Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Örülnék neki. Mindazonáltal én úgy látom, hogy a jövőben aki chip gyártással akar foglalkozni és nincsen saját gyártósora az le fog maradni a versenyben. Lásd AMD vagy Qualcomm. A két nagy bérgyártó (GF és TSMC) hamarosan teljesen versenyképtelen lesz a Samsung és az Intellel szemben. Ha nem is minden külön gyártónak, de mondjuk partnerszerződésekkel többen csinálhatnának egy valóban versenyképes node-ot.
A Samsung pont addig fogja hagyni licencelni hagyni a gyártástechnológiáját, amíg nem érez komolyabb konkurenciát. És az Android gyártók nem engedhetik meg maguknak, hogy iPhone áron gyártassanak és adjanak mobilokat.

Persze lehet túlzás amit mondok, és majd jön a 16nm-es nodeja a TSMC-nek, de a Samsung mindig versenyelőnyben fog maradni a többiekkel szemben.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#2) debrecenikri


debrecenikri
tag

Csak előnye lenne belőle. Legalább ha kijön egy snapi810 szinten problémás proci, lesz rá alternatíva olcsóbban.

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#3) Depression


Depression
veterán

A Nuclun olyan sikeres, hogy még én is most olvastam róla először. ;]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#4) troviko


troviko
senior tag

Szerintem meg hülyeség.
Főleg azért, mert lényegében semmi haszna nincs, a Sony-nak meg a legkisebb gondja is nagyobb annál, hogy ilyesmivel nyűglődjön.
Rendes készülékpaletta kéne, és jó marketing stratégia. Jelenleg egyik sincs. Egy telójuk van, ami említésre méltó, az pedig a Z5. Jelenleg az egyik, ha nem a legjobb teló a piacon, viszont semmi más, említésre méltót nem tudtak eltenni az asztalra. Ott a Z5 Compact, minden modellel egyre silányabb, most már teljesen műanyag, míg a procin kívül kb semmit nem változott a Z1 óta.
A többi modelljük pedig nagyon szürke, jellegtelen modell. Sem árban, sem tudásban nem tudnak kitűnni a tömegből, sőt, sok esetben kifejezetten rossz ár érték aránnyal kerülnek piacra.
Ezen kéne javítani. Sokat.
Már csak azért is, mert a Z5, mint csúcskategóriás készülék, nem lesz képes komolyabb piaci részesedést kikaparni a Sony-nak.
Azt még elfogadom, hogy a belépő kategóriába nem akarnak bemenni, nem profitábilis, ugyanakkor a középmezőnyeben erősnek kéne lenne, mind ár/érték arányban, mind tudásban. Itt lehet sok felhasználót szerezni, és bizalmat építeni. Ha egy márka erő a közép mezőnyben, a csúcs kategóriában is több esélye lehet. Nem törvényszerű, hogy lesz is, de az törvényszerű, hogy a középkategóriás cuccaikban csalódnak, akkor flagshipet biztos nem vesznek.

Ha pedig megvan a korrekt készülékpaletta, komoly marketing hadjárat kéne. Ez mind elég sok pénz.
De inkább erre kéne költeni, mint egy olyan aktusra, aminek kézzelfogható haszna nincs.

Mert miért is lenne jó a saját chipkészlet? Semmiért. Akkor minek vacakolnának ezzel, ha már amúgy is csőd szélén állnak.

https://www.oldtech.hu/

(#6) macskea válasza GeryFlash (#1) üzenetére


macskea
őstag

"a jövőben aki chip gyártással akar foglalkozni és nincsen saját gyártósora az le fog maradni a versenyben"

Nekem ebben az Apple az etalon, és egyelőre nem úgy néz ki, mint aki le akar maradni.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#7) babkukta


babkukta
senior tag

Hehe, saját soc, lassan jönnek a saját op rendszerek is.
Nem tudom mi értelme ennyi ágra szakadni ilyen téren. Bár a qualcommot sajnálom, mert neki így nem nagy jövőt helyezek kilátásba, ha tényleg ennyien ráállnak majd a saját soc gyártásra

Üdvözlettel, Tibi

(#8) twollah1976 válasza babkukta (#7) üzenetére


twollah1976
őstag

Alapjabqn veve a Google szurta el a dolgot, higy hagyta, hogy boldog, boldogtalan a sajat SoC-re epitsen telefont.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

csak én olvastam chips-nek a chipsetet, és néztem hogy wtf, hova süllyed a világ? :DDD államvizsgára tanulás kikészít... :)

(#10) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Spórolni akarnak vele?

