Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) domper2015 válasza DrDobos (#1850) üzenetére


domper2015
senior tag

Hasonló gondolataim támadtak, szinte minden szolgáltatóval kompatibilis, de ez nem jött össze.
Más típusnál vagy gyártónál van ilyen tapasztalat?

(#1852) DrDobos válasza domper2015 (#1851) üzenetére


DrDobos
őstag

Én nem tudok mas tipusrol :B

Samsung Galaxy A55 5G

(#1853) gerner1 válasza domper2015 (#1851) üzenetére


gerner1
veterán

Ébredés után, így reggel, gyorskereséssel, ide emelek egyet : LINK

... - pont a Yettel topikból. De, ha akad máshol is...

(#1854) gerner1


gerner1
veterán

Az OTA-szerverek, elkezdtek osztani egy új OXM (*4EWE2) frissítést ⇒TMH régiókódra .
Ezzel, ismét változik a BL-értéke....

(#1855) gerner1 válasza gerner1 (#1854) üzenetére


gerner1
veterán

Most kezdték meg ugyan ezt osztani ⇒XEH régiókódra is...

(#1856) DrDobos válasza gerner1 (#1855) üzenetére


DrDobos
őstag

:R

Samsung Galaxy A55 5G

(#1857) Mike3090 válasza gerner1 (#1834) üzenetére


Mike3090
csendes tag

Időközben megnéztem pár hasonló telefont. Munkatársam A33-as hátlapja tök sík vonalzóval hozzávetve. Barátom feleségének A53-asa ami szintén tavalyi, novemberben lett véve, az bizony ferdül felfelé szintén. Lehet gyártási hiba esetleg a hátlap vagy mindenképp gondoljak akkura? Mi van ha annak nincs is baja csak a ragasztásnak, akkor nem csesznek le miatta? Illetve gondolom ha az a hiba, azt is megoldják gariban?

(#1858) gerner1 válasza Mike3090 (#1857) üzenetére


gerner1
veterán

Youtube -on, nézz meg egy szétszedős videót. Azokban látható, hogy milyen is(?) a ragasztó, aztán döntsd el... Nagyon pici az esélye annak, hogy a profiltömítés ment el a 'kétbetűsre' anyaghiba/stb miatt.

Szerintem ne gondolj semmire. Amennyiben, nem idegenkezűség, szándékosság, stb okozta a hátlap elválását , akkor nincs garanciavesztés, és akkor talán mindegy is, hiszen a garancia keretében megjavítják (amit kell) .

(#1859) Mike3090


Mike3090
csendes tag

Megcsinálták a mobilt a Westend SES márkaszervízben. Kapott az új akksin kívül új hátlapot, lencsevédőkkel és új usb-t is. Viszont azóta váltottam egy fél éves S21 fe-re. Az A52 5g-nek is meglett az új gazdája. Szerettem mert 2 évig kiszolgált. De a felsőkategóriában több lehetőség van. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#1860) domper2015


domper2015
senior tag

Jó minőségű üvegfólia és szilikon tok a távol-keleti nagyáruházban kapható-e? Több Aliexpresses rendelésem is félsikerrel zárult. Van fólia amelyik túlméretes, a tok lenyomja. A tok nem anyagában színezett, ezért kilátszik a szürke alapszín a kopott festés alól.
Sajnos eszem a fóliákat.

[ Szerkesztve ]

(#1861) DrDobos válasza Mike3090 (#1859) üzenetére


DrDobos
őstag

Miben erzed jobbnak az S21FE-t? :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#1862) Mike3090 válasza DrDobos (#1861) üzenetére


Mike3090
csendes tag

Kamera, zoom, gördülékenyebb működés. Akksi igaz gyengébb. De mivel 4 órás munkahelyen vagyok, többnyire itthon tartózkodok, van lehetőség a töltésre. Valamint a melegedés ami még hátrány.
Azért sajnálom az A52 5G-t is. De biztos hogy újabb 1,5-2 évet elmegy majd az új akksival is.

