Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kíváncsian várom a Xiaomi tabletet, mert ez nagyon gyenge lett sajnos :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) jUUh


jUUh
addikt

270??? :Y :Y :Y

Samsung Galaxy S23+

(#3) Jose73


Jose73
tag

Egyszerűen felháborító ez az ár, hogy képzelik?

(#4) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A mai napig egy Samsung Tab S(1)-est használok, 8,4 inches méretben. Nekem tökéletes, mert soha nem játszok, tartalomfogyasztásra, képeket, videókat nézni kiváló, mert a kijelzője gyönyörű képet ad :R

Gondolkodtam a lecserélésén, mert az akkuja már nem a régi, már csak 4-5 órát bír, de nekem már a Tab S5, S6 is túl drága volt, így inkább ki fogom cserélni az akkut egy újra :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5) adamklark válasza Jose73 (#3) üzenetére


adamklark
senior tag

amíg a hülye emberek veszik, megtehetik, sőt ők lennének a hülyék ha nem tennék

(#6) rjg


rjg
őstag

E helyett inkább kb féláron egy bármilyen gyártmányú convertible Chromebook vagy egy Chrometab. Jóval olcsóbban, sokkal hosszabb, folyamatos támogatással, natív asztali felülettel és Android app kompatibilitással.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#7) Noukoum


Noukoum
veterán

Nem lett elírva a töltési idő? 6 óra irreálisan sok lenne a 15w-os töltőfejjel is, Youtubeon is van teszt ahol 3 óra 5 perc vele a teljes feltöltési idő. 45w-tal ez jóval kevesebb lenne.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#8) Bog válasza Noukoum (#7) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

29% ment bele egy 30 wattos töltővel 1 óra alatt.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A52 5g-nél is jóval bénább hardver (kamera, memória) duplaannyiért.
#6 pontosan. Nem értem, ennél a tabnál ki a célközönség.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Noukoum válasza Bog (#8) üzenetére


Noukoum
veterán

Na jó de pontosan töltővel? Mert egyáltalán nem biztos hogy leadta a max teljesítményt, sőt valószínűleg 15w-ot vett fel.

Tab S7 FE töltés

Tab S7+ 15w vs 45w töltés
Utóbbit azért linkelem mert csak kicsivel kisebb benne az aksi.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#11) 392mhz


392mhz
kezdő

A mediamarkt.de -n rendszeresen akciózzák az S6 lite wifi only-t 240 EUR körül. ~ 87e HUF.
Szerintem ez most a legjobb vétel. (S pen jár hozzá, DEX is van, de a töltő itt is lassú: 7,8 watt / 1,55A)
A TFT kijelző meg nem biztos, hogy hülyeség, az összes kiállított darab Amoled kijelzője be van égve, ez pl. egy S5e:

[ Szerkesztve ]

(#12) t72killer válasza 392mhz (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én már elcsábultam, h igenis legyen a tabletben normális modem és telefonfunkció. Ultragáz, h ezekért mennyit kell pluszban fizetni így 2021ben

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) joey04


joey04
titán

Hát ez szánalmas.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) kakuk.tamas válasza 392mhz (#11) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Jóhogy beég, ha nullahuszonnégyben megy rajta a demo.
Az LCD is besül, ha fél évig folyamatosan aktív.

Nincs mit szépíteni a dolgon: a Samsungnak nincs ár/érték arányban elfogadható tabja. :(
Várjuk a Xiaomit, hogy mit gurít nálunk (ha egyáltalán jön erre a tabjuk)…

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#15) doooo


doooo
veterán

Pedig anno még úgy vártam mi lesz belőle, mikor elkezdték pletykálni... aztán jött a hír a kijelzőről... mondom oké, talán, talán túlélem, hogy nem AMOLED, ha minden más jó lesz. Aztán jött az SoC... mondom oké, talán még ezt is túlélem. Aztán jött a 4GB RAM, ami már egyáltalán nem oké, de mivel mondták, hogy állítólag 6GB-os verzió is lesz, még mindig bíztam a jó árazásban, mert hát FE, meg középkategória... és akkor végül az is kiderült.

Nagyon rég nem láttam ennyire végtelenül elcseszett ajánlatot tőlük. :((( Egyedül a képernyő mérete az, ami még mindig tetszik.

