Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Curtain válasza ollie (#7800) üzenetére


Curtain
senior tag

Erre gondolsz? Csak mert én is gondolkozom hogy kéne vennem egy átalakítót.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#7802) ollie válasza Curtain (#7801) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen.

***

(#7803) norti válasza Curtain (#7801) üzenetére


norti
addikt

Ne vegyetek se átalakítót, se USB-C fülest, egyik sem lesz olyan minőség, mint ami jack csatlakozónál megvolt és még a BT fülesek is ezerszer minőségibbnek hatnak mellettük.
Két átalakítót vettem már, mert azt hittem az első rossz volt. Mindegyik zajos, nincs mély. Gondoltam veszek egy AKG USB-C gyári fülest, na azzal leheletnyit jobb a minőség, már ha nevezhetjük annak. Maradtam a Buds Pronál. Ha normális minőséget akartok, akkor kell egy külső DAC horror áron, amúgy meg köszönjük az Apple-nek a remek marketinget a jack elhagyására.

(#7804) Curtain válasza norti (#7803) üzenetére


Curtain
senior tag

Ezt jó tudni köszönöm!

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#7805) Grawens válasza norti (#7803) üzenetére


Grawens
senior tag

Nekem a Buds Pro-val is csalódás volt a hangzás. Viszont!
Sikerült faszán beállítanom a Poweramp Equalizer -t és bokalefosós lett. A DVC configgal cumiztam kicsit, de sikerült.
Ha valaki kipróbálná, osztom a konfig fájlt, amit csak be kell tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#7806) norti válasza Grawens (#7805) üzenetére


norti
addikt

Persze, azt sem nevezném minőségnek, de kicsit jobb a dinamikája. Engem érdekel, jöhet!

(#7807) minilego válasza Grawens (#7805) üzenetére


minilego
senior tag

Engem érdekelne mert nekem is Buds pro-m van. :R

(#7808) Gumikés válasza Grawens (#7805) üzenetére


Gumikés
kezdő

Buds2-re is jó? Mert akkor nekem jöhet.

+36305575570 (9:00 - 19:00) info@xgame.hu

(#7809) vata666 válasza Silent82 (#7795) üzenetére


vata666
tag

Tökéletes hozzá. US $14.38 30%OFF | Samsung S20 S22 Ultra 45W Original Super Fast Charger PD Quick Charge Adapter TypeC For Galaxy S20Plus Note 10+ A90 A80 Tab S7+
https://a.aliexpress.com/_mP221dK

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#7810) Silent82 válasza bbsofficial (#7796) üzenetére


Silent82
csendes tag

Végül gyári töltőt rendeltem, ilyet. Ennek van két C-s meg egy A-s kimenete (65W & 25W & 15W), pont ami nekem kell és legalább elhasználtam a GVH-s Alza kupont is, így volt 15 500 + foxpost és 1-2 napon belül itt van.

Ami az S22-ről váltást illeti, elég sokat fotózom többek közt telefonnal is, utazásokhoz nem mindig tudok vinni magammal tükörreflexes gépet és azért fontos, hogy így is tudjak vállalható fotókat csinálni. Azt gondoltam, hogy legalább megüti majd a 3 évvel régebbi P30 Pro szintjét a kamerája, de nem így lett (nagyon nem). Plusz nagyon gyorsan merült. Szóval azzal nekem semmi gondom, hogy hasonlóan hívnak egy másik készüléket, a számomra lényeges paraméterekben sok közük nincs egymáshoz. Az Ultra meg az eddigi próbálgatások alapján hozza azt, amit vártam tőle. Ha még reszelnek kicsit az energiagazdálkodásán, akkor pedig teljesen boldog leszek. :)

(#7811) minilego


minilego
senior tag

Bal felso sarokbol el lehet tuntetni az orat?

