Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) feliks


feliks
senior tag

Egy dolog érdekelne csak: Mi lehet a különbség teszted tárgya, és az én 300V5a-m közt?
Annó én is ezt (csak még a 2310-es i3-massal), meg a fent említett darabot néztem, végül nekem a 300V5a-ra esett a választásom, kizárólag optikai szempontok miatt..

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#2) mate0023


mate0023
tag

Ugyan ilyenem van, remek gép. Mindenkinek bátran ajánlom, csak fifázom rajta haverokkal, természetesen maxon fut tv-re kötve fullhdban.
Aku nekem netezés közben bírta már 6 óra felett is ami ebben a kategóriában szerintem elképesztő.
Szóval gratulálok a géphez és a teszthez is, mindkettő remek.

(#3) student


student
őstag

hol az ára?

(#4) mate0023 válasza student (#3) üzenetére


mate0023
tag

140 ezer alatt kapni már. Amúgy rákeresel és fél perc alatt megtalálod.

(#5) Carasc0


Carasc0
őstag

Tisztelet a kedves bemutatónak!

Szeretném megköszönni külön ezt a bemutatót! Mintha a sors is így akarta volna. Napokkal ezelőtt töprengtem, hogy tényleg jól tettem-e a Samsung E5Z-S07HU típusú laptop megvételét. Ez a leírás tovább erősítette/igazolta a vásárlás helyességét.

Én linuxra vettem és jelenleg azon vagyok mihamarabb beüzemeljem. Nos lehet OS függő, de pl. nekem BIOS-ba alig bír 1 órát az akksi. Pedig máshol is olvastam hogy itt kiemelkedő Akkumlátorral büszkélkedhetünk hiszen másutt is 4-5-6 órákról beszéltek. Lehet a BIOS a ludas és kell az OS ami optimizáltan kezeli az akkumlátor fogyasztását.

A zsanérokra másutt 5 egységes skálán 4 pontot adtak ami szintén jó (gondolom én). Masszív a gép fedele aohgy írtad, nem könnyű kinyitni, pláne nem 1 kézzel. Amennyiben a masszívsága jelenti a jó zsanér jelzőt, akkor nagyon virul a buksim!

Meglepett az 520MX teljesítménye. Én ahogy olvastam külföldi összehasonlító referenciákat, az Intel GM 3000-hez hasonlították. Az eléggé lehangoló volt. Bár én voltam figyelmetlen, mert én megvoltam tévhit formájában győződve arról (a gép vásárlásakor), hogy ebbe 525M van ami elég jó. Sebaj!

Szumma szummárum: :C a gépnek!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#6) Romvr


Romvr
őstag

(#1) feliks

Jó kérdés. Én azt olvastam valahol hogy ez már Sandy Brigde-es procival van szerelve. Ez valami újabb típus ami sokkal jobb mint ami nem ilyen. Passz, nem mélyedtem el a témában. Talán ez a különbség, talán más. Ha te is írsz egy tesztet akkor majd kiderül :)

(#2) mate0023

Nekem a max 6 óra 40 perc volt amit egyik nap áramszünet miatt képes voltam kipréselni belőle. Kikapcsolt wifi-vel, minimális fényerővel olvasgattam egy könyvet. Hét óra kilenc percet jósolt, de 10%-nál járhatott már mire visszajött az áram. Eddig szeretem ezt a gépet. Bár lehetne kicsit erősebb a Crysis Warhead miatt, de unaloműzésnek ha nincs a közelben játékra alkalmasabb gép megteszi.

(#3) student

Bocsi. Pedig vagy 10x átnéztem de nem vettem észre hogy ez lemaradt. Javítva a bevezetőben.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#7) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Gratula a géphez és a cikkhez egyaránt :R :R

(#8) Romvr válasza Carasc0 (#5) üzenetére


Romvr
őstag

(#5) Carasc0

A zsanérokra nem tudok mit mondani. Majd egy fél/egy év múlva kiderül hogy bírja, mivel én munkába menet lehajtom, meg mikor aludni térek szintén. Nem egy extrém használat de volt laptopom ami ezt fél évig tűrte aztán elkezdett "lifegni" a kijelző.