(#11) debrecenikri válasza troviko (#4) üzenetére


debrecenikri
tag

Hoztam neked egy kis olvasnivalót:Ajánlott plecsnivel, jó áron
Azért ezt se nevezném rossznak... (Tetszett plecsnivel)
Ugyanolyan? Én nem így látom.
És ha már azt kritizálod hogy nincs változás: Samsung változtatott ennyit is? Hát nem nagyon...

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#12) tjb007 válasza GeryFlash (#1) üzenetére


tjb007
nagyúr

„és majd jön a 16nm-es nodeja a TSMC-nek”

Jön helyen jött, mivel már rég beindult a tömeggyártás. Ugye az Apple A9 egy része is innen jön.
Verseny egyedül a high-end szegmensben van, az alsóban és a középben továbbra sem fognak ezzel foglalkozni. Ha a Qualcomm majd úgy érzi nem éri meg foglalkozni a felső szegmenssel behintik sóval és az alsóbb kategóriákra fognak koncentrálni a továbbiakban.

(#2) debrecenikri

Csak épp olcsóbb nem lenne, főleg nem az első években. Persze nulla konkrétummal még ezt is túlzás kijelenteni, mert az sem biztos, hogy bármi is igaz ebből.

(#7) babkukta

A Qualcommnak nem egy- vagy kéttagú a termékpalettája, szóval sem félteni, sem sajnálni nem kell őket.

[ Szerkesztve ]

(#13) debrecenikri válasza tjb007 (#12) üzenetére


debrecenikri
tag

Hát az sajnos tényleg nem. De legalább nem biztos, hogy melegedne.

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#14) bmwsan


bmwsan
senior tag

Végül is a Sonynak erre van szükséges, a telefonjaik közül alig van pár aminek ne lenne kisebb gondja baja.
Arról nem is beszélve, hogy veszteség hátára veszteséget termelnek, a mobil részleget fel akarják számolni, de biztos ami biztos, előtte még egy pár milliót beleölnek SoC fejlesztésbe, ha veszteség akkor legalább legyen jó nagy.
Vicc kategória. :))

(#15) Halkow.


Halkow.
senior tag

Nehezen tudom ezt elképzelni, mivel rengeteg money-t emésztene ez fell, és ha nem jön össze akkor meg.. Menne a cégnél a :O - ás.

(#16) Sebestyen01


Sebestyen01
őstag

Van lejjebb... :U

(#18) Fejvadi válasza bmwsan (#14) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:)

(#19) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ez a hír olyan nesze semmi fogd meg jól. De azért legalább jönnek a "szakértők".

valami

(#20) Sebestyen01 válasza Quasi_modo (#19) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Nem hiszem hogy lenne ennek a hírnek valosagalapja... semmi sem indokolja hogy most ebbe oljenek sok milliot, a mobilreszleg biztos nem, hisz hanyatlik az egesz! :(

(#21) Grodd válasza GeryFlash (#1) üzenetére


Grodd
tag

Ez nettó baromság, jelenleg az Intel 14nm-t szénné alázza még a lesajnált TSMC 16nm finfet is ULP piacon. 10nm-en meg nagyon szopóágra kerültek.

(#23) grengor


grengor
csendes tag

Miért ne készíthetne? A Sony 1000+1 féle dolgot gyárt, nem csak telefont. Kényelmes lehet nekik saját chipset a kameráikba, vagy akár tévékbe is.

(#24) troviko


troviko
senior tag

(#11) debrecenikri

Az általad linkelt két készülék tökéletesen rossz példa.
Az E4 borzalmasan gyenge készülék, a szó minden értelmében. Tudom, volt a kezemben nem egyszer. Tipikusan arra jó csak, hogy aki egyszer azt megvette, soha többet ne akarjon Sonyt. Igaz, nem drága, viszont 2015-ben 5 MP-s kamerával telefont kiadni, na az a vicc kategória. Kb. animGIF képeket készít, nem fényképeket.
Tényleg csak arra jó, hogy elriassza a vevőket. Mint korábban az E1, amin egy telefonkönyv megnyitása 30 másodperc.

A C5 ultra sem jó példa. A mérete miatt alapból rétegmodell, de az ára is el lett szúrva. És nincs a telefonban semmi extra, amitől a userek szertnék. Az anyaghasználata sem méltó az árcédulához, ahogy az MTK chipset sem, stb. stb. sorolhatnám. Egyáltalán nem egy sikeres, keresett modell, nem ok nélkül.

De ha például vesszük az M4 Aquát, sikerült elérniük, hogy a 8 gigás tárhelyből 1,3-at érjen el a user, out of the box. Óriási hiba. Szintén egy példa arra, hogy óriási gondok vannak a készülékpalettával.

A Z5 C és a Z1 C között a különbséget nem fizikailag értem, hanem hardveresen. Sem a tárhely, sem a RAM, sem a kijelző felbontása nem nőtt, fém helyett műanyag a ház, és még vastagabb is, mint az elődmodell (itt a Z3C-re gondolok). Sok esetben visszalépés történt.

