Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Decske válasza hcs57 (#397) üzenetére


Decske
aktív tag

Csak tipp, de van az órán elég hely?

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#402) S@c@ válasza justmemory (#400) üzenetére


S@c@
őstag

Majd az aksi irodol is irsz?

Laggok?

(#403) hcs57 válasza Decske (#401) üzenetére


hcs57
őstag

A wifi routerek zavarhatták a BT adatátvitelt.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#404) justmemory válasza S@c@ (#402) üzenetére


justmemory
senior tag

Laggok nincsenek nálam, eddig az akkuidő is normál rend szerint alakul; rosszabb biztosan nem lett, talán picit jobb, de lehet placebo. Hosszabb távon fog kiderülni igazán.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#405) justmemory válasza justmemory (#404) üzenetére


justmemory
senior tag

Még egy dolgot elfelejtettem: a Bixby olykor nem áll a helyzet magaslatán, nem mindig érti vagy "hallja" a dolgokat (én angolul próbálgattam). Nem tudom, hogy ez tanulással javulna-e vagy ilyesmi; már akinek ez számít.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#406) S@c@ válasza justmemory (#404) üzenetére


S@c@
őstag

A régi rendszerrel nekem 3-4 nap.. a mostanival?

(#407) justmemory válasza S@c@ (#406) üzenetére


justmemory
senior tag

Nekem a régi rendszerrel 2-2.5 nap volt (használtan vettem) úgy, hogy folyamatos szinkron van, automata wifi meg ugye edzésészlelés (dinamikusat van, hogy 10-15 percet is követ naponta), nyugalmi pulzusmérés. Éjszaka pedig a jó éjszakát mód. Szerintem most sem lesz rosszabb, de most este töltöttem csurig, ezután látom majd meg biztosan, mert ugye tegnapi a frissítés, azóta pedig nem a szokásaimnak megfelelően használtam: Bixby tesztelgetése, Here navigálás...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#408) justmemory válasza justmemory (#407) üzenetére


justmemory
senior tag

Így 1 hét távlatában azt tudom mondani, hogy a frissítéssel nálam minden rendben működik, laggok nincsenek, üzemidő nem változott.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#409) S@c@ válasza justmemory (#408) üzenetére


S@c@
őstag

Van valami plussz funkció? Alvás monitorozás jól működik?

(#410) justmemory válasza S@c@ (#409) üzenetére


justmemory
senior tag

A Bixby eléggé új ;) Sok cuccot átszabtak; pl. tétlenség jelzése, animációk... pl. a jó éjszakát módot ha bekapcsolod, ott figyel rögtön ahogy felébreszted az órát és ki tudod kapcsolni azonnal; szóval ilyen kis apróságokban lett jobb. Az alvás monitorozás is működik nekem rendesen, talán egy fokkal jobban érzékeli, hogy mikor aludtam el és nem csak netezek az ágyban.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#411) S@c@


S@c@
őstag

Sziasztok,

Hol tudok rá gyorsan és viszonylag olcson jó minőségű üvegfóliát venni?

Köszi :R

(#412) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Másnál működik megfelelően a "mute connected phone" funkció?
Én hiába kapcsolom be, ugyan úgy rezeg a telefon és idegesít, csak akkor nem rezeg a telefon, ha a "show while using phone" is be van nyomva, így legalább a telefon nem rezeg, csak az óra, de hát minek rezegjen akkor is az óra, ha kezemben a telefon és használom :F

Írtam már a samsungnak, szokásos válasz, factory reset itt ott, cache törlés ilyenek, persze végig csináltam már előtte mindet, de egyáltalán nem segített a helyzeten, kb Október-November óta nem működik, előtte tökéletesen.

Közben már telefont is cseréltem, mondom na majd, az S10-el jó lesz, csak Samsung az is, de ugyan úgy rezeg a telefon, hiába van bekapcsolva, hogy mute-oljon :W

Valamint: Az órával való fizetés még mindig felejtős?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#413) justmemory válasza szpeti40 (#412) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

ha leírod hol kell ezt kapcsolni, kipróbálom; én nem használom.
A fizetésre elvileg van hack (ha még működik, de ahhoz is tán revolut kártya kell; nem emlékszem most pontosan); én anno a galaxy watch topicban találtam erről leírást részletesen. Én nem akartam kipróbálni; de amúgy más módon felejtős (Samsung Pay kellene, de az Magyarországon még nincs).

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#414) szpeti40 válasza justmemory (#413) üzenetére


szpeti40
addikt

A galaxy wearable alkalmazásban, ha mindig a legelső menüpontot választod, akkor eljutsz oda a végén.

