Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ló úr


ló úr
őstag

Király kis cikk lett!! Az F1 es széria óta Samsung winyó párti vagyok!.Az én gépemben egy 1000GB-os F1 es Samu dübög. Igaz ennek azért van hangja,meg melegszik is még azért,de gyors.Hasonló kategóriás winyók közelében sincsennek!! CSak ajánlani tudom én is ezeket,mert nagyon jók!

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#2) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Múlt héten vettem ugyanilyet, és nem bántam meg!
Gyors, halk, hűvös és nagyon jó áron adják! :C

(#3) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ez egy nagyon jó merevlemez, gratulálok hozzá! :)
Szeretnék én is venni egy F3-as Samut, de minimum 1TB-osban gondolkodom. Az persze nem sokban másabb, csak egy tányérral több van benne, mint amennyi ebben van.
Utána is nézek, pár hete még nem láttam sehol, talán már rendelhető.
Mod: közben meg is ejtettem, 18-ért már vihető is. Nagyon jó vétel.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#4) xEon1337


xEon1337
őstag

Éppen tegnap vettem én is egy ilyen vinyót, bár csak adattárolásra :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#5) Reac^


Reac^
őstag

Gyerekek én erre vártam már mióta és közben kiderül hogy már "régóta" kapható?
F1 széria ütött 333gb/plate 7200rpm
aztán közben bohóckodtak ilyen
GREEN szériával 500gb/plate 5400rpm

és ebből számomra egyenesen következett hogy mikor gyorsíttyák meg 7200rpm-re az 500as tányérokat és erre várok már mióta.

H-h ilyen csendben jelent meg ez a széria? Gondolom kapható nagyobb méretekben is? :F 1000 ill 1500gb?

Számsor alapján viszakereshető hogy tényleg F3 szériáról van szó? Mert akkor úgy kérek majd vinyót a nagykertől :DDD :C

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#6) HUNNIA1920 válasza Reac^ (#5) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen valóban szépen csöndben jelent meg ez a széria. A nyáron jelentették be és szeptemberig nem is lehetett itthon kapni, csak néhány külföldi webáruházban. Sokáig kerestem itt a ph! - n is, de csak a "régi" F1 - es volt mindenkinek. Ma már sok helyen kapható.

Igen már van belőle 1TB - s is, aki keres az talál (itt a ph! - n is van).

Ilyen néven kell keresni: Samsung HD502HJ. Ez nagyon fontos, hogy egyezzen!

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#7) zolikaDB


zolikaDB
veterán

A lényeg: CSAK 14k! :DDD
Samu van olyan tartós, mint pl egy Maxtor?

(#8) Reac^ válasza HUNNIA1920 (#6) üzenetére


Reac^
őstag

jóvan majd utánagooglézok a történetnek. Mert HJ tipusvégü vinyóm volt 80asból és 160asból is és ugye azok esetében sosem lehetett szó F3-ról :B

nekem van egy F1-es 750-esem, ami "álF1" mert 250gb/plate-es és szivok vele ráadásul bedszektoros, azt akarom F3-ra cseréltetni a nagykernél :B

zolikaDB: én maxtort nem hasonlítanék bármilyen márkához sem ;)

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#9) Devid_81


Devid_81
nagyúr

En retek modon felek a Samuktol, ipari hulladek szeriai vanak.
Most nekem is F3-as 500GB van a gepben, 9 nap ota megy Bad Sectos mentesen...remelem meg tudja tartani az allapotat egy ideig :)
Es huvos...25 fokos szobaban 44 fok, nyitot hazban venti nuku.
Ez az atlag uzemi, mindenki dontse el maga jo vagy sem.
A 750es Hitachim 4 lemezzel mar ram gyujtotta volna a hazat is passzivan, ahhozkepest nem rossz :)

...

(#10) HUNNIA1920 válasza Reac^ (#8) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ha jól tudom a HJ jelölés jelenti, hogy 1 tányéros. Tehát a te "régi" merevlemezeid ezek szerint 1 tányérral készültek.
Az F3 széria sem találta fel a spanyol viaszt, max. annyi, hogy egy tányérra sűrítettek 500GB adatot. Ha pontosak az infóim, akkor ez idáig csak a Samu - nak sikerült.

zolikaDB: Nekem volt idáig 2 Maxtor - om is és csak jókat mondhatok róla. 3 éve használom a tesztben szereplő winyót és még egy kis szektor hiba sincs rajta.

