Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Vegulis, csak az update-elesrol nem esett szo, ami kb a legfontosabb kerdes IoT + biztonsag temakorben...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) bambano


bambano
titán

"Saját OS-sel tenné biztonságossá az IoT-t a Kaspersky": és azt hova tennéd? a júzerek agyába?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) zsolt501 válasza bambano (#2) üzenetére


zsolt501
nagyúr

"és azt hova tennéd? a júzerek agyába?"

Sokaknál ez nehéz feladat lenne. :U

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) 0xmilan


0xmilan
addikt

Amelyik gyártó eddig sem foglalkozott a biztonsággal, az miért költene fizetős megoldásokra?

(#5) Csóró™


Csóró™
senior tag

Ameddig az átlag felhasználó (tisztelet a kivételnek) nem kezdi el használni azt a kis golyót a nyakán, jöhet bármilyen OS :(
Nem egyedi eset, hogy a cégnél emberünk kap egy E-mailt mondjuk egy "killer123@virusnet.ro" féle bizalomgerjesztő címről, benne egy zippel. Persze, hogy hajtja a kíváncsiság, és kicsomagolja, majd lefuttatja a zipben lévő .js-t... Ha meg a Windows rákérdez, hogy BIZTOS AKAROD?... PERSZE!... és már dolgozik is a gépén a crypto vírus a gépén :W

Mobil-nál még a saját maga által megadott biztonsági kódot is elfelejtik az emberek... szóval jöhet itt bármi, a hülyeség ellen nem véd :K

[ Szerkesztve ]

(#7) Csóró™ válasza #20749568 (#6) üzenetére


Csóró™
senior tag

Sajnos nem. 400 kolléga dolgozik a cégnél átlagos (vagy átlag alatti) felhasználói tudással, és sokszor tényleg nem tudják, mit csinálnak :(

A legdurvább példám, mikor az egyikük szólt, hogy segítsek, mert nem működik a pendrive-ja. Odamegyek, mutatja a leírást, amit kapott:

1. lépés: dugjuk be a pendriveot... bedugja a saját laptopjába
2. lépés: a sajátgépen keressük meg... és elkezdi keresni céges PC-jén :DDD

- Mentségére szóljon, hogy egy 60 éves nyugdíj előtt álló nőről beszélek, de akkor is.

Sajnos úgy látom, a "felhasználók" nagy többsége ezen a szinten van:

[ Szerkesztve ]

(#8) MikeMyers válasza Csóró™ (#7) üzenetére


MikeMyers
tag

Ma pont az jutott eszembe, hogy mennyivel nagyobb biztsonságban érezném magam, ha ruszki oprendszer lenne valamimen. :DDD

No pain - no game

(#9) Sinisi


Sinisi
senior tag

Hát, nálam mikor évekkel ezelőtt volt fent ez a progi nagyon visszafogta a gépet (bár lehet, hogy az volt az oka, hogy akkor még nem ez a konfig volt :D )

(#10) macilaci78 válasza zsolt501 (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

64 kb mindenre elég. :o

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) Csóró™ válasza macilaci78 (#10) üzenetére


Csóró™
senior tag

Az a 64 inkább 640, de a lényegen nem változtat ;]

Most már lassan 640 GB van némelyik szerverünkbe, de pár év múlva az se lesz mindenre elég :K

MikeMyers: Hiába váltasz bármire, nem csak a gépedet kémlelik. Gmail fiókod, Facebook, a mobilod ... mindenhol szivárognak az adatok. Én 10 éve [Debiant] használok desktopnak, nincs Facebook fiókom se, de így is tudom, hogy pl. a telefonomban a MIUI rendszer is [küldi Kínába az infókat] :K

[ Szerkesztve ]

(#12) MikeMyers válasza Csóró™ (#11) üzenetére


MikeMyers
tag

Kívánics lennék hány olyan kínai ip alapú cucc van, ami vagy nem küldözget rendszeresen adatokat, de még kiskapu sincs benne.
Szerintem az alapfelszerelés, pedig nekem is van egy pár.
[link]

No pain - no game

(#13) Csóró™ válasza MikeMyers (#12) üzenetére


Csóró™
senior tag

Hát igen... miért is lett híres (hírhedt) [Edward Snowden] ? :DDD

Amúgy milyen érdekes, ha mondjuk kocsikra kerestem az utóbbi időben, a különböző weboldalakon kocsis hirdetések jönnek elő, ha meg edzés tervre, akkor táplálék kiegészítős reklámok...

Ja, meg érdekes mód a CIA is egyből ugrott, mikor hallott a [titkosított hívások] lehetőségéről...

[ Szerkesztve ]

(#14) Sinisi válasza Csóró™ (#7) üzenetére


Sinisi
senior tag

Legalább azt tudta mit hova dugjon :D

(#15) Csóró™ válasza Sinisi (#14) üzenetére


Csóró™
senior tag

Az már biztos! :DD

(#16) tecsu válasza MikeMyers (#8) üzenetére


tecsu
addikt

Én mindenképpen.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#17) 0xmilan válasza Sinisi (#9) üzenetére


0xmilan
addikt

Elolvastad amúgy a cikket vagy legalább a cikk címét?
Itt nem a desktopokhoz készült antivírusukról van szó.

