu/consumer/mobile-phone/mobile-phones/touchscreen/GT-S5260RWAXEH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support
A telepítésnél azt hiszem a telefont csak a végén szabad csatlakoztatni,de ezt lehet hogy tudod

(#482) Laci60


Laci60
csendes tag

Teljesen korrektek volteak a Telenornál. Szó nélkül cserélték. Remélem ez mér tökéletes lesz.. Amúgy a másik is jó volt, wi-fi, internet, böngésző, médialejátszó stb. működött csak hát én szeretném a telefont felvenni és annak akinek akarom. :)

(#483) dididan


dididan
csendes tag

Sziasztok !

Pár napja vagyok boldog tulajdonosa egy ilyen készüléknek.

1 gondom van vele csupán. Wifiről egyik mail fiókom sem tudom elindítani. A facebook és twitter megy. Ezekkel semmi gond. De sem gmail sem pedig hotmail fiók nem működik. A telefont használtan vettem, azóta függetlenítve lett és sajnos nem tudom, hogy előtte az email ment e rajta.

Valakinek van valami ötlete ?

Előre is köszönöm.

(#484) kazsa válasza dididan (#483) üzenetére


kazsa
csendes tag

Ha az a baj, hogy nem látod az e-mailokat az a teendő, hogy : középen van egy felfele mutató nyíl(vagy 3db pont) . Arra ráböksz, és letöltés. Ilyenkor ha van beérkező leveled, letölti(tehát az előző xy levél nem fog megjelenni,csak a rákövetkező olvasatlan[!!!] levelek).
És ha ez meg van, akkor itt is problémáid lesznek,mivel csak a tárgy és a feladó jelenik majd meg. Ebben az esetben:
Megint bökj a kis felfele mutató nyílra(vagy 3db pont). -->> Fogadás. Ezután két opció érhető el, Melléklet vagy melléklet nélkül. Na most, remélem ez nem követel magyarázatot de azért leírom:
Ha mellékletet választod, akkor a küldött fájlokat le tudod tölteni, látod, az ellenkező esetbe természetesen nem.

Viszont ha simán megy netről ,wifi nélkül nem tom.

Remélem ez volt a baj, bár nem biztos :DDD

(#485) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Megcsináltam a legfrissebb Opera mini fullscreen verzióját Star II-re (és egyéb 240x400-as telókra). Innen letölthetitek: [link] Kellemes böngészést ;)

(UI: Landscape mód nem aktiválódik elforgatással, a menüből kell bekapcsolni)

(#486) PierNight


PierNight
aktív tag

sziasztok! ki lehet ezt valahogy ütni házilag? djuicenál most nagyon olcsó és gondoltam beszerzek egyet de vodás vagyok.

(#487) yatta


yatta
csendes tag

Sziasztok!

Két teló között vívódok: StarII illetve Lg gt540.

A StarII-ben csak bizonyos lassulások zavarnak, amúgy nagyon szimpi. Tetszik, hogy 3-4 napig el van töltés nélkül. A kijelzője meggyőzőbb az Lg-hez képest.

Az Lg okostelefon, ami vonz is meg nem is. Ugyanis csak wifi-s neten szeretném használni és akkor is mondjuk mailezni, híreket olvasni, infóhoz jutni és ezt nagyon ritkán használnám. Tehát a komoly böngészést inkább a rendes gépen csinálom. Tehát okostelefon net használat nélkül?
Egy ismerősöm árulja a hasonló telefonját, mert folyamatosan fellép a netre és komoly számlákat csinált. Az Lg volt a kiszemelt, de ez a történet egy kicsit elbizonytalanított.
Ezek mellett, még mindig nem győzött meg senki, hogy hogyan tudnám kihasználni az "okosságát". (Vírust ugyanúgy be lehet kapni?) Viszont tetszik a gyorsasága és úgy néz ki a dolog, hogy ez a jövő.

Mellényúlni sem akarok.

2 éves hűséggel venném és a Samu 13 rongy az Lg 10, de a Star II-re 2 év gari van míg az LG-ra csak 1. Egyszer már szívtam egy elromlott telefonnal amin garancia helyett csak hűségidő volt.

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#488) kristofvok


kristofvok
csendes tag

Lenne 1 kérdésem a képernyő kalibrálását hogy tudom meg oldani és volna még 1 még mindig nem tudom rávenni a kiest hogy egyáltalán felismerje a telefonom :W :F

(#489) Chosen válasza yatta (#487) üzenetére


Chosen
addikt

A kettő közül egyértelműen GT540, sokkal jobb videolejátszásban, több játék érhető el rá, a végletekig testre szabható.

"Tehát okostelefon net használat nélkül?"

Valami elég irrális kép élhet benned az okostelefonokról, a nevük nem azt jelenti, hogy mindenképpen netezni kell rajta és attól "okos". Nem. A rengeteg alkalmazástól okos, ha nem akarsz nem netezel rajta, ahogy Star II-n sem. Nem muszáj, nem ez a lételeme.

"Egy ismerősöm árulja a hasonló telefonját, mert folyamatosan fellép a netre és komoly számlákat csinált."

