Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [RufuszX:] Thl 4400

Hozzászólások

(#51) Graphics válasza RufuszX (#50) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nyaralásra én nem viszek okostelefont :D, teljes kikapcsolás lesz :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Lehet valamit tudni a kamerat illetoen?

A nagytestverben Sony van

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53) Cyborg válasza Graphics (#52) üzenetére


Cyborg
őstag


5.0MP front camera, Samsung 4E1 wide-angle lens;
OV8825 8.0MP BSI back camera(interpolation 13.0MP) with flashlight and auto focus

forrás: Minideal

[ Szerkesztve ]

(#54) RufuszX válasza Graphics (#52) üzenetére


RufuszX
senior tag

Én is csak annyit tudok, mint ami a marketing képeken szerepel. Azok szerint Samsung kamera.
Egyébként a frontkamera meglepően jó képeket csinál.

(#55) dime27 válasza RufuszX (#50) üzenetére


dime27
őstag

Lenovo p780-om több mint 8 napja megy egy feltöltéssel és lassan eléri a 10ik óra kijelzőidőt igaz ezt egy custom rommal tudja... :K :U

Még van az akksijában 22%-ék igy is :))

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#56) RufuszX válasza dime27 (#55) üzenetére


RufuszX
senior tag

Es mindezt állandó 2 sim 3g, wifi és folyamatos szinkronizálás mellett? :)

(#57) dime27 válasza RufuszX (#56) üzenetére


dime27
őstag

Nem ez 1 sim folyamatos wifi és állandó szinkronizálás :U :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#58) dime27


dime27
őstag

Megérkezett az enyém is juhhuuuu!!!! :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#59) dime27


dime27
őstag

Esetleg aki rootolta már ezt a telt tudna segíteni h mivel lehetne?! Vroot-al próbálkoznék de vmiért nem futtatja a win7 még akkor se ha kikapcsolom a virusirtót és rendszergazdaként sem sajnos :(

Root Genius meg eljut 20%-ig aztán ott megáll vmiért vagy kéne hagyni még percekig?!

Framaroot-nál pedig nem kompatibilis az eszköz...

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#60) RufuszX válasza dime27 (#59) üzenetére


RufuszX
senior tag

Cappa porttolt egy cwm-t és CWM-ből root.zip segítségével gyönyörűen működött. (először azért csinálj egy teljes rensszermentést)

(#61) dime27 válasza RufuszX (#60) üzenetére


dime27
őstag

CWM-et akartam volna telepíteni mobiluncletoolsal de kiirta h nem rootolt a rendszer...először gondolom rootolni kellene de hogyan?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#62) RufuszX válasza dime27 (#61) üzenetére


RufuszX
senior tag

Sp flashtool-lal tettem fel a cwm-t. (úgy nem kell root)

[ Szerkesztve ]

(#63) dime27 válasza RufuszX (#62) üzenetére


dime27
őstag

Melyik verzióval ill honnan tölthetem le?! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#64) RufuszX válasza dime27 (#63) üzenetére


RufuszX
senior tag

Sajnos erre most nem tudok válaszolni, szabin vagyok és a gépem nincs nálam. Ha ráér akkor pénteken tudok verziót mondani, ha nem akkor próbálkozz. :-)

(#65) dime27 válasza RufuszX (#64) üzenetére


dime27
őstag

Ok letöltöttem meg flash-elésre már használtam sp flash toolst csak még recovery-t ezzel nem tettem fel hogyan kell?! :U :K :F :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#66) RufuszX válasza dime27 (#65) üzenetére


RufuszX
senior tag

Nem szeretnék butaságot írni, de ha utána keresel hamar lesz leírás (egyébként emlékeim szerint csak a recovery előtt hagytam pipát és betalloztam az elérési utat)

(#67) RufuszX válasza dime27 (#65) üzenetére


RufuszX
senior tag

Mtkdroidtools segítségével tudsz scatter fájlt készíteni. Az kelleni fog hozzá.

(#68) dime27 válasza RufuszX (#67) üzenetére


dime27
őstag

Igen az kész van de amit letöltöttem sp flashtools az nem műxik vmiert pedig ugy csináltam mindent mint ahogy ebben a leirásban van:

[link]

lehet vmelyik régebbivel kellene tuttira nem emlékszel melyikkel csináltad?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#69) RufuszX válasza dime27 (#68) üzenetére


RufuszX
senior tag

Nem merem biztosra mondani de azt hiszem a 2.5.3 volt.

