Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) efi99 válasza W. A. Lacky (#1599) üzenetére


efi99
senior tag

Ok, örülünk, hogy segíthettünk.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1602) Doki42 válasza efi99 (#1601) üzenetére


Doki42
őstag

:DD

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1603) szifi


szifi
csendes tag

Sziasztok. Ezzel a problémával találkozott már valaki? Van hogy 2-3 hétig semmi. Aztán napi 2. Szervízbe nem vittem,.mert sajna, nem sajna, újraindítás után minden ok vele.
A hiba lényege, hogy egyszer csak fagy a telefon, gépelés közben, vagy a főképernyőn. Gesztus vezérlés megy, értesítési sávból beléphetünk a beállításokba, ujjlenyomat olvasó működik. De telefont nem tudok felvenni, mappák nem nyílnak meg, főképernyőn nem tudok semmit se csinálni.
Hiba az alábbi videón:
[link]
Valakinek ötlete?

(#1604) gerner1 válasza szifi (#1603) üzenetére


gerner1
veterán

Gyorsítótár mikor volt utoljára törölve a Recovery -ben? Illetve, milyen gyakorisággal ütemezetten történik?

A video szerint A52s. Annak a topikja: LINK

(#1605) szifi válasza gerner1 (#1604) üzenetére


szifi
csendes tag

Jogos, rossz helyre írtam

(#1606) efi99 válasza efi99 (#1582) üzenetére


efi99
senior tag

Na, több, mint 2 hónap után meg lett a "hiba". S20 és S21 tulajok is panaszkodnak erre egyébként, de a telefonok többségén nincs ilyen probléma. A kijelző fényerejéből elvileg a melegedés miatt vesz vissza, a CPU-t nézi és kb 42 foknál, méghozzá elég jelentősen kb 60%-ra lehúzza, ami már annyi, hogy igencsak mereszteni kell a szemünket. Ezt a hőfokot napon használva 10 perc alatt eléri. Túlaggódja a Samsung, mivel töltés közben is 46 fok körül van CPU temp, úgyhogy elkezdtem körüljárni hogyan lehetne kiiktatni. Vért izzadva sikerült is (root nélkül), most végre napon is megy tök fényerővel és nem megy 48 fok fölé így sem.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1607) Doki42 válasza efi99 (#1606) üzenetére


Doki42
őstag

Szia! Csak azt nem írtad le, hogy csináltad. :F

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1608) efi99 válasza Doki42 (#1607) üzenetére


efi99
senior tag

Nem akartam, hogy aztán engem szidjon, akinek túlmelegszik, de közkinccsé teszem:
Szóval a GP-ről le kell tölteni az Alliance Shield X applikációkezelőt, beregelni, majd belépni, az app managerben megkeresni a Samsung device health manager service gyári alkalmazást, rábökni, utána az Activities fül alatt a a 2. bejegyzésre bökni, open, majd feltárul végre 3 opció, ahol a CP TM OFF és a Brighntess Limit OFF opciókat kell bekapcsolni. A telefonon gyárilag megtalálható Knox védelemnek bekapcsolva kell lennie, különben az open-re nem történik semmi.
Kevésbé bátraknak egy limitáltabb megoldás: a Samsung Thermal Guardianban (ez egy Nice Lock modul), feljebb tornászható 2 fokkal a tűréshatár, feltételezem - de nem próbáltam, - hogy ilyenkor a fényerő levétel is 2 fokkal magasabb értéknél következik be. (Azonban nyáron mindenképp be fog, mivel biztos, hogy 44 fölé is menni fog 10-15 perc használat után, tehát igazából ez csak késlelteti).
Saját felelősségre.
Engem eléggé zavart, mivel főleg sötét alapon, amilyen ugye a Dark Mode is, rontja nagyon az olvashatóságot a kb 10 perc utáni dimmelés.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1609) Doki42 válasza efi99 (#1608) üzenetére


Doki42
őstag

Köszönöm! Egyébként majd mindenki eldönti használja e.
Én mindenkép tesztelem, szerintem ennyire nem kellene a gyártónak korlátozni a használatot. :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1610) ttt1


ttt1
őstag

Hi. Ha Smart swicthel frissíteném a szoftvert akkor "elveszik" minden , azaz kell biztonsági mentés , vagy "rátelepíti" a rendszerre és megmarad minden.

