Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JasL


JasL
senior tag

FTP manapság eléggé "elavult technológia", maximum célszoftveres környezetben használandó (pl auto-backup, stb). Én inkább valami cloud storage-ra szavaznék!

(#2) PeterPH


PeterPH
senior tag

Sokáig használtam én is a Cerberus-t, de végül lecseréltem Filezilla-ra.
Nem lehetett vele normális átviteli sebességet elérni (2MB/sec -et sem érte el).

(#3) Peet


Peet
senior tag

Ezt nem teljesen értem:
"A Cerberus FTP szerver szerény véleményem szerint ez az a legjobb FTP megoldások egyike a nem Enterprise szinten. 25 napig mindenképpen a fizetős fog működni."

Mi az az Enterprise szint? Fizetős?

Rengeteg jobb, és ráadásul ingyenes van FTP szerver van "szerintem".

(#4) hallador


hallador
addikt

Ráadásul, ha dedikált FTP szerver kell akkor már sokkal jobb,stabilabb, ingyen van a Pro vagy Pure ftpd meg egy linux.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#5) Kalandor válasza Peet (#3) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt én csesztem el, a szerző azt írta, hogy a Personal ingyenes, és lehet használni ingyen, de 25 napig a többi verziót is lehet használni.

A cég honlapján viszont egyáltalán nincs szó arról, hogy a Personal ingyenes lenne, ugyanúgy megvásárolható pénzért, maximum 25 napig használható ingyenesen a Trial version, de az nem ingyenes.
Hogy a 25 nap után miképpen viselkedik, nem tudom, ezeket az írótól megkérdeztem, de még nem küldött választ.
Addig viszont postpone-oltam a cikket és nem figyeltem rá, ma reggel viszont megjelent :(

A licencelés nem egyértelmű, de a többi része benne van.

[ Szerkesztve ]

(#6) ncc1701


ncc1701
veterán

Ftp-t én otthoni gépen csak esetlegesen használnék, ha plö havernak gyorsan kell vmi, elindítom, és leszedi. De nonstop nem futtatnám, nem igazán biztonságos, clear textként utazik a felhasználónév/jelszó.
Helyette inkább vmi vpn, ha már windows. Linux alatt ott az scp, van hozzá windowsos kliens is, az biztonságos.

(#7) Xaels


Xaels
félisten

Pár éve nekem is ment éjjel nappal amíg egy kis szolgáltatónál voltunk és 30/30-as netet adtak fix ip-vel. Néhány hónapig még COD szervereket is csináltam. Manapság nincs ilyen szolgáltatás normális áron.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

"Az FTP elavult technológia" bazz :)
Ugyanmár mutasson helyette valaki valami jobb, elterjedt plattformfüggetlen protokollt, amivel egyik gépről a másikra át tudok másolni valamit, gyorsan hatákonyan.

Az FTP max a warezban vesztette el korábbi jelentőségét és mára már csak SMS warezben használják.

J.

(#9) winhate válasza joysefke (#8) üzenetére


winhate
őstag

Ott a pont.

Regebben meg 1999 kornyeken is ftp szervert hasznaltam Amiga n. Ma sincs ez maskepp.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#10) qqcqqc


qqcqqc
őstag

próbáltam éni ezt a programot, szép színes-szagos. aztán áttértem a filezilla megoldására.

(#11) Misi_D


Misi_D
tag

Ezt mintha korábban már olvastam volna a "szomszédban".
Meg is van, itt. A szerző kiteteti mindenhova, ahová lehet? :)

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#12) devast válasza Misi_D (#11) üzenetére


devast
addikt

Sikerült neki felrakni otthon egy ftp szervert, aztán most nagy az öröm és bódottá... :DDD

