Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Atomgeszi válasza petymeg (#99) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Arról nem is beszélve, hogy évről évre kevesebb a feature a flagshipeknél, csak az áruk nő meg a kamerák száma. Ja meg a csíkszélesség csökken, ezzel nő a tepsiméret, notchosodik az összes, képminőség hol jó hol nem, infra van nincs.. nfc , álom, IP68 hol már? Jack? Max a karib tenger kalózaiban.. OIS? Talán EIS. Eismegyalevesbeaismegy,hülyéknekduplaáronmegéripersze. :)

Az lett csak a lényeg, hogy évente duplaáron cseréld le egy szarabbra a tavalyi modelled...

(#102) Noukoum válasza helixP (#79) üzenetére


Noukoum
veterán

Mond el kérlek

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#103) Noukoum válasza KFORboy (#78) üzenetére


Noukoum
veterán

Egy szóval nem mondtam hogy jobban megéri az előfizetés. Nem tudom honnan veszed. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#104) helixP válasza Noukoum (#102) üzenetére


helixP
nagyúr

180.000-es minimálbérből fizess rezsit, egyél, utazz, figyelj az egészségedre, kicsit azért élj is, meg még törlessz egy olyan telefont is, amire amúgy nincs is szükséged.
De igen, mindenki megteheti.

Aláírásod fényében, meg több, mint vicces, amit írtál, hogy "mindenki" megteheti :D

Juhaszatti: Kizárólag a törvény betűje szerint a garantált bérminimum egész pontosan. :)

[ Szerkesztve ]

(#105) Juhaszatti válasza helixP (#104) üzenetére


Juhaszatti
addikt

180.000-es minimálbér? Hol? :))

(#106) KFORboy válasza Juhaszatti (#105) üzenetére


KFORboy
senior tag

Budapesten...
De megvan az 200 is.

Ellenben 276-300 órát simán ledolgozol.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#107) Noukoum válasza helixP (#104) üzenetére


Noukoum
veterán

Miért, nem teheti meg? De.
Akkor nem értem a mondandód.

Azzal meg hogy aláírással foglalkozol az mindent elárul. Szerintem.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#108) nyisziati válasza Noukoum (#107) üzenetére


nyisziati
veterán

Én pedig helixP-vel értek egyet. Az aláírás hűen tükrözi egy egyén "életmottóját". Nem mindig, de leggyakrabban. Én is nagyon odafigyelek rá, pont most volt egy eset az egyik topikban, hogy én is aláírás alapján kommenteltem.

Ha pedig ez téged zavar, ne írd ki. Különben olyan az egész, mint a csaj, aki feszülős, részben átlátszó ruciban feszít, majd nyöszörög, hogy mit bámulják a pasik... :U

(#109) nyisziati válasza Juhaszatti (#105) üzenetére


nyisziati
veterán

Törvény szerint 180 ezer a bruttó szakmunkás minimálbér.
Budapesten ez gyakorlatilag nettó már - szerencsére.
És jobb helyeken nem is kell 200 óránál többet dolgozni ezért, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#110) Juhaszatti válasza nyisziati (#109) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Persze, a szakmunkás minimálbérrel rendben is van.

(#111) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Ezeket a képeket egy LG G6 (!!) oda-vissza alázza. Fele árból. Viszont a bárány-kutyus nagyon aranyos :K

(#112) Noukoum válasza nyisziati (#108) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha így gondolod. Én egy kalap alá vetem a személyeskedéssel, helyesírásba kötéssel. Ha nincs érvem, inkább keresek mást, csak hogy nekem legyen igazam. :))