Múltkor álmomban vettem egy iPad-et... lehet, hogy isteni sugallat volt. :DDD

(#16) kakuk.tamas válasza doooo (#15) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Megmerem kockáztatni, hogy még a 8-as iPad is megeszi reggelire ezt. Az Air meg megeszi, és ki is….
Szerintem kövesd az álmaid. :)) :R

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#17) benczeb


benczeb
aktív tag

Első olvasatra nem jó ajánlat, azonban másodikra igen. Nagy kijelző, 5G, s-pen. Munkára, sőt, alap itthoni feladatokra tökéletes. Nekem tetszett az előlapi kamerával készült videó is, Zoom-mal sem lehet nagy baj. Ha adnának egy touchpad-es billentyűzetet indulásnál ajándékba, simán választanám.

(#18) Hallosz válasza benczeb (#17) üzenetére


Hallosz
senior tag

És adnak hozzá billentyűzetet? :U

Mert lakni, muszáj.

(#19) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ez a cucc azért jó, hogy az ember rájöjjön, az S7+ inkább megéri.

Mert lakni, muszáj.

(#20) benczeb válasza Hallosz (#18) üzenetére


benczeb
aktív tag

Az ezüsthöz nem adnak, a zöldet, és a feketét még nem lehet kapni. Egyelőre magát a billentyűzetet sem láttam.

(#21) ghiottone


ghiottone
nagyúr

270.000 Ft ezért? Értem én, hogy minden drágul, de én 2020. márciusában vettem egy Tab S6 LTE-t 230-ért. Ez a tablet ahhoz képest sehol nincs. 140 körül lehetne értelme.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#22) beastars


beastars
tag

Nevetséges, nem inkább szemtelen és vérlázító az árazás. Egy ilyen finoman is fogalmazva is csak közepes szintü eszkőzért.2019 . Vásárolt s6 tab . (Az került ennyibe ) Mindenben alázza ezt a tabot. De megkockáztatom a S5e. Vagy a Galaxy s4 tab gépek sem rosszabbak ettől. A s20 fe mint jól sikerült telefon? Hm hát eladás szempontbol biztos sikeres volt. Mint tulajdonos ,nem ezt mondanám. De köszönöm a tesztet

[ Szerkesztve ]

(#23) Badboys válasza Bog (#8) üzenetére


Badboys
őstag

Az azért erős túlzás, hogy az S20FE egy jól sikerült telefon. Azután írom, hogy volt exinossal szerelt na az egy igazi ipari hulladék. Most ua. csak SD vel na ott már zongorázni lehet a különbséget. Mint már írtam nem lehet átfogó képet adni kb, 1 hetes használat után. A teszt miatt sokan megvettük az exinossal szereltet jó nagy k...kiba tenyereltünk. Ami sajnos az MA nál probléma, hogy bizonyos cégek termékeinél van részre hajlás. Ez anno nem volt jelen az MA történetében. Sajnálom, nem konkrétan a termékhez szól az írásom, csupán arra reagáltam amit az S20FE ről írtál. Elnézést kérek mindenkitől nem bántó szándékkal írtam.

(#24) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

150ért vettem használtan a sima S7-et.
300at biztos nem adtam volna ki érte, viszont ezért a gépért 150et se adnék. Basszus ez egy s6 lite jobb procival, rosszabb kamerával, nem BT-s S-pennel 270ért....

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#25) Bog válasza Noukoum (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A 25 wattos Samsung töltőfejjel kicsit lassabb eredmény jött ki, most próbáltam.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#26) Bog válasza Badboys (#23) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem fogok ilyen ostoba vitákba belemenni, sajnálom, hogy az első S20FE neked nem vált be, de a részrehajlást felemlegetni az eléggé nem logikus egy olyan tesztnél, ami épp lehúzta (szerintem megérdemelten) annak a cégnek a termékét, amely felé a részrehajlást vélelmezed. És ezzel talán zárjuk is le.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#27) Graphics válasza Bog (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az S20 FE-nél nekem a konklúzió inkább pozitív, mintsem negatív.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) clon


clon
aktív tag

Annyira beszűkült a tab piac az iPad-re, hogy aki nem akar almát annak almás :D

Én ha máskor nem akkor most igen életszerűnek érezném az Asus Padfone koncepció felújítását telefon nélkül modern kialakításban.