Cikkhez:
Ha saját hálózatodra akarsz bejutni, akkor vpn. Platformfüggetlen, mindent elérsz a belső hálón stb...
Ha ügyfél/külsős számára akarsz tárhelyet biztosítani, akkor legalább sftp, de inkább valami nálad hostolt felhő cucc, https-el (ajaxplorer/pyd.io -t használok ügyfeleknél erre a célra)
Ha meg überbrutálmegahyper szekuritit akarsz, akkor oftp (odette) saját isdn vonalon :)

(#13) Ic3man


Ic3man
tag

Nem rossz a FileZilla, de kb. egy alap FTP sw, ha több dolgot is akarsz állítgatni, akkor kell egy komolyabb.
Én évek óta a BulletProof FTP Server-t használom és nagyon megvagyok vele elégedve.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#14) JasL válasza joysefke (#8) üzenetére


JasL
senior tag

Skydrive + cloudsync :) Még másolgatni sem kell, és bárhol kéznél van ahol van net, tűzfalakkal sem kell szarakodni, és akkor is működik, amikor a host áll valamint akárhonnan módosítható.

(#15) ncc1701 válasza joysefke (#8) üzenetére


ncc1701
veterán

Vpn. Jobb, platformfüggetlen, közvetlen belépsz a saját hálózatodra. Na, ennél jobb nincs.

(#16) dragon1993 válasza ncc1701 (#15) üzenetére


dragon1993
őstag

Egy L2TP ubuntu / windows leírást szívessen olvasnék.

(#17) siti válasza joysefke (#8) üzenetére


siti
senior tag

elavult, ez van, mások az igények és a kíváncsiskodók kezében is komolyabb csúzli van.
Ha jól emlékszem, ftp nem tudott olyat, hogy film rákattint, beleteker, lejátszik, hanem letölt mind és utána meglesed.
A mindenütt működik az az univerzális, nem pedig a legjobb.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#18) sh4d0w válasza joysefke (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

ssh

Platformfüggetlen, nincs cleartextben utazó hozzáférés, de helyette van teljesen titkosított transzport az átvitel során.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#19) joysefke válasza sh4d0w (#18) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az FTP nek is van titkosított veziója, SSH tunnelen és TLS fölött is....

mod:
mielőtt valaki beleköt: a TLS fölött is támogatott a parancsok titkosítása.

[ Szerkesztve ]

(#20) #64791808 válasza JasL (#14) üzenetére


#64791808
törölt tag

Igen, és sosem tudod meg, a cloudban rajtad kívül még ki látja az adatokat.

(#21) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Windowsban is van ftp szolgáltatás, ha rendesen be van konfigolva, akkor minek külön app hozzá? :F

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#22) hallador


hallador
addikt

Kezdetnek az NSA. Ami azert jo mert egy nagy csapathoz tartozhatsz: akiket mar ismer Showden barati tarsasag... :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) devast válasza siti (#17) üzenetére


devast
addikt

Létezik olyan szoftver (netdrive), ami ftp-ket képes felcsatolni úgy, hogy a windows sima fájlrendszernek lássa. Így lehet róla filmezni, zenélni, stb... de akkor sem ideális.

(#24) sh4d0w válasza joysefke (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már van ssh-d, akkor minek az ftp?

https://www.coreinfinity.tech

(#25) Fecogame


Fecogame
veterán

Ez mivel jobb, mint egy rémegyszerű Home FTP Server?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26) winhate válasza siti (#17) üzenetére


winhate
őstag

dehogynem tud ftpmount a neve regebben amiga n is hasznaltam ezt.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#27) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hasznos lehet, ha valaki windózon akart FTP-t használni, de tényleg nem árt hozzá valami komolyann védelem...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) ncc1701 válasza dragon1993 (#16) üzenetére


ncc1701
veterán

OpenVPN-t javasolnék inkább. Cert/pwd alapú auth, az elég biztonságos.