(#1863) DrDobos válasza Mike3090 (#1862) üzenetére


DrDobos
őstag

Hm, egyedul ezek kozul amit en is elorelepesnek gondolnek az a gordulekenyebb mukodes lenne, a kamerat ritkan hasznalom, amire kell arra nekem elég, persze elhiszem hogy masnak nem feltetlen. Enyem is kapott uj akksit, es (pluszban alternativa híjján) biztos maradni fog még jóideig. :B

Samsung Galaxy A55 5G

(#1864) gerner1


gerner1
veterán

Az OTA-szerverek, elkezdtek osztani egy új OXM (*4EWF3) frissítést ⇒XEH & TMH régiókódokra (is) . Biztonsági szint. június.1.

(#1865) ttt1


ttt1
őstag

Meg lehet tudni az aksi állapotát valamilyen megbízható szoftverrel? Tudom mérjem ki, nyomjak rajta x óra yb videót stb., de nekem az kellene, hogy mi a wear level. Accubattery van pro verzió de hülyeségeket ír ki, nem mindig fut a háttérben így nem ad pontos infót.

(#1866) gerner1 válasza ttt1 (#1865) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem nem. Amennyiben volna rá mód, akkor szerintem a szervizben is azzal/hasonló szoftveres módon diagnosztizálnának, az alkalmazott céleszköz helyett ...

(#1867) DrDobos válasza ttt1 (#1865) üzenetére


DrDobos
őstag

Hm, nekem az accubattery folyamatosan fut a hatterben, egesz jonak mondanám :F

Samsung Galaxy A55 5G

(#1868) F.B.I. válasza ttt1 (#1865) üzenetére


F.B.I.
veterán

[Ezzel] kell neki vagy 3-4 teljes töltés és pontosan mutatja.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1869) gerner1 válasza F.B.I. (#1868) üzenetére


gerner1
veterán

Épp azt jelölte meg Ő is, hogy nála (is) alkalmatlan a "célra".
Hosszú évek óta megvan nekem is (megvásárolt folyamatosan frissülő), több készüléken futott (most is..), de eddig egyszer sem volt benne a ±3% -os hibahatárban. Inkább, minimum 11% -os eltéréssel (vagy több) mutatja azt, amit. Nálunk plö Note 9 -en, az akkucserém óta (~3éve)nem volt FR, és 91% -osnak hazudja, miközben a korábbi teszteredményekkel összehasonlítva inkább a ~60% körüli érték a valósághoz legközelebb álló.
De, nálunk, plö A52s -n is marhaságokat ír...

[ Szerkesztve ]

(#1870) keszo válasza Mike3090 (#1862) üzenetére


keszo
őstag

Nekem ez is melegedik rendesen. Ki is szokta írni, hogy hűtsem le a készüléket, és hogy a kamera leállt.

Attila

(#1871) domper2015 válasza keszo (#1870) üzenetére


domper2015
senior tag

Milyen használatnál?

(#1872) keszo válasza domper2015 (#1871) üzenetére


keszo
őstag

teljesen normál, face, youtube, hotspot
olyan forró tud lenni, hogy nehéz kézben tartani

Attila

(#1873) Doki42 válasza keszo (#1872) üzenetére


Doki42
őstag

Nálam ilyen nem volt még. Valami még dolgoztatja a háttérben…

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1874) domper2015 válasza Doki42 (#1873) üzenetére


domper2015
senior tag

Nekem a zsebemben szokott melegedni túra közben, olyankor a Locus és a fényképező működik a legtöbbet. A nadrág anyagának keresztül érezni az erős felmelegedést.

(#1875) keszo válasza Doki42 (#1873) üzenetére


keszo
őstag

de fogalmam sincs mi lehet az
semmi rendkívülit nem csinálok a telefonnal

Attila

(#1876) Doki42 válasza keszo (#1875) üzenetére


Doki42
őstag

Ha biztosra akarsz menni, csinálj mentést pc re.
Teljes gyári vissza állítás, majd egyesével rakd fel újra az alkalmazásaidat. Minden telepítés után, teszteld. Természetesen egyesével. Így kíszűrhető mi eszi ennyire.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1877) gerner1


gerner1
veterán

Az OTA-szerverek, elkezdtek osztani egy új OXM (*4EWG1) frissítést ⇒XEH & TMH régiókódokra (is) . Biztonsági szint. július.1.