Szóval tartom az eredeti felvetésem, hogy nem átgondolt a készülékpaletta, sok a gond, és sokszor félreárazzák a készüléket. És ma már nem olyan fényes a nevük, hogy minden vackot arany áron el tudjanak adni. Ahhoz előbb le kéne pakolni valamit az asztalra, de teljesítmény terén mostanában nem erős a Sony.

Ha pedig egy S4-et és egy S6-os egymás mellé teszel, ég és föld a különbség, még ha a dizájn hasonló is. A korábbi gagyi-ratyi tefjölös pohár műanyagot hideg fém és üveg váltotta, nem beszélve a 2k-s kijelzőről, a több RAM-ról, a nagyobb háttértárról, stb.

Szóval nagyon fals a hasonlat, amit felhoztál.

(#22) morgyi

Nekem nem tűnik túl reálisnak az általad felvetet konzolos dolog. Már jelennek meg a cikkek, hogy annyira gyengék a mostani konzolok (sokszor már a 30 FPS is alig jön össze, nehezen megy) hogy 2 éven belül jöhet egy új generáció.
Nem biztos, hogy így lesz, de nehezen tudom elképzelni, hogy az ARM chippek eljutnak arra a szintre, ami egy komoly játék kihajtásához kell, mindezt pedig úgy, hogy gazdaságos legyen a gyártása, és a használat is (fogyasztás, TDP, stb).

Arról nem is beszélve, hogy manapság kifejezett cél, hogy a PC-khez sokkal közelebb legyenek a konzol chip-ek, mint korábban, hisz könnyebb így rájuk fejleszteni, és portolni.
Minél közelebb van a két architektúra, annál olcsóbb portolni, így játékonként dollár milliókat lehet megspórolni, az meg nagy előny.
Ezek után nehezen tudom elképzelni, hogy a Sony újra belevágjon egy Cell procis fiaskóba. Tanultak abból a hibából.
Azt meg még nehezebben képzelem el, hogy 2-5 éves időtávon a komplett PC ipar átálljon ARM chippekre. Kizárt.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#25) Kékes525


Kékes525
félisten

A Sonynak a saját chip gyártás mellett a saját kameráinak minőségére is nagyobb figyelmet kellene fordítania. Az mégiscsak furcsa, hogy szenzorai nagyon népszerűek, a legjobbak közé tartoznak, de saját, igazán jó kamerát mégsem tud építeni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) TheSaint


TheSaint
aktív tag

Hasonlóval már próbálkozott az akkor még SonyEricsson, a legendás büntetés, Xperia U személyében. Abban is valami házi SOC volt. Valaki írta már, hogy néhány Sony teló csak arra jó, hogy aki megveszi, biztosan ne vegyen többször Sony telót, hát nekem az Xperia U volt ez. Azóta SOHA semmilyen körülmények között inkább valami dzsunka kínai vagy indiai, de ilyen trágyát soha többet....

(#27) Grodd válasza TheSaint (#26) üzenetére


Grodd
tag

Ez a hsz pár sebből vérzik

1. A Sony-nak sose volt házi SoC-ja
2. Az Xperia U nem SonyEricsson volt hanem Sony, addigra már kiszállt a készülék businessből az Ericsson
3. Az Xperia U-ban nem házi SoC volt, hanem NovaThor U8500 ketyegett, ami az ST-Ericsson .
4. A Novathor-8500 elég sok korabeli középkategóriás telefon ott volt, ( Galaxy Ace 2, Galaxy S Advance, egy csomó Sony xPeria, Motorola XT760, stb)
5. A NovaThor családnak nem csak a Sony-nak nem volt semmi köze, de még az Ericsson-nak sem. A mobil SoC-okat az ST vitte végig a joint venture nem túl hosszú pályafutása során, az Ericsson a hálózati berendezésekbe tervezett chipeket.
6. Az xPeria U valóban sok sebből vérzett, mint minden nem felső-kategóriás androidos mobil, (brand-től függetlenül) nem a SoC volt a legfőbb problémája.

amúgy rendben van :)

(#28) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Ennek nem látom értelmét őszintén, boldog boldogtalan bejelenti, hogy saját SoC tervezésbe kezd, akarom mondani csak összelegozásba, mert tervezni valójában nagyon kevesen terveznek igazán (qualcomm, apple, samsung). Megéri ez? Szerintem ahhoz nagyon sokat kell eladni, amit mondjuk a Samsung és az Apple meg tud oldani házon belül is, na de egy Sony? Házon kívül meg lehet versenyezni a Qualcommal meg a Mediatekkel, és már utóbbinak is több éves előnye van...

