Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [RufuszX:] Thl 4400

Hozzászólások

(#201) Termi92 válasza mmatta1000 (#200) üzenetére


Termi92
tag

Teljesen biztos vagy abban hogy eredeti THL 4400-as telefont vettél? Át kutattam a netet az elmúlt pár napban és semmi nyomát se találtam annak hogy megkapta volna a telefon a 4.4-et.

(#202) mmatta1000 válasza Termi92 (#201) üzenetére


mmatta1000
csendes tag

Az eredeti doboz alján, ahol a lényegesebb adatok szerepelnek, ott is android 4.4 van írva. Viszont, ha mondtok nekem valami programot, amivel ez leellenőrizhető, akkor szívesen megcsinálom.

(#203) Termi92 válasza mmatta1000 (#202) üzenetére


Termi92
tag

Olyat most nem tudok, de ha gondolod, segíthetek SP flashtool-al lementeni a romot.

(#204) easy...rider válasza mmatta1000 (#194) üzenetére


easy...rider
őstag

Szia!

A wake gestures menüpontról tudnál screenshot-ot feltenni, hogy változott e benne valami? Köszi :)

(#205) mmatta1000 válasza easy...rider (#204) üzenetére


mmatta1000
csendes tag

Szia!

A Kisegítő Lehetőségek-en belül a Smart Gesture menüpontra gondolsz? Mert ott semmi nem változott.
Amit észrevettem az a Helyhozzáférés, ugyanis ez átkeresztelődött Tartózkodási hely-é, íme 2 db kép.

(#206) Termi92


Termi92
tag

Minap mmatta1000-al lementettük telefonjáról a 4.4-es rendszert, de sajnos a visszamentés még nem sikerül. Egyenlőre kutakodok. Probléma a következő, a lementett rom preloader file-ja 6 mb, de ez túl nagy, a gyári preloader pedig nem elérhető.

(#207) RufuszX válasza Termi92 (#206) üzenetére


RufuszX
senior tag

Nem akarok nagy marhaságot mondani de flashelésnél nem szabad a preloadert piszkálni. Azt ne írd felül hagyd ki a pipát. Legalábbis én mindig így frissítettem. De cappa72 talán segít ő biztos tudja mitévő legyél. Privatra is szokott válaszolni.

(#208) Termi92 válasza RufuszX (#207) üzenetére


Termi92
tag

Ha preloadert kihagyom, akkor hibaüzivel megáll a flashelés.

(#209) Termi92


Termi92
tag

Újabb fejlemények, sikeresen le lett mentve a 4.4-es rendszer mmatta1000 telefonjáról, és fel lett rakva én telefonomra. Már csak az maradt hátra hogy olyan mentést csináljak, ami nem írja át IMEI-t. Miután felraktam a mentett romot, rendszer a donor telefon IMEI számát írta. Gyári reset után már a sajátomat.

[ Szerkesztve ]

(#210) RufuszX válasza Termi92 (#209) üzenetére


RufuszX
senior tag

Ez aztán a remek hír!

A kérdés az, hogy minden működik rendesen? :)

(#211) Termi92 válasza RufuszX (#210) üzenetére


Termi92
tag

Egyenlőre úgy néz ki igen, egyedül GPS ami gyengélkedik. Nekem kell egy vállalkozó szelleműegyén, aki segítene tesztelni a tiszta mentést. Privátban elér aki szeretne segíteni.

(#212) Termi92


Termi92
tag

Tovább kutakodtam, 1,5 óra munka árán sikerült a belső tárhelyet az alkalmazásokhoz átpartícionálni. (nehéz a hex számolás)
A belső tárhely 5mb lett, alkalmazásoknak tárhely 2,2gb.

(#213) RufuszX válasza Termi92 (#212) üzenetére


RufuszX
senior tag

Remek!
Privátban jöhet a rom és instrukció. (nem ígérem hogy ma vagy holnap de amint lesz időm felteszem.) köszi!

(#214) Damwise


Damwise
csendes tag

Abban esetleg tudtok segíteni, hogy rootoljam a 4400-at? Rootgenius végigmegy kiirja, hogy kész, azután root checker szerint nem. Ezt eljátszotta velem 3x aztán hagytam.
Próbáltam egy másik hasonló progit, azon minden kinai jeles volt, de az is csak vigyorgott aztán semmi.