(#7812) thebiker válasza Silent82 (#7795) üzenetére


thebiker
tag

Esetleg ez:
[link]

(#7813) gyuri81 válasza minilego (#7811) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Goodlock / Quickstar modul
(Keress rá vissza a topicban)

[ Szerkesztve ]

(#7814) minilego válasza gyuri81 (#7813) üzenetére


minilego
senior tag

Nekem ilyen nincs a clock settingsben. :F

(#7815) sanyijedi válasza minilego (#7814) üzenetére


sanyijedi
őstag

mert ehhez kell a good lock

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7816) Ace owner


Ace owner
addikt

Busszal pro egyébként milyen hangzásra? Szemezek vele egy ideje. Eredetileg airpods prot szerettem volna de ahogy néztem a teszteket ugyanazt tudja a Samsung is olcsóbban és nyilván ekosziszteman belül.

Galaxy Fold 4

(#7817) WiZARD válasza vata666 (#7809) üzenetére


WiZARD
addikt

Jó eséllyel hamisítvány.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7818) cinikis válasza Diesel38 (#7799) üzenetére


cinikis
tag

Szia
Próbálj ki egy Huawei am61-et :)

(#7819) Diesel38 válasza ollie (#7800) üzenetére


Diesel38
tag

Egy apple átalakító van. Az sem rosszabb a Samsungénál. Sajnos nem ez lesz a gond.
De úgy olvasom nem lesz rá megoldás.
Hát ez így nem lesz hoszzú kapcsolat. :(

(#7820) ollie válasza Diesel38 (#7819) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem vagyok benne biztos, hogy az Apple adapter jól működik egy Samsung telefonnal.

***

(#7821) hadan válasza Silent82 (#7795) üzenetére


hadan
tag

Én nem értem ezt a 45 W-os töltő őrületet. Van egy Type-C kábelem, ami kijelzi, hogy mennyivel tölt éppen a telefon. Én sajnos kényszerből, saját tapasztaltból tanultam meg (nem volt még soha korábban Samsung telefonom így olyan töltőm se amit lehetne használni), de leírom másnak, hátha tudok spórolni az illetőnek. Szóval a telefon kb 30%-ig nagy teljesítménnyel de azt is úgy hogy az elején 39 30-nál pedig már 25 altt van. Ergo annyit lehet a 45 W-os töltővel nyerni, hogy nem 1 óra 9 perc alatt tölt fel a telefon hanem 1 óra 2 perc alatt. Tökre elegendő a 25 W-os töltő is az a 7 perc nem oszt, nem szoroz. A gyári 45 W-os töltő pedig kétszer olyan drága mint a 25 W-os.

https://9to5google.com/2022/03/10/galaxy-s22-charging-45w-comparison/

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 512 GB | Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE

(#7822) guriga1234 válasza hadan (#7821) üzenetére


guriga1234
addikt

Árnyalnám a dolgot. Az elején valóban 45W-tal tölt, aztán ahogy melegszik, visszaveszi 15-re, és ahogy hűlt egy kicsit, visszamegy 42-43W-ra, ismét melegedés miatt visszavesz 15-re, majd 32-33W, majd 15, 22, 15, és 98%-tól 5W.
A grafikon nem azt mutatja, amit írtam.
45W-os samu töltőm van, és Mcdodo 100W kábelem (ami mutatja, hogy éppen mennyivel tölt).

