Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem akarom tudni az árát

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) beci43 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


beci43
senior tag

Én ettől függetlenül egy 500 gigásra benevezek majd...(EVO)

(#3) Bounti


Bounti
aktív tag

Jó lett volna egy PCIe verzió is belőle. Kíváncsi lennék, hogy mit tud, na meg az árára is...

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#4) dugo_ válasza Bounti (#3) üzenetére


dugo_
veterán

960 EVO-nak hívják... :D

(#5) Bounti válasza dugo_ (#4) üzenetére


Bounti
aktív tag

Értem én, de nem lenne az rossz...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#6) Hg3X


Hg3X
tag

Hm, az eddigi SSD-k ha jól tudom elég megbízhatónak számítanak. Reméljük ez is ilyen lesz.

Jeff who??

(#7) dugo_ válasza Bounti (#5) üzenetére


dugo_
veterán

Én viszont nem értem. Új NVMe SSD-t vársz a Samsungtól, ami már létezik 960 EVO és PRO néven. Kicsit több, mint egy éve jöttek ki.

(#8) Bounti válasza dugo_ (#7) üzenetére


Bounti
aktív tag

A pro széria csak ennyiben különbözik az evo-tól?

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#9) dugo_ válasza Bounti (#8) üzenetére


dugo_
veterán

960 EVO - PCIe NMVe 3D TLC
960 PRO - PCIe NVMe 3D MLC
Nagyvonalakban.

A 8xx sorozat pedig SATA-s volt mindig is.

(#10) Bounti válasza dugo_ (#9) üzenetére


Bounti
aktív tag

Bocsánat, értetlenkedtem itt egy kicsit...

:))

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#11) dugo_ válasza Bounti (#10) üzenetére


dugo_
veterán

Szerintem te trollkodsz... :D

Ugyanolyan néven nyilván nincs kétfajta SSD, de amit te hiányolsz, az 960 néven létezik.

[ Szerkesztve ]

(#12) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Jó lesz a pci-e ssd mellé raidben :)

(#13) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nem sata teszt

https://www.anandtech.com/show/12082/the-samsung-pm981-ssd-review-512gb-1tb-phoenix-3d-nand

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) #72042496


#72042496
törölt tag

Itt a hivatalos infó a teljes 860 EVO és PRO családról.

860 PRO (500 GB és 4 TB) teszt. (Mi időnk szerint délután 4-kor már kinnvolt.)

[ Szerkesztve ]

(#15) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Nem egy nagy előrelépés, de ára gondolom dúrva lesz.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#16) #72042496 válasza NandorHUN (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az iPon lehozta az árakat is, semmi durva nincs bennük ha tényleg ennyivel indulnak. Nem is olcsóak, úgy a szokásos.

[ Szerkesztve ]

(#17) TeeJay válasza NandorHUN (#15) üzenetére


TeeJay
félisten

ja aztán ha 2,4PB-ot ad rá a Samsung akkor mi is a sírás tárgya?
jelenleg is a bestbuy cucc ezentúl meg főleg az lesz :R

egy 2TB-os 860EVO tök jó lenne torrentezni :DDD

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) Dare2Live válasza TeeJay (#17) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hat sztem szar.

I would argue that the 860 PRO isn't a very good product, at least not for the desktop SSD market of 2018. The market has moved on, and power users and enthusiasts who want something better than a mainstream SSD are all looking for PCIe SSDs. The Samsung 860 PRO is priced like a PCIe SSD, but offers none of the tangible advantages. And with the prices Samsung is planning on charging for the 860 family, I'm worried that at MSRP, even the 860 EVO is likely to be unconvincing.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) weborgon


weborgon
csendes tag

Hát hűdenagy különbséget nem látok az előd 850 EVO / PRO szériához képest, a SATA sebességet már ott is kb. kimaxolták, az ár/tárhely érték is szinte ugyanaz. A 860 EVO persze ettől még szuper, de a 860 PRO -nál visszalépésnek érzem, hogy erre is csak 5 év garit ad (a 850 PRO -k anno még 10 év garival indultak, én 2015 nyarán legalábbis még 10 év garival vettem).

(#20) enginev3.0 válasza TeeJay (#17) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az biztos, most keresem a torrentes SSD-m :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21) #72042496 válasza weborgon (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt a fórumon gyakran előkerül a terhelhetőség. Nem tudok róla, hogy a 850 sorozat terhelhetőségével gond lett volna, de a 860 sorozat bőven túltesz rajta. A 860 EVO-ra annyit vállalnak, mint a 960 PRO-ra, ami nagy előrelépés.

Garanciával úgy néz ki, nem akarnak 5 év fölé menni, még a 960-asok is megálltak ennyinél. Szerencsére ez még mindig jó sok, ennél talán csak a Seasonic tápomra kaptam többet.