A fórumon olvastam ezt a BinAry féle dolgot, kipróbáltam, kevés sikerrel. (itt elég sok a választási lehetőség, lehetnem is nyomtam jót, annyira nem vágom még ezt a témát)

A hibakeresési mód be van kapcsolva.

(#215) RufuszX válasza Damwise (#214) üzenetére


RufuszX
senior tag

Nekem működött a root genius.

A másik módszerhez, amiről biztosan tudom hogy működik kellene CWM. Esetleg felraktad a telefonodra?
Mert akkor csek a root.zip megoldás kell és az szépen teszi a dolgát.

(#216) Damwise válasza RufuszX (#215) üzenetére


Damwise
csendes tag

Nem próbáltam, ennyire nem merültem bele még.

(#217) Damwise válasza RufuszX (#215) üzenetére


Damwise
csendes tag

Esetleg le tudnád irni pontosan, hogy kell ezt a cwm módszert alkalmazni? Itt a fórumon megtaláltam a cappa félét ami ehhez a telefonhoz kell, de hogy hogy rakjam fel, azt nem tudom még. :)

(#218) RufuszX válasza Damwise (#217) üzenetére


RufuszX
senior tag

SP flashtool segítségével tudod csak feltenni. De ha még nem csináltál iylet, akkor nem ajánlanám.

(#219) Damwise válasza RufuszX (#218) üzenetére


Damwise
csendes tag

Akkor ez kimarad. :)

(#220) Termi92 válasza Damwise (#219) üzenetére


Termi92
tag

Még van a Kingoroot, amit megpróbálhatsz.

(#221) Damwise válasza Termi92 (#220) üzenetére


Damwise
csendes tag

Ezzel sikerült, köszi! :)

(#222) Termi92


Termi92
tag

Ahogy olvasom 4pda-n, oroszoknál is kapott valaki egy THL-t 4.4-es androiddal, de el is cseszte a mobilját backup gyártás közben (vagy miközben rakta vissza, passz).

(#223) mmatta1000


mmatta1000
csendes tag

Itt már alapból 4.4-el lehet vásárolni. [Link]

(#224) dime27


dime27
őstag

Sziasztok

Azt vettem észre hogyha elveszem telefonálás után a fülemtől a telefont a másik fél még mindíg vonalban van szal a kijelző ugye eközbe fekete de nem rakódik le a tel ez miért van és vhol be lehet állítani h kikapcsoljon?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#225) Damwise válasza dime27 (#224) üzenetére


Damwise
csendes tag

Ha elveszed a füledtől miért rakódna le? Ha elveszed visszakapcsol a képernyő és alul a piros gombbal le tudod rakni.

(#226) dime27 válasza Damwise (#225) üzenetére


dime27
őstag

No ezaz h vissza se kapcsol a képernyő ez itt a bibi :K :U

Az nem beállítható h a kijelző ne aludjon el telefonáláskor esetleg?! :F

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#227) Termi92


Termi92
tag

Úgy nézem oroszoknál sikerült valakinek lementeni 4.4-et.

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=576067&view=findpost&p=35288173

(#228) RufuszX válasza Termi92 (#227) üzenetére


RufuszX
senior tag

Remek hír, majd ha lesz időm megpróbálkozom vele.

(#229) Zsuzsibaba


Zsuzsibaba
csendes tag

Sziasztok!
Négy napja vagyok THL 4400 tulajdonos, a minideal-ről vettem. Most egy olyan probléma állt elő, hogy akár engem hívnak, akár én hívok bárkit, remeg és szaggat a hang a telefonba, nem recseg, hanem szaggat. Az én hangom is, és a másik fél hangja is. Ez helytől és időtől független. Az első két napban nem volt ilyen probléma, gyönyörűen szólt. A csengés és a zene is jól szól, nincs probléma vele. Csak a beszédhang problémás. Nem telepítettem semmit rá. Gyári úgy ahogy van. Ez a T-Mobilos kártyával van így, a Telenoros kártyával jól szól. Mi lehet a probléma? Egy hete lettem T-Mobilos, számhordozással. A szolgáltatóval van probléma, vagy a telefonom nem tolerálja a T-Mobilt? Vagy milyen egyéb ok lehet?