Miért zavarna hogy megnézik? Az zavar amit fentebb írtam.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#113) doooo válasza Medocsabi (#111) üzenetére


doooo
veterán

Felesleges felsorolni ide minden valamit is érő kamerával szerelt mobil nevét. Én is írhatnám, hogy S5 meg hasonlók, pedig az még régebbi(!!), de attól még nem fog változni a helyzet.
Egyébként meg hova tűnt a nagy optimizmus? Máshol mindig van a kifogás a rossz képek után, hogy majd biztos javítja a gyártó a szoftvert, meg hasonlók. Itt fel sem merül ilyen "reménykedés". Mindenki elkönyvelt mindent és kész. Nem azt mondom, hogy nem lenne jogos így, de akkor mindig legyen így, ne csak ott ahol épp kényelmes kárörvendeni. (és itt most nem rád gondolok, hanem úgy en bloc)
Ezt pedig kihangsúlyoznám itt is, elvégre eléggé hasonlónak tűnik a dolog, csak itt senki sem próbálta ki, hogy vajon igaz-e:
"Nappal hamar belefutottam az A7 2018 gyenge pontjába: az automatikusan bekapcsoló HDR módba. A 24 megapixeles felvételek rendre életlenek és részlettelenek lettek, és már majdnem hívtam az ügynökséget, hogy gikszer van a tesztkészülékkel. Ám rutinos rókaként a menübe rejtett HDR-t kézzel kikapcsoltam, és lőn vonalélesség: egyből jobb lett a helyzet." Bone tollából, egy hónappal ezelőttről.

(#114) nyisziati válasza Noukoum (#112) üzenetére


nyisziati
veterán

Rendben, akkor szerintem itt engedjük el a fonalat.

(#115) Medocsabi válasza doooo (#113) üzenetére


Medocsabi
addikt

Jogos, ez a saját véleményem, nem szakmai :)
A másik szubjektív véleményem, hogy az árazást tekintve a Samsung nagyon Apple akar lenni. Azért drága, mert "prémium", még a középkategóriában is.... Prémium a lóf@szt, csak simán drága. :K

(#116) doooo válasza Medocsabi (#115) üzenetére


doooo
veterán

Eddig elég prémium volt ott, és a két fent említett (célországokban még így is biztosan kellően népszerű) telefon kameráitól eltekintve most is az. Minőségi anyagok, összeszerelés, képernyő, optimalizáció, hw, kamera is (ezektől eltekintve nyilván), plusz modelltől függően IP68 és hasonlók... Kiábrándító ilyenekbe beleszaladni (hozzátéve, hogy még mindig van lehetősége javítani a Samsungnak, csak akarat kérdése), de kár temetni őket. Az árazás pedig néha elszáll, de az is gyorsan normalizálódik, a többi meg hasonlít a többiekéhez, legalábbis azokéhoz, akik úgy gyártanak mint ők, és olyan üzletpolitikát folytatnak mint ők. Mondjuk Note9 egész jó árú ahhoz képest, hogy a lehető legjobb perpillanat (iPhone-ok drágábbak, Mate 20 Pro drágább), S9+ pedig még olcsóbb, S9 pedig már 180nál olcsóbban is volt a múlt héten, tehát ezek mellett tényleg felesleges ez az A9 ilyen árral, de látszik, hogy szerencsére nem az egész paletta ennyire abszurd árazású, ahogy azt is tudjuk, hogy bérgyártásból milyen Xiaomiéhoz hasonló árakat képesek kihozni az indiai/kínai piacra.
Mellesleg már az Apple is elért oda, ahonnan már nem mehetnek tovább, különben tízmilliók fognak mást venni. Elérték a tűréshatárt az árakkal. Persze ott még csak ők tartózkodnak jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#117) helixP válasza Noukoum (#107) üzenetére


helixP
nagyúr

Elég sok mindent nem értesz, vagy csak nem akarsz, cinikus vagy és figyelmen nem reagálsz érdemben a felvetett problémára.
Ez már a "45.000 forintból meg lehet élni" kategória.
Veled befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#118) Hallosz válasza KFORboy (#83) üzenetére


Hallosz
senior tag

Bocsánat, hogy a csapos közbeszól.... :)
Mindenkinek van igaza.
Mályva színnél, egy 2-éves előfizu, 80 perc lebeszéléssel, és 1G nettel ~ 3.800 Ehhez vehetsz akár alma Xr-t is az, havi +13.000 Ft. Az előfizetést a nulla forintos részlet vásárlásba beleszámolni, szintaktikai hiba.

