Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Ragnar_ válasza Raymond (#189) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én ezek alapján mondtam, hogy Intelen sem skálázódik sokkal jobban. FHD vs QHD 113 vs 108. Aztán 4K-nál már jobban kijön a teljesítménykülönbség, szóval procilimit lehet, de nem megoldható, mert valószínűleg nem a szálakkal skálázódik csak az órajellel. Az a 20% talán már jelentősnek mondható 9700k-val. Aztán lehet, hogy egy 2080-hoz már tényleg olyan szinten kell a CPU, de lehet, hogy a FC5 ilyen. Az RTX 3080 - hoz mi kell majd ?

De most látom, hogy anandtechék meg i7-7820X @ 4.3GHz - el teszteltek. (Életemben nem hallottam még ezt a modelszámot :DDD elvileg egy 8/16-os proci )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#202) Sinesol


Sinesol
veterán

Azért elég ciki egy cpu limites vga teszt...nem lehetett volna valahonnan kölcsönkérni egy ide illő procit a teszt erejére? Azert a PH! neve még talán képvisel valami értéket, biztosan megoldható lett volna.
Habár az is elgondolkodtató, hogy miért ez lett a tesztrendszer, amikor éppen nem lenne vállalhatatlanul nagyobb ráfordítás egy i9, tekintve hogy munkaeszköz.

[ Szerkesztve ]

(#203) nkmedve válasza Ragnar_ (#184) üzenetére


nkmedve
őstag

Abban igazad van, hogy az FC5-nek többnyire órajel kell (függetlenül attól, hogy Intel vagy AMD), de attól ez még mindig CPU limit és nem engine limit. A játék képes sokal gyorsabban is futni mondjuk egy 8700K/9700K/9900K-n, főleg ha még tuningolsz is rajta (ezt Raymond is mutatta saját mérésekkel, de külföldi tesztekben is ez jön ki). Akkor beszélnénk engine limitről, hogyha a játék még a magasabb órajel hatására sem futna gyorsabban.
Az Abu által linkelt Inteles FC5 teszt-el az a gond, hogy abban is egy viszonylag alacsony órajelen futó HEDT proci van, tehát alacsonyabb felbontáson erős GPU mellett ott is majdnem annyira CPU limites a játék mint a 2700X-el.

"Ezért nem értem az Anthemet sem, hogy miért megy jobban 8400-on, mint egy 2700x-en így 2019-ben."

Pont azért amiért az FC5 is, nem képes 6 magnál többet hatékonyan kihasználni és így az a processzor nyer amelyik magonként erősebb (magasabb órajel). A 2700X egy bestia, ha ki tudod használni az összes 16 szálát, de legtöbb játék attól távol áll még.

(#204) ForRedGlory válasza Raymond (#116) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Juj ezen en is fennakadtam. Mar ott jarunk, hogy az Intel out of box megoldasa (boost) nem alapnak szamit, hanem tuningnak es igy nem fair. LOL.

Melo utan lefuttatom en is a teszteket a gepemen, aztan hozok eredmenyt is. Az lehet tobbet fog mindabi, mibt a cikk.

[ Szerkesztve ]

(#205) Raymond válasza Ragnar_ (#201) üzenetére


Raymond
félisten

"De most látom, hogy anandtechék meg i7-7820X @ 4.3GHz - el teszteltek. "

Ott a pont :) Az a 4.3->4.6 plusz a gyorsabb RAM-ok adjak a 112FPS->123FPS es a 101FPS->113FPS eltereseket.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#206) Mamuska válasza ForRedGlory (#204) üzenetére


Mamuska
őstag

Az jó lenne, köszi! :R Ez a teszt nem sokat ér.

(#207) ForRedGlory válasza Raymond (#116) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Juj ezen en is fennakadtam. Mar ott jarunk, hogy az Intel out of box megoldasa nem alapnak szamit, hanem tuningnak es igy nem fair.

Melo utan lefuttatom en is a teszteket a gepemen, aztan hozok eredmenyt is. Az lehet tobbet fog mondani, mint a cikk.

Amugy az en 9700K-m 4.8-on jar alap boost mellett. Szoval csalas az egesz.