(#18) velizare


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) soulknight


soulknight
csendes tag

Minden közöl adatokat folyamatosan, email szolgáltót, oprendszer, net szolgáltató minden. Ez ellen tenni nem lehet maximum elfogadni és okosan csinálni. Az meg hogy vannak akik ezzel nincsenek tisztában más dolog. Onnantól kezdve hogy van sim kártya van a telefonodban lekövethető vagy, ez nem oprendszer függő.
De az biztos hogy a fejlesztő és a felhasználó között húzott képzeletbeli párhuzamos vonal nem fog találkozni a végtelenben soha.

(#20) #54625216


#54625216
törölt tag

Az átlag user vitán felül idióta, de az IoT eszközökben gyakorlatilag minimális a user mozgástere, azaz ezeknél pont van értelme az egyedi OS-nek. Egy androidos médialejátszó, vagy egy upc médiabox a user szemszögéből csak egy céleszköz, de attól még ugyanúgy lehet egy zombihálózat része, mint egy pc, ha a támadók kihasználják az os biztonsági hibáit.

(#21) Jonesy84 válasza Csóró™ (#7) üzenetére


Jonesy84
tag

Azt nem tudom eldönteni, hogy melyik a durvább, de nekem a legdurvább hibám az volt mikor szóltak, hogy az egyik géppel nem tudnak mit kezdeni, mert bármit is próbáltak vele nem jelenik meg rajta kép. Első kérdésem, hogy próbáltátok a bekapcsoló gombbal? ..... persze azzal nem próbálták....

(#22) dabadab


dabadab
titán

Azt a kérdést valahogy kikerülték, hogy ha nem Linux, akkor mi a helyzet a driverekkel.

DRM is theft

(#23) bambano


bambano
titán

vajon meg lehet-e bízni egy olyan orosz rendszerben, amelyik már a megjelenésével is védjegyet sért?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) velizare válasza dabadab (#22) üzenetére


velizare
nagyúr

majd ír hozzá a gyártó, vagy ödön.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#25) #54625216 válasza Jonesy84 (#21) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ismerősöm pc szaküzletben dolgozott és egyszer egy céges ügyfél betelefonált, hogy már a harmadik floppy-t rakják a drive-ba, de még mindig azt jelzi a gép, hogy nincs benne lemez. Ez annyira hihetetlenül hangzott, hogy az egész szervíz csapat kiment a céghez, hogy megnézzék, hogy a viharba sikerült három floppyt beletuszkolni a szerencsétlen meghajtóba. Kiderült, hogy volt egy kis rés a floppy meghajtó és a következő 3.5" rekesz között, és oda dobálták be a lemezeket.

(#26) Csóró™ válasza Jonesy84 (#21) üzenetére


Csóró™
senior tag

Az is szép baleset. Mindig mondom, nem a vírusoktól meg hackerektől kell védeni a rendszert, hanem a felhasználóktól...

(#27) dabadab válasza velizare (#24) üzenetére


dabadab
titán

"majd ír hozzá a gyártó, vagy ödön."

Ha ez a helyzet, akkor az azt jelenti, hogy nincs driver, nem is lesz, ergo nem lehet semmire se használni.

DRM is theft

(#28) velizare válasza dabadab (#27) üzenetére


velizare
nagyúr

nem, ez azt jelenti, hogy nem tudjuk. a blogon van fenn screenshot egy kraftway routerről, szóval ahhlz, és egy default vga módhoz már van driver. innen a lyukakat ki-ki a saját képzeletével tölti ki.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#29) Sinisi válasza 0xmilan (#17) üzenetére


Sinisi
senior tag

:K Ez amolyan hasonlatféleség akaródzott lenni.

(#30) bambano válasza dabadab (#27) üzenetére


bambano
titán

azért az az üzleti modell, hogy licenszdíjat fizetnek és ellopható minden a linux kernelből, életképesnek tűnhet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) tecsu válasza bambano (#23) üzenetére


tecsu
addikt

Milyen védjegyet? :Y

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) bambano válasza tecsu (#31) üzenetére


bambano
titán

ksh

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Rock88 válasza velizare (#18) üzenetére


Rock88
csendes tag

Ez amúgy mit jelent ?

(#34) velizare válasza Rock88 (#33) üzenetére


velizare
nagyúr

azt, hogy eddig volt n darab os, amit beágyra és iot-re pakoltak fel. mostantól n+1 van. n pedig szigorúan monoton nő, és minden határon túl tart a végtelenbe. :O

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35) tecsu válasza bambano (#32) üzenetére


tecsu
addikt

ksh?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#36) 0xmilan válasza tecsu (#35) üzenetére


0xmilan
addikt

KornShell-re tippelnék, de lehet még Központi Statisztikai Hivatal is. :D

(#37) tecsu válasza 0xmilan (#36) üzenetére


tecsu
addikt

Nekem csak ez utóbbi ugrott be.
Mennyire hihető, hogy egy a világpiacon lévő cég szabadalmat vagy védjegyet sért, ráadásul nem támadja meg senki?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#38) gergejly


gergejly
aktív tag

mennyibe fáj egy kos?

(#39) Crafter32 válasza Csóró™ (#7) üzenetére


Crafter32
őstag

:) ez jó :))

(#40) bryant56 válasza gergejly (#38) üzenetére


bryant56
aktív tag

50k-ért már jót lehet kapni. :DD

Egyébként sehol sem írnak árakat, de gondolom nem lehet valami olcsó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.