Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Van értelme a 4 szenzornak, hiszen ha a képminőségen nem is javít, plusz funkciókat hoz, ami mindenképp jó dolog. Persze ahhoz normális megvalósítás kell, nem olyan mint itt. Még az OIS is ki van spórolva itt, igencsak hiányzik belőle.

Az egyetlen pozitívum amit ezzel a telefonnal és a kameráival kapcsolatban el tudok mondani, hogy a nagylátószögű jobb minőségű képeket lő mint ami az LG G5-ben volt. (Újabb LG-vel nincs tapasztalatom.)

[ Szerkesztve ]

(#2) punky10


punky10
addikt

Sok hűhó semmiért... :N
A tavalyi A8‐at pl nem éri meg erre cserélni...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#3) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Értem én, hogy 4 kamera, de ezek a képek miért?Hogyan?Komolyan, amit mostanában a Samsung csinál a felső-középkategóriában, az vicc, nem volt nagy elvárásaim az A7 után, de ez mindennek az alja. Bravo Samsung.

A teszt egyébként király.Köszi!!

(#4) moleculez


moleculez
veterán

Én ott akartam abbahagyni az olvasást, hogy nincs 4K, meg szuperlassított videó. Azért a multimédia tesztig persze eljutottam, négyből egy kamerához sincs OIS, na ott befejeztem. Ekkora kapufát rég láttam. A képminőség meg kritikán aluli úgy az ársávban, úgy a pozicionalas tekintetében, ez ugye itt kameramobil akar lenni. Csak nem úgy, mint egy 808, 1020, KZoom, hanem névlegesen.
Azt szokták mondani, ha valami úgy hápog, mint egy kacsa, és úgy megy, mint egy kacsa, az valszeg kacsa. Ez viszont fordítva nem igaz.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) kbyte1024 válasza moleculez (#4) üzenetére


kbyte1024
addikt

+1! Ezt a szegyent képminőség terèn! Krutikán aluli.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6) noro79


noro79
tag

Rettenet...Nokia 520 telefonom jobbat csinált

(#7) prisz


prisz
aktív tag

Ezek a fotók tényleg katasztrofálisak (mondom ezt A8 tulajként és az sem egy fotóbajnok). Egyszerűen nem értem, megint hová, kinek, milyen kategóriába szánta ezt a samsung. Mert erre még egy a5 2017-ről váltani is értelmetlen...
Csak csendben megjegyezném, hogy a szövegben:
Az előlapi kamerával pedig egy esti és egy nappali szelfit tudunk mutatni.
Két link el van cserélve.

(#8) gabenh


gabenh
tag

Nem hittem volna, hogy Samsung készüléknél látni fogok ennyire pocsék képeket ilyen árkategóriában... parádé :DD ott van olcsóbban az S8 akkor már ami körberöhögi

Galaxy S23 Ultra

(#9) Ricardo


Ricardo
félisten

Ezek a fényképek nem csak az árához mérte gyengék. Nem tudom mit csinál mostanában a gyártó a közép kategóriában. Az ár felfele, az tudás/ fotóminőség lefele megy.

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Cim: 😎
Mobil: 💩

(#11) kbyte1024 válasza gabenh (#8) üzenetére


kbyte1024
addikt

Az s8-amat nem is mertem összehasonlítani ezzel a formedvennyel. Nem tudnak már mit kitalálni, hát rakjunk bele 1000lencset. Vicc!

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#12) Griff55


Griff55
senior tag

Utóbbi években nagyon nem találja a helyét a samsung dizájn és formavilág ügyileg...
Komolyan, ki hagyja jóvá ezeket az elrendezéseket? Rossz ránézni :((

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#13) cintula187


cintula187
addikt

Sikerült kamerában a Sony alá menni?
Minősíthetetlen képek és ezek még a jobbak az elkészültek közül?

A gyerkőcös képeknél mi ez a homály? Ne lehet, hogy a lencséken volt valami védő fólia? :))

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#14) Doki42 válasza Ricardo (#9) üzenetére


Doki42
őstag

😜+1🙄😎

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#15) babosmiki


babosmiki
addikt

Parasztvakítás.. :(

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#16) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez a készülék ennyiért akkora zsákutca, hogy ilyet ma már ritkábban látni. Ez a négy kamerás dolog egy butaság ezekkel a megszorításokkal. Érdekességnek jó lett volna, de egyáltalán az átlagembert érdekli az ilyen? a 6 giga ramtól sem ájulok el, kb annyit érhet ebben, mint az N7 Plusban a 4.