Köszi előre is :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#415) justmemory válasza szpeti40 (#414) üzenetére


justmemory
senior tag

Öhm... na akkor próbáljuk megfejteni... :DD
Nálam ez úgy néz ki (és akkor mégis használom; angolul mást sugallt a neve...), hogy be vannak kapcsolva az értesítések azzal, hogy mutatás csak viseléskor. A többi ki van kapcsolva. Nálam a telefon alapból némára van állítva, hiszen ha nem tenném, a telefon is és az óra is rezegne, hangot adna (a telefon). Ha viszont a telefon a kezemben van és használom is (fel van oldva), és jön egy üzenet, akkor az órára az külön nem érkezik meg. Nem tudom erre gondoltál-e.

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#416) szpeti40 válasza justmemory (#415) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem, ha ez a funkció: link
Be van kapcsolva, a telefon rezgőn van csak. Ugye ennek az lenne a lényege, hogy ha rajtam az óra, akkor a telefon nem rezeg, de ősz óta hiába van bekapcsolva ugyan úgy rezeg a telefon, ha jön üzenet vagy valami más értesítés.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#417) justmemory válasza szpeti40 (#416) üzenetére


justmemory
senior tag

Ja látom. Kipróbáltam, nekem működik; a telefon rezgőn, de csak az óra rezeg ha rajtam van. Samsung Galaxy A5 (2015) + SEPerince 6.0 ROM...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#418) szpeti40 válasza justmemory (#417) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem értem nekem miért rezeg akkor a 2. telefonnal is :W:W

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#419) justmemory válasza szpeti40 (#418) üzenetére


justmemory
senior tag

Passz... Android verziók közti különbség...?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#420) szpeti40 válasza justmemory (#419) üzenetére


szpeti40
addikt

2 külön telefonnal sem ment, Google Pixel gyári android 10-el, most az S10-el sem, szerintem holnap bemegyek a samsunghoz...

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#421) justmemory válasza szpeti40 (#420) üzenetére


justmemory
senior tag

Arra gondolok, hogy esetleg az Android 10 a ludas...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#422) pumsz


pumsz
tag

Sziasztok, már minden órára megérkezett a frissítés? Én még nem vettem észre, hogy jelezte volna. Manuálisan nem tudom elindítani? Köszi a segítséget.

(#423) justmemory válasza pumsz (#422) üzenetére


justmemory
senior tag

A wearable-ben el tudod indítani manuálisan; "óra szoftverének frissítése"

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#424) pumsz válasza justmemory (#423) üzenetére


pumsz
tag

Szerinted iPhone appon is megvan ez menü csak én nem látom? Koszi

(#425) justmemory válasza pumsz (#424) üzenetére


justmemory
senior tag

iPhone... passz... régebben annyit olvastam, hogy nem full a felhasználói élmény egy Androidos, de még inkább egy Samsung készülékhez képest.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#426) pumsz válasza justmemory (#425) üzenetére


pumsz
tag

Köszi az infót, összepárosítom egy androidos telóval a frissítésig, hátha úgy meg tudom oldani.
Aki iphonenal használja még nem tapasztalta, hogy sokszor nehezen, vagy egyáltalán nem szinkronizálja át a sportolás adatait a Samsung Health-be?
Köszi

(#427) havasil


havasil
csendes tag

Az enyém május végén frissült, azóta:
- automata pulzusmérésnél nagyságrendekkel ritkábban mér. Alig van néhány óránként mérésem nappal, éjszaka gyakorlatilag egyáltalán nincs mérés
- ha töltőre rakom, úgy kb 98% elérésekor elkezd villogni a kijelző (váltogatja a függőleges és vízszintes tájolást). Ha leveszem, majd visszarakom, folytatja a töltést 100%-ig, zöld lámpáig.

HR-en túl vagyok, nem segített. Más nem tapasztalt ilyet?

(#428) justmemory válasza havasil (#427) üzenetére


justmemory
senior tag

Nekem az eddig megszokott ritkasággal mér; de én olykor le is veszem, ha olyasmit csinálok (fűnyírás/kerti tevékenység, szerszámos munkák). Ma 10x mért, tegnap 8x; de nappal és éjszaka is.
Néhányszor nekem is küzdött a tájolással, de azt már a töltés megkezdésekor csinálta; utóbb kiderült, hogy a töltőkábel volt hibás.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#429) solti


solti
senior tag

töltőn egyre többször kezd el villogni a piros és leáll a töltés. Néha ha újra rárakom akkor megindul, néha nem. Jól sejtem, hogy akksi kezdi megadni magát?

(#430) justmemory válasza solti (#429) üzenetére


justmemory
senior tag

Vagy a töltő. Szerintem érdemes lenne kipróbálnod másik vezeték nélküli töltővel is.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#431) tomipower


tomipower
csendes tag

Haliho!
Basszus, imadom ezt az orat, de sajnos mar egy ideje nem mukodik a jobb felso "vissza" gombom. Igazabol nem zavart, megoldottam mindent vele. Na most en csinaltam egy alaphelyzetbe allitast :W es ugye vegig akar vinni az ora fukcioinak mutogatasan, irja h nyomjam be a vissza gombot :DDD De nyivan nem tudom...
Tud erre valaki valami megoldast, z ezt a bevezeto folyamarot h lehet kiiktatni?
:R

(#432) speed207


speed207
tag

Hali! Kollégám eladná az ilyen óráját mert újabbra váltott. Mi a reális ára manapság egy jó állapotúnak? Még nem volt okos órám. Van valami típus hibája ennek a vekkernek? 3 éves korára kb mennyit bír egy töltéssel?