PL, ha be van fektetve a pénzed, és jól hoz, akkor sokkal gazdaságosabb ezen a módon vásárolni, mint kivenni a pénzt a termelésből, és erre fordítani.
UFF :R

Mert lakni, muszáj.

(#119) balazs0102


balazs0102
senior tag

Igazi seggfejek. Sima S9-be rakják a 4gb ramot ebbe meg 6 gb? Igazi köcsögök. Remélem a többi gyártó utoléri videóminőségben őket, aztán utána egy okot nem tudok mondani miért vegyen bárki samsungot....

(#120) doooo válasza balazs0102 (#119) üzenetére


doooo
veterán

P20? Pixel 3? LG G7, Sony XZ2, Asus 5z egyes változatai? És még lehetne sorolni... mind 4GB RAM-mal jöttek ki, mindegyiknél volt és van nagyobb memóriás modell valamelyik kategóriában, így sehol sem kell ezeket választani. Akkor ez alapján mindenki köcsög. Így senki mellett nem tudsz egy okot sem mondani.

[ Szerkesztve ]

(#121) KFORboy válasza Hallosz (#118) üzenetére


KFORboy
senior tag

Azért tudjuk, hogy a valóban jó és nem a vicc kategóriás Xr készülékekre (amire gyak. Semmi racionalitás nincs a "tavaji" X -hez képest se) amit muszáj valahogy rásózni a hülyére... Nincs ilyen lehetőség.

Van kb 3 csomag amiből választhatsz, vagy kezdésnek instant 100e HUF az asztalra és/vagy fizetős részlet és trallala...

Itt most tényleg 200e körüli vagy drágább készülékekről van szó amivel vakítják az olyanokat akik egyébként nem engedhetik meg maguknak (hát még a szükségessége is megkérdőjelezhető) ezzel eladósítva őket egy kevesebb mint éven belül jelentősen értékét vesztő kütyüvel.

Ez nem amerika, itt nem fedi az átlag életkonstrukció, hogy jöhet minden hitelre... Mert még munka is jó ha akad olyannak aki diplomás (munka alatt azt értem, hogy ekvivalensen van honorálva az illető, nem egy fokkal jobban mint a portán ülő szekus) és ha van valami gixer, (márpedig lesz) és még erre sem volt megtakarítása, akkor ezekre az esetekre végképp nem lesz !

Akinek vannak befektetései Mo.-on... Az meg el sem gondolkodik ilyen dolgokon, hanem kiveszi a guriga húzezrest a zsebéből majd lehámoz róla párat a kasszánál... ; )

Legyen már reális képed a Magyar közéletről kérlek...

Ketté oszlik a társadalom; a droid átlag meg a tehetős "nincsmiértaggódniaholnapért" és van egy nagyon vékony réteg a kettő között aki nagyon sok munka ellenére is inkább szerencsés (mint pl én is voltam és léptem is le, nem vártam meg míg végetér) és ők se egyik se másik és ezzel egyetemben diverzifikált...

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#122) balazs0102 válasza doooo (#120) üzenetére


balazs0102
senior tag

Igazad van. Valószínűleg a személyes érintettség (S9) beszél belőlem... :DDD

(#123) Noukoum válasza helixP (#117) üzenetére


Noukoum
veterán

Normális érv nélkül legközelebb ne is írj. Így megspórolod mindkettőnk idejét! :R

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#124) Medocsabi válasza balazs0102 (#122) üzenetére


Medocsabi
addikt

Most őszintén,mire nem elég 4 giga ram? a G6-om teljesítménye is bőségesen elég mindenre, pedig kell munkához is napi szinten jó nagy excel file-okat is kezelek, játszom is rajta.Semmi, de semmi nem akasztja meg, chrome-ban átlag 20-25 oldal van nyitva. Az s9 ennél pedig jóval erősebb, max benchmark huszároknak kell erősebb vas. (szerintem)

(#125) balazs0102 válasza Medocsabi (#124) üzenetére


balazs0102
senior tag

S9en mindent bezártam volt 800mb és 1gb közötti szabad memória... Az úgy nagyon karcsú... Honor8 volt előtte ugyanúgy 4gb rammal, annál 2 felett volt a szabad ha mindent bezártam...