Még a vastagsága sem számítana ha a telefon nem középen hanem kicsit oldalt lenne a másik felébe meg a balansz jegyében egy +akkut bele és akkor lehet használni egy 2-3 éves telefont akár gyenge akkuval is. A tokozást megoldható egy + bepattintható műanyagházzal ami az adott telefonhoz tartozik. Így kevesebb az e hulladék vagy a fióktelefon (ami szintén e hulladék lesz) viszont jobb vassal menne a tab mint a most kiadott(ak) esetében is egy 2 éves samu telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#29) dionaea


dionaea
őstag

Sajnos az első S20 FE nem egy jó készülék . Nekem is ez van és tényleg azért választottam mert elhittem hogy jó. Teszten is jókat írtatok róla Sőt mások is, mert a teszt ideje alatt jó volt. Arról, Ti nem tehettek, hogy a hibák később bontakoztak ki, és sztem még a samu sem (talán), viszont a probléma kezelésükről meg Ők tehetnek. Mert az nem szimpi. Azóta meglátom az FE feliratott és már émelyeg a gyomrom. Szeirnem még 2 évig fog is Viszont továbbra is adni fogok az itteni tesztekre.

(#30) t72killer válasza clon (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gáz, de ez van :(. Az 5éves s7 edge-em tud ennyit hardveresen, mint ez a tablet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) Duree


Duree
veterán

Így ebben a formában nem sok értelme volt, nem hinném , hogy sláger termék lesz.

duree54

(#32) beadzo válasza clon (#28) üzenetére


beadzo
kezdő

Én 2013 óta a PadFone 2-t használom tabletként. Telefonként már nem funkcionál, de tabletként otthonra tökéletes. :D
Teljes mértékben támogatom az ötletedet.

(#33) bostone válasza clon (#28) üzenetére


bostone
addikt

Két verziót élt meg az ötlet.
Ha annyira bejött volna a népnek, akkor most arról olvasnál éppen tesztet.

Asus táblagép fronton látványos újításokat vezetett be, de ahogy megcsappant a kereslet, behúzták ők is a féket.

A TF300 is rendelkezett magyar kiosztású billentyűzettel, kis csoda, kár volt az nvidia prociért, gyorsan elavult.

(#34) clon válasza bostone (#33) üzenetére


clon
aktív tag

Azt ne felejtsd el a 2 verzió "akkor" nem jött be, mert volt életszerű alternatívája még a tab-nak is ma ez már nincsen hiszen egy 2 éves samu telefonban még mindig erősebb vas van mint egy új samu tab-ban.
Arról nem is szólva azóta az újrahasznosítás a zászlóra került így ha akkor nem jönnek elő az ötlettel hanem ma tuti nagyobb lenne a fogadtatása.
Jelenleg sem azt mondom, hogy telefon+tab keret életszerű hanem azt egy használt 2-3 éve gyenge akkus telefonra egy tab keret saját akkuval jobb vas lenne mint egy új tab és megvan az újrahasznosítása a fióktelefonoknak. Ha máshová nem is de otthonra egy ilyen keretes tab olcsóbb és jobb lenne mint egy új 250+ezres...

(#35) Crucio válasza Badboys (#23) üzenetére


Crucio
aktív tag

Én a Mobilarena alapján vettem S20 FE-t és teljesen meg vagyok vele elégedve. Szerintem semmilyen részrehajlás nincs részükről. Évek óta, már több, mint 10 éve megy ezen a vita a fórumokban és mindig előkerül, hogy "régen ez nem így volt". Tehát akkor vagy mindig is így volt, vagy soha. Szerintem soha. Én legfeljebb csak egyszerű geek lelkesedést látok az ide publikálók cikkeiben. Ez a leglátványosabb talán Dr. Kind részéről volt. Mondjuk ez nekem inkább pozitívum, mint negatívum.

(#36) MrOomen


MrOomen
tag

Ki kell javítsalak titeket, a tesztben az S7 és S7 plus árak nem éppen stimmelnek.
Tab S7 Wifi: 214,999,-
Tab S7 LTE: 257,989,- most 249,999,-
Tab S7+ Wifi: 334,989,- most 289,999,-
Tab s7+ LTE: 358,989,- most 349,999,-
Az árak a Media Markt oldalról vannak.
Így még nehezebben értelmezhető mit gondoltak azzal a 270ezres árral.
Még 180-200 ezres NYITÓ ÁR elmenne, hogy utána ebből lépkedjenek lejebb, és egy értelmezhető 150-160 ezres árra beállítsák.

(#37) bostone válasza clon (#34) üzenetére


bostone
addikt

Érdekes ötlet egyébként. :)
Különböző kereteket kellene gyártani, hogy minden modellel kompatibilis legyen.

Többször vitáztam az árakról, hogy szerintem nem a hozzá adott értéket képviselik, általában ezeket a válaszokat kaptam:

"Piacgazdaság van, mindennek annyi az ára amennyiért megveszik."