(#208) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Azt vártam az új kártyáktól, hogy lenyomják a régiek árát, de ma már ez sem jön össze, inkább az újak lesznek drágábbak :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#209) ForRedGlory válasza h_143570 (#147) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A gond az, hogy ha nem a legjobb CPU van alatt, akkor a GPU kulonbseg sem realis, mert visszafogja a teljesitmenyt. Ez egy GPU teszt, ala kell tenni a legjobb vasat, hogy egyertelmuen latszodjon mit is tud a kartya. Ezert megy a siras es nem az AMD miatt.

(#210) Ragnar_ válasza nkmedve (#203) üzenetére


Ragnar_
addikt

Igen, értem azóta futottam még egy kört, és kiderült, hogy az anandtech se 9900k-val tesztel. De ugye hibás feltételezésekből könnyű téves következtetéseket levonni. :DDD Az azért durva, hogy egy felsőkategóriás VGA ilyen szinten CPU limitbe tud futni , na de nem baj, az a veszély egyelőre nem fenyeget, hogy 2080 Ti-t vegyek. És ugye AMD-nél is jön hamarosan a Ryzen 3xxx sorozat ahol IPC és órajel növekedésről is szólnak a pletykák.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#211) ->Raizen<- válasza Ragnar_ (#210) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Csak kar hogy uveghangon vannak mar jaratva eleve a procijaik meg a vga kartyaik is amdnek. Tuning potencial egyikben sincs normalis.

[ Szerkesztve ]

(#212) Dobrika válasza Abu85 (#17) üzenetére


Dobrika
tag

Hogyne volna, még mindíg kell az egyszálas teljesítmény és abban az intel még mindíg jobb, azzal kellett volna tesztelni.

(#213) Ragnar_ válasza ->Raizen<- (#211) üzenetére


Ragnar_
addikt

A 7nm-re váltás miatt ugye eleve magasabb órajelekkel jöhet, 5GHzes turbo órajel pletykák is vannak, hamarosan kiderül, de szerintem az asztali, főleg a gaming szegmens nagy átlagban inkább tudna profitálni a magasabb órajelekből, mint a még több mag/szálból. Az Intelnek se maradt túl sok tartaléka, ha már a kupakot is forrasztják ;] , viszont az órajel előnyük mindeddig megmaradt .

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#214) envagyok


envagyok
veterán

Nincs reklámblokkolóm, sőt még támogatom is a PH-t.

Ennek ellenére kezdenek itt csúnyán félrecsúszni a dolgok.
Régen a kezdeti gf3-4-fx időket leszámítva, amikor még kissé gyerekes hangnemben ment a tesztelés, gf6xxx-től gtx590-ig bezárólag szinte ittam minden teszt összes szavát, mai napig újra és újra elolvasok 1-1 8800gtx, gtx295, hd4870x2, hd4870x2, gtx590, hd6990, stb tesztet. Aztán a Gtx690 érdekes mód kimaradt, amikor csak a hd7990 mellé lett csak vesztesként tesztelve. Régen több játék volt a tesztekben, amikkel játszottak is az emberek, most alig 1 népszerű játék van.
Tudok angolul, de jobban szeretek magyarul olvasgatni, már fél éve várom az rtx tesztet itt, erre meg egy logout átlaguser szintet sem elért cikket találok itt, összevissza eredményekkel, az előző és a konkurens generációval összehasonlíthatatlan eredményekkel.
Gyászolom az eltűnt szakmaiságot.
És ezt nem kell win10update-re, YouTube reklámozókra, reklámblokkolókra fogni.
Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy egy ilyen online lapcsaládnak nincs olyan nagykereskedő kapcsolata, ahonnan 48 órára kölcsön lehetne kapni kurrens hardvereket teszteléshez egy megemlítésért cserébe a cikk végén.
Geforce 1-geforce fx-ig a guru3d-t és anandot olvastam, lehet újra ott kellene hiteles információkhoz jutnom :(

Pl ami engem most érdekelt volna: bf5 és rtx, többi rtx játék, az rtx gpu-k teljes elemzése.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#215) h_143570 válasza ForRedGlory (#209) üzenetére


h_143570
addikt

Egyertelmuen latszodik, hogy 2700X alat mit tud, engem pl ez erdekelt, mert ezt nem nagyon mertek le mashol. Semmi ertelme nem lett volna meg1 9900K-s tesztnek ahol megint ment volna az anyazas, hogy de mashol 0.5 FPS-el mas eredmeny volt.

