Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) S@c@ válasza hcs57 (#300) üzenetére


S@c@
őstag

Vedem a karcoktol vagy utodestol.

(#302) Decske válasza S@c@ (#301) üzenetére


Decske
aktív tag

Hát, csaptam már hozzá betonfalhoz, téglafalhoz, acélhoz, fához, de egyik esetben sem lett baja a kijelzőnek. Normál használat mellett nem hiszem, hogy megkarcolódhat. Ha mégis akarsz rá, akkor vagy a Samsung Experience-ben keress, vagy vágj magadnak megfelelő méretű.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#303) S@c@


S@c@
őstag

A 42mm galaxy watch es a gear sport kozott csak a telefonalas a kulonbseg? Akkuido kb azonos nem?

(#304) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Átlagosan mennyit bir az akkuja?

(#305) mave13 válasza hematoma1 (#304) üzenetére


mave13
őstag

2 nap. De ezt még majdnem 2 év után is hozza.

S@c@: kb. igen. Meg az alakja kicsit más. A watch órább formájú.

Icewolf || kósza ||

(#306) hcs57 válasza hematoma1 (#304) üzenetére


hcs57
őstag

2 nap biztosan, 3 nap talán nem mindig..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#307) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Köszönöm.Akkor lehet hogy Frontier lesz.

(#308) S@c@ válasza hematoma1 (#307) üzenetére


S@c@
őstag

Az is annyit bir kb. 2-3 nap max.

(#309) Decske válasza hematoma1 (#307) üzenetére


Decske
aktív tag

Ha üzemidőre akarsz gyúrni, akkor a sima Galaxy Watch a te órád, a 44 mm-es.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#310) DanielVon válasza hematoma1 (#307) üzenetére


DanielVon
csendes tag

Ez egy nagyon jo kis óra. A helyedben ilyet vennék, elso sorban azert, mert olyan, mint egy normal automata óra. Nem momdom, hogy sűrűn uszok benne, de sokszor magamon felejtem ha nyaralas kozben vizbe megyek, meg hasonlók. Es pont ez a lényeg, hogy elfelejtem, mert nem kell azon aggódni, h jajj leveszem, mert csak ip67 a vedelme, mint pl a s3 frontiernek. Nekem fém szijjal van, azt mondjuk nagyon ajanlom hozza a gyari gagyi szilikonok helyett, mar bocsánat, ha valakit megsertek, hiányozni nekem sem hianyzott, amig ki nem probaltam, es hat ez a legjobb megoldas...

[ Szerkesztve ]

(#311) Sanraith válasza DanielVon (#310) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Milyen fajta fémszíjjal használod?

(#312) DanielVon válasza Sanraith (#311) üzenetére


DanielVon
csendes tag

Fekete 😂😂 Egy ora maniasnak illene tudni, de most nem jut eszembe. Azt hiszem ez a kartice az. 16 usd amazonon. https://www.amazon.com/Kartice-Compatible-Stainless-Replacement-Bracelet/dp/B07GCFNH76

(#313) Sanraith válasza DanielVon (#312) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Köszi! :) Azért kérdeztem, mert az előző okosórámhoz fémszíjat használtam, de ezen megszeretem, hogy 10 másodperc alatt tudom otthon cserélgetni. Úgy látom ezen a fémszíjon nincs rajta az a szerkezet, amivel könnyű le-fel rakni.

(#314) Decske válasza Sanraith (#313) üzenetére


Decske
aktív tag

Bármilyen 20 mm-es szíjat tudsz használni, én is vettem egy szilikont a minden napokhoz meg egy fémet különleges alkalmakra ebayről meg alliról.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#315) DanielVon válasza Sanraith (#313) üzenetére


DanielVon
csendes tag

De igen, ez is ugy van megcsinálva, nagyon egyszerű és kényelmes. :)

[ Szerkesztve ]

(#316) Decske


Decske
aktív tag

Érkezett egy frissítés.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#317) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A Viber hívás még mindig nem megy.
Van akinek működik?