(#70) dime27 válasza RufuszX (#69) üzenetére


dime27
őstag

Az sztem az mtk droid tools volt nem?! :K :U :F

Régebbi 6589-es telefonom után fel kell még tennem vmi drivert szted ehhez a telefonhoz nem lehet h az a baj, hogy az hiányzik?!

Eszközkezelőben látszódik egy fülön h android device ha rádugom a gépre gondolom az okés igy nem?!

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#71) RufuszX válasza dime27 (#70) üzenetére


RufuszX
senior tag

Igazad van. Akkor a flashtool-ra totál nem emlékszem.
Driverből azt tettem fel amit Cappa ajánlott az egyik blog bejegyzésében. De ha kiirja hogy android device és nincs felkialtojel akkor szerintem jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#72) dime27 válasza RufuszX (#71) üzenetére


dime27
őstag

OKs akkor az legalább kiindulópont már csak egy flashtools verziószám kéne majd akkor ird már meg vagy ide a forumba vagy privibe előre is köszi!Amugy idáig meg vagyok nagyon elégedve a tellel minden faxául műxik rajta szép a kijlezője jó ennek a gyári romnak a memóriakezelése a fényjelző ledek is tökéletesen működnek még a röcögős facebook alkalmazásnál is! Ennyi pénzért ez nagyon must have telefon! :C :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#73) dime27 válasza dime27 (#72) üzenetére


dime27
őstag

Lehet sikerült feltennem mivel lépsz be a recoverybe kikapcsolt telefonnál bekapcsológomb plussz hangerő fel vagy le?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#74) RufuszX válasza dime27 (#73) üzenetére


RufuszX
senior tag

Bekapcs+hangerő fel

(#75) dime27 válasza RufuszX (#74) üzenetére


dime27
őstag

Végigfutott a cucc és zöld karika a végén gondolom az igy okés nem?! :F

OKs most benne vagyok a cwm-ben akkor most rámegyek az install update-re gondolom és kitallozom a root.zip fájlt nemdebár?! De ezt a fájlt hova célszerű másolni a telefon gyökerébe vagy lehetséges h műxik a microsdkarimrol is mert ott nem igazán találja meg....

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#76) RufuszX válasza dime27 (#75) üzenetére


RufuszX
senior tag

Azért nem találja mert ha azt az opciót választod, akkor csak update.zip-t keres. de neked nem ez kell!

1. Először backup!!!
2. Install zip from sd (ha a telefon memóriájába másoltad akkor internal sd), célszerű simán a gyökér mappába tenni.
3. Végig futtatod és emlékeim szerint automatikusan felteszi a SU-t is.
(4. futtattam Cappa féle cn app removert)

[ Szerkesztve ]

(#77) dime27 válasza RufuszX (#76) üzenetére


dime27
őstag

NO sikerült feltenni a cappa féle recovery-t mostmár tutti jó viszont a root.zip lehetséges h nem jó mivel végigfut installáláskor de mikor ujrainditom a telt a rootchecker még mindig azt irja ki h rootolatlan a telefon! Lehetséges h rossz root.zip-et töltöttem le?! Azt honnan kéne leszednem akkor?!MIelőtt rámegyek a root.zip installálására kell cache/dalvik cache wipe-ni?!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#78) RufuszX válasza dime27 (#77) üzenetére


RufuszX
senior tag

Nem kell semmilyen törlés telepítés előtt. A fájlt pedig itt a fórumon kerestem és a 6589-hez való root.zip volt megfelelő. Próbáld meg ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#79) dime27 válasza RufuszX (#78) üzenetére


dime27
őstag

Köszi az eddigi segítségedet most teljes siker! :K :U :C :R

Még annyi kérdésem lenne, hogy te találtál lehetőséget a kamera appjában h ne a belső memóriára mentsen képeket hanem a microsd karira lenovo supercamera appomban van ilyen lehetőség de ha nem muszály nem raknám fel csak ezért :K

Amugy nem tudom figyelted-e a gyári rom meglepően jól gazdálkodik az 1Gb memóriával nálam ha ujrainditom a telt kb 680Mb van szabadon de még 500Mb alá nem sikerült "betuszkolnom" :U

Ez a cappa féle cn app remover futtatása mire jó és szükséges mert arra már nem volt időm, amugy ezt az appot is be tudnád linkelni please?!