A 14k nagyon sok érte. Ezek szerint most emelkedett az ára. A jó ár/érték arány nem erre értendő. :D

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#11) pincehely


pincehely
addikt

Írhattál volna valamicskét arról is hogy milyen a hangja mennyire melegszik.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#12) dante05


dante05
csendes tag

Én is óva intek mindenkit még a Samsungtól mert még korai jó hdd-nek nevezni. Az elején hogy istenítették a Samsung F1 -et és egy rakás k@ki sztem mert mert 30ból 20-at vittek vissza haveromhoz az 500gb-ból nem beszélve a 1tb-ről, mondjuk megvan a véleményem az 1tb-s hdd-ről samsung 1hét seagate 2hét hitachi 1nap alatt ment tönkre mind 7200rpm volt wd green 5400rpm semmi gond jó pár darabnál, sztem nem véletlenül nem dobták ki olyan gyorsan a 7200rpm 500gb/tányér hdd-kat mert félnek. Egyébként én Hitachi és WD párti vagyok.

(#13) Reac^ válasza HUNNIA1920 (#10) üzenetére


Reac^
őstag

tudom hogy nem találta fel a spanyol viaszt. 500gb/tányér már a green-nél is készen volt. Sőt elvileg a wd-nek is van már ilyen tányérja :B

ott tetszett meg a dolog amikor a 1TB Green 500gb/tányár 5400rpm-en tudott annyit mint a korábbi 1TB F1 333gb/tányér 7200rpm-en :C

ezen a ponton viszont elkezdtem gondolkozni, hogy akkor kézenfekvő hogy meglesz ez 7200rpm-el is és akkor brutált gyorsulhatnak megint a vinyók és itt van :C :Y :R

---
dante05:

a nagykernél nekem is meséltek hasonló statisztikákat F1-ről, de ha azt megnézed hogy jóval nagyobb számban eladott, igy a nagy számok törvénye alapján ki is jön hogy több a hibalehetőség.

Ugyanúgy mint "annó" a maxtorok idejében. eladások messze kimagaslóak voltak, és a szemét is szintén :B ez nem feltétlenül jelenti azt hogy szar az egész széria :B

[ Szerkesztve ]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#14) HUNNIA1920 válasza pincehely (#11) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Szia!
Pótoltam egy kis kiegészítéssel! :R
A cikkben a kiegészítést, szerkesztéseket így jelölöm: (*).

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#15) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

a maxtornál 3*10gb kevésnek tűnik. :)

üdv
gúZ!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#16) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

lehet csak én néztem el.
:U

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#17) HUNNIA1920 válasza moongoose (#16) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Bocs, de mindenkinek nem fogok külön válaszolni, hanem majd egyszerre több embernek, mert így nagyon átláthatatlan lesz az egész.

Az nem 3*10GB ha jobban megnézed, hanem 3*10xGB, ami azt jelzi, hogy pontos adatokat nem találtam arról, hogy az pontosan hány GB. Most hogy 100GB vagy 105GB, nem tudom. Hülyeséget nem akartam írni, azt hittem egyértelmű. ;)

Egyben megkérnék mindenkit, hogy akinek bánata van, az lehetőleg privát üzenetben jelezze. Akinek ötlete, véleménye van, az természetesen írjon nyugodtan, de lehetőleg hülyeségeket ne írjunk bele. Ez nem célzás volt, csak kijelentés. :R

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#18) pincehely válasza HUNNIA1920 (#17) üzenetére


pincehely
addikt

Köszi a kiegészítést, csak kíváncsi voltam, h változott-e F1 óta.
A nagyobb tányérméretből azt gondoltam volna.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#19) pincehely válasza dante05 (#12) üzenetére


pincehely
addikt

Samsung F1-em hibátlan, halk, hűvös, és eddig megbízható.
Nem hallottam még ismerősi körben behalt példányról.
Ha mégis akkor ott a 3év gari.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Nekem 750-es F1 van, soha semmi gond nem volt vele.

(#21) Male válasza dante05 (#12) üzenetére


Male
nagyúr

"30ból 20-at vittek vissza haveromhoz"

Ez aztán hatalmas minta...

"az 1tb-s hdd-ről samsung 1hét seagate 2hét hitachi 1nap alatt ment tönkre mind 7200rpm volt"

Azért ott megnézném mondjuk a tápot, hogy mégis milyen feszeket ad le... ilyen sorozat-elhalálozás, ráadásul különböző típusokkal azt jelzik, hogy ott valami más gond van.

"sztem nem véletlenül nem dobták ki olyan gyorsan a 7200rpm 500gb/tányér hdd-kat mert félnek"
Azért ezt te sem gondolod komolyan...