Ha lenne Butaság plecsni, erre rá lehetne akasztani.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) doooo


doooo
veterán

A HDR-t nem próbáltad kikapcsolni, Bog? Mert az A7 esetén még tovább rontott mindent, és itt is ugyanazt látom... Valami hatalmas szoftveres hiba van vele. Nem tudom, hogy nálad van-e még a mobil, de egy próbát igazán megérne (már ha lehetséges kikapcsolni, viszont ha a kistestvérnél lehetséges volt, itt is annak kell lennie). Nem történne csoda, de talán kicsit jobb lenne a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#18) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

A négy szőrnyű minőségű kameraszenzor helyett inkább raktak volna bele egy db. jó minőségűt. Az előállítási költség kb ugyan az lett volna.
Igaz akkor nem lenne trendi a készülék. :DDD Csak szimplán jó.
Borzasztó amit az "A" szériából csinált a Samsung.

(#19) Dovloran


Dovloran
senior tag

Négy lába van, asztal, de nem szék.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#20) janeszgol válasza Dovloran (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

De a négy lába nem egyforma hosszú. Ez a gond.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) kelly416


kelly416
veterán

Kénytelen voltam elővenni az A8-amat és megnézni, hogy tényleg egyetlen egy kamera van-e hátul rajta, amivel szerintem minden körülmények között túlszárnyalja ezt a teljesítményt... de tényleg csak egy van. Hát... erre érdemben nem tudok mit mondani. Jövőre lecserélem egy S9-re talán, aztán megint gyártót váltok, mert ez a sok kamera, lyukas vagy szigetes kijelző, gyenge fotók, stb nekem nem jön be. :(

(#22) janeszgol


janeszgol
félisten

Az állóképek még elmennének, bár nem ezen az árszinten. Ami nálam kicsapta a biztosítékot, az a videó (normál, nappali). Brutálisan sz*r.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) moleculez válasza Dovloran (#19) üzenetére


moleculez
veterán

Attila😂😂😂

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#24) Mezcal válasza cintula187 (#13) üzenetére


Mezcal
addikt

Sikerült kamerában a Sony alá menni?

Le vagy maradva, az új Sony teló jó képeket csinál.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#25) strogov


strogov
senior tag

A samsung vezérkar meg bociszemekkel néz, és nem érti ők miért vannak -10%-on, miközben huawei és xiaomi is 40% fölött növekszik. Pedig a huawei-nél is vastag filccel húzzák az árakat.

(#26) paperboy


paperboy
senior tag

Az, hogy lehet, hogy ugyan azzal a rendszerchippel az A7 123e pontot kapott Antutuban, míg az A8 tesztben ugyan ez a hardver 84e pontot...

Mondjuk nekem is 120e pontot csinál kb. az A8-am.

[ Szerkesztve ]

(#27) Napfénysüti

Ez így ennyi pénzért tényleg a bukta és parasztvakítás kategóriája.
Mikor megláttam hogy Snapdragon 660-as telefon és 180k (nem a lapkával van gond)... :U

Més que un club!

(#28) Bog válasza paperboy (#26) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Akkor még 6.x-es AnTuTu volt...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#29) paperboy válasza Bog (#28) üzenetére


paperboy
senior tag

Ja ok, azt nem is figyeltem... :))

(#30) hallerlaller


hallerlaller
addikt

4 kamera, de a képek olyanok mint a hőskorban mikor megjelentek az első kamerás mobilok :C

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#31) Taci


Taci
addikt

A szomorú az, hogy a 16 éves ismerősöm szerint ő az S9+-át ehhez képest már elavultnak és gáznak érzi, mert azon hátul csak 2 kamera van, ezen meg 4... :F Szóval lesz kereslet rá... mert ez a jellemzőbb, hogy a reklámmal eladják nekik, és teszteket csak nagyon kevesen olvasunk/nézünk...

[ Szerkesztve ]

(#32) rbenjami


rbenjami
kezdő

ahogy latom, a kepek lilasodasa itt is fennall. az index.hu 2 hete hozott le tesztet az A9-rol es meg tesztidoszakban visszakuldtek a keszuleket, mert a kepek lilak lettek. kaptak egy ujat, de annak is lilak a kepei. vegigprobaltak minden letezo beallitast, osszehasonlitaskepp pluszban ugyanazt a tartalmat vegigfotoztak egy A7-tel es a kulonbseg egbekialto...

az arazassal kapcsolatban annyit hadd tegyek hozza, hogy a cikkben osszehasonlitaskepp emlitett S9-et 160K-ert lehet kapni hiteles forrasbol vagy ha a meret a lenyeg, akkor 190K-ert van mar S9+ is. a szinten peldakent felhozott Xiaomi Mi8 pedig a nagyobb memorias verziobol konkretan 145K, gyartotol. ennek a telefonnak ebben a formaban semmi ertelme.