Ez menne fel most. OTA-n a vásárlás óta nem frissül.

[ Szerkesztve ]

(#1611) efi99 válasza ttt1 (#1610) üzenetére


efi99
senior tag

Miért veszne el? Ugyanolyan frissítés, mint OTA-n.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1612) ttt1 válasza efi99 (#1611) üzenetére


ttt1
őstag

Nekem még adroid 11 van rajta ez meg már 12-es. Főverzió váltás miatt gondoltam csak.

(#1613) FattyDove válasza ttt1 (#1612) üzenetére


FattyDove
őstag

Nem veszik el semmi.

(#1614) attiati


attiati
veterán

Tudtok olcsó ajánlott tokot erre a telóra?
Ali is játszik.

Védje, ne csússzon, passzoljon, kb ennyi az elvárás :)

(#1615) domper2015 válasza attiati (#1614) üzenetére


domper2015
senior tag

Milyen tokra gondoltál?
Ali: Danna Charger Store.
Innen rendeltem, egész korrekt

[ Szerkesztve ]

(#1616) ouzosprite


ouzosprite
csendes tag

Sziasztok!

Az a problémám van néhány hete, most már napi rendszerességgel, nincs mobilinternet kapcsolat, csak akkor, amikor éppen telefonhívás van folyamatban. Tehát nincs internet, nem tudok pl. böngészni, viszont ha felhívok valakit, akkor ismét van, de csak addig amíg meg nem szakítom a hívást.
Ez a hiba fennáll egy ideig, aztán egyszercsak helyreáll minden.

Próbáltam a telefon újraindítást, a SIM kártyák kivételét és visszahelyezését, a hálózati mód beállításoknál 5G helyett a 3G beállítást, a "mobil int. kapcs." ki-be kapcsolását.
Van ötletetek, hogy mi okozhatja a hibát?

(Samsung Galaxy A52 5G, Android verzió: 12.)

(#1617) domper2015 válasza ouzosprite (#1616) üzenetére


domper2015
senior tag

A családban egy A52s 5G folyamatosan elfelejtette a SIM kártyákat, hívás se ki, se be, nem elérhető..
Aztán szoftver frissítés után helyreállt.
X - akta.

(#1618) gerner1 válasza ouzosprite (#1616) üzenetére


gerner1
veterán

5G kiépítés & fejlesztés & finomhangolás miatt, volt már más topikokbam is ~hasonló észrevétel.

Mivel 5G -n nincsen hanghívás (jelenleg), ezért híváskor visszavált a készülék első körben 4G VoLTE - ra (amennyiben az adott helyen & időben -az- elérhető..), és azzal együtt, mindjárt van mobilneted is.

A legfeljebb 3G -re kényszerítés hiba volt, mert a legtöbb helyen már lekapcsolták a szolgáltatók a 3G -t, így egy ilyen beállítással nagyvalószínűséggel megintcsak nincsen neted, ráadásul a 3G lekapcsolás miatt nem marad más, mint a 2G biztosította lehetöségek.

[ Szerkesztve ]

(#1619) ouzosprite


ouzosprite
csendes tag

Ok, köszi a válaszokat!

Gerner1: akkor legyek türelmes, amíg befejeződik a telepítés, finomhangolás? Vagy tudok valamit tenni?

(#1620) gerner1 válasza ouzosprite (#1619) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben fontos az 5G megléte, akkor : türelem.