(#7823) Taci


Taci
addikt

Na ilyen még nem történt velem (se Samsung telefonnal, se mással), mint ma hajnalra virradóra: tegnap este 10 körül 13% körül volt az akksi, már fáradt voltam töltőért menni, bezártam minden futó appot, és biztos ami biztos alapon bekapcsoltam az energiatakarékos módot is. Hajnal 5-kor keltem, ránéztem a telefonra, kikapcsolt, lemerült...
Nem is igazán értem, mi történhetett. Legjobb esetben is 7 óra alatt merült 13%-ot úgy, hogy semmilyen app nem futott a háttérben, és az energiatakarékos mód is aktív volt. (De lehet, még hamarabb lemerült, csak hát aludtam, nem láthattam.) Ilyen más telefonokkal akkor volt, amikor már rossz volt az akksi, és a kijelzett % nem volt valós. De azok régi készülékek voltak már, és már 10%-ot mutatva is simán kikapcsoltak. Itt azért ezt kizárnám.
Az akksit nem szoktam gyilkolni, 2 naponta töltöm csak, mert alig használom. Nincs gyorstöltés, és 30% körül már dugom töltőre (kivéve tegnap).
Egyáltalán nem számítottam arra, hogy lemerül. Igazából azt gondoltam, hogy 5-6-7% körül lesz, mire felébredek, dugom töltőre, és kezdem a napot (home office).

Nem "megoldást" keresek (mert az úgyis az, hogy legközelebb ne legyek lusta, és 20-30% körül már töltsem :D), csak leírtam, hogy ez azért számomra érthetetlen, nem túl pozitív volt ez most. (Két SIM is hajszolja a hálózatokat, szóval lehet, az is közre játszhatott, mert a normál fogyasztásnak is ad rendesen általában.)

(#7824) T0mcs válasza hadan (#7821) üzenetére


T0mcs
tag

Képzeld el ha jövőben szoftveresen engedélyeznek nagyobb töltést jól fog jönni a nagyobb adapter. Telefon csere esetén is jó eséllyel a 45w adapter még 1 darabig elég lesz. Ha venni kell és nem számít az a 4-5e Ft érdemesebb a nagyobbat venni.

(#7825) Laraxior válasza guriga1234 (#7822) üzenetére


Laraxior
titán

Szóval ha hűtenéd töltés közben akkor valószínűleg végigverné 45-el. Miert nem csinálnak hűtőpadot hozzá? :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7826) mrThomi válasza Taci (#7823) üzenetére


mrThomi
addikt

A samsungok 10% alatt brutálisan gyorsan merülnek. Energiatakarékos módnak is van azt hiszem több beállítási lehetősége hogy mit csinálhat a háttérben. Legközelebb tedd be inkább repülő módba (vagy energiatakarékos plusz repüló mód)

(#7827) gyuri81


gyuri81
Topikgazda

Ha már feljött szóba a töltés...
Eddig egy 15W-os Samsung töltővel töltöttem a telefont, de úgy néz ki betojt (valószínűleg) a kábel, így inkább vettem tegnap egy 25W-os Samsung töltőt.
A 15W-os tudta a gyorstöltést, de nagyon keveset használtam mivel éjszaka töltöm így nem kell nagy tempó.
A 25W-os már nem tudja a gyorstöltést csak a szupergyors töltést. Ez így rendben van? Nekem ez tök új.

Viszont nagyon tetszik ez a töltő, de a degradálódás miatt nem sűrűn fogom használni.
36%-on volt és 85%-ra töltöttem fel, 27 percet írt ki. ( 37 fokos volt közben a telefon, a töltőfej pedig 50 fokra mászott fel.)

hadan: A fenti diagrammra refrektálva, elég gáz lenne ha csak ennyit tud a 45W-os töltő, mivel kb semmikor sem tölt a max értékével.
Itt inkább guriga1234 mérésével értenék egyet.

Taci: Majd esetleg próbáld ki, hogy egy feltöltött állapotban mennyit esik az adott helyen éjszaka. De nem kellett volna kikapcsolnia.

[ Szerkesztve ]

(#7828) T0mcs válasza Laraxior (#7825) üzenetére


T0mcs
tag

Vezeték nélküli töltők ben mindben van venti. Mondjuk ott még 15w os töltésnél is melegszenek vadul...

