Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [RufuszX:] Thl 4400

Hozzászólások

(#101) RufuszX válasza Damwise (#100) üzenetére


RufuszX
senior tag

Saját tapasztalatom alapján a rendszer kifejezetten jó rajta, ahhoz nem nyúlnék (és nincs is nagyon semmilyen főzött rom), ami miatt javasoltam, hogy MTK Droidtools-szal vagy esetleg CWM-ből kínai app eltávolítóval le lehet gyalulni a felesleges kínai szoftvereket. + root-tal tényleg tudsz törölni olyan szoftvereket is amik feleslegesek, de alapból nem engedi a rendszer.

(#102) Damwise válasza RufuszX (#101) üzenetére


Damwise
csendes tag

Az egyik kínai programot le tudtam tiltani hogy ne fusson, a másikat meg engedte letörölni. Ha ezek után is csinálja akkor nem tudom mi lehet a gond vele.

(#103) Damwise válasza Damwise (#102) üzenetére


Damwise
csendes tag

A hiba még mindig fennt áll. Viszont most mintha egyáltalán nem menne a gombja. Egyéb ötlet?

(#104) RufuszX válasza Damwise (#103) üzenetére


RufuszX
senior tag

sajnos más nem jut eszembe, lehet, hogy hardveres lesz a dolog? :F

(#105) dime27 válasza Damwise (#103) üzenetére


dime27
őstag

OTA frissítés megvolt?!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#106) Damwise válasza dime27 (#105) üzenetére


Damwise
csendes tag

Meg, a legfrissebb rendszer ami elérhető.

(#107) dime27 válasza Damwise (#106) üzenetére


dime27
őstag

Max még egyszer megpróbálnám feltolni a rom-ot de ha utána is csinálja akkor kuka sajna vagy ha van vmi telefonos vagy műszerész ismid lehet szét bírja kapni és rá bír nézni én még ezt ajánlanám mielőtt Kínába küldözgetnéd vissza :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#108) Damwise válasza dime27 (#107) üzenetére


Damwise
csendes tag

Nagy nehezen találtam egy szakit.

Ott járunk hogy szétszedte, szerinte a gombbal semmi gond. Éppen újratelepítés alatt áll, és várom a telefont a következőkről.

A visszaküldés nem játszik, utánanéztem 35ezer a dhl, a jó magyar posta "csak" 16. És aztán a kis kínai benyögi hogy biztos én rontottam el, és 20ezer a javítás.. Ilyen messziségben nehéz érvelni, főleg úgy hogy nem vagyok jó angolból. :)

[ Szerkesztve ]

(#109) RufuszX válasza Damwise (#108) üzenetére


RufuszX
senior tag

Azért ennél sokkal barátibb (emlékeim szerint olyan 4-5k max a posta, de szerintem a dhl is elég durva így, anno ennek a felébe sem került egy üzleti csomagunk, ami méretre és súlyra is sokkal több volt.)

(#110) Damwise válasza RufuszX (#109) üzenetére


Damwise
csendes tag

Én ma beszéltem a dhl-el, ők mondták. A postát nem kérdeztem meg személyesen, hanem valami táblázatot kaptam abban volt.

(#111) RufuszX válasza Damwise (#110) üzenetére


RufuszX
senior tag

Nem csomagként kell feladni, hanem sima levél postai küldemény.
"Feladáskor elsőbbségi levélként érdemes küldenünk a csomagunkat és mindenképp ajánlottan. Ezekkel a szolgáltatásokkal a postaköltség az alábbiképp alakul:
250 grammig 1955Ft, 500 grammig 2805Ft, 1000 grammig 4340Ft."

Egyébként itt egy cikk róla.

(#112) Damwise válasza RufuszX (#111) üzenetére


Damwise
csendes tag

Na ezt nem tudtam. Ez elég barátságos. Köszönöm az infót, így már más a helyzet.