(#230) RufuszX válasza Zsuzsibaba (#229) üzenetére


RufuszX
senior tag

Érdekes probléma, ilyennel nem találkoztam még, pedig fél éve használom t-s kártyával.
Lehet érdemes lenne a dual simes topicban.

(#231) Termi92 válasza Zsuzsibaba (#229) üzenetére


Termi92
tag

Én sem találkoztam még ilyen problémával. Próbáltad simet másik telefonban azóta?

(#232) Termi92 válasza RufuszX (#230) üzenetére


Termi92
tag

Igazolhatom, az orosz 4.4 működik. Telepítés menete (csak saját felelősségre):

0. Telefonhoz drivereket felrakni, MTK droid tools-al NVram mentés (nagyon fontos), majd telefont lehúzni gépről.

1. Flashtool 5.x verzió letöltése (bármelyik 5-ös verzió jó) és hozzá az orosz fórumon található zip
2. Kicsomaglni az említett zip-et
3. Scatter file-t betallózni a kicsomagolt mappából.

4. Flashtool-t elindítani, Format all+download opciót kicálasztani.

4. Telefonon hátúl piros reset gomb megnyomása, majd gépre csatlakoztatni.
5.Flashtool-ban elindul folyamat, alul egy csíkon nyomon követhető. Amikor végzett, egy új ablak ugrik fel egy nagy zöld karikával, folyamat végzett. Telefon lehúzható, bekapcsolható.
6. Kingoroot-al telefont rootolni (nekem csak ezzel, illetve TWRP recovery-val sikerült)
7. MTK droid tools-al IMEI szám visszaállítása a 0. pontban mentettből.

[ Szerkesztve ]

(#233) RufuszX válasza Termi92 (#232) üzenetére


RufuszX
senior tag

Köszönöm, a hétvégén szerintem megküzdök vele.

(#234) drewcsalad válasza Termi92 (#232) üzenetére


drewcsalad
tag

Szia
Tudnál majd egy tesztet írni esetleg, hogy milyen a szerkezeten a 4.4?
Köszi

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#235) Zsuzsibaba


Zsuzsibaba
csendes tag

Sziasztok!

Úgy tűnik megoldódott a problémám. 2G-re állítottam a t-mobilos kártyát és így nem szaggat a vonal.
Lenne még két kérdésem.
-Hol tudom beállítani, hogy bekapcsoláskor ne "zenéljen"? Be lehet ezt egyáltalán állítani?
-Milyen energiatakarékos megoldások vannak, hogy tovább bírja egy feltöltéssel.

(#236) RufuszX


RufuszX
senior tag

Feltettem a leírás alapján a 4PDA-s 4.4-es romot. Széepen lefutott. Amit kiemelek, hogy nvram mentés kötelező!!!

De MTK Droidtool rootoltnak jelzi így minden mókolás nélkül vissza lehet tenni vele az IMEI számokat.
Azonban a rendszer pedig nem rootoltnak jelzi, ha feltettem a mobil uncle tools-t. Ezt nem értem, de a lényeg, hogy kingo root is rootoltnak jelezte de root again szépen lefutott.

Elméletileg van pár módosított kernel és ilyesmi de még nem tudtam letesztelni, mert nincs regisztrációm és nem tudom letölteni.

egyelőre nagyon pozitív a benyomásom a rendszerről.

(#237) Termi92 válasza RufuszX (#236) üzenetére


Termi92
tag

Feltöltöttem mediafire-re (link) módosított EBR fileokat (1,8 gb alkalmazás partíció, saját készítésű), TWRP recoveryt, és módosított kernelt. EBR és recovery.img-t lehet egyszerre flashelni flashtool-al, elég azt a hármat kijelölni + a 4.4 scatterje (sima download, nem kell format). Módosított kernelt a felrakott TWRP-ben telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#238) RufuszX válasza Termi92 (#237) üzenetére


RufuszX
senior tag

Köszi!