[ Szerkesztve ]

(#22) joysefke válasza #72042496 (#16) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hát a Crucial MX500 -hoz viszonyítva az iPon által leközölt árak túlzóan magasak. Ha valaki elkötelezett a Samu iránt (én NEM, nekem a 840EVO/Basic szériával csak negatív tapasztalataim vannak) az mondjuk kifizet pár ezer Forint felárat, de nem fog 43E helyett 57E-t fizetni egy hasonló 500GB körüli SSD-ért...

[ Szerkesztve ]

(#23) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Nem rég vettem 250-es 960 EVO-t. Valami brutálisan gyors. :DDD Remélem sokáig tudom használni.

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#24) Madárpók válasza #72042496 (#21) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Igaz elég speciális felhasználás de adott esetbe simán össze lehet hozni 50TB/hónap írást, nekünk összejött. (na igen, ez van ha ~4-30 GB RAM/core kellene, de nincs rá zsé)

(#25) Dare2Live válasza Madárpók (#24) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az komoly Hogy sikerult?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A SATA csatolót így 2018-ban feldughatják maguknak... Ha sebességet akarok, akkor egyértelműen PCIe/nvme, ha meg "ráér", akkor HDD. Az, hogy lehet vele régi laptopokat turbósítani, max akkor érv mellette, ha olcsó is lesz - amit kétlek.

#25: gondolom 7/24 videófeldolgozás.

#24: ha nagyon nyúzzátok, akkor az MLC-s PRO-t érdemes venni, az eszméletlen sok írást kibír:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) worxland válasza t72killer (#26) üzenetére


worxland
addikt

Mondjál még nagy hülyeségeket... Hol is jön ki neked az NVMe előnye? Ha van Ferrari és Zil, akkor hétköznapi közlekedésre már felesleges a Ford Focus?

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28) t72killer válasza worxland (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tény csak egy őslelet OCZ Vectorral tudom hasonlítani, de videófeldolgozásnál, amire a vasat használom, érezhető a hatékonyabb írás-olvasás, főleg nagyobb bitrátájú anyagoknál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) worxland válasza t72killer (#28) üzenetére


worxland
addikt

Helyes. A felhasználók hány százaléka foglalkozik ideje jelentős részében videóvágással, ami alapján megalapozottnak tekinted sommás véleményedet?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#30) t72killer válasza worxland (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akinek elég a 4200rpm-es winyó, az minek vesz egyáltalán SSD-t:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) troviko


troviko
senior tag

Ócsósítani kéne.

https://www.oldtech.hu/

(#32) Ringman válasza worxland (#27) üzenetére


Ringman
nagyúr

pl. végeselemes program - futtatás utáni eredményfájl 15+GB. itt már nem mindegy, sata v pci-e a korlátozó tényező.

(#33) Dare2Live válasza worxland (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pontosítok. A Sata csatolót meg az árazásukat 2018ban feldughatja magának Samsung.

Samsung 860 PRO 512GB MSRP: 249$
Intel 760P 512GB MSRP 199$

Intel ugye NVMe.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#34) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha kihoztak egy olcsóbban gyártható, gyorsabb szériát mint a 850, akkor miért ne lenne értelme.
Nem lehet mindenkinek M.2/pci-express SSD-t eladni, Sata3 csatlakozó még elég nagy számban megtalálható, rendszer-meghajtónak sem ciki a sebessége.

Akinek még nincs M.2-es portja annak nem előny, hogy az olcsóbb, gyorsabb. :U

[ Szerkesztve ]

(#35) #72042496 válasza joysefke (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 860 terhelhetőbb, és töb rá a garancia. Meglátjuk, ez, és a 840-es blama ellenére is erős brand mire lesz elég. Én úgy tippelem, a 850-hez hasonlóan sikeres lesz az új sorozat is.

Ettől még lehet jobb vétel a Crucial, szerencsére van választék.

[ Szerkesztve ]

(#36) junior11


junior11
veterán

Nálam a 850 EVO 250GB az eddig 2 év alatt bevállt (9,5TB írással), rendszernek használva laptopban, de az árakat már csökkenthetnék.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37) Dare2Live válasza #16939776 (#34) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Cégnek olcsobban gyártható. De Samsung 860ra árat emelt.

Teljesen versenyképtelen ezen az áron Samsung.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38) gcsaba70


gcsaba70
csendes tag

850 EVO-ból vettünk párat. Jók a tapasztalatok eddig. Mivel a 860 szinte ugyanazt tudja, ugyanannyi garanciával, lehetne végre olcsóbb is!

(#39) #16939776 válasza Dare2Live (#37) üzenetére


#16939776
törölt tag

Magával csak addig fog ki-konkurálni, amíg ki nem vezeti a 850-et.

