Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thome


Thome
addikt

Köszi, érdekes teszt volt! :R
Elég húzós ára van, ha meg ide is eljut, akkor 500 ezer alatt meg sem áll az ára, az fix, mondjuk minden újdonság magas áron indul.

(#2) lujó55


lujó55
őstag

úripasszió.

(#3) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Érdekes újdonság, játékoknál még jó is lehet, jobban magával ragad a látvány.
Filmeknél viszont szerintem a rendezők/operatőrök még nem használják ki a technológia adta lehetőségeket igazán. Csak egy plusz látványosság, amiért több pénzt lehet elkérni a mozipénztáraknál.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4) GIJoe


GIJoe
addikt

szerintem ez a 3D mánia még vagy korai, vagy nem annyira látványos hogy megérje notebookban sem... :U

(#5) agent_k


agent_k
őstag

magyarul még nem jó csak van. Mint a LED az általános világítástechnikában.... erőltetik, de még nem jó.

(#6) sti10p


sti10p
senior tag

Még soha nem próbáltam a 3D-t, de moziban, se otthon, valahogy kicsit túl hype-oltnak tűnik a dolog (ugye említenem se kell, hogy már a kozmetikai szereket és még a fogkrémeket is "3D" label-el nyomják, ami több mint vicces), meg annyit hallani erről a zavaró, fejfájást is okozó mellékhatásról, hogy még jócskán van mit várni mire odáig kinövi magát, hogy megérné a pénzét.

De amint olvastam, hogy a Portal 2 milyen 3D-vel már én is kacsintgatok a dologra, legalább kipróbálni jó lenne...ti mázlisták! :U

XY

(#7) dezz


dezz
nagyúr

"noha az aktív technológiától megszokott módon itt is csak a mélységet érzékeljük, a monitor síkjából virtuálisan nem emelkedtek ki a grafikus elemek."

Ez a két dolog független egymástól, aktív technika mellett is lehet kidomborodás. (A parallaxis beállítástól függ.)

Bár az lehet, hogy a TriDef 3D keretrendszerben ezt nem erőltetik, mert a stereo-3D technikában (a mai, elterjedőben lévő 3D alapja) jobb a szemnek, ha a képernyő mögött maradnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#8) Daywalker válasza dezz (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

Inkább úgy értettem, hogy amit eddig láttunk aktív 3D-s rendszert, ott nem tapasztaltunk ilyet (tévéknél, blu-raynél sem). Egy másik márka demófilmjénél lehetett régebben hasonlót látni, de azóta sehol semmi, sajnos.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) geri005


geri005
tag

Érdekes teszt.

"de a grafika részletességét le kellett lebutítatni"
"A Portal játékokkal maximálisan kiélvethető a 3D-ben rejlő lehetőség"
Nem kötekedésképp, csak szemetszúrt :R

(#10) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Ez a cikk hemzseg a hibáktól! Gyalázat!! :(((

(#11) DMG válasza dezz (#7) üzenetére


DMG
senior tag

A legtöbb IMAX filmben is a mélységre gyúrnak, ami mondjuk engem azért bosszant, mert elég nagy a vászon ahhoz, hogy ne szorítsák keretek közé a történést, aztán sehol egy felém hajított kavics, vagy dárda. Bezzeg a Resident Evil 3D-ben. ;]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#12) dezz válasza DMG (#11) üzenetére


dezz
nagyúr

A stereo-3D technika alapvetően tökéletlen, de megfelelő keretek között kielégítő eredményt ad. A képernyő síkjából erősen kilógó dolgok igencsak feszegetik a technika határait. Az ilyenek jobban fárasztják a szemet és sokan ezt már nem is látják megfelelően.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.