Grafikus kartya es processzor tesztenel is az erdekel, hogy az atlag felhaszanlo milyen out-of-box elmenyt kap. Az OC mar ajandek foleg, hogy semmi grancia nincs ra, hogy a kerdeses termek emmni fog azon a szinten amire a tesztek huztak.

[ Szerkesztve ]

(#216) Caboose válasza h_143570 (#215) üzenetére


Caboose
tag

Arra az átlag felhasználóra gondolsz, aki RTX 2080 Ti-t vesz? Tényleg nagyon átlag videókártya :D

(#217) ForRedGlory válasza h_143570 (#215) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Te most tényleg nem érted, amit írtam? Mit szeretnél? Valós VGA eredményt vagy olyat, amiben nem tudod meg mit tud VGA, ha kihozzák belőle a maximumot? Utóbbi esetben ez a cikk neked íródott.

[ Szerkesztve ]

(#218) xEon1337 válasza envagyok (#214) üzenetére


xEon1337
őstag

Minden szavaddal egyetértek! :R

(szintén egy prémium előfizető)

"Less but better" - Dieter Rams

(#219) hokuszpk válasza Abu85 (#44) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a haswell hyperthreadingjet tenyleg kivetgzi a windows update, ezt magam is tapasztaltam; viszont a coffere kevesbe mergezo, erdemes lehetett volna 5 ghz kore rangatott 8700K -val is merni, tudom ido meg eszkoz, de akkor legalabb nincs a szuloi karnak emlegetese es mindenki megtalalja a sajat igazat :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#220) h_143570 válasza Caboose (#216) üzenetére


h_143570
addikt

Kepzeld barmilyen hihetetlen, de nem mindenki fogja szenne OC-zni a mereg draga grafikus kartyajat.

Vett egy AMD procit es szeretne egy felso kategorias grafikus katyat hozza. Pl mert amit megsporolt a processzoron azt a jobb grafikus kartyara tudta forditani.
Igy legalabb latja, hogy 2080 es 2080TI kozotti ar kulonbseg mit jelentene neki teljesitmenyben a jelenlegi legerosebb AMD CPU-val. Aztan dont.

(#221) h_143570 válasza ForRedGlory (#217) üzenetére


h_143570
addikt

Pontosan ertem, ugy lattom, hogy te nem erted.

A VGA teljesitmenye nagyban fugg a hozza tarsitott processzoretol. 9900K esten az eredmenyek ismertek, most mar 2700X eseten is.

Gondolom te is kapnad az agyfraszt amikor a 450Ks grafikus kartya melle beraksz a 2700X-et es nem megy ugy mint elvartad.

Esetleg kotnel egy kompromiszumot a processzot+alaplap parossal, az erosebb grafikus kartyaert. Visszont gozod nincs a 9900K tesztbol, hogy ez tenylegesen mit is jelentene a gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

(#222) slayer006 válasza h_143570 (#220) üzenetére


slayer006
addikt

erre való a Logout...

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#223) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Szvsz azzal nincs baj, hogy 2700X-szel van tesztelve, így legalább látja Pistike, hogy nem kell hívni a Cofidist, mert lehet nem fogja hozni egy átlagos konfigban a papiros 30%-ot. Viszont így nem látszik a kártya időtállósága, hogy esetleg 2 év múlva egy proci csere után visszanézve megérte-e az árát. Ezért kellett volna bele valami erősebb is, hogy valóban látszódjon mennyire limitálhatja a proci a kártyát, vagy ennyi volt benne és kész. És ez független attól, hogy Intel vagy AMD, erre akart LN2-es 2700X is megfelelt volna.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#224) Caboose


Caboose
tag

Vajon mennyi ilyen ember lehet a világon? Illetve minek venne RTX 2080 Ti-t a (játékra) gyengébb AMD CPU-jához, ha az nem tudja még 1440p-n sem kihajtani maximálisan?
Mondjuk most, hogy mondod, megnézni ezt a tesztet és rájön, hogy RTX 2080 Ti mellé nem 2700x-et kell venni. Erre végül is megfelelő a teszt.