"El kell fogadni, hogy annyiért adom, amennyiért van rá vevő. Nem létezik a cucilizmusban megszokott majd az állam megmondja, hogy mi mennyi, mert akkor nem lesz gazdaság."

"Sajnos egyik gyártó sem jótékonysági intézmény, a kínaiak sem. Lehet egyik-másik olcsóbb, csak annak később, a support hiányával issza meg az ember a levét."

"Euróban-dollárban nézd az árakat és add hozzá, hogy ezek a devizák is romlanak."

"Nagyon másféle gépek már a mai telefonok, mint az akárcsak 5-6éve kaphatók voltak. Ha csak a számítási kapacitásuk (SoC+RAM) fejlődött volna, akkor a számtech ipar többi részéhez hasonlóan számíthattunk volna egy értelmes devizában mért stagnáló árra. Viszont egyszerre fejlődött a telefon agya, kamerája (sőt, ebből több is lett), kijelzője és még a háza is kapott IP-védelmet. Ennyi változás mellett nem meglepő, hogy EUR-USD-ben is emelkedtek kicsit az árak - forintra lefordításhoz meg ugye kell az árfolyam."

Folytathatnám a sort, de ezekből a beszélgetésekből azt szűrtem le, hogy az emberek elfogadják a drágulás mértékét.
Szóval ez a tablet sem drága, csak ennyi az ára.
Ja és egy cikkben is elemezte a MA az árak helyzetét.

(#38) t72killer válasza bostone (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet flexi belső, nem muszáj mm-re fix szerkezet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) bollokcs80 válasza doooo (#15) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én is pont ugyanígy voltam vele, aztán mikor az első cikkben megláttam az árát, azt hittem hanyattesek. :Y Egy sima S732-vel, 10-11"-on IPS panellel 150-160 ezerért eszményi lett volna, de ilyen androidos tablet gyakorlatilag nincs (kivéve talán a P11 Pro-t).

#36MrOomen: Igazad van az árakkal, de múltkor EMAG-on a sima S7 wifis változata már benézett kicsivel 200 ezer alá is. Ennek fényében is röhejes ez az árazás.

B.Cs.

(#40) Trooper82


Trooper82
senior tag

Hihetetlen, hogy 5 éve nem találok megfizethető minőségi tabot. Mediapad m3-am már azért gyengécske a maga kirin 950 harderverével, de a hangzás képminőség, anyagminoseg az most jelenleg csak egy 300 ezres tab tudná hozni.

Még a tab s6 talán jobb vétel ennél. Csak a mi tab 5 ne 300 legyen könyörgöm akkor még lehet marad 5 evig a mediapad🤣.

(#41) Trooper82 válasza 392mhz (#11) üzenetére


Trooper82
senior tag

Exynos 9611 mint az a51-be. A hardvere sajna nem túl időtálló.

(#42) ghiottone válasza Trooper82 (#40) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én arra váltottam m3-ról. Egyszerűen nem volt más androidos alternatíva anno.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#43) t72killer válasza Trooper82 (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, én egy 2016-os 10.1"-os Tab A-val szórakozok. 200€ alatt vettem anno akciósan, 2/32GB LTE verzió. Szenvedés a kevés RAM, de hasonló árkategóriában még így 4 év után se voltak képesek jobbat az asztalra tenni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) benczeb


benczeb
aktív tag

Vissza a gyökerekhez. Marad a 13 inches Windows 10 laptop 4G/LTE foglalattal, sok memóriával (16) és SSD tárhellyel (512). Legyen minőségi, mondjuk Japán, Fujitsu. 700k.

(#45) gzbotii válasza 392mhz (#11) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor már inkább 110 körül iPad 8..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#46) t72killer válasza benczeb (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez mivel jobb, mint egy iPad pro?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) kakuk.tamas válasza t72killer (#46) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Azzal, hogy nem alma… :U
700-ért veszek egy Air-t meg egy MB-ot….

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#48) janeszgol


janeszgol
félisten

Tegnap óta őrizgetem a cikket, csak most olvastam el. Mindig a hozzászólások elolvasása előtt írom le a véleményem. Nos röviden: ez egy kalap ...
A kijelző még elmegy (avval van a legkevesebb probléma), de a hardver és a kamera bitang gyenge ehhez az árhoz képest.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49) janeszgol válasza 392mhz (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

A kiállított darabok beégése nem jelent semmit.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) janeszgol válasza kakuk.tamas (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

A NC szerint az A10 Fusion GPU-ja is erősebb minimum 10%-kal. Az A12 Bionic GPU-ja meg 200%-kal gyorsabb (háromszoros).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.