(#22) pincehely válasza D1Rect (#20) üzenetére


pincehely
addikt

És ő mennyire hangos, illetve melegszik.
Mert én azért vettem 640-eset, mert tudomásom szerint abban csak 2 tényér van

http://kefetemap.deviantart.com/

(#23) Male válasza pincehely (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Jól tudod, a 640-es két tányéros... és persze gyorsabb is, mint a 750-es (2x333GB vs. 3x250GB).

Ha annyira nem fontos a sebesség, de igazán halkat akarsz, akkor F2 EcoGreen ;)
(ráadásul fogyasztásban is jelent valamit... egy 75% körüli hatásfokú táppal mértem 6W különbséget F1-750GB és F2-1500GB között)

(#24) Zeratul


Zeratul
addikt

Csak a csúnya Nidec motor ne lenne benne.

(#25) Shkiz0 válasza dante05 (#12) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem volt 500-as F1, aztán lett 750-es van most, és van még mellette egy 5400-as 1500-as is, egyiknek se volt baja.
No badsectror. A 750-esemet jelzi 93% kondiciójunak de azt is azért mert egyszer menet közben mozgattam a kábeleket, és véletlenül elmozdúlt a tápkábelje, és leállt majd felpörgött és a SMART ezt felpörgési hibának jelezte. De ezt leszámítva nincs semmi gond, fizikálisan 100-as.
Most fogom majd lecserélni egy 500-as F3-ra mert a 750-es a rendszer és de az 1 tányér miatt sokkal jobb az 500-as és gyorsabb is.
Szóval én is csak megerősíteni tudom hogy jók a samsungok.
Természetesen ismerőseim körében volt már rossz samsung, de mindkettő garis időn belül, és adatvesztés se volt. Mellesleg 5 év alatt volt a 2.
Egyik egy 500-as samu volt kb 1 éve az motorhibás volt, a másik még egy régi 160-as volt annak nemtudom már mi volt a baja.
De ezt leszámítva nemtudok tömeges meghibásodásról.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#26) whiz válasza HUNNIA1920 (#6) üzenetére


whiz
aktív tag

Én augusztus első hetében vettem az enyémet, itthon természetesen. :)
Azóta sincs vele semmi baj, bár a "spin up time" az utóbbi két hétben jelentősen romlott S.M.A.R.T. szerint (persze még bőven jó így is). Remélem nem romlik tovább. :F

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#27) dante05 válasza Male (#21) üzenetére


dante05
csendes tag

Na szóval ne makarom lehordani a samsungot de a 30-ból 20 samsungnál volt egymás utáni gyári számos (10db) azt hittem szállítási gond, de nem ill nem egymás utáni is, ja és ez a karácsonyi forgatagban, pont jókor. Mindegyiknek az volt a baja hogyha rendszer hdd akkor írásnál meghal, pár kb-al írt csak rá mintha nem lenne benne cache, de ha nem rendszer hdd akkor meg semmi baja nem volt, ment rendesen. Nekem is van haverom 500gb os meg 750gb os f1 el teljesen megelégedve, van ez így Az 1tb sek nél pegid vagy chieftec corsair vagy fsp táp volt minden esetben. A táp azért nem befolyásolja annyira a hdd-t hogy másnapra 800bad sector legyen rajta.
Ma már úgy vagyok vele hogy teljesen mindegy mit vesz az ember ha működik, ugyan ezt vallom a dvd íróknál is, de azért az optiarc fele húz a szívem.

(#28) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Tetszik a teszt!

esetleg a mérési eredményeket láncgrafikonon ábrázolva személetesebben el lehet mondani mint számokkal, az emberi agy a formák közti kölönbséget (méretbeli, stb) sokkal könyebben és gyorsabban feldolgozza mint a számok közti különbséget! :R

(#29) D1Rect válasza pincehely (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

Hangosságra, nincs viszonyítási alapom, hőmérsékletre, most épp 24 fokot ír, egy CM 690-ben van a "helyén" a gyári venti hűti.

(#30) Geffry


Geffry
aktív tag

Remek kis írás, köszi szépen. Két hete lettem boldog tulaj és továbbra se vagyok hajlandó eltántorodni a samu vinyóktól.

A zajról kis elképzelést adhat hogy a házam eleje egy tésztaszűrő, de hang csak alig-alig jön ki rajta... ha bekapcsolom a ventit akkor meg semmi, pedig 8000rpm igazán nem csap nagy zajt.

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#31) denieBoy


denieBoy
tag

Tetszik ez az F3!