(#113) RufuszX válasza Damwise (#112) üzenetére


RufuszX
senior tag

De először mindig érdemes felvenni az eladóval a kapcsolatot, ők kérnek egy videót a hibajelenségről és javasolnak megoldást. (+ szerintem így célravezetőbb is, mint rögtön postázni és utána csak vitatkozni amikor nem akarják javítani vagy javítás nélkül visszaküldik.)

(#114) Damwise válasza RufuszX (#113) üzenetére


Damwise
csendes tag

Az megvolt. Megbeszéltem velük mindent, mert úgy tünt nincsen hozzáértő debrecenben. A videóra nem mondtak különösebben semmit, sajnálják hogy így jártam és passzolnak.

Kaptam is címet, érdekes lesz megcímezni, utána kell még néznem mi micsoda. Város, utca vagy mi ez a leshan dai meg a társai. :)

(#115) Damwise válasza RufuszX (#113) üzenetére


Damwise
csendes tag

Gyári alaplap hibás, úgyhogy megy vissza. Köszönöm azt az irományt amit linkeltél, az alapján könnyebb dolgom lesz.

(#116) dime27


dime27
őstag

Lassan fel kéne tennem már töltőre.... :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#117) Cyborg válasza dime27 (#116) üzenetére


Cyborg
őstag

Minden este repcsi, vagy mitől szakadozik a mobil jel?
Végig 3G, Vodás vagy, kijelző idő mennyi, mivel trükköztél még? :-)

...amúgy király az eredmény, jó tudni, hogy ennyit is ki lehet hozni belőle kis odafigyeléssel, Gratula!

(#118) dime27 válasza Cyborg (#117) üzenetére


dime27
őstag

Igen esténként repülőre volt téve meg ezután is ugy lesz :K :U

T-MObilos vagyok és nem volt végig 3g de napi szinten volt 12 óra majdnem minden nap ill fényerő automatán van/volt nekem bőven elég mindenhol :K :B

Kijelzőidőt sajna nem tudom de tutti 8-10 óra körüli lehetett biztos h nem 5 óra! :DD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#119) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Vettem egy 5000-rest, de egyelőre nem ajánlom senkinek, hogy fontolgassa. Bővebb magyarázkodásba most nem kezdenék, mert az egész napom mókolással telt, de annyit elmondhatok, hogy a rendszere egy akkor kalap, hogy ilyennel nem találkoztam még. Tele van bugokkal, de olyanokkal, hogy kettéáll az ember füle. Nekem például fele tempóban játssza le a zenéket, amikor hív valaki, teszemazt Shakira recseg Louis Armstrong hangján, úgy 8 biten. Mindenre van megoldás, erre is: főzött ROM, anélkül egy lépést sem (ezzel egyébkén nagyon jó ketyere). Ez csak egy a sok közül. A korábban emlegetett GPS pletykákat megerősítem, tényleg rossz a GPS-sze. Ha tudod, hogyan kell megjavítani, meg lehet, de akkor sem lesz egy zsír navigátor.
A rendszer sajnos alkalmatlan a használatra, egyáltalán nem javaslom a megvételét!
Kérdéseket szívesen fogadok, bővebb magyarázkodásba most nem kezdenék. Haverom meg van elégedve a 4400-assal, most én is arra fizetek be inkább :)

https://rendeljkinait.hu/

(#120) Cyborg


Cyborg
őstag

Az oké, hogy a 5000 nagyon rossz lett, de a 4400 meg az annyira jó lenne, hogy semmit nem kell reszelni vele??
Se új gyári frissítés, se egyéb gondok, se romolás, se semmi, szinte halott a topic. Ennyire pöpec a gyári szoftver, vagy ennyire kevés lennea tulajdonos?