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#80) dime27


dime27
őstag

OTG funkció műxik mindenkinek?! Nkem a hozzá adott átalakítóval hiába dugtam bele kétféle 16Gbos penyót is egyiket se ismerte fel mi lehet a gond?!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#81) RufuszX válasza dime27 (#80) üzenetére


RufuszX
senior tag

Simán működött.
Esetleg nem NTFS a két pendrive fájlrendszere? Mert akkor kell egy kiegészítő app a telóra, aminek a segítségével tudja mountolni az NTFS fájlrendszereket. (De az ilyrn appokhoz tudtommal mindig root kell)
(egyszerűbb megoldás, hogy formázol egy pendrive-t fat32-re és leteszteled.)

(#82) dime27 válasza RufuszX (#81) üzenetére


dime27
őstag

Az egyik tutti fat32-es volt...ill a gps-t is próbálgatom de se a fastergps se a gps status telepitése után nem akar jelet találni befele melohely fele autóban is csak keresett de 5 perc után meguntam....

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#83) RufuszX válasza dime27 (#82) üzenetére


RufuszX
senior tag

GPS-t úgy csináltam hogy feldobtam a GPS Status & Toolbox-t (nem tudom, hogy kell-e neki root) és fogtam egy széket amire kiraktam a teraszon a telefont GPS Test-t elindítottam (beállításoknál bepipáltam, hogy a képernyő ne sötétedlhessen el) és hagytam had fixálja magát és utána még vagy 10 percig fixálva.
Nálam ez megoldás volt. Azóta max 1 perc a jel hidegindítással.

(#84) dime27 válasza RufuszX (#81) üzenetére


dime27
őstag

Igazad volt feltettem ezt a paragonos app-ot és simán műxik már igaz nem volt ntfs-re átformázva egyik sem de mostmár igy tökéletes ;) Köszi a helpet! :C :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#85) dime27


dime27
őstag

Sziasztok!

Csináltam pár darab képet semmi beállítás minden alapon csak h a kedves leendő új tagok körülbelül tisztzában legyenek, hogy miylen fotókat lehet lőni a masinával! Igyekeztem többféle fényviszonyban fotózni éjszakait majd még pótolom!

[link]

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#86) 7Sony7 válasza dime27 (#85) üzenetére


7Sony7
addikt

Üdv! A Rózsás képet meg tudnád ügy ismételni, hogy a kijelzőn ráböksz a rózsára, és úgy fotózzon? (a fénymérés miatt)

-

(#87) dime27 válasza 7Sony7 (#86) üzenetére


dime27
őstag

Bocsi már nem...

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#88) 7Sony7 válasza dime27 (#87) üzenetére


7Sony7
addikt

Elhervadt? Megette a kecske? :DDD
A többi elég jó, szerintem.

-

(#89) dime27


dime27
őstag

Eddig nagyon meg vagyok elégedve a telefonnal minden téren a benne levő soc bőven elég, hogy jól mozgassa a rajta levő 4.2.2-es androidot.Igaz stock rom van rajta de ezen műxik minden és nagyon kevés memóriát eszik!;) A gyári kameraapp helyett feltettem a Lenovo Supercamera appját azzal szebb képeket lehet készíteni és alapból az sd kártyára is lehet vele menteni! Az akku nagyon "powerfull" 2 nap 3 órája megy a tel egy simkarival mindkét nap ment a 3G rajta melódia közben 10 órát kb volt rajta egy kis beszélgetés sok-sok facebook ill kevés játék is és most tartok 74%-on! A kijelzőjét dicsérik sokan akik először látják odabennt melóhelyen soka azt hiszik rá elsőre h ez egy 1080p-s kijelző! :D Sztem is kiemelkedően szép a többi általam látott 720P-s közül pl sokkal szebb kijelzője van egy Lenovo S660-tól ill szebb a képe a Lenovo p780-anamtól is ;)

Összességében adnék ebben az árkategóriában az egész telefonra egy 10/9-es pontszámot! :K :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#90) XenHai válasza dime27 (#89) üzenetére


XenHai
senior tag

Meg lehet kérdezni ,hogy milyen játékokkal használtad a telefont ? Amik úgy mond jól is mentek rajta?
Próbálta már valaki 64gb-os sdxc karival a telefont lekezeli?