Nagyon szuper az átméretezett partíció, feltettem a TWRP-t is és a módosított kernelt,
Tapasztalatokat majd 1-2 ciklus töltés utána mondok, de slőre nagyon stabil és gyors a rendszer.

(#239) dime27


dime27
őstag

Szerintetek lesz 4.4-es frissítés OTA-n keresztül is?! Nincs nagy bajom a 4.2.2-sel se csak a dátum omlik még mindig össze más bajom nincs vele :K ;) :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#240) Termi92 válasza dime27 (#239) üzenetére


Termi92
tag

Ez egy nagyon jó kérdés, talán igen, talán nem.

(#241) Freddycom


Freddycom
őstag

Fel szeretném tenni a KitKat-et, de hát én akárhogy basztatom ezt az SP flash tools, nem indul el semmilyen csík alul. Drivereket feltette, én magam is feltettem,elindítom úgy, ahogy írjátok a leírásban, de csak a töltöttséget írja ki százalékban a képernyőn. Pittyen egyet, mint mikor pendrive-ot dugok rá, de aztán megint pittyen, mintha lehúznám. Több flash tools verziót próbáltam, mind a 4 USB porttal. Sajnálatos. Emlékszem múltkor sem ment elsőre, pár hónapja, de aztán vhogy megoldódott (feltettem egy frisített romot), csak nem tudom hogyan.

(#242) Freddycom válasza Freddycom (#241) üzenetére


Freddycom
őstag

Ja de, csak jó, ezt kellett volna az elején feltennem: MediaTek PreLoader USB VCOM Port

(#243) RufuszX válasza Freddycom (#241) üzenetére


RufuszX
senior tag

Ugyanez a problémám volt nekem 8.1-es windows alatt (64 bites). Próbálhattam akármilyen drivert feltenni. nem ment. A win 7-es notebookon ugyanazon módszerrel csont nélkül működött a driver telepítés és utána a flashelés is.

Esetleg ha van valakinek 8.1-es windows-sal működő drivere az szóljon, köszi (utálom, hogy a céges vírusirtó, tűzfal folyamatosan jelez az MTK droid tools-ra és sp flash toolra is). :)

(#244) Freddycom


Freddycom
őstag

Nekem van, én is 8.1-et használok, tegnap sikerült megoldani, vagy ma vagy holnap felteszem, amivel nekem ment.

(#245) RufuszX válasza Freddycom (#244) üzenetére


RufuszX
senior tag

Azt megköszönném.

(#246) dime27 válasza Termi92 (#237) üzenetére


dime27
őstag

Ha nem tetszik a 2.8-as twrp feltehetem nyugodtan flashtoolsal a 2.5-öst is úgy ahogy leírtad?!Mobilbácsi vmiert nem akarja feltenni :-(

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#247) RufuszX válasza dime27 (#246) üzenetére


RufuszX
senior tag

Úgy emlékszem mobil bá' azért nem szereti mert emghaladja a 6MB-t a fájl, de ebben nem vagyok tljesen biztos

Sp-vel simán fel tudod tenni.

Scattert betallózod, majd kiszeded a pipákat a partíciók elől és csak a recovery előtt hagyod meg és rákattintva betallózod az elérési útját. download only -> download telefon rádug kikapcsolva és pillanatok alatt végig fut.
(orosz fórum szerint a 2.8-as ajánlott, de nem tudom mi alapján. egy próbát megér agy baj nem lehet belőle, ha csak az flasheled fel)

[ Szerkesztve ]

(#248) dime27 válasza RufuszX (#247) üzenetére


dime27
őstag

Kipróbálom így mindenképp sajna még egy dolgot észrevettem, mármint hiába installáltam fel a lenovo féle supercamera appomat nem akar működni gondolom a 4.4 a baja...Erre vmi megoldás?!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#249) RufuszX válasza dime27 (#248) üzenetére


RufuszX
senior tag

Sanszos.

Egyébként flash player hogyan lőhető be 4.4 alatt?

(#250) Termi92 válasza RufuszX (#249) üzenetére


Termi92
tag

Töltsd le UC browsert. Az le fogja töltetni a legújabb flash playert.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [RufuszX:] Thl 4400
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.