(#33) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Mi ez a sz.r? :U

https://utdetailing.hu/

(#34) tipuka válasza tibcsi0407 (#33) üzenetére


tipuka
addikt

pont az :D

(#35) kelly416 válasza Taci (#31) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem az is szomorú, hogy 16 évesen S9+ van a gyerek kezében. Persze, ahol annyi pénz van, hogy megtehetik, ott megtehetik, csak annak ez az eredménye, hogy a külsőségek és a "ternd" alapján fog dönteni a gyerek, pedig 16 évesen már illene ennél kicsit tovább látni. A 11 éves lányom már most (vagy ne reménykedjek, még most? :DDD ) át tud lépni zokszó nélkül ilyen külsőségeken.

(#36) Crob


Crob
tag

"a kérdés nyilván az, hogy minek. És hogy van-e ennek egyáltalán értelme." - ez nekem ugyanannak a kérdésnek tünik.. :U

(#37) Bog válasza Crob (#36) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

csakugyan
át is írtam

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#38) helixP válasza Juhaszatti (#1) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, egyetértek.
A kamerás teljesítmény nem a 4 kamera miatt lett szar, hanem a 4 kamera ellenére :(

(#39) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Aki akar röhögni itt a 11! éves G600 5mpx képek szintén ettől a gyártótól, tesztelő személye is ugyanaz: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#40) gippazoid


gippazoid
senior tag

A Samsung ismét mélyrepülésben. Megérdemlik. Végre összehoztak egy átlátható modellpalettát jó mobilokkal (2017). Most meg egyik készülék se tudni, hogy hová lett pozícionálva, nem optimálisak a szolgáltatásaik sem.
A stabil J5 széria hol van már... 3 generáción át volt egy jó átlagteló. A3? Sehol...
Most csak ilyen "azt se tudom mi akarok lenni" készülékek jönnek: A8, A7, J6 és társai. Nevetséges. Ismét elszálltak maguktól. A vevőiket lesz.rják magasról, ideje, hogy lassan elsüllyedjenek.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#41) #40359168 válasza hallerlaller (#39) üzenetére


#40359168
törölt tag

:DDD

(#42) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nem akarok itt jönni a X****i-val, de ezért a pénzért nem csak náluk, más gyártónál is bőven van jobban összerakott és jobban fényképező telefon.

B.Cs.

(#44) doooo válasza gippazoid (#40) üzenetére


doooo
veterán

Hát persze... az attól még ne ingasson meg, hogy a legjobb csúcskészülékeket rendszeresen ők rakják le androidos fronton (vagy ha a legjobb szó zavar, akkor legyen úgy, hogy rendszeresen a legjobbak között vannak a csúcskészülékeik). A középkategóriások is teljesen jók, még ha némelyik kameráját szokatlanul hanyag módon is rakják össze (ebből is csak 2 van, de ez a kettő is tökéletesen erős és gyors, bármiféle használatra, a szoftveres javítások pedig még segíthetnek a kamerákon). Még mindig magasan vezetnek az élen, és a jövő évi készülékhadak és újrarendszerezett kategorizálások is biztosan jót fognak tenni az eladásoknak, és a profitnak. Jönnek fel a kínaiak, de lassul az a feljövés (a globális eladások is), és azok is konkurensek ám, Huawei, BKK, Xiaomi... egyiknek sem használ a másik sikere, arról nem is beszélve, hogy ott is vannak hibák rendesen (mert hát hol nincsenek?).
Végső soron pedig még mindig nem kényszerítenek senkit sem egy ilyen érthetetlen módon elcseszett kamerás telefon megvételére, mint ez. Téged sem, engem sem.

[ Szerkesztve ]

(#45) zolomon17


zolomon17
senior tag

Szinte hihetetlen, hogy ezzel a képminőséggel ki merték adni ezt a telefont :Y

Az egyetlen magyarázat az lehet, hogy ezzel akarták elejét venni az iparágat elárasztó kamera-halmozásnak, hogy megmutatják, hogy több kamera = szarabb minőség :DDD ;]

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#46) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

ez se lett "ütős"..

de látom a "középkategória" is mászik felfelé 200k körüli értékre ... hol vannak már azok az idők amikor (igaz erősebb forint mellett) de 30-40kból olyan (akkor még buta) telefont lehetett kapni amivel az ember jól el volt ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#47) Polarstar válasza hallerlaller (#39) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Bassszzzz.......

A G600 jobb képet csinál!!!

De akkor ha négy kamerával nem ajánlott, akkor nosza! Rakjunk bele 16 kamerát máris 5+++ csillagot fog kapni - így nemhogy ajánlott lesz, hanem egyenesen kötelező! :R :R :DDD

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#48) helixP válasza Polarstar (#47) üzenetére


helixP
nagyúr

Képminőség és a kamerák száma nem függ össze, nem azért raknak bele több kamerát, hogy jobb legyen a képminőség ;)

(#49) Polarstar válasza helixP (#48) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hidd el nagyon jól tudom.

Ez a sok kamera - hatalmas hype nekem sem tetszik. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#50) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Borzasztó

Idén sokat nem nyújtott a samsung

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.