(#121) dime27 válasza Cyborg (#120) üzenetére


dime27
őstag

Szerintem kevés a tulaj illetve a gyári cuccal nemsok gond volt hál istennek én max annyit csináltam, hogy rootoltam ill cwm-et dobtam fel rá és kész ill cameraappnak feldobtam a Lenovo Supercamera app-ot mivel a gyáriban nem lehet beállítani, hogy microsd-re mentse a képeket ezt az egy hibát találtam a gyári romon legalábbis nálam más nem jelentkezett de a needrom.com-on sok 4.4-es rom van már fennt az 5000-hez a 4400-hez meg semmi se ennyire szar lenne a 4.4-es a THL-re vagy csak az 5000-en kell ennyit toldozni foltozni?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#122) Vvarpi


Vvarpi
tag

+1 elégedett tulaja van a márkának.
Esetleg tudja valaki, hogyan lehet beállítani az alap androidnál használt alkalmazásikonokat?
Valahogy nem tetszenek ezek a fura színű és formájú ikonok.
Aki próbálta már ezt a romot írhatna róla véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#123) RufuszX válasza Vvarpi (#122) üzenetére


RufuszX
senior tag

Tedd fel az apex launchert abban simán át lehet állítani.

(#124) Vvarpi válasza RufuszX (#123) üzenetére


Vvarpi
tag

Köszi, már rádobta a Novát.
Esetleg tudod mivel lehetne átparticionálni a belső tárhelyét?

(#125) dime27


dime27
őstag

Azt be lehet vhol állítani, hogy ha hív vki akkor ne aludjon el a kijelző fénye valamint ha elveszem a telefont a fülemtől, akkor megszakítja a hívást?!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#126) mmatta1000


mmatta1000
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy nem találtam azt a beállítási lehetőséget a telefonban, hogy a szövegfelolvasást megváltoztatni. Mert most feltettem a legújabb iGO-t és szeretném azt a hangot beállítani, hogy az utca neveket is felolvassa/megmondja. Már rajta van a Nuance premium és a VocalizerEx is, de mivel nem bírom beállítani alapértelmezettnek, így a GPS sem látja ezeket a hangokat :(

Valami ötlet?

Üdv

(#127) Termi92 válasza Cyborg (#120) üzenetére


Termi92
tag

Pár napja én is csatlakoztam a felhasználók nem túl népes táborába. Azt kell mondjam, a rendszer nem pöpec ennyire. Gyakori, hogy egy programból kilépés után a telefon laggol amíg le nem zárom és fel nem oldom kijelzőt (se a program bezárása, se ram ürítés nem segít), néha az értesítési sávot is nehéz lehúzni, mintha nem érzékelné az ujjam, illetve a ha az sikerül, és az órára bökök, beállítások alkalmazás leállt hibaüzit dob (bár erről már olvastam régebben, valami THL speicifikus hiba). Ezeken kivül én nem találtam más hibát, de ez a kettő elég kellemetlen tud lenni. Az akksi idő tényleg kellemes. Valakinek van valami infója a 4.4-ről?

(#128) Cyborg válasza Termi92 (#127) üzenetére


Cyborg
őstag

Sok reményt nem fűznék hozzá, a THL semmi supportot nem nyújt, ahogy látom(nemcsak ehhez, más telefonhoz se), a needromon is összesen 2db rom van hozzá. Könnyen előfordulhat, hogy azzal a rommal fogod nyugalmazni a telót, amivel gyárilag kaptad.

(#129) Termi92 válasza Cyborg (#128) üzenetére


Termi92
tag

Ahogy olvastam azért jött ki néhány apróbb frissítés (1.0.6-tal jött ki gyárból, volt 1.0.8 és már van 1.0.9-es verzió is), illetve eme iromány írója azt állítja készül valami 4.4, de több infot nem találtam.

(#130) RufuszX válasza Termi92 (#127) üzenetére


RufuszX
senior tag

Feltettem végre én is az 1.0.9-es frissítést (OTA nem ment eddig mert, smsreg.apk-t eltávolítottam).
Ebben a frissítésben jelentkezik nálam is a felső értesítő sáv lehúzásának a problémája. A frissítésben szerintem van egy bug, ami miatt ez iylen lett, mert az 1.0.6-osnál semmi ilyen probléma nem volt.

A GPS viszont érezhetően jobb lett, mókolás nélkül szépen fixál.

A laggolást nem tapasztaltam eddig.