(#1878) efi99 válasza gerner1 (#1877) üzenetére


efi99
senior tag

1 hét után megint?
(Fiúk, ha szabira akartok menni, az e havival nem lehet annyit piszmogni, mint amennyit szoktatok).

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1879) gerner1 válasza efi99 (#1878) üzenetére


gerner1
veterán

Lehet, volt valami s.o.s foltozni való...

(#1880) Doki42 válasza gerner1 (#1879) üzenetére


Doki42
őstag

Szerintem is… fura mert iphone ra is jött egy gyors javítás. :Y

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1881) domper2015


domper2015
senior tag

Vodafone 5G működik nektek a telefonon?
Most a Vodafone elméletileg mindenki részére biztosítja a hozzáférést.

(#1882) DrDobos válasza domper2015 (#1881) üzenetére


DrDobos
őstag

Nehanyan biztos olvastatok, hogy parunknak nincs Yettel 5Gje. Atmentunk nehany napra horvatba, mar az autopalyan 5Gm volt ;] csak a Yettellel vagy a telefonon Yettel 5Ghez csatlakozasaval van valami gond.

Samsung Galaxy A55 5G

(#1883) domper2015 válasza DrDobos (#1882) üzenetére


domper2015
senior tag

A Yettel nálam se működik, ezért kérdeztem a Vodafone -t.
Valami megoldás az 5G hibára van vagy marad a Telekom?

(#1884) gerner1 válasza DrDobos (#1882) üzenetére


gerner1
veterán

+1👍

Ezek szerint, ahogy arról korábban is szó volt... - sem a firmware -rel, sem a SiM -mel nincsen gond, ha ott -instant- elérhető / müxik / stb ...

(#1885) DrDobos válasza gerner1 (#1884) üzenetére


DrDobos
őstag

A yettel topikban próbálták magyarazni nekem, hogy a szoftverben benne kell legyen az adott szolgaltato 5G profilja, azt hiszem.. jelentsen ez barmit. Lehet ez hianyzik. Mostmar kibirom, ha eddig is kibirtam.. :P

Samsung Galaxy A55 5G

(#1886) MrChris


MrChris
nagyúr

Ezzel a legutóbbi frissítéssel jól elxabotálta nálam a 2-5G-t és csak EDGE-t enged. Épp nyaralunk... térkép is csak várakozik.
Tudok ezzel valamit kezdeni?

(#1887) gerner1 válasza MrChris (#1886) üzenetére


gerner1
veterán

Milyen alap karbantartó műveleteken vagy túl eddig (hogy, adott esetben, legalább az azokkal összefüggésbe hozhatóakat kizárhassuk..) ?

(#1888) MrChris válasza gerner1 (#1887) üzenetére


MrChris
nagyúr

Újraindítás. Most még kiveszem a SIM-t meg vissza. Még milyen opciók vannak?

Sim ki-be nem ért semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1889) gerner1 válasza MrChris (#1888) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor, ami hiányzik az alap k.műveletek közül:
- A kérdéses APP(ok) gyorsítótárainak törlése. Jelen esetben: a gyári tárcsázóé (Telefon), vagy amit használsz esetleg 3rd party -t ...
- OS-gyorsítótár törlése a Recovery -ben (ez sem törlődik egy restart -tal...) .

Ezeken (⇑) felül, szóba kerülhet még:
- Megpróbálhatod esetleg, hogy ignorálod az 5G -t, amíg ott vagy.
- Váltasz másik kinti hálózatra a Roaming -hoz, amennyiben van lehetőséged...

* Ugyanakkor, amennyiben ott, nem szolgálnak ki a tornyok 4G VoLTE -val (+ ahogy itthon, 3G szintén nincs..), és 2G -n ott nincsen (és/vagy: szintén nem szolgál ki azzal..) DTM, akkor 'nemsokmindent' tudsz tenni, és ez helytálló az itthoni hálózatokra is.
Ez (⇑), azért lényeges, mert mindenhol (így más országokban is) a hanghívások biztosítása élvez priorítást,....