Amennyiben nem, akkor állítsd be úgy, hogy csak az 5G legyen ignorálva. Tehát max 4G, és a VoLTE is bekapcsolva.
Így, amúgy is jobb lehet az üzemidőd. Kivéve, ha a hívásaid 80+ %-a nem VoIP - on forgalmazod (már..) .

(#1621) gerner1 válasza gerner1 (#1620) üzenetére


gerner1
veterán

Javítom. Utolsó mondatom, helytállóan:

Kivéve, ha a hívásaid 80+ %-át már VoIP - on forgalmazod .

(#1622) efi99 válasza ouzosprite (#1619) üzenetére


efi99
senior tag

Tedd fix 4G-re.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1623) ouzosprite


ouzosprite
csendes tag

Köszi, de ezt hogy lehet beállítani? Csak az 5g legyen ignorálva, meg hogy fix 4g legyen?

A mobilhálózatok beállításánál csak ezeket tudom kiválasztani, itt nincs 4g:

[ Szerkesztve ]

(#1624) gerner1 válasza ouzosprite (#1623) üzenetére


gerner1
veterán

Az OS biztosította lehetőségeket látod magad is, az általad beszúrt képen. Tehát, ha abból a listából azt választod, amelynél nem látod kiírva az 5G -t, akkor a ~melyikkel legyen ignorálva (?) : talán meg is van ...

A fix 4G -t kérdezd meg, hogy arra állítva ( csak rejtett menü és/vagy 3rd party app... ), híváskor, hogyan vált vissza régebbi generációs hálózatra, ha az adott helyen & időpontban éppen nem szolgál ki a torony VoLTE -val ???? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1625) efi99 válasza ouzosprite (#1623) üzenetére


efi99
senior tag

2.sor
Úgy értettem, hogy max 4G legyen.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1626) domper2015 válasza ouzosprite (#1623) üzenetére


domper2015
senior tag

LTE = 4G

(#1627) ouzosprite


ouzosprite
csendes tag

Ja, hogy LTE=4G!! Akkor már értem, hogy mit állítsak be. Ezt egyébként próbáltam már, a #1616-os hsz-ben erről irtam, csak helytelenül azt írtam, hogy 3g-re állítottam. De most megpróbálom újra, és akkor remélem megszűnik a probléma.
Köszönöm mindenkinek!

(#1628) keszo


keszo
őstag

Ez engem is megzavar, hogy akkor most mi is van?
"Ugyan az LTE-t a 4G hálózatokkal együtt említve is találkozhatunk, az hivatalosan még mindig a 3G kategóriába tartozik. Azok a sebességek, amelyek a 4G-re jellemzőek, még mindig csak nehezen érhetők el az LTE hálózatokkal."

Akkor a telefon most tudja a 4Gt vagy sem?

"LTE vs 4G
Az LTE nem a 4G szinonímája. Mi tehát a fő különbség az LTE és a 4G között? A 4G legnagyobb erénye a villámsebes adatátvitel – akár 1 000 Mbit/s. Ezt az LTE nem képes elérni, letöltésnél és feltöltésnél is 10x lassabb, azaz 100 Mbit/s és 50 Mbit/s sebességre képes. Itt érdemes megjegyezni, hogy az itt feltüntetett LTE sebesség még mindig az LTE hálózat elméleti képességein belül mozog. Otthoni használat esetén körülbelül 5-12 Mbit/s letöltési, és 2-5 Mb/s feltöltési sebességet érhet el. Ez tehát a leginkább szembetűnő különbség. Azt mondhatjuk tehát, hogy az LTE a legrövidebb út a 4G szabvány felé. Emiatt tehát ez a 3G, és a jövőt jelentő 4G közötti köztes állomás."

[ Szerkesztve ]

Attila

(#1629) gerner1 válasza keszo (#1628) üzenetére


gerner1
veterán

Az egyes gyártók készülékein, egy olyan jelölés az "LTE" , amelyet a 4.Generációs hálózatokhoz kapcsolhat a user, és nem az azt megelőző "Generációsokhoz" ...