[ Szerkesztve ]

(#91) dime27 válasza XenHai (#90) üzenetére


dime27
őstag

Csak ilyen egyszerűbb mászkálós meg egyszerűbb autósjátékokkal nyomattam nem ilyen real racing 3-om meg társai...Azokhoz kellene mali 450 vagy vmi andreno cucc :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#92) RufuszX válasza dime27 (#91) üzenetére


RufuszX
senior tag

Telon mégnem jjátszottam ezekkel, de táblán elég volt neki a 400-as mali.

(#93) Snakeiboy


Snakeiboy
aktív tag

Sziasztok,

Nagyon megtetszett ez a telefon a nagy aksi miatt, mar csak olyan kerdesem van hogy a GPS mennyire megbizhato benne es hogy a belso memoria ahova az applikaciokat telepithetjuk, nem erzitek tul kevesnek? Ezetleg ebbola ket szempontbol jobb a nagytestver thl 5000es?

U.I.: Eletem elso Android teloja lenne, szoval bocsi a lama kerdesekert.

Miert?????

(#94) RufuszX válasza Snakeiboy (#93) üzenetére


RufuszX
senior tag

Szia!

Amennyire én tapasztaltam a GPS teljesen megbízható és jól navigál (itt a fórumban van egy útvonal amit feltöltöttem és egész pontosan rögzítette). Navigációra ritkán használom (eddig talán 3szor) és akkor is csak 50-100km-t, de a városban is pontosan tette a dolgát. (egyébként ahogy más fórum témában olvastam az 5000-es GPS-e elég rossz)
Belső memóriáról simán át lehet tenni az alkalmazásokat a telefon memóriára. Először nem éltem vele, de amikor szólt hogy kevés a hely, akkor amit mozgatni lehetett azt áttettem, azóta folyamatosan van elég szabad helyem. Minden más tárolására pedig tettem bele egy 16 GB-os memória kártyát és nekem ez untig elég mindenre.
(ha pedig bele ássa magát az ember akkor simán átméretezhető a belső tárhely, de ezt csak haladóknak ajánlanám)
Egyébként én feleslegesnek érzem az 5000-es megvásárlását. A kijelzője a 4400-asnak is gyönyörű (és szerintem untig elég az 5-ös mérethez) ráadásul az akkumulátor időnek is jót tesz a kisebb felbontás. Valamint a 8 magot totál feleslegesnek érzem. A ramot is jól használja a kicsike szóval szerintem az 1 GB is elég.
Ami miatt a 5000-es tetszik, hogy 4.4-es androiddal jön, de szerintem a 4400-as 4.2-es rendszere is rendkívül jól van optimalizálva.

Egy szó mint száz, ha e-péniszt akarsz méregetni akkor 5000, ha elég nem játszol és nem a számok rabja vagy (na és persze 100 dolcsit szeretnél spórolni), akkor 4400-as.

(#95) Snakeiboy válasza RufuszX (#94) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Hat nagyon nem a szamok rabja vagyok. Amire kene hogy betanuljak az androidba (elso telefon lenne androiddal) Kisebb applikaciouk futatasa, GPS autoba, sieleskor, bringazaskor, zenehallgatan fulessel(fulesem mar van :)) es neha ceges unalmas meetingek alatt kis jatekok, semmi 3D, sima 2Ds jatekok ulanomuzonek. Jatekra a ott a PCm :D. Ja es termeszetesz imadom ha birja az aku. Jelenleg buta telefonom van, az ket hetig toltes nelkul elvan. Ha ez a keszulek el lenne egy hetig ugy hogy nem nagyon hasznalom masra mint telefonalasra, nagyritkan az applikaciok + net, akkor mar rendelem is. Egyebkent koszi az infot!

Miert?????

(#96) Damwise


Damwise
csendes tag

Sziasztok!