[ Szerkesztve ]

(#1890) MrChris válasza gerner1 (#1889) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itthon vagyok Mo-on, földrajzilag ugyan ott ahol korábban rendben volt most nem megy csak az edge.
Sajnos nem lép be a recoverybe, helyette bebootol és azt írja:
[PDP]
back-up: fail
setup wizard [FINISH]

(#1891) gerner1 válasza MrChris (#1890) üzenetére


gerner1
veterán

"Itthon vagyok Mo-on, földrajzilag ugyan ott ahol korábban rendben volt most nem megy csak az edge.2"
- Simán elképzelhető, hogy nem szolgálnak ki VoLTE -val, ezért vált 2G -re. Amennyiben, a Te napi rutinodat érintő lokációdat is most érte el az 5G fejlesztés és/vagy annak finomhangolása, akkor az ahhoz köthető ilyen fallback anomáliák általában megszűnnek ~35-50nap elteltével.

USB kábellel, PC -re kötve próbálod ?

[ Szerkesztve ]

(#1892) MrChris válasza gerner1 (#1891) üzenetére


MrChris
nagyúr

Frissítettem és utána lett lassú, de mivel a mobilnetet épp alig használtam (otthon, szabin vagyok) nem foglalkoztam vele. Aztán induláskor szembesültem vele, hogy ez fixen ilyen lett és lejöttünk Balatonra. Az edge jelzés otthon is, itt is rajta van, hiába megyünk akárhová. Asszonynál A40 meg ugye hibátlan.
Most itt nincs számítógép, hangerőfel+bekapcs gombbal próbálom. Akkor így nem is tudok a recoverybe lépni?

(#1893) gerner1 válasza MrChris (#1892) üzenetére


gerner1
veterán

Úgy nincs Recovery.

A firmware hibát én (a panasz cunami hiányában is...) kizárnám. Ugyanakkor, visszarakható az előző release (ahhoz is PC kell..), és akkor kiderül(het), hogy nálad, lehet-e azzal összefüggés.
- Amennyiben nem hoz eredményt a downgrade, akkor sanszos, hogy szerviz látogatás lesz a vége...

(#1894) gerner1 válasza gerner1 (#1893) üzenetére


gerner1
veterán

Közben elsiklottam egy lehetőség felett, de gondolom azért azt ellenőrizted már, hogy (általad, vagy bárki által aki hozzáférhetett...) nem lett fix 2G -re állítva(?) ..

(#1895) MrChris válasza gerner1 (#1893) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor ezek szerint ennek csak otthon fogok tudni nekifeküdni...
Más kezébe nem került, beálításokban csak két automatikus hálózati mód van. Lehet máshogy is megszabni? Azt még nem írtam, hogy Yettel.

(#1896) domper2015 válasza MrChris (#1895) üzenetére


domper2015
senior tag

A hálózat típusát nézd meg.
2G/3G,
2G/3G/4G,
2G/3G/4G/5G
Most nincs kezemben a Samsung telefonom.

(#1897) gerner1 válasza MrChris (#1895) üzenetére


gerner1
veterán

Talán lehet (ADB), de ahhoz is PC -kell.

Yettel?.... - Olvass vissza a topikban. A túlnyomó többségnek, eleve nincs semmilyen 5G elérése Y. SIM -mel...
+ Amennyiben a készülék is ott vásárolt, az nem oszt/szoroz, mert ennél a típusnál sincsen Yettel -es régiókód, így ők is XEH kódost forgalmaztak. Szóval, ez, nem befolyásolja, hogy miért van csak 2G -d...

Másik szolgáltató SIM -kártyája még alkalmas lehet tesztre, amennyiben arra van lehetőséged .

(#1898) MrChris válasza domper2015 (#1896) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez a két opció van
2G/3G/4G automatikus
2G/3G/4G/5G automatikus

gerner1: nekem nem kell 5G, elég lenne ha úgy hasítana 4G-n ahogy 2 héttel ezelőtt. Most még ez a fórum is fél percig tölt be, de van hogy nem sikerül, híroldalaknál végül a képeket is lehagyja, csak a betűk maradnak...
(Asszony átlépte a mobilelőfizuhoz tartozó adatkeretet és ilyenkor a Yettel lassítja, de még az is lightspeed az enyémhez képest.)

(#1899) gerner1 válasza MrChris (#1898) üzenetére


gerner1
veterán

2G -n, ne is várj többet...

(#1900) domper2015 válasza MrChris (#1898) üzenetére


domper2015
senior tag

[kép]
Samsung Galaxy A52 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.