(#318) Piziii válasza S@c@ (#299) üzenetére


Piziii
tag

Ha még nem vettél volna fóliát akkor ezt ajánlom: [link]
Rendelés napjától 2 nap és megjött GLS futárral 😉

(#319) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Sziasztok, bluetooth pulzusmérő pántot tudok az órához csatlakoztatni?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#320) CB


CB
senior tag

Lehet ezt az órát olyan mélységig konfigurálmi, hogy reggel 6-kor kapcsolja be a bluetoot-ot, és délután 3-kor pedig kapcsolja ki? Engem csak addig érdekelnének az értesítések az órán.
Jól olvastam a teszteket, hogy ennek az órának abszolút semmi hangja? Tehát az értesítéseket csak rezgéssel tudja jelezni?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#321) Decske válasza CB (#320) üzenetére


Decske
aktív tag

A ne zavarj módot tudod személyre szabni, minden mást saját magadnak kell állítani. Jól olvastad, nincs hangszóró az órában, csak rezgéssel tudja felhívni a figyelmedet az értesítésekre.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#322) CB válasza Decske (#321) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm a választ.
Mennyivel tud kevesebbet ez az óra, mint a galaxy watch 42 mm-es változat?
Azt már akkor tisztáztuk, hogy nincs hangszóró, tehát telefon hívást felvenni nem lehet, ezen kívül néma teljesen.
Gondolom, a pulzusmérő szenzor is régebbi változat. Mondjuk ez miatt még nem biztos, hogy rosszabb is.
Van még valami?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#323) mave13 válasza CB (#322) üzenetére


mave13
őstag

Nincs Bixby, bár nem hiszem, hogy ez komoly szempont.
Azt hiszem a hardver is kicsit gyengébb, nekem azért produkál néha elég durva megakadást a rendszer, főleg edzés indításnál. Nem tudom, hogy ez a Galaxy Watch-ra mennyire jellemző.
A pulzusmérő régebbi, de nincs vele gondom.

Icewolf || kósza ||

(#324) CB válasza mave13 (#323) üzenetére


CB
senior tag

Köszi
Hát, nem tudom....Ma megnézek egy 46-os méretű galaxy watch-ot, hogy mekkora.
A 42-es galaxy watch-nak újabb a hardvere, de kisebb az akkuja, mint a gear sportnak. Ja, és a gear sport jóval olcsóbb is, és még újonnan is lehet kapni.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#325) Sanraith válasza mave13 (#323) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Az edzéses akadásokat régen én is éreztem. Viszont pár hónapja volt egy frissítés, azóta ezek nálam nem jelentkeztek.

(#326) Piziii


Piziii
tag

Sziasztok!
A telefonhoz csatlakozást be lehet állítani valahogyan, hogy automatikusan újracsatlakozzon?
Nagyon idegesítő, hogy ha ható távon kívül megyek akkor le csatlakozik, de sokszor nem csatlakozik vissza automatikusan hanem nekem kell csatlakoztatni. Ez androidon (huawei) és iPhone-on egyaránt érdekelne.
Köszi a segítséget 🙂

(#327) Decske válasza Piziii (#326) üzenetére


Decske
aktív tag

Én ezt droidon úgy oldottam meg, hogy az automatikus memóriakezelés alól kivettem és a Galaxy Wearable mindig megy a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#328) mave13 válasza Piziii (#326) üzenetére


mave13
őstag

Nekem ilyen probléma még nem fordult elő Galaxy S8 mellett. Amikor hatótávon belülre érek automatikusan csatlakozik mindig. Ez nálad valami hiba lehet, vagy a Wear, vagy a plug-in nem fut a háttérben.

Icewolf || kósza ||

(#329) Piziii válasza Decske (#327) üzenetére


Piziii
tag

Na majd meglesem droidon akkor, köszi ;)

Másik amit nem értek teljesen, hogy ha tevékenységem szinkronizálni szeretném iPhone-on akkor ha csatlakozva is van Bluetoothon az óra a heath app azt írja hogy nincs csatlakoztatott eszköz aztán egyszercsak a háttérben mégis szinkronizál de van hogy csak másnap vagy még később :F

[ Szerkesztve ]

(#330) justmemory


justmemory
senior tag

Sziasztok!