(#126) csodavas


csodavas
tag

Azért én úgy látom, hogy itt színhőmérséklet problémák is vannak bőven. Kalibrált monitoron nézve ezek a fotók igencsak kékeslilásak...ennyi pénzért azért többet várna az ember. Na meg az élesség sem a legjobb.. :(

(#127) Medocsabi válasza balazs0102 (#125) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ok, de miben korlátozott ez téged?Lassabb lett a telefon, vagy mi?

(#128) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ez így egyszerűen kevés. A kamerák mind vackok ebben a modellben, elég lett volna 2 jó egység bele, ugyanez a hardver és kijelző, IP67/8, QI töltés, meg egy 120-130 ezres induló ár maximum. A jelenlegi formájában ez a telefon nem ér többet 70-80 ezresnél.

[ Szerkesztve ]

(#129) zdanee válasza balazs0102 (#125) üzenetére


zdanee
őstag

Üres memória = felesleges memória. Androidon kicsit másképp működik a memóriakezelés, mint PC-n. Mivel az appok megnyitása relative lassú, ezért az OS próbál előre begyömöszölni mindent a RAM-ba, amit úgy gondol, hogy meg fogsz nyitni a közeljövőben - olyasmit is, amit még el sem indítottál. Aztán ha kell a RAM, majd kilövi ezeket, de addig is ott vannak a RAM-ban, hogy ha a kezed az ikonjuk fölé téved, már fusson is.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#130) balazs0102 válasza Medocsabi (#127) üzenetére


balazs0102
senior tag

Ha lassúságak számíthatjuk, hogy a nagytesó több mindent tud memóriában tartani akkor igen.

(#131) balazs0102 válasza zdanee (#129) üzenetére


balazs0102
senior tag

Tényleg? Nemondmáá ez eszméletlen. Nemá :DDD a gond ott kezdődik hogy sose fogja teljesen televágni a memóriát, 500alá sose láttam hogy ment volna. 1gb volt szabad ha kilőttem a háttérből mindent. 500alá sose láttam menni. Még ha így is van hogy hiába kilőttem mindent mégis marad ez az a memóriában, akkor is lehet számolni hogy arra amit bezár mennyi marad felhasználható...

(#132) Doki42


Doki42
őstag

Hely de csúnya.. 😚

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#133) hallerlaller válasza zdanee (#129) üzenetére


hallerlaller
addikt

igen ez az elmélet, aztán a gyakorlatban pont azokat lövi ki ami éppen kellene és a gyári appokat indítja el tartja bent, még ha sohasem használtad. jó a sok ram android alatt, de még ios-nek is jót tesz.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#134) Prien


Prien
addikt

Azért az érződik, hogy a 6 GB RAM sok S9 tulajt kiakasztott. :D

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#135) gyurma888


gyurma888
aktív tag

Jézusom, mi ez a kamera vonat? Akkor már inkább elosztva raknák őket, mint ahogy a Huawei meg a Nokia.

(#136) novinyul válasza Mr.Silkó (#128) üzenetére


novinyul
veterán

Sajnos ez így kevés. MI 8 Lite-m kamerában oda-vissza elveri(lehet hogy még az XZ1 Compact is :) ) Vártam ezt a telefont, de mind az árazása, mind a teljesítménye jóval elmaradt a várttól. A középkategóriában nagyon helyre kellen raknia a Samsungnak a telefonjait, mert ez így nem versenyképes.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#137) balazs0102 válasza Prien (#134) üzenetére


balazs0102
senior tag

Még szép. Csinál egy ilyen szart de belerak 6gb memot....a csúcs S szériából meg kispórolja..rohadjon meg.