Root genius szépen rootolta, viszont kétszer futottam neki és mindkétszer 20%-nál megállt, de második alkalommal mérgemben lehúztam újraindítottam és már volt king userem és rootolt lett a készülék. :)

[ Szerkesztve ]

(#131) RufuszX


RufuszX
senior tag

4pda-n kezd fellendülni a telefon topicja és elméletileg valaki készített egy átpartícionált 1.0.9-es rom verziót, ahol a belső tárhely 2GB lesz.

"Partitioning in the official firmware:
~ 820MB user to install custom programs to the internal phone memory, settings, programs, systems, telefonki, SMS and so on.
~ 2GB allocated to the "virtual" SD-card (both plates);
~ 1GB for system usage.
Partitioning in this custom firmware:
~ 2GB user to install custom programs to the internal phone memory, settings, programs, systems, telefonki, SMS and so on.
~ 820Mb allocated to a "virtual" SD-card (both plates);
~ 1GB for system usage."

Nekem nincs ilyen problémám, de akit érdekel a dolog az kipróbálhatja (sp flash tool segítségével rakható fel, csak olyannak ajánlom, aki tudja mi az :) )

(#132) Termi92 válasza RufuszX (#131) üzenetére


Termi92
tag

Levettem a fóliát, így megszünt az értesítősávos bug, bár teszt programban így sem megy el az érintés a képernyő tetejéig, van egy pár mm-es holtsáv még így is. A lagg nekem se mindig jön elő. Fényképező programból kilépéskor szokott előfordulni.

Köszöntem a linket, ha reggel hazaértem kirpóbálom, elég kevés az 1gb tárhely. :R

[ Szerkesztve ]

(#133) myk74


myk74
senior tag

Sziasztok!A wifi hatótávolsága mennyire jó/erős?
Köszi

Nincs kéz Nincs csoki!

(#134) myk74 válasza Termi92 (#132) üzenetére


myk74
senior tag

Sikerült feltenni a romot?
Rendeltem egy ilyen telefont én is ,kíváncsi vagyok hogy jó -e ez a rom!
A gyári rom nagyon gáz?

Nincs kéz Nincs csoki!

(#135) Termi92 válasza myk74 (#134) üzenetére


Termi92
tag

Ez is gyári rom, de jól műküdik. Már 2GB tárhely van alkalmazásoknak.

[ Szerkesztve ]

(#136) myk74 válasza Termi92 (#135) üzenetére


myk74
senior tag

Akkor semmi gond vele?A tök alap gyári aosp romokat szeretem.
Mióta van meg a thl?
Valamilyen eget rengető hiba van?
Minőségre milyen?Volt thl t11-em az nagyon patent volt.
Lenovo s660-ról váltok,ott a kijelző volt kicsi nekem.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#137) Termi92 válasza myk74 (#136) üzenetére


Termi92
tag

Nagyjából 2 hete van meg, eddig két kisebb hibát vettem észre. Néha visszakapcsolja a floatappot random (pici lebegő négyzet a képernyőn, ablakban nyitható vele számológép meg pár cucc), illetve ha lehúzom az értesítéseket, és rábökök az időre, akkor nem az óra/naptár jön be, hanem hibaüzi hogy a beállítások alkalmazás leállt, kb ennyi. Először voltak akksival "gondok" (utolsó 5% eltünt fél perc alatt), de néhány töltés ciklus után helyre állt.

(#138) myk74 válasza Termi92 (#137) üzenetére


myk74
senior tag

A floatappot root után pl titaniummal nem lehet fagyasztani?
A lenovonál a menüben az órára bökve nekem is hiba üzenetet dobott,illetve nekem az első 10% ment le ott hamar(pár perc aktív használat pl böngészés).
Ébresztést azért lehet állítani rendesen?
Honnan rendelted ha nem titok?

Nincs kéz Nincs csoki!

(#139) RufuszX válasza Termi92 (#137) üzenetére


RufuszX
senior tag

Float app akkor jön elő ha hangerő le+vissza gomb egyszerre kerül megnyomasra. (véletlenül jöttem rá mert nálam is random bekapcsolt szerintem a zsebemben benyomódott ez a két gom)

(#140) Termi92 válasza myk74 (#138) üzenetére


Termi92
tag

Persze, az ébresztőt be lehet állítani az Óra alkalmazásban is. Hardveraprón vettem.