A BIOS az ha jól tudom nem éppen energiatakarékos. Amúgy 1 órát kb a Crysis Warhead alatt bír ki. Azt csak mondjuk fél órát toltam akksiról, de utána még 40 percet jelzett becsültnek. A Singularyti is kb más fél óráig futott mire elkezdett sikoltozni áramforrásért. Szóval ha a bioszban 1sz órát bírja, akkor lehet maxra pörgeti a részegységeket. Tegyél fel egy win7-et vagy 8-at (ingyen, legálisan) aztán tesztelj.

Az Intel GM 3000 az nem hiszem hogy egy izmos kártya lenne. Ha jól rémlik nem is egy új keletű találmány. Annó a HD3650-es mobil Radeonnal versenyeztettem egy ilyen (vagy ehhez hasonló nevű (Intel és 3000 az tuti :D )) kártyát és köröket vert rá. Gondolom akkor egy újabb fejlesztésű Geforce kártya porig alázza. De akit érdekel az utánanézhet a pontos számadatoknak. Aki játékra vesz gépet az nem ilyen áron és ezt veszi. Ez pont elég néhány klasszikus elfogadható minőségű futtatásához és ennyi. Én is főleg filmre, netre meg irodai programokra használom.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#9) Mr President


Mr President
senior tag

Jó lett a teszt. Gratulálok! Fasza kis gépnek tűnik, az ára is elfogadható, de lehetne picit alacsonyabb. Nemsokkal többért vannak i5ös gt 540 es gépek!

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Jó kis gép, ebből is meg a V-s verzióból volt a kezemben két gép is, nagyon jó benyomást tettek, és merem ajánlani

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) mhydas


mhydas
tag

Sziasztok!

Grat a tesztért, nekem is ilyen gépem van, januári, csak az S02-hu változat :)
Nagyon szeretem én is, a bill. első osztályú, az FN lock gomb nagy okosság.

Feliks (remélem jól írtam): a különbség a te géped meg e között a design, a ram, neked csak 3 gb volt meg a vinyód is csak 32 gb szemben ezzel, de a többi uaz. Illetve ebben nem vagyok biztos, de ahogy én néztem a kijelzője a tiédnek sztem egy fokkal jobb....

Nekem csak az akksijával van gondom, bár én benyomtam az akkumulátor-élettartam növelőt gyárilag, így csak 80%-ig tölt fel, cserébe a gép bekapcsolt wifivel közepes fényerőn csak lightos netezéssel 30 perc alatt meghal...hozzáteszem ha 69%-ra ér a töltöttség akkor hirtelen, egy pillanat alatt 8%-on lesz és töltőért kiált...hihetetlen lehet az akksi szar, megy szervízbe jöv7-en...Nektek nincs ilyen tapasztalatotok?

Ja amúgy csak annyi, hogy a prohardver tesztjéből letölthető ehhez a notihoz egy icc színprofil, így sokkal szebb színei lesznek a kijelzőnek:

[link]

Na jóccak.

Száz forintnak ötven a fele, amit ebből megkapsz, itt 20 forint sem!

(#12) opeter87


opeter87
senior tag

Jó teszt gratulálok! :C
Külön öröm, hogy nem pontszámok és fpsek vannak a cikkben, hanem tényleges használatból eredő tapasztalatok, információk, melyek sokkal többet mondanak egy pontszámnál.

(#13) T_Stark


T_Stark
őstag

Tényleg nagyon jók ezek a Samsungok, hugomnak is nemrég vettünk egyet, csak a Pentium B950 CPU-val, 116-ért. Abban is 4GB RAM van, 500-as HDD meg GT520MX.
Én is csak ajánlani tudom.

(#14) cer


cer
tag

Kár hogy nem vártál még egy kicsit.

Ha úgy hozta volna a sors vehettél volna nálam 119.000-ért Hp Probook 4530s-t, kicsit jobb procival, kicsit jobb minőségben.

De a Teszt Jó! +2

[ Szerkesztve ]

(#15) Mr President válasza T_Stark (#13) üzenetére


Mr President
senior tag

A B950-es proci mennyivel gyengébb az i3-nál?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#16) skydragon


skydragon
tag

jó cikk grat

(#17) kromatika


kromatika
veterán

köszi az írást.számomra hasznos volt.

(#18) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Singularity mint klasszikus játék? 2010-es ha nem tévedek, ez hogy lenne már klasszikus. Persze ettől, még lehet jó a játék, én nem próbáltam. A gép amúgy nem rossz.