#1: szegény TSMC annyira le van most maradva, hogy konkrétan a nála gyártott Apple SoCok jobb mutatókkal rendelkeznek mint a Samsungé.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#29) Grodd válasza Cathulhu (#28) üzenetére


Grodd
tag

Nagyjából egyetértek, egy dolog nem világos: mi a tervezés és az "összelegozás" között a különbség az értelmezed szerint ? Pl amit Samsung csinál, az miért nem minösül összelegozásnak?

(#30) Cathulhu válasza Grodd (#29) üzenetére


Cathulhu
addikt

Samsungnak azóta vannak saját tervezésű CPU magjaik, mongúz néven, év elején elvileg látni fogjuk őket éles bevetésen is.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#31) TheSaint válasza Grodd (#27) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Kösz, a pontosítást, sajnos a lényegen nem változtat, a Sony a nevét adta (és ahogy olvasom most is adja...) az ilyen tákolmányokhoz. Nem látok nagy jövőt a Sony mobiltelefon üzletágának...

(#32) debrecenikri válasza troviko (#24) üzenetére


debrecenikri
tag

A kamera a teszt iroda szerint megugorja a kategória átlagát. És annyiban tévedsz, hogy ez nem az e4 hanem az e4g.

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#33) Enci1983 válasza troviko (#24) üzenetére


Enci1983
senior tag

Szerintem menj, keresd meg a csöpp eszed. Miről beszélsz? Volt a kezedben..... Ennyi? C5 Ultra rétegmodell? Feküdj vissza pihenni..... Ekkora marhaságot is rég olvastam :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#34) GeryFlash válasza Enci1983 (#33) üzenetére


GeryFlash
veterán

6" kijelzős 165mm-es telefon már pedig rétegtermék :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#35) debrecenikri válasza GeryFlash (#34) üzenetére


debrecenikri
tag

És az 5.5" 158 mm?(iphone6 plus) Az is rétegtermék?

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#36) AndyRich válasza troviko (#4) üzenetére


AndyRich
csendes tag

Lehet még nem próbáltál középkategóriás Sony mobilt, ezért mondod.
Nekem ugyan Z3-asom van ( felső kategória, brutál jó teló, csak Sonyt veszek ezek után is), de a családban van T2 Ultra, M4 aqua, s csak jókat tudok mondani azokról is.
Ha pl. egyetlen dolgot szeretnénk kiemelni, akko azt is elmondhatjuk, hogy kevés középkategóriás mobil vízálló a piacon, ha jól tudom! :)
Vagy ha az M5 paramétereit nézzük, amit ugyan még nem láttam élőben, s nem próbáltam, nem hiszem, hogy el kellene bújnia a konkurencia mellett. Konkrétan a felső kategóriában is versenyezhetne.
Azt mondjuk látom a különböző fórumokon, hogy valamiért sikk szapulni a Sony telókat, csak ezen véleményeket alátámasztó érveket nem találok!
A jellegtelenségről annyit, hogy ez (is) nyilván szubjektív vélemény!
Nekem pl abszolút bejön a Sony design, s szerintem teljesen egyedi is, úgyhogy én jellegtelenségről sem beszélnék!
A saját chipset pedig nagyon jó stratégiának tűnhet, valószínűleg hosszabb távon árképzésben is versenyképesebb tudna lenni a cég.

(#37) AndyRich válasza debrecenikri (#11) üzenetére


AndyRich
csendes tag

Ez nagyon jó példa a design váltásra, már én is terveztem megírni !
Giga like :DD :)) :))

(#38) GeryFlash válasza debrecenikri (#35) üzenetére


GeryFlash
veterán

Egyrészt az kisebb,
másrészt az Apple ahol összesen két választási lehetőséged van, ha kicsinek találod a 4,7"-t kénytelen vagy azt venni,
harmadrészt ha megnézed az eladásait azért bőven többen (75-25% arány) veszik így is a sima verziót.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#39) debrecenikri válasza GeryFlash (#38) üzenetére


debrecenikri
tag

Ebben igazad van. Bár ha jobban belegondolunk, a 4,7 is kb. mndenre elég, ne mondja nekem senki, hogy a Galaxy s3 ma egy kicsi telefon (tudom, az 4,8", de az barátok között is csak 2 mm-rel nagyobb képátló, ami esetünben nem oszt, nem szoroz). 5,2" fölött meg átlagos tenyérrel majdnem mindegy, úgyis kell a másik kéz.

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#40) GeryFlash válasza debrecenikri (#39) üzenetére


GeryFlash
veterán

Egyetértünk :K

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#41) badacsony


badacsony
őstag

Sony’s CEO Himself Denies Own Mobile Chipset and Possible Sale Rumors

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.