(#7829) Locutus válasza T0mcs (#7828) üzenetére


Locutus
veterán

Max a gyáriakban, de amúgy nem mindben. Nekem pl van sima kínai, meg ikeás is... egy éjszaka alatt bármelyiken feltölt a telefon, akkor meg minek küzdjek azért, hogy gyorsabb legyen, főleg ha melegedne is :)

Engem mostanában inkább az a kérdés foglalkoztatott, hogy mennyire hatékony az energiafelhasználás így. Nyilván vezeték nélkülivel jóval gyengébb a hasznosuló arány. De mi a helyzet az egyes kábeles töltésekkel? Azoknak mennyi a vesztesége? Főleg ha ilyen sok alakul át hővé...

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7830) sanyijedi válasza Taci (#7823) üzenetére


sanyijedi
őstag

10% alatt kb bármikor lemerülhet (percek)

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7831) Taci válasza sanyijedi (#7830) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm (és a többieknek is), akkor ezek szerint nem szabad a (10%) közelébe sem engednem legközelebb.

(#7832) trapi80 válasza Grawens (#7805) üzenetére


trapi80
tag

En is szeretném kérni. Köszönet érte! :R

Üdv: Roland

(#7833) hadan válasza guriga1234 (#7822) üzenetére


hadan
tag

Nekem Baseus 100 W-os kábelem van. A 45 W az a névleges teljesítmény amit a töltő kit tud préselni magából. Az én tapasztalataim szerint bármilyen töltő, bármilyen készülékkel soha nem fogja a a névleges max teljesítményt kiadni illetve felvenni max laborban. A laptopom alapból 65 W-os töltővel rendelkezik, de a Samsung töltője csak 42 W-tal tudja tölteni. Nálam pontosan ugyanaz a grafikon, amit az Android Authority osztott meg. Hozzátenném, hogy ezt bekapcsolt állapotban mérem. Ha aktív a kijelző és nem végzek processzor intenzív folyamatokat, (böngészőbe cikkek olvasása) akkor 15 W-ra korlátoz.

Samsung Galaxy S22 Ultra 512 GB | Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE

(#7834) Mr. Morgo válasza sanyijedi (#7830) üzenetére


Mr. Morgo
junior tag

Ezt cáfolom kb. 8 db Samu után....... Nálam sose merül úgy mint a Titanic 10% alatt.

Várom a napot mikor a világon pár napra megszűnik az internet (LESZ ilyen) és fiatalok tucatja lesz öngyilkos mert nem tud a facén, instán és tik-tokon lógva b@romságokat nézni! "Ami a világban most zajlik az nem más, mint vagyonelkobzás infláció mögé bújtatva."

(#7835) guriga1234 válasza hadan (#7833) üzenetére


guriga1234
addikt

"Nálam pontosan ugyanaz a grafikon, amit az Android Authority osztott meg." - nálam nem.
Tölteni úgy szoktam, hogy előbb minden futó alkalmazást kiütök, csinálok eszközkarbantartást, utána dugom töltőre. A kijelző nem aktív, és amíg nem tölt fel teljesen, addig nem nyúlok a telefonhoz. Ha teljesen feltöltött, akkor kikapcsolom a telefont, várok kb. 20mp-et, utána bekapcsolom a telefont, ha teljesen felállt a rendszer, az automatikusan induló, számomra nem szükséges alkalmazásokat kiütöm, majd eszközkarbantartás, és kész. A korábbi telefonjaimnál is mindig így csináltam, és sikerült is nagyon jó üzemidőket elérnem.

PS: a foteltudósokat megkérem, hogy ne kommentálják ezt a hozzászólásomat. Csak a saját tapasztalataimat írtam le, nem pedig internetről beszerzett infókat. Ha valaki ki akarja próbálni a módszeremet, rajta, de senkit sem akarok győzködni semmiről.