(#19) Romvr


Romvr
őstag

(#11) mhydas

Az elmondottak alapján szerintem az akksid cellahibás. A tünetek erre utalnak.

(#14) cer

Az miben több? Leírhatnád, mert érdekel.

(#18) Runner_fxr

Klasszikus mert újra és újra előveszem végigtolni. Akár csak a Half-Life 2, a Kotor, vagy a Jedi Knight 2. Illetve még van 1-2 címem ami valahogy mindig felkúszik a gépemre :D
Amúgy nálam klasszikus a Crysis is, pedig az se ősrégi. Illetve a Timeshift ami még ebbe a kategóriába esik pedig az is 2007-es.
Vagy nálad mi számít klasszikusnak?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#20) T_Stark válasza Mr President (#15) üzenetére


T_Stark
őstag

Annyival hogy nincs benne HT, 3 helyett 2MB az L3 cache, és nincs AVX. Minden másban ugyanaz.
Szerintem hétköznapi használat során észre sem venni a különbséget, azért is vettük azt hugomnak, mert azért jóval olcsóbb volt mint az i3-as.
Szerintem átlag felhasználóknak teljesen korrekt CPU az a B950.

De már PH!-n is összemérték egy i3-mal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21) Cobra.


Cobra.
őstag

Az enyémben 2310-es van és nem vagyok elájulva tőle, ennél többre számítottam processzorteljesítményben. Cserébe a HD3000 meglepően jó nem túl gpu igényes játékokhoz.
A Ph-s színprofillal az enyém nem lett észrevehetően jobb, de megcsináltattam a kalibrációt, ha kéri valaki, akkor el tudom küldeni a profilt. Persze úgy az igazi, ha a laptop saját kijelzőjéhez van megcsinálva, mert úgy látszik igen nagy a szórás a színhelyességben.

(#22) kcsa válasza Carasc0 (#5) üzenetére


kcsa
veterán

Erősen elgondolkoztam, mi a fenét csinálsz te a biosban egy óra hosszat? :D

(#23) Carasc0 válasza kcsa (#22) üzenetére


Carasc0
őstag

Üdvözlet!

A kvantitativitás nem feltétlen egy tevékenység időtartamát definiálja. A BIOS-ban taálható calibration alapján számoltam ki hogy ha a BIOS-ban maradok kb mikor érné el a <10%-ot. Nihilizmusi értelmet nyerne ha a BIOS én 1 órát lennék. Ezért reál körülmények között ez fel sem merült bennem. :K

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#24) kcsa válasza Carasc0 (#23) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt értem, de mivel nem vagyok gondolatolvasó, le pedig nem írtad, magamtól rá nem jöttem volna. De köszönöm szegényes ismeretanyagom ilyesformán történő bővítését. :U

(#25) socialkiller


socialkiller
tag

Grat a géphez és a teszthez.Nekem HP 630 a6f14ea van:15,6".os full hd kijelző matt, intel core i3 390m 2x2,67ghz(plusz:intel hd graphics 3000)4gb ddr3 ram, ati radeon hd 6470m 1gb vidikari,500gb 7200rpm hdd.És ez került 130k-ba.De az nagy hátránya neki, hogy minimális terhelés alatt is eszméletlen hangos, de tényleg, úgyhogy ezeket figyelembe véve a legjobban választottál. :C

Üdv, Patrik

(#26) Runner_fxr válasza Romvr (#19) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát klasszikusnak a kora miatt nem nevezhető. Ettől még lehet jó, de szerintem minimum 10 év az az idő, ami után klasszikusnak lehet nevezni pl egy játékot, persze ha a minősége, egyedisége miatt, azt kiérdemli. És vannak olyan dolgok, ahol 10 év után se merném azt mondani, hogy klasszikus. Persze van aki a klasszikus szót a minőségre érti, teljesen mind1 az hány éves, de én inkább a minőségre és korra egyaránt. Tehát ami nem "régi" az számomra nem lehet klasszikus, maximum jó, vagy kiváló.

(#27) Romvr válasza Runner_fxr (#26) üzenetére


Romvr
őstag

Értem. Akkor egyezzünk ki abban hogy nekem örökzöldek, mivel mindig orvul felkúszik a gépre, aztán játszhatom végig félévente :D

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#28) szakkör


szakkör
csendes tag

Tudja valaki, mi a különbség az NP300E5A és NP300E5Z között? 1:1-ben egyező konfigurációkat is látok, nem tudok rájönni mi az eltérés. Pár napja vásároltam családtagnak i3-2350M E5A-S07HU-t, korrekt gépnek tartom.