Kb. 2 hete használom az órát, új ez még nekem, és mivel a neten sem találok választ, hátha itt majd valaki felvilágosít...
A kérdésem az lenne, hogy rá lehet-e venni az órát/telefont/samsung health alkalmazást arra, hogy automatikus edzés észlelésekor a telefon gps-ét használja (nyilván olyankor, ha kapcsolatban vannak)? Ilyenkor ugye a telefon is ott lapul a zsebben, tehát (anno óra nélkül önmagában is képes volt automatikus edzésrögzítésre) képesnek "kellene" lennie erre, ha megfelelően kommunikálná le a dolgot egymást közt a két eszköz. Az órán nem akarnám bekapcsolni a gps-t, hogy ne merítse fölöslegesen, a telefonon meg úgyis be van kapcsolva folyamatosan... Erre van ötlete valakinek?

Kösz előre is.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#331) mave13 válasza justmemory (#330) üzenetére


mave13
őstag

Amennyire tudom, automatikus edzés indításkor (miután már 10 perce mozogsz magától elindul a mérés) nem használ GPS-t az óra. Sem sajátot, sem telefonét.
Ha manuálisan indítasz edzést, akkor van GPS tracking, ha a telefon BT közelségben van, automatikusan azt használja, ha nincs kapcsolat, akkor pedig az óra sajátja megy.

Icewolf || kósza ||

(#332) justmemory válasza mave13 (#331) üzenetére


justmemory
senior tag

Értem. Köszönöm, kipróbálom.
Egy másik kérdésem is lenne, hátha tud rá valaki valamit: azt már észrevettem, hogy a Gear app-nak a telefonon megnyitva kell lennie, hogy a hívások átjöjjenek. Ezt olvastam, hogy másnál is így van. Viszont annak vajon mi lehet az oka, hogy hiába jön mondjuk értesítés, az óra nem rezeg, pedig 1. be van állítva, 2. saját értesítései (bluetooth megszakadt, automatikus edzésészlelés, stb.) rezegnek...?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#333) mave13 válasza justmemory (#332) üzenetére


mave13
őstag

Szerintem a Wear-nek, meg a Gear Sport pluginnek kell futni, hogy a hívások az órán is megjelenjenek. De, nem kell a Wearnek megnyitva lenni.
Nekem a hívások automatikusan megjelennek, ha van kapcsolat a teló meg az óra között, és akkor fut is a két program a háttérben.
Mondjuk, Galaxy S8 a teló, amivel párosítva van, nem Samsungnál nem tudom mi hogy viselkedik.
Az értesítéseket egyesével be lehet állítani a Wearben, hogy melyiket kéred, és melyiket nem. Nálam a Gmail mondjuk küldi rendesen, de a Face, meg a Messenger meg egyéb ilyen szarok le vannak tiltva.

Icewolf || kósza ||

(#334) justmemory válasza mave13 (#333) üzenetére


justmemory
senior tag

A wearable és a gear s plugin is rendben telepítve van. Samsung a telefon is, viszont lineageOS fut rajta, ezért aztán a gear s plugin sem a legfrissebb talán, hanem úgy kellett próbálni apk-t találni. A wearable futásához meg egy system fájlt át kellett picit írni. Mindezek ellenére az értesítések rendben átjönnek, csak az óra nem rezeg ilyenkor, hiába van beállítva rajta, hogy rezegjen. Miután ezt az órán tudom beállítani, ezért gondoltam, hogy esetleg ez szoftverfüggetlen dolog (a speckó konfigot azért nem említettem az elején, mert akkor rögtön az a válasz, hogy "hát akkor biztos ezért"; ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy valóban ezért nem rezeg telefon által küldött értesítéskor).

Na most kipróbáltam a telefonálós dolgot: valóban átjött a bejövő hívás, ha nem volt megnyitva a wearable, sőt, a nem fogadott hívásról szóló értesítés még rezgett is.
De mintha más app jelzése meg nem rezgett volna (vagy akkor ennyire érzéketlen a karom). GMail-re gondolok pl.

:R

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#335) justmemory válasza justmemory (#332) üzenetére


justmemory
senior tag

Visszacsatolás: kipróbáltam; indított edzésnél (séta) valóban rögzíti pontosan az útvonalat a telefon gps-e segítségével. Tegyük hozzá, hogy amikor a telefon érzékelt automatikus edzést, ott sem volt útvonal rögzítés, hanem csak a környék megjelölése.