Ne az elérhető sebesség alapján közelítsd meg. LTE & 4G 4G⁺ jelölések = 4G .

(#1630) keszo válasza gerner1 (#1629) üzenetére


keszo
őstag

Oké
Köszönöm
Érdekes nálam már így alakul a beállítási lehetőség

Más téma:
A telefont össze lehet kötni mondjuk HDMI kábellel projektorral?

[ Szerkesztve ]

Attila

(#1631) gerner1 válasza keszo (#1630) üzenetére


gerner1
veterán

"A telefont össze lehet kötni mondjuk HDMI kábellel projektorral?"
- Nincs MHL támogatás a telón (ami feltétele lenne..) .

(#1632) keszo válasza gerner1 (#1631) üzenetére


keszo
őstag

Ez probléma.

Köszönöm szépen a gyors választ.

Attila

(#1633) V@ns


V@ns
aktív tag

Sziasztok,

Tudom, ez nem az A52 4G topik, de hátha tudtok rá megoldást:
Kaptam cégesnek egy A52-t, megbarátkoztunk, teljesen oké.
A problémám az, hogy nagy nehezen betettem egy microSD-t két hónapja, de vagy 5x kellett ki-be tenni, mire felismerte. Boldogság volt, de egy napig kellett a dual SIM, micro ki.
Ennek két hete már, azóta próbálkozom, de hiába tuszakolom vissza a microt, egyszerűen nem látja.
Amiket próbáltam (tegnap kapott OTA-n egy frissítést, bíztam benne az megoldja, de nem)
- kártya gyorsformázás NTFS-be - nem látta
- kártya gyorsformázás exFAT-ba - nem látta
- kártya formázása A51-ben és A70-ben - A51 és A70 látta formázás előtt-után, A52 nem
- kártya kipróbálása másik telefonban - látta formázás előtt-után

Egy másik SD kártyával a fentieket eljátszottam, szintén zéró sikerrel.
Valami ötlet/tipp? :O

(#1634) razzorr


razzorr
őstag

Hali mindenkinek. Gondolkodom egy ilyen teló vásárlásán (S20FE nem jött össze szolgáltató miatt) így egy ilyet vennék függetlenül. Ez miben is gyengébb mint az "s"? Csak az 5G? Valamint kérdésem,hogy van itt olyan aki mondjuk Xiaomi Redmi note 9pro-ról váltott? Érdekelnének a különbségek a gyakorlatban. A kamera és az általános gyorsaság nagyon fontos nekem, meg hogy jó legyen a fényereje. Köszi

(#1635) f_sanyee válasza razzorr (#1634) üzenetére


f_sanyee
senior tag

ha meglepő is, de az A52 5G is tud 5G-t.

(#1636) razzorr válasza f_sanyee (#1635) üzenetére


razzorr
őstag

Látom már,hülyeséget kérdeztem :) Akkor neki futok még egyszer, mi a különbség az A52 és az A52S között? 20ezer Forintnyi különbség normális?

(#1637) domper2015 válasza razzorr (#1636) üzenetére


domper2015
senior tag

Igen, szerintem. A processzor eltérő, illetve az s-ben nincs FM rádió. Nálunk van mindkettő, de az A52s gyorsabb és akkuidő is jobb.

(#1638) Doki42 válasza razzorr (#1636) üzenetére


Doki42
őstag

52s procija erősebb , kb. ennyi.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1639) efi99 válasza razzorr (#1636) üzenetére


efi99
senior tag

A52-t szerintem ne vegyél, de az A52 5G és az A52s is teljesen jó teló.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1640) razzorr


razzorr
őstag

Köszönöm a válaszokat,lehet inkább az s-változatot veszem. :R

(#1641) ouzosprite válasza ouzosprite (#1627) üzenetére


ouzosprite
csendes tag

Sajnos nem oldódott meg a hiba. 2 SIM van a telefonban, össze-vissza működnek, mármint hol az egyiknél, hol a másiknál szűnik meg a kapcsolat. Csináltam gyári beállítások visszaállítását is, az sem segített. Egy kártyával teljesen jól működik. Hát, ez van.