(#138) phoenix64 válasza KFORboy (#83) üzenetére


phoenix64
őstag

Szerintem te nem érted, hogy miről beszél a kolléga. Ha neked van alapbol egy elofizud akár évek óta, amit kihasznalsz(pl nekem egy havi 150perc lebeszelhetoseg + 10gb mobil net) és amellé veszel 0% THM-el részletre egy készüléket, az neked semmilyen többlet költséggel nem jár..

(#139) phoenix64 válasza nyisziati (#109) üzenetére


phoenix64
őstag

Maradjunk annyiban, hogy az elég sok helyen még pesten is brutto, ami kb éhen halni elég pesten egy 150k/ho 1szobas albi mellett 2 embernek is.

(#140) sellerBP


sellerBP
tag

IP68 már nem fért volna bele az árba... A8 2018 lett inkább, bár vaciláltam A7 között is.

(#141) csabai022


csabai022
tag

Üdv! Egy hete van meg a A9,nekem tökéletes.Bekapcsoláskor jött egy frissítés a kamerára,szerintem szép képeket csinál.Az ára most már be eset elfogadható szintre,6 GB RAM,128GB táborhellyel elég pörgős,nincs megakadás,3800 aksival az üzemidő számomra tökéletes.És a Super AMOLED képernyő még mindig a legjobb,Note 4-röl jöttem egyenlőre nem bántam meg a váltást!

(#142) Prien válasza csabai022 (#141) üzenetére


Prien
addikt

Szia! Pár napja én is tulaj lettem, szerethető "kis" masina ez! Ahogy elnézem, nem leszünk sokan ebben a topicban? :D

A kevés is több a semminél.

(#143) csabai022 válasza Prien (#142) üzenetére


csabai022
tag

Szerintem is teljesen rendben van a teló.,A sok fanyalgó aki lehúzta itt a fórumban,valószínűleg soha még csak a kezébe sem fogta.A tesztben jól lehúzták a kameráját,bár azóta volt rá hibajavítás.Írták,hogy fele pénzért milyen szuper kínai telókat lehet venni. Igen csak tegyék egymás mellé a kettőt,és ég és föld a különbség.
Én a Note9 és S9 topic-ban szoktam tájékozódni,a rendszer kb ugyanaz.

(#144) draco31


draco31
veterán

Tesómnak kedden vettünk egy ilyet a vodától, nem volt semmi más az üzletben, így nem volt választás.
Agyon használva nem lesz, mert amit váltott az egy LG K10 2017, és azzal sem volt semmi baja, csak lejárt a hűségidő, és ezért lett ez a samu.
Majd az idő eldönti, hogy beválik-e vagy sem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#145) draco31


draco31
veterán

Hát a zajszűrése telefonálás közben elég gyenge, olcsóbb telefonoknál jobban meg van oldva.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#146) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Beszéljünk inkább a tokokról! :)
Keresgéltem már az ebay-en, de nem találtam ezt a fajtát hozzá: külső rész polikarbonát, belső része puha gumi. Az előző 2 telómnál nagyon bevált ez a fajta, jó a fogása, azért keresem most is ezt.
Van nagyon sok hasonló, de azok nem gumiból vannak, hanem soft TPU-nak csúfolt merev förmedvényből.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#147) Prien


Prien
addikt

Azt írja a Phone Info Samsung alkalmazás, hogy a kamera SONY_IMX576. Elől és hátul is.

Tok: sima flip tokot vettem ebay-ről, nekem fontos,hogy szilikon belsővel legyen.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#148) DoItYourself válasza Prien (#147) üzenetére


DoItYourself
addikt

Végül maradtam a jó öreg S7-nél, ez az A9 nagyon nem állt kézre.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#149) Prien


Prien
addikt

Megjött a Pie :D

A kevés is több a semminél.

(#150) zsinnyegtet válasza Prien (#149) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Itt is töltődik. :K
Telenor.

A rock and roll az nem egy tánc...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.