Barátodnak ajánlom a fórumok olvasását használat előtt, APNDroid nevű programmal az egész mobilnetet le lehet tiltani, egy deka forgalma nem lesz soha többé.

"Vírust ugyanúgy be lehet kapni?"

Ha elég sok .ru és .org helyről telepítesz alkalmazást akkor igen. Rendeltetésszerűen nem lehet.

"hogyan tudnám kihasználni az "okosságát"

Ha kihasználod az alkalmazásokat, az e-mail kliens, Facebook klienst, stb stb. Ha meg nem használod ki, akkor még egy Star II is totál felesleges, elég egy 0Ft-ért elvihető Nokia is, csak hívásokra az is jó.

(#490) yatta válasza Chosen (#489) üzenetére


yatta
csendes tag

Kösz, a korrekt választ! :R
Az okostelefonoknak meg utánaolvasok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#491) kazsa válasza yatta (#487) üzenetére


kazsa
csendes tag

Ha okostelefont akarsz, ahhoz kellene net szerintem- bár nekem nincs okos telefonom. Mivel a rá letöltött alkalmazások miatt lesz okos az a telefon- mint ahogy már itt mondták.
A star 2 neked nagyon jó lenne. :D El lehet veled szórakozni, hívásokra tökéletes, gyorsan lehet böngészni vele wifin keresztül-bár én mindig nagyon jó wiwfi kapcsolattal próbáltam.

A lassú böngészést meg az opera mini legújabb változatával lehet kiküszöbölni(amit egy kicsivel fentebb belinkeltek, angolul, de ha a star1-hez töltöd le a a böngészőt az is nagyon fasz*n megy-szerintem ugyan az -, ráadásul magyarul .
Nekem ezek az érveim:D

(#492) mik000


mik000
csendes tag

http://www.umnet.com/search/SearchTheme.aspx?Style=Samsung-themes-240x400&Search=smt

itt van sok tetszetős téma, regelni kell és lehet tölteni
még nem próbáltam ki telefonon

(#493) mik000


mik000
csendes tag

Azóta kipróbáltam és van pár elég jó, érdemes letölteni

És egy kis segítséget is kérek tőletek:
Az én telefonom vodafoneos
*#1234# -re ez jön be:
(a másik kód nem működik)

<SW VER>
S5260BUKB1

<CSC VER>
S5260VFEKB1

Van lehetőség magyar nyelvű szoftverre frissíteni, amelyiknél ezek közül a hibák közül legalább az egyik orvosolva lesz?:

- Nincs elegendő memória
- Youtube videók lejátszása Wifin keresztül

A szoftverfrissítést elvégzi a vodafone vagy a samsung?

(#494) Kapszaicin válasza mik000 (#493) üzenetére


Kapszaicin
tag

nekem is ezt irja ki a telóm!, na de honann gondolod, hogy van frissebb szoftver hozzá? :U

Intel i7 3770K, Gigabyte 7970, A-data sp900 128GB, 1TB WD BLACK, Fsp Raider 650W

(#495) Kapszaicin válasza mik000 (#493) üzenetére


Kapszaicin
tag

Nekem nem engedte frissíteni, én is vodásan vettem! és azt írja, hogy ez a szoftver verzió nem frissíthetőő!

Intel i7 3770K, Gigabyte 7970, A-data sp900 128GB, 1TB WD BLACK, Fsp Raider 650W

(#496) mik000


mik000
csendes tag

Mintha azt olvastam volna hogy kijött pár firmware hozzá

(#497) mik000


mik000
csendes tag

A videolejátszás bosszant a legjobban... számomra érthetetlen miért nem megy wifin keresztül

(#498) Chosen válasza mik000 (#497) üzenetére


Chosen
addikt

Ha menne akkor is borzalmas minőségben, nem sokról maradsz le.

(#499) mik000


mik000
csendes tag

Youtube és router probléma megoldása:

A telefon MAC címéhez a routernél hozzá kell rendelni egy állandó IP címet
A mac cím elérhető a beállítások/telefon névjegye menüből, de láthatod a router admin felületén is ha wifin csatlakozva vagy.
Ha ez megvan, az adott IP címet DMZ-nek kell beállítani
Ez nálam a Forwarding menüben volt a router beállításoknál.

http://pcforum.hu/szotar/DMZ.html
Meg kell győzőndöd arról, hogy a telefon megkapta az ip címet amit beállítottál neki (talán egy router restart kell)

Ezek után azonnal mennie kell a youtubenak

(#500) Kapszaicin válasza mik000 (#499) üzenetére


Kapszaicin
tag

.... Hagy ne írjak már erre semmit jó?? Baromság fájan akkor itt egyesek üvöltenéének!!!!
beállítani a routerben, hát hogyne, macdonnaldsban meg burgerben meg dunaplázában!! persze!! Gondold már át mit írsz!! Ha itthoni wifiről beszélgetünk ott a laptop, azon netezek!

Intel i7 3770K, Gigabyte 7970, A-data sp900 128GB, 1TB WD BLACK, Fsp Raider 650W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.