(#1642) domper2015 válasza ouzosprite (#1641) üzenetére


domper2015
senior tag

Ez volt az A52s-sel amikor osztrák SIM volt benne, merül mostmár, mint a vöcsök...
Irány a szerviz.

(#1643) keszo


keszo
őstag

Van egy kis programom:
"Wireless Network Watcher" ez annyit csinál hogy kilistázza hogy milyen eszközök lognak a wi-fimen és többek között kiírja az adott eszköz MAC címét.
Amit a progi. kiír és a teloban lévő MAC cím nem egyezik. Ilyenkor mi van? Létezhet?

Attila

(#1644) FattyDove válasza keszo (#1643) üzenetére


FattyDove
őstag

Random mac cím be van kapcsolva a telefonon

(#1645) gerner1 válasza ouzosprite (#1641) üzenetére


gerner1
veterán

Mivel ez is egy dual-standby készülék, így ha az egyik¹ SiM -en hívás történik, akkor a másik² addig standby -ban van, így az azon¹ éppen aktív mobilnet kapcsolat is megszakad.

Amennyiben, mindkét SiM -en van internetelérés, akkor a netkapcsolat átvált a másikra, de csak akkor(!) ha azon a hívás 3G / 4G -n marad... ⇒mert, ha a hívás felépüléshez levált (fallback) 2G -re, akkor nem lesz, és ugyanúgy megszakad.

Nagy valószínűséggel, 1 SiM -mel, azért nem tapasztalod ezt, mert akkor nincsen SiM-váltás miatti standby, és azzal a szolgáltatóval, híváskor nem vált le 2G -re, így marad a mobilnet kapcsolat [3G (ha még van), vagy 4G ] is.

(#1646) ouzosprite válasza gerner1 (#1645) üzenetére


ouzosprite
csendes tag

Köszi. De a beállításoknál csak az egyik simet lehet kiválasztani mobilinternet-kapcsolatra...
Illetve láttam azt is, hogy ha otthon a wifin lógok, akkor is csak úgy a háttérben elmegy hol az egyik, hol a másik SIM. Szóval most már nem csak azt tapasztalom hibaként, hogy sokszor "nincs net, csak ha hivasban vagyok", hanem hogy gyakorlatilag folyamatosan kiesik hol az egyik, hol a másik SIM.
Amiota kivettem az egyik simet, semmi probléma.

(#1647) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Nem tudom figyeltétek e már. De éjjel a vak sötétben látni hogy aod nem csak pixeleket világit meg hanem az egész kijelzőt nálam. Külső appal használva is. Úgy tudtam az az amoled egyik lényege hogy pixelenként lekapcsol. Hát ez a kategória nem teszi. :/ . Nem csoda hogy nem javul az üzemidő tőle. :D Meríti a készüléket .

Kíváncsi leszek mikor kerül vissza a friss romokba a band vezérlési lehetőség. Samsung band selection user vagyok. Most android 11 et nyüstölöm. Talán ezzel 1 hangyányit jobb az akkuidőm. Akkor ha nincs energiatakarék bekapcsolva.
Még nem cseréltem akksit. 2 simmel lógok hálozaton. Van hogy 5 óra sot megvan persze már ismerem nagyjábol mi szivja az akkut .

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1648) efi99 válasza Stonerice (#1647) üzenetére


efi99
senior tag

Én nem tapasztalom. Teljesen fekete.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1649) domper2015


domper2015
senior tag

Frissült a szoftver (XEH).

Közben a Samsung A52s 5G a szervizben, akkumulátor 10 h-as és gyakran elvesztette a hálózatot.

(#1650) GEPESZ66 válasza efi99 (#1648) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A 51-nél is fekete.
Az AOD tényleg nagyon meríti az aksit?
Az akku statisztika nem ezt mutatja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.