(#433) Decske válasza speed207 (#432) üzenetére


Decske
aktív tag

Nekem a kijelző vezérlője szállt el, de annyira, hogy a Samsung szerviz nem is tudta javítani. Volt bajom az egyik gombbal is, de az magától megjavult.
Új korában két napot nagyjából ki írt, három évesen talán egy-másfelet ha tudni fog.
Szvsz nem adnék 10-15k jmf-nél többet érte, főleg, hogy a szoftveres támogatása is lassan a végéhez közeledik.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#434) speed207 válasza Decske (#433) üzenetére


speed207
tag

Megtehetném hogy veszek 9ezerér egy kínait ami 5-6 nap üzemidővel bír, de én inkább megveszek egy régebbi minőségibb darabot mint egy új vacakot. Azért is mert nem szeretnék 100ezret kiadni ilyen tételre. Jól érzem hogy jobban járok a gear sport-al mint egy nevesincs kínaival?

(#435) justmemory válasza speed207 (#432) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

én 2 éve vettem használtan (akkor is már 2 éves volt asszem), egyik gombja (felső; vissza, OK) nem működött, így vol 20k. Csak ki akartam próbálni, hogy milyen egy okosóra, de azóta is használom, Samsung ökoszosztémában, és így nagyon hasznos számomra (egy darabig használtam LineageOS-el rakott telefonnal, de nem volt jó - szerk.: helyesebben közel sem ugyanaz az "élmény"; így azért - Samsung cuccokkal használva ki van maxolva az összes funkció). A gombján kívül nekem más hibája nincs, jól bírja a strapát is, illetve bírja a 2 napot is egy töltéssel.
A szoftveres támogatásnak valóban vége, a Samsung ejtette a Tizen-t a Watch4-el...

Hogy mi a reális ára, az jó kérdés... kb. 1 hónapja láttam hardveraprón egy jó állapotban lévőnek mondott kék darabot 25k-ért; nem sokra rá le is került, gondolom elvitték; ennyiért én is elvittem volna. De minden annyit ér, amennyit adnak érte...

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#436) speed207 válasza justmemory (#435) üzenetére


speed207
tag

Ha nem jönnek havonta frissítések annak csak örülök. A5 2017-el használnám. 4 éves telefon de nincs vele semmi baj. Remélem az óra is ilyen lesz.

(#437) Decske válasza speed207 (#434) üzenetére


Decske
aktív tag

Mielőtt megveszed érdemes végiggondolni, hogy mire van szükséged, hogyan használnád, gond-e, ha gyakrabban lekerül a kezedről.
Én egy fitnesz karperec után vettem a gear sportot. Az akkori használatommal (értesítés, néhány app, napi edzés, zene hallgatás, alváskövetés) volt, hogy egy napot se ment el. Aztán a meghibásodása után visszaléptem egy aktivitáskövető órához, amit picit komolyabb használattal hetente töltök.
Nem lebeszélni akarlak róla, félreértés ne essék. Az, hogy mivel jársz jobban, csak te tudod eldönteni.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#438) solti válasza speed207 (#434) üzenetére


solti
senior tag

én is első okosórának vettem mi bandek után. A cél az volt, hogy a notification-öket lássam és kirándulások biciklizések esetén legyen gps tracking. Erre kiváló. Zenét sose hallgattam rajta. 2 éves múlt, kb 2 napot bír most is, de mondjuk a pulzus mérés ki van kapcsolva (rajtam úgyis minden szarul mér, még a polar mellkaspánt is duplázgatja az értékeket edzés közben)

(#439) s_zoltan


s_zoltan
csendes tag

Én az enyémet 2,5 éve vettem. Kezdetben 4 napot bírt ez mostanra lecsökkent 2-2,5 napra. Nálam nincs semmi edzés követés meg ilyenek, gyakorlatilag csak e-mailek, messenger s foci eredmények csuklós nyomon követésére használom. Anno a sestoreban egy jó hétvégi akcióban vettem 40 ezer forintért. Az árát simán megszolgálta s bár már gondolkoztam a cseréjén így hogy tökéletesen működik nem visz rá a lélek. Ja és iPhone 11-el használom szóval pár funkció nem megy de tökéletesen használható almás készülékkel is.

(#440) havasil


havasil
csendes tag

Nekem 3 éve van meg, egy majdnem 4 éves Note8 mellett használom. Most 2 nap 12 óra után 8%--os töltöttséggel teszem töltőre. Szerintem újkorában sem tudott sokkal többet. Minden működik rajta, amíg így marad, nem is cserélem le.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.