(#139) RufuszX: És valóban, kössz az infot. :R

Összeségében egész jó telefon, még ami zavaró, hogy nem minden youtube videót bír (néhány videó valamiért akadt nálam, youtube alkalmazásban, de a legtöbb rendesen megy,szerintem az appban van valami bug), illevte újraindítás után valamiért törli az akksi használat adatait (beállítások menüben nulláza az időt). Sebességre sincs panaszom (egy S Advance-ot cseréltem), és nincs tele felesleges kínai cucokkal. Jelengleg 404mb szabad ramom van, úgy hogy fut Viber, FB messenger, Poweramp, Greenify, Skype, Nova Launcher, Opera böngésző és ezek között insant vált újratöltés nélkül. Akksit eddig egyszer sikerült 2 napig használnom, de ez inkább az intenzív igénybevételnek tudható be (6-7 óra kijelzőidő, közpes fényerőn, 2 simmel, gps-el, állandó mobilnet kapcsolattal).

(#141) myk74 válasza Termi92 (#140) üzenetére


myk74
senior tag

Köszi az infókat!
Remélem nem fogok csalódni benne!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#142) Vvarpi válasza RufuszX (#139) üzenetére


Vvarpi
tag

Float app nálam akkor jön elő vagy tünik el, ha a vissza gombot kb 2-3mpig folyamatosan nyomom.
Próbáld ki te is. :DD

(#143) RufuszX válasza Vvarpi (#142) üzenetére


RufuszX
senior tag

És igen! Már értem hogyan kapcsol be a zsebemben. Elég szerencsétlen gomb választás.
Köszi!

(#144) Vvarpi


Vvarpi
tag

Próbálta már valaki a V1.0.10 romot?

(#145) dime27 válasza Vvarpi (#144) üzenetére


dime27
őstag

Megnéztem letölt egy kb 2megás javítópakkot OTA-n keresztül is csak sajna nekem leáll az ujraindítást követően error-al mivel nekem már rootolva lett meg van fennt cwm is.

Ilyenkor csak a teljes rom újra feltelepítésével lehet megoldani a dolgot szerintetek?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#146) dime27 válasza Vvarpi (#144) üzenetére


dime27
őstag

No feltoltam ujra es nem rootoltam most simán felment spflashtoolsal!A dátum/idő ablak már működik benne más különösebb változást nem tapasztaltam az 1.09-hez képest! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#147) dime27 válasza dime27 (#146) üzenetére


dime27
őstag

Most az előbb ráfrissítettem ismét és jött újabb frissítés de ez is csak javítópakk, most az 1.011 a legfrissebb ;)

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#148) Termi92


Termi92
tag

Na szóval így hajnalban unatkoztam, megcsináltam az 1.0.10-es verziós rom, 2GB app tárhelyes verzióját, mivel szerettem volna a legfrissebb verziót, de a 2gb tárhely is kellett (egy fél órás google keresés mindig meghozza a gyümölcsét). Flashtool-al telepíteni ahogy stock romot. OTA-n ráengedtem az 1.0.11-es frissítést, gond nélkül felrakta (root nélkül), és a 2 Gb tárhely is megmaradt.
Letöltés.

(#149) Termi92


Termi92
tag

Hát ez érdekes... romot felraktam (1.0.10), a bug ami az órát érintette megszünt (Beállítások leállt hibaüzi)... felraktam 1.10.11-et, megint előjött... vissza raktam 1.0.10-et ismét, a bug továbbra is ottvan... ki érti ezt...

(#150) RufuszX válasza Termi92 (#149) üzenetére


RufuszX
senior tag

Ezt az órás témát nem értem, amíg nem szoltatok róla észre sem vettem. Soha nem próbáltam értesítési sávból megnyitni. :)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [RufuszX:] Thl 4400
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.