Egy hete jött meg a telefon nekem is. Nagyon tetszik egyenlőre. A 4400as aksi számomra bőven túlteljesít. (elötte 1500as volt, biztos azért érzem így :) )

Viszont lenne vele egy hatalmas problémám: amikor az on/off gombbal lezárom a képernyőt néha megkattan, és többet nem akar működni. Hiába nyomom nem csinál semmit. Eltelik x idő (10-15 perc) és utána tökéletesen megy. Olyan mintha beragadna a gombja és hiába nyomom nem oldja fel a képernyőt. Próbálkoztam a wipe-al, de ugyanazt csinálja. Nem buheráltam semmit a telefonba, gyári ahogy kaptam a minideal-től.

Van valakinek valami ötlete? Mivel magától megjavul úgy hogy az asztalon csücsül végig és meg se mozdítom, arra is gondoltam már hogy valami szoftveres gond lehet? Vagy csak valami érintkezési hiba?

(a másik gond, hogy alapból sz*r a töltője.. ez inkább bosszantó, mint nagy probléma, szerencsére van 2 másik, nem tudom más is járt -e így, a harmadik egy pixel hiba a bal felső sarokban, véletlen vettem észre, ha nem tudod hogy ott van sose jössz rá)

(#97) RufuszX válasza Damwise (#96) üzenetére


RufuszX
senior tag

Az enyém nem produkál ilyen hibát, de találkoztam már ilyennel a régi telefonomon (UMI X1), szerintem ez valami szoftveres dolog lehet, nem hiszem hogy hardveres, de közelebbit nem tudok mondani sajnos.
RAM-t nem eszi valami nagyon, esetleg beragadó alkalmazás ami leköti az erőforrásokat?

A töltő amit az enyémhez adtak az szépen teszi a dolgát, még a táblámat is azzal töltöm. (Igaz, a telefon elbír egy 2A-t, és még úgy is lassan töltődik, hála a nagy akkunak. :) )

(#98) Damwise válasza RufuszX (#97) üzenetére


Damwise
csendes tag

Köszi a gyors választ.

Megmondom őszintén nem vagyok túl profi. Ez a második telefonom. Az előzőt rootoltam meg raktam rá jelly beant is (galaxy s1-re), de csak ilyen hülye biztos leírással bírkóztam meg. :)

Amik a telón vannak: viber, file manager, skype (alapból telepített), 1-2 random játék néha ennyi. Elvileg rootolva jött talán ott a gond? Van rajta ilyen hogy kinguser, twidroyd pro ami nem tudom micsoda, nem mertem letörölni. :)

[ Szerkesztve ]

(#99) RufuszX válasza Damwise (#98) üzenetére


RufuszX
senior tag

Ha rootolt (ezzel az appal könnyen le tudod ellenőrizni), akkor javasolnám, hogy készíts egy mentést MTK droid tools-sal és a szoftver segítségével távolítsd el a kínai felesleges szoftvereket (egy kattintás a programban.) Cappa készített leírást is. (annyival egyszerűbb a helyzet, hogy ha rootolt akkor nem kell mókolgatni, csak rádugod a telefont és elindítod a mentést és kész, az enyém még root nélkül jött és küzdöttem vele egy kört mire megoldottam.)
Ráadásul ha már rootolt akkor mobiluncle tools segítségével nagyon egyszerűen fel tudsz tenni CWM-t, amiben szintén tudsz mentést készíteni a biztonság kedvéért. (egyébként ezzel az appal is ellenőrizheted hogy rootolt-e a készülék)

[ Szerkesztve ]

(#100) Damwise válasza RufuszX (#99) üzenetére


Damwise
csendes tag

Megnéztem, nem rootolt. Kamuztak az emailban. :) Nem egyszerű ez a leírás, de végig lehet csinálni végülis. Csak nem 5 perces móka.

Van már olyan rendszer ami stabilan megy ezen a telefonon? Mert ha jól értem ezt azért kell végigcsinálni, hogy utána rárakjak egy másikat ugye? Arra gondolsz, hogy esetleg a rendszer kavar be az on/off gombnak? Vagy ez ilyen biztos ami tuti alapon cseréljük le, baj nem lehet belőle?

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [RufuszX:] Thl 4400
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.