Az értesítéskezeléssel továbbra is van gondom, mert nem rezeg, hiába jön át az értesítés a telefontól, illetve hiába van beállítva, hogy x időközönként emlékeztessen, hogy van jelzésem, nem emlékeztet. Lehet kísérletezem másik gear s pluginnel is, hátha...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#336) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.
Tegnap beszéltem le egy ilyen órát,át is utaltam az árát,reménykedek hogy péntekre ideér.

Eddig 42 mm-es alu Apple watchot használtam,szerettem nagyon,de hogy plattformot váltottam sajnos az Apple Watch is kiesett.

Direkt a Gear Sportot választottam a kisebb mérete miatt.
Olvastam hogy telefonálni nem lehet vele,meg hangot sem tud kiadni,ez nekem nem hátrány egyáltalán,ilyen dolgokra nincs szükségem.

Galaxy A50-el fogom használni,remélem jó lesz a kommunikáció.

Látom 20mm-es szíj kell hozzá,majd jöhetne ajánlás hogy ki mit használ.
2 gumiszíjat kapot hozzá,valami bőr vagy szövet kellene majd meg egy normálisabb fém az tuti.

(#337) Decske válasza perge666 (#336) üzenetére


Decske
aktív tag

Gratula, használd egészséggel. :)
Én ebayről rendeltem hozzá bújtatós szilikon szíjat meg egy fémet, formálisabb alkalmakra. Utóbbi acél, mágneses csattal.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#338) perge666 válasza Decske (#337) üzenetére


perge666
veterán

Köszönöm szépen. :R
Fótót esetleg tudnál feltenni a szíjakról hogy az órán hogy mutatnak?

(#339) Decske válasza perge666 (#338) üzenetére


Decske
aktív tag

Karácsony után készítek és töltök fel majd. :)

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#340) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Újra kapható [link] elég drága.

(#341) perge666 válasza gyuri2008 (#340) üzenetére


perge666
veterán

70-ért drága?
Szerintem nem rossz ár.

(#342) gyuri2008


gyuri2008
veterán

De még is csak egy 2 éves modell.

(#343) perge666 válasza gyuri2008 (#342) üzenetére


perge666
veterán

Nézd meg a konkurens alma 2 éves óráját mennyibe krül.
Ez ennyiért ajándék szerintem. :)

(#344) gyuri2008 válasza perge666 (#343) üzenetére


gyuri2008
veterán

Próbáltam megrendelni de nem lehet.
Azt írja ki hogy nincs raktáron,de a link szerint van.
Akkor most mi az igaz?

(#345) CB válasza gyuri2008 (#340) üzenetére


CB
senior tag

A hardveraprón vadi új van 50e-ért garanciával.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#346) justmemory


justmemory
senior tag

Sziasztok!

Van esetleg valaki, aki iPhone-al (mondjuk iOS 12-vel) használja az óráját? Telefonváltáson gondolkozom, és tudni szeretném, hogy mely pontokon milyen korlátokra számíthatok (ahogyan néztem, van bőven, bár ezeknek max. kis része érintene érzékenyen).
Köszönöm!

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#347) Decske válasza perge666 (#341) üzenetére


Decske
aktív tag

Szerintem is drága, én 50 körül vettem másfél éve.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#348) Decske válasza perge666 (#338) üzenetére


Decske
aktív tag

Az ígért képek. :)

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#349) Szigma70


Szigma70
addikt

Üdv!

Eddig Wear-es órám volt, ezért kérdeznék

Az előző órámon, ha a telefonon a google térlépen beütöttem egy címet, hogy útvonalat tervezzen, akkor az órán automatikusan elindult a navigáció, átvette a telefonról. Valami ilyen, vagy hasonló van erre az órára? Próbáltam a Here-t, de az nem tudja ezt. Egyszerűbb lenne a telefonon pötyögni.
Találtam fizetős Google mapsot, nem is drága, megvenném, de nem tudom tudja-e ezt.
A másik, hogy van e olyan progi, ami ha elmegyek túrázni, vagy sétálni, akkor méri a távot, és rögzíti az útvonalat, melyet utána telefonon, vagy pc-n vissza tudok nézni.
Bocs, ha evidens dolgokat kérdezek, de még nem merültem bele mélyebben az órába

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#350) Decske válasza Szigma70 (#349) üzenetére


Decske
aktív tag

Az elsőre nem tudok megoldást, a másodikra a health app teljesen jó.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.