(#225) h_143570 válasza slayer006 (#222) üzenetére


h_143570
addikt

Igen, azt feltelezve, hogy lesz valaki olyan orult, hogy kiszurkol 700+E-ot sajat penzbol, hogy ezt lemerje.

(#226) ForRedGlory válasza h_143570 (#221) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem, nem érted... egy tesztnél nem kompromisszumokat kell keresni, hanem nyers erőt mérni. Pont nem érdekel, hogy XY kártya mit tud CPU limit mellett. (Megjegyzem semmi értelme 2080 TI alá olyan processzort venni kompromisszum címén, ami visszafogja a kártyát, mert akkor már 1080 TI és csókolom) Persze a jelen teszt miatt most erre is van lehetőségem, de furcsa, hogy nem bántja a csőröd pl a Far Cry 5 és Hitman eredménye. Előbbi tuti brutál csúsztatás (utóbbi csak tipp), mert ziher, hogy jóval többet tud a kártya 1080p és 1440p-ben. Eleve amikor az 1440p eredmény csontra egyezik az 1080p-vel és az elvben és gyakorlatban jóval gyengébb 1080 TI-vel, az feltételez valamit... Mindegy, nekem megfelel, hogy neked megfelel a cikk, én máshogy látom.

[ Szerkesztve ]

(#227) h_143570 válasza ForRedGlory (#226) üzenetére


h_143570
addikt

"Megjegyzem pont semmi értelme 2080 TI alá olyan processzort venni kompromisszum címén, ami visszafogja a kártyát"

Es ezt tesztek nelkul honnet fogod tudni?! Sehonnet, csak maximum hasrautesbol es regi zsigerekbol.

En meg emlekszem ra, hogy az FX korszak kornyeken voltak GPU-CPU kombinaciot vizsgalo tesztek. Hinyolom is oket nagyon.

Egyertelmuen latszik, hogy 2080 TI es a 2700X nem jo parositas es az is, hogy a 2080TI on belul a 100E tobbe kerulo csucs model nem kulonbozik jelentosen a legolcsobbtol, teljesitmenyben.

Azt, hogy mire kepes a kartya erosebb CPU-val azt a kulfoldi oldalokon es az azokat atvevo magyarokon mar honapokkal korabban olvahatad.

Mint mondtam 9900K tesztet lattam dogivel nincs ertelme meg1nek, hirerteke es hosznosaga kb 0.
2700X-eset meg nem nagyon lattam radasul kulonbozo aru 2080TI-okkal nem.

Az FC5 es Hitman eredmenyeknel elfogadtam az indoklast, miszerint a latest OS es Game patchek voltak. Tekintve, hogy a nagy kulfodi oldalak tobb honapos eredmenyeket hasonlitanak ossze, ido sporolas okan es amiat nem patcheltek.

[ Szerkesztve ]

(#228) noPublicFG válasza Mooka-Miki (#61) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Így vélem én is! :)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#229) Dobrika válasza h_143570 (#215) üzenetére


Dobrika
tag

Nem, Itt az látszódik egyértelműen, hogy a 2700 mit tud....

(#230) Cathulhu válasza Caboose (#224) üzenetére


Cathulhu
addikt

itt nem feltetlen a 2700X-re kell gondolni, hanem azokra is akar, akik barmilyen 2 evnel regebbi proci melle vennenek ilyet, mert "jo az az intel meg, hiszen anno 200e volt". Szoval ez az egyetlen pozitivuma az ilyen teszteknek, hogy nem eleg VGA-ba onteni a penzt.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#231) dragonfx válasza ->Raizen<- (#8) üzenetére


dragonfx
veterán

na ennyi.
teljesne viccek ezek a vga árak.ennyiből más egy komplett pc.t vesz

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#232) Foglalt név válasza h_143570 (#227) üzenetére