(#29) dragon1993 válasza ncc1701 (#28) üzenetére


dragon1993
őstag

Jelenleg azt használom.
De csak 2 userig ingyenes, illetve kell hozzá kliens telepíteni. Windows Server meg nincs hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#30) CaNNa3IS válasza ncc1701 (#15) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

vpn meg az ftp két külön dolog minek keverni. ftp-t általában külsősnek adsz bármilyen nem oprendszeri felhasználóval akár mysql-ből. vpn-hez felhasználók kellenek és jogosultsági beállítások a mappákra oprendszeri szinten stb..

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#31) ncc1701 válasza dragon1993 (#29) üzenetére


ncc1701
veterán

Linux szerveren kb akármennyi userig ingyenes. :)

(#32) dragon1993 válasza ncc1701 (#31) üzenetére


dragon1993
őstag

Nálam azt írja ,hogy 2 user és a harmadikat nem engedi kapcsolódni.
Ubuntu server.

(#33) Márton


Márton
nagyúr

xlight ftp-t használok évek óta
kicsi, ingyenes, megbízható, pont eleged tudó, kiváló szoftver

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34) hcl válasza Márton (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem vsftpd. Tökéletes :)
Meg van rajta egy net2ftp biztonsági nagykapunak :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) siti válasza devast (#23) üzenetére


siti
senior tag

reméltem is hogy van, de nem gondoltam hogy még foglalkoznak átlag felhasználók ftp-vel :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#36) repvez


repvez
addikt

Ez a progi vagy bármelyik a felsoroltak közül ugy is müködik, hogy a wifi routeren keresztül kapcsolódik a gép egymáshoz és nincs aktiv internet kapcsolat?ilyenkor a wifi teljes sávszélességével jönnek át az adatok a 2 gép között?
Épp a napokban gondolkodtam ezen, hogy hogyan lehetne a PC és a laptop között nagy fájlokat mozgatni pendrive és net közbeiktatása (drive tárhely) nélkül.
Ha ezekkel megoldható akkor jól értem, hogy gyakorlatilag ha beirom ebbe a progiba a nevem és a jelszavam akkor látom a megosztott mappákat és mehet a másolás?Vagy a bongészóbe kell IP cim alapján megnyitni?

(#37) qqcqqc válasza repvez (#36) üzenetére


qqcqqc
őstag

helyi hálózaton is működik az ftp, de én ott inkább megosztott mappákat használnék.

(#38) Fecogame válasza qqcqqc (#37) üzenetére


Fecogame
veterán

Van, amikor nehéz megosztott mappákat létrehozni ( gondolj csak egy Windows - Linux - Mac párosításra ), és ésszerűbb/egyszerűbb az FTP. ;)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#39) qqcqqc válasza Fecogame (#38) üzenetére


qqcqqc
őstag

hát nálam van linux és win.
A win megosztásait eléri a linux megfelelően beállított jogokkal, linuxon meg samba van.

(#40) repvez válasza qqcqqc (#39) üzenetére


repvez
addikt

Hát a megosztott mappánál azért valami normálisabb megoldást szeretnék, valami olyasmit megoldható, hogy ha fennt van ez a progi és bejelentkezik az ember akkor megjelenik az a gép meghajtója ami be van kapcsolva és fel van véve a hálozatra.
Mert, akkor a laptop és a PC között egyszerüen tudnék fájlokat mozgatni, illetve a család többi tagjátol is , nem kéne közbeiktatni a driveot, hanem lenne egy dedikált meghajtó erre mindenkinek a gépén, igy nem kéne duplikálni és ugymond " nyilvánosságra" tenni minden képet amit nem akarunk.

Ha lehetséges ilyen eljárás akkor segitene valaki , hogy lépésenként leirja a menetét,mert annyire azért nem vagyok PC guru. Ha az számit akkor egy 10mb-es ADSL net van Dlink 604 modem és egy TL-WR842ND router win7 64bit

(#41) Fecogame válasza repvez (#40) üzenetére


Fecogame
veterán

Samba megosztás lesz neked a megoldás, olvass utána. Ha valami nem megy, kérdezz bátran a megfelelő hálózatos topikban :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.