[ Szerkesztve ]

(#29) Graphics válasza socialkiller (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs az full HD... Elég lesz az 1366*768-nak is :C Nem?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) jjeahh


jjeahh
nagyúr

rég szemezek vele, egyik nap láttam ivy-vel is, de nálam a notik 3-4 évet minimum húzzák, úgyhogy megvárom milyen termékek jönnek októberben win8-al...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31) moltam


moltam
tag

Nagyon jó a bemutató, jó volt olvasni! :)

Én is beruháztam egy ilyen gépre B950-el, MX520 nélkül, 4 giga rammal, 750 HDD-vel.

Nagyon tetszik a gép, imádom.

Most fogalmazódott meg bennem egy egyszerű kérdés:

A gépet nagyon sok konfigurációban látni:

-B950 + nincs dedikált VGA
-B950 + GT520MX
-i3 + GT520MX

Gondolom egy alaplapra épül az összes, esetleg lehet hogy MXM-II foglalattal rendelkezik az alaplap, és később becuppanthatok egy VGA-t? Vagy valószínűleg forrasztva van az adott típusban? Esetleg különböző alaplapokról van szó?

(#32) mate0023


mate0023
tag

Cserélt már valaki 7800-as 9 cellás akkumlátorra ?
Ebay-en néztem utángyártott 50 dollár körül. Jobb, mint az eredeti ?

(#33) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello én most vettem egy Samsung 300E5Z-A03 laptopot, fel lett telepítve a windows 7 minden működik csak a fényerő állító nem. Hiába nyomom az fn gombot és az f2 vagy f3 nem történik semmi

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#34) sfm válasza feliks (#1) üzenetére


sfm
csendes tag

Nekem olyan gondom lenne a géppel... (nyáron vásároltam, de eddig nem foglalkoztam vele... azt hittem, a videók rossz minőségűek, de nem...) szóval, hogy a képminőség, kijelző borzalmas... akármit nézek (főként teljes képernyőn jön ki elég durván) kockákra szabdalja a képet, amelyek homályosan ugrálnak...
Régebbi, 5-6 éves Asus gépeimnél nem volt ilyen esküszöm. Nem élvezhetőek így a videók... A fényerősség is nagyon nagy, a felénél lejjebb kellett vennem. Valahogy a betűk árnyékolása sem a legolvashatóbb, bár ez talán megszokás kérdése is.
Nem erre számítottam... és nem tudom, hiba lehet-e a géppel, vagy ennek ilyen a minősége ? (mert csak böngészésnél komolyabb probléma nincsen, de a videóknál kissé szétfolyik kockásra a kép).
??
másnak is van ilyen problémája?

(Még egy dolog... szerintem a külsőségek a gépnél kevesebbet nyomnak a latban... éés a hang is rosszabb mint egy régebbi Asusnál, bár ez tényleg megszokás kérdése... de nem kezeli elég tisztán a különböző hangsávokat.)

(#35) sfm válasza bull84ghia (#33) üzenetére


sfm
csendes tag

A fényerőt a gombokkal én sem tudom... Viszont azt lehet szabályozni: katt a tálca jobb oldalán lévő töltést mutató ikonra -- majd (more) power options -- Change plan settings (Balanced és power saver módban is) -- itt a brightness-t egy adott intervallumon mozgathatod...
Bár angolul írtam, remélem, segítettem (ha eddig nem sikerült megtalálni).

(#36) Romvr válasza sfm (#34) üzenetére


Romvr
őstag

Szia!

Nálam tökéletesen mennek a videók. Dobozos Win7Ulti64 + vlc media player. Persze a gyári telepítő CD összes cuccát feltettem előtte.
Ha böngészés, képek közben tökéletes a kép akkor ott driver/player hiba lehet. Esetleg az nVidia CP-ben van valami elállítódva, esetleg vírusos a géped.
Ha van rá lehetőséged nézz meg linux live cd-vel valami filmet a vinyódon. Ha akkor tökéletesen fut, tuti beállítás/driver/player hiba lehet.

Üdv.
Romvr

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.