(#7836) sfefe


sfefe
őstag

Mi itthon párom s22 Ultráját is az s10e-hez adott toltovek töltjük szerintem simán elég ennyi...
Ha itthon vagyunk még a gyorstöltést is kinyomom így nem melegszik semennyire töltés közben ...(s10e sem)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#7837) ShadowLac válasza Mr. Morgo (#7834) üzenetére


ShadowLac
addikt

Én se vettem észre.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#7838) thebiker


thebiker
tag

Samsung 25 W töltő vs 45 W töltő töltési sebesség teszt
[link]

Ez alapján kb 8 perccel hamarabb tölt fel 0-ról a 45W töltőfej ...

[ Szerkesztve ]

(#7839) csubííí válasza sanyijedi (#7830) üzenetére


csubííí
senior tag

Ezt én is megerősítem, több Samsung is van a családban, mindegyiknél ez a jelenség. Sőt, 100%-ról 90%-ra is hamarabb mint azutáni százalékoknál.

[ Szerkesztve ]

(#7840) S e t h válasza csubííí (#7839) üzenetére


S e t h
nagyúr

Leveszem a töltőről, gyakorlatilag 1-2 perc alatt 99-98 százalék, utána viszont lassul a csökkenés.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7841) Memmaao


Memmaao
addikt

Nekem a munkahelyen és a kocsiban is 45W töltő van. Pont ott van értelme, ha 10-20% -ról kell tölteni, 20 perc alatt felmegy simán 70%ig. Otthon QI töltőn van. Abban a maximum 4 évben, amíg egy átlag user használja a telefont, az akkun semmit nem fog rontani a gyors töltés.

My name is Bond, James... Dean.

(#7842) geryboro válasza Memmaao (#7841) üzenetére


geryboro
senior tag

+1

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#7843) T0mcs válasza Memmaao (#7841) üzenetére


T0mcs
tag

+1
Igaz én bekapcsoltam akku védelmet így max 85% ig megy...

[ Szerkesztve ]

(#7844) T0mcs válasza Locutus (#7829) üzenetére


T0mcs
tag

Igen a gyáriakban és a 15W os ban. Kisebbek 9w és társaiban már nincs. Ikea -t meg hagyjuk...

(#7845) axlfsi válasza Mr. Morgo (#7834) üzenetére


axlfsi
veterán

Én is cáfolom! 10%-nál még vagy negyed órát tuti játszom Diablo Immortallal, mire 5%-ra ér :K
... onnantól már nehéz, mert nagyon visszaveszi a képernyő fényerejét ;]

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7846) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Már 2 hónapja nyúzom az S22U-t, közben visszakerult hozzám az S21U. Aki váltott annak mi a tapasztalata? Számomra nem egyértelmű, melyik is maradjon meg végül.

(#7847) ollie válasza FuRiONight (#7846) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyértelműen S22U.

***

(#7848) Patrec válasza FuRiONight (#7846) üzenetére


Patrec
csendes tag

Attól függ melyik tetszik jobban. Én S21U-ról váltottam S22U-ra, jobban bejön a szögletes képernyő a lekerekítettel szemben, illetve az S Pen is hasznosnak bizonyult számomra. Amiben rosszabb az S22U a tapasztalataim alapján az akku időtartam, de nem vészesen.

(#7849) ollie válasza Patrec (#7848) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Fura, mert nálam jobb akkuban az S22U.

***

(#7850) FuRiONight válasza ollie (#7847) üzenetére


FuRiONight
őstag

Ha annyira egyértelmű lenne , akkor nem kérdeztem volna. :U Rezgőmotor sokkal erősebb, a hangzásban s22u egyèrtűem gyengébb, fényerőben nem veszek észre különbséget, illetve üzemidőben is van néha eltérés (s21u jobb). Viszont ezzel a szögletes formával a telefon nagyobbnak tűnik és a szélein a hajlás jóval nagyobb. Kamerában jobb, de ott sem egyértelműen és annyival jobban. Más tapasztalatára is kíváncsi vagyok, azért is kérdezem.

Ui.: Volt már Note-om, sosem használtam az S-Pen-t. Ha akkor tudtam volna újból S21U-t venni, biztos nem választottam volna új szériát.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.