Esetleg jó lenne még azt látni, hogy a Samsung saját több tányéros 500GB-asaihoz képest milyen a változás.Szerintem a régi 320asok hoz képest minden képpen gyorsabb egy újabb/nagyobb vinyó. Legalább is ez a tendencia (és nem a raptorokról beszéltem).

:)

DaVe

(#32) Shkiz0 válasza denieBoy (#31) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Katt a képre a nagyításért.
A zöld a 750-es F1, a kék az 1500-as green.
(Jól látszik hogy az 1.5Tb-os csak 5400-at forog)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#33) kelzsoca


kelzsoca
félisten

~1 hónapja használok én is ilyen HDD-t!

Mindenféle hűtés nélkül 34 fok körül van a hőmérséklet, ugy hogy folyamatosan megy a gép reggel óta!

Gyors szépen megy, hangja sem vészes, szintén olyan házban van, ami gumi talp és gumibakos csillapítású a HDD keret is!

https://vertigostore.eu

(#34) fordfairlane válasza Reac^ (#5) üzenetére


fordfairlane
veterán

Gondolom kapható nagyobb méretekben is? :F 1000 ill 1500gb?

Spinpoint F3-ból egyelőre csak az 500GB és a 1 TB változattal találkoztam.

Számsor alapján viszakereshető hogy tényleg F3 szériáról van szó?

500GB F3 - HD502HJ
1000GB F3 - HD103SJ

x gon' give it to ya

(#35) Hunter2


Hunter2
addikt

Az első táblázatban rossz a maxtor mérete? 3x10Gb= 320Gb???

(#36) Hunter2 válasza Hunter2 (#35) üzenetére


Hunter2
addikt

Közben olvastam a hsz.-eket és tárgytalan. :R

(#37) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

hejesírásó: eredetileg grafikonnal akartam ábrázolni, de aztán rájöttem, hogy egyszerűbb, ha így csinálom. Tudom hogy szebb és jobb lett volna, de most ettől eltekintenék. :R

denieBoy: sajnos több winyóm nincs itthon, ezt is azért tettem bele, mert a Maxtor nélkül még szárazabb lenne a cikk. Csak viszonyítási alapnak szántam.

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#38) D1Rect válasza D1Rect (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

Lefuttattam a CMD 2.2-t:

Samsung 750GB F1:

(#39) nTom


nTom
aktív tag

én is venni akarok, lehet hogy már jövőhéten. Amint lehetőség lesz rá, kap egy tesót is raid-nek. Játékok alá tökéletes lesz.

(#40) aram01


aram01
nagyúr

fasza vinya és teszt :C

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#41) Male válasza dante05 (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Ez elég furán hangzik... a vinyónak teljesen mindegy, hogy rendszer vagy sem, ha jó, akkor jó, ha nem akkor nem... ez nem változhat attól, hogy azon van e a rendszer. (vezérlő, driver, stb. inkább)

Nem írtad, hogy bad sectoros lett... ha sorozatban halnak a vinyók egy gépben, akkor első hogy a táp nyírja ki őket, ezért írtam.

denieBoy: A 250-es és 333-as lemezekkel szerelt F1-eket megnézheted a tesztemben hozzá (Samsung generációk)... a HDTach teszt alapján össze lehet vetni az itteni eredményekkel. (F1 EcoGreen, F2 EcoGreen már lemérve a tesztem kiegészítéshez, csak nincs időm megírni, illetve F3-ra várok, egyben akartam frissíteni)

(#42) kelzsoca válasza D1Rect (#38) üzenetére


kelzsoca
félisten

Itt pedig az én 500-as F3-as vinyóm eredménye:

https://vertigostore.eu

(#43) Metalfan


Metalfan
senior tag

Tetszik ez a vinyó, Samsung egyre jobb cuccokat csinál :K Jelenleg egy T166 szériás 500-as Samu van a gépben, gumi alátéttel hangtalan, és nem is melegedik.
Egy olyan kérdésem van, hogy melyik hasznosabb: venni egy - mondjuk 640-es vagy nagyobb - vinyót, és az egyiken lenne az op.rendszer, a másikon a swapfájl meg a többi cucc, vagy pedig inkább vegyek egy másik 500-ast, és tegyem raid0-ba őket? Másolásnál, tömörítésnél, meg úgy általános használatra melyik felállás éri meg jobban?

(#44) malwy válasza HUNNIA1920 (#10) üzenetére


malwy
senior tag

Seagate 7200.12, u.ennek maxtoros változata stb. szintén 500gb/tányér;)
És Seagate volt előbb;) Egy olyat nyúzok, nekem eddig 100%os, de egy adott sorozatnál rengeteg embernek bad sectoros lett, amitől szintén nem ajánlott le, mint ált. a samuk. Úgy tűnik most mindkét fél tiszta;)

(#45) Dyno


Dyno
veterán

Jó cik, gratulálok.