(#40) #72042496 válasza Dare2Live (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

850 EVO (link) / 860 EVO (link) / 860 PRO (link) MSRP, dollárban:
250 GB: 150 / 95 / 140
500 GB: 270 / 170 / 250
1 TB: 500 / 330 / 480

Nekem ebből az látszik, hogy még a 860 PRO is olcsóbban debütál, mint bő három éve a 850 EVO. A bolti árakat majd meglátjuk, az egy más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#41) Ribi válasza t72killer (#26) üzenetére


Ribi
nagyúr

Próbáltak arra utalni, hogy bőven elegendő átlag felhasználásra a sata3 sebessége, sőt még a sata 2 is SSD-vel. Az aki ki tudja használni a gyorsabbat az már nagyon réteg igény. Az az állítás, hogy a sata 3 sebessége így 2018-ban kevés szimplán baromság.

(#42) joysefke válasza #72042496 (#35) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

mindkettő 5 év, az írás limit különbözik. egy átlagos user sem ezt sem azt a mennyiséget nem fogja 10 év alatt sem elfogyasztani.

(#43) #72042496 válasza joysefke (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valahol akkor elnéztem a garanciát. 5 évvel más a helyzet. Így szerintem én is ezt ajánlom rokon gépébe majd, jó, hogy megemlítetted az MX500-ast! :K

[ Szerkesztve ]

(#44) weborgon válasza #72042496 (#21) üzenetére


weborgon
csendes tag

No igen, a 860 PRO 256GB változatára 300TB írásig tart a garancia, a 850 PRO 256 GB -nál ez még csak 150TB volt. Ugyanakkor normál felhasználói körülmények között sose éred el ezeket (én pl. 2 és fél év használat után 5,4 TB -nál járok), sokkal valószínűbb, hogy nem a V-NAND cellák elfáradása, hanem egyéb ok (pl. vezérlőhiba) miatt fog elhalálozni. Ez esetben pedig a korábbi 10 év garancia azért komoly érv volt az előző sorozatban - ha pl. a 2015 nyarán vett SSD-m 2024 -ben bármely okból elhalálozna, akkor még mindig simán kapok helyette egy újat és kész.

Vagyis a 850 EVO és PRO között volt egy komoly érv az utóbbi mellett: ha párezerrel többet ráráldoztál, akkor dupla garanciát kapsz. A mostani 860 EVO rendben van, de a 860 PRO -t a lecsökkentett 5 év garijával ilyen szempontból most visszalépésnek érzem. Legalább az egységnyi GB tárhely ára csökkene, igazából arra volna legjobban szükség.. - ez így csak egy kis tuningolás+átcimkézés hatását kelti a szememben.

[ Szerkesztve ]

(#45) gabro0 válasza #16939776 (#34) üzenetére


gabro0
őstag

Ebayen 1500Ft a PCIe -> NVMe M.2 adapter. Működik, lassan 1 éve használom.

[ Szerkesztve ]

(#46) #72042496 válasza weborgon (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jobb lenne a 10 év, de szerintem nem mostanában fog sajnos megismétlődni, hogy annyit adnak egy konzumer SSD-re.

***

Az iPonon közben megjelentek az 1/2/4 terás 860 EVO-k, a beharangozottnál valamivel magasabb áron.

[ Szerkesztve ]

(#47) Madárpók válasza Dare2Live (#25) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Kvantumkémiai szimulációk ideiglenes fájljai

[ Szerkesztve ]

(#48) TeeJay válasza #72042496 (#46) üzenetére


TeeJay
félisten

megintcsak leírom amit szoktam SSD topikokba

mi a jobb
2-3év garis SSD ami kakukkol 2-3év után vagy 5év garis SSD ami elmegy 10évet is?

nekem még 64gigás 830-as MLC Samsung SSD-m is van 2012 őszén vettem tehát bő 5éves és ment 24/7-ben mégsincs baja
akkor még csak 3év garancia járt rá és lassan már a dupláját fogja hozni
nem kell betojni annyira

a VNAND nem fog tönkre menni még ha seed szervert üzemeltetsz rajta akkor sem
a vezérlő meg elszállhat egy gyengébb táptól is de ez igaz HDD-re is szóval oda meg van 5év garanciád

villámcsapás vagy ha leég a ház pedig amúgy sem garanciás téma

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#49) Dare2Live válasza TeeJay (#48) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ettől még a több gari jobb.

Nekem amúgy van aktívan müködő X25Mem. 2008ból?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50) joysefke válasza TeeJay (#48) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

2-3év garis SSD ami kakukkol 2-3év után vagy 5év garis SSD ami elmegy 10évet is?

Honnan veszed, hogy a 2-3 év garis SSD (én három év garisakat látok) kakukkol 2-3 év után, de az 5 év garis majd 10 évet megy?

Én 2db Samu 840-et (EVO+BASIC) fizettem ki, cserébe kaptam három szart, mert még a csere is szar volt (Bontatlan új mind).

A három év gari szép, az öt év egy kicsivel szebb, de túl nagy felárat számomra nem ér, a 10 év gari meg színtiszta marketing. Megnézném, hogy az átlag népességből hány ember tudja három év után egy kis értékű eszköz papírjait még felmutatni. Nyilván van aki igen, de a többség szerintem nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.