Engem az érdekelne, hogy mekkora rezonanciája van a vinyónak, mert nálam az f1-es 320gb-osnak van egy kicsit.

(#46) denieBoy válasza HUNNIA1920 (#37) üzenetére


denieBoy
tag

Teljesen érthető, "hozott anyagból dolgoztál." :)

Akkor had segítsek egy kicsit, talátam itt a gépemben egy F1 HD502IJ (500GB) elődöt, ez még két tányéros ugye.

Ezt produkálta:

Mellesleg nálam 2 db ilyen SAMSUNG HD502IJ üzemel hiba nélkül egy éve(nyílván nem fogok hibás szériát venni).

Az eredmények magukért beszélnek. Szerintem meg van az új rendszer vinyó jelölt az F3 személyében. Köszöntem a tesztet! :)

ui: IPON-ban 12,5e, az F1-et emlékeim szerint egy ezressel többért vettem egy éve. lol

:R

[ Szerkesztve ]

DaVe

(#47) HUNNIA1920 válasza Dyno (#45) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

A rezonanciáról annyit, hogy a gumibakok + gumitalpaknak köszönhetően alig van, viszont teljesen nem szüntethető meg.
A mai halk ventilátoroknak köszönhetően sajnos nincs olyan winyó, ami ne lenne hangos. A gyári 28dB(A) szerintem simán van 30 is, tehát ha olyan ventik vannak a gépben, amik esetleg 15 -20dB(A) - esek, akkor biztosan hangos lesz a winyó. Ha arra voltál kíváncsi, hogy a házon érezhető e rezonancia, akkor a válaszom nem.
Aki halk meghajtót akar, annak ott az SSD arany áron.

Metalfan: szerintem a RAID - el jobban jársz.
Talán egyszer nekem is lesz 2db 500GB F3 - as RAID - be kötve. Sajnos az alaplapomon nincs RAID vezérlő és még egy + 500 - as winyóm. :N A megvalósítás pusztán pénz kérdése.

Shkiz0, D1Rect, kelzsoca, denieBoy: köszi az összehasonlító eredményeket! :R

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#48) llax válasza Dyno (#45) üzenetére


llax
senior tag

Nekem van olyan F1-esem, aminek a "hatásai" még az asztalon is érezhetők... Ki is hajítottam egy USB-s házba, backup-ra jó... 4 db.-ból kettő "nem ráz", egy kicsit, egy nagyon. Mindegyik HD322HJ. Van több WD-m is, azok között is vannak "rázósabbak", azonos típusok között is vannak különbségek.

Ez a rezonancia nem csak széria, hanem legalább annyira példányfüggő is. Még az ebből a szempontól jobb szériákban is előfordulhat kevésbé kiegyensúlyozott példány.

Egyébként én is vártam már ezt a tesztben szereplő típust.
Egylemezes Samsung nálam = hűvös és gyors. (azért a pótolhatatlan adatokat WD-n tárolom :) ott a Samsung csak backup-ként játszik) Az a durva, hogy aktív hűtés nélkül is csak "kellemes kézmelegek" (SMART-nak nem hiszek, szerintem samunál eléggé alámér)

(#37) HUNNIA1920 viszonyítási alapnak az a Maxtor már nem az igazi... Ma már a jobb notivinyók is tudnak ennyit. A fejlődést demonstrálni egy 2 lemezes 500-as samu lett volna az igazi (persze otthoni teszteknél abból kell főzni, ami van).

[ Szerkesztve ]

(#49) Male válasza Metalfan (#43) üzenetére


Male
nagyúr

Attól függ hogyan is használod a gépet... Ha figyelsz rá, hogy egyikről a másikra dolgozz, akkor jó a két külön vinyó (vagy inkább három.. az OS-é legyen csak külön, a másik kettő között pedig dolgozol). A RAID0 ugyan gyors, de adatbiztonság szempontjából komoly kockázat. Persze te tudod mennyire fontos adatokat tartasz a gépen, illetve ha van mentés, akkor mekkora gond a kiesés amíg helyreállítasz belőle.

(#50) Metalfan válasza Male (#49) üzenetére


Metalfan
senior tag

Többnyire nem létfontosságúak az adatok, de azért nem szeretnék adatvesztést így sem ;) Akkor marad a két külön vinyó, legfeljebb ha lesz egy harmadik is, akkor megy RAID5-be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.