Foglalt név
addikt

Hogy ne kelljen ilyen hosszan írnod mégegyszer, mert elbeszéltek egymás mellett.
A teszt címe: "RTX 2080 és 2080 Ti: ez most a csúcskategória", nem pedig "2080 eredmények 2700X mellett".
200 hozzászólással ezelőtt az volt a mellébeszélés, hogy azért a 2700X, mert az a legerősebb. Most már nem is legerősebb, hanem milyen jó látni, hogy megéri-e emellé a 2080Ti. Ha tényleg erről lenne szó, akkor az összehasonlíthatóság kedvéért lehetne egy erősebb processzort mellé rakni, hogy ne máshonnan kelljen összeollózni, hogy CPU limites, vagy leírni a teszt bevezetőjében, összegzésében, hogy most erre futotta, ez erről szólt.
Mert ez most nem a csúcskategória.
Igen volt már olyan itt olyan teszt, amiről te beszélsz: [link] csak az annak volt hívva és 8 évvel ezelőtt is igényesebb volt ennél.

(#233) envagyok válasza Foglalt név (#232) üzenetére


envagyok
veterán

+1

Megnézném hány ember vesz ryzent 300-500k-s VGA mellé

Majd ha ryzen 3 tényleg tudni fogja az intel ipc-jét, akkor elnézném ezt a bakit.
Kb 5-6. genes i7-es tudja szálanként azt a teljesítményt.
Akkor pl egy 8086k mit tudhat 5GHz-en :))
Elárulom +20%-ot

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#234) ribizly válasza envagyok (#214) üzenetére


ribizly
veterán

Nagyon jól megfogalmaztad azt, amit már korábbi kommentemben próbáltam. Néhány logout-os cikk (na nem az utóbbi néhány, mert azt nem is értem hogy lehetett kiengedni) sokkal komolyabban körbejár 1-1 témát, mint amit itt látni már gyakorlatilag évek óta. A HW-hez csak annyit, hogy nem értem hogyan kerülhet ide tesztelőnek, írónak bárki akinek nincs otthon szinten high-end közeli PC-je meg konzolja. :F Nem azért mert felveti a $, hanem mert ezt alapnak gondolom egy ilyen munkához. Van itt 1-2 komoly user-t, akik odateszik magukat, ha az általuk képviselt témakört vesszük alapul (csak 1-2 példa a rengetegből: GAI a VGA-kkal, Vanir az egerekkel, stb.), de amikor a PH-s "tesztekre" gondolok (az idézőjel most nem ennek az írásnak szól, mert azért itt van az bőven) akkor nekem sokkal profibb, összeszedettebb munka jut az eszembe, mint amilyenek ezek.

És ismét leírom:
Ez most lehet nagyon komoly ellenérzéseket kiváltó kritikának tűnik, de valójában inkább ihletként szabadna felfogni, ugyanis ide olyanok járnak, akik szeretnének egy komoly szakmai lapot olvasni. Szeretnénk olyan közösségek tagjai lenni, ahol magyarul (is) lehet beszélgetni, kérdezni, tanulni. Ez ami itt zajlik egy rosszul kinéző vergődés, amit rossz nézni és szeretnénk (remélem nem csak a magam nevében írom ezt), ha ez ismét egy idézhető, referálható komoly szakmai lappá válna.

@(#233) envagyok
+1

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#235) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Az a hőmérséklet grafikon rettentő gyenge lett, az egész összecsapott, mintha a zaj, és hő egyáltalán nem lenne fontos.

(#236) b. válasza ribizly (#234) üzenetére


b.
félisten

gbors a VGA kkal. [link] [link]nem kell ahhoz szuper gép, hogy az ember igényes legyen arra, amit kiad a keze közül.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#237) t72killer válasza Caboose (#224) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

4k-n inkább a vga a korlátozó tényező, ott lehet csak marginális az amd proci vesztesége.

A cikket nem nagyon kommentálnám, max annyi, hogy valóban nem illik cpu-limitesen vga-t tesztelni, a tesztből max a 4k-s eredmények relevánsak, így a konklúzió 20%-os kijelentése is fals.

Ezek alapján kétes érzésekkel várom a Radeon VII tesztet...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#238) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nem tudom mar komolyan en sem hogy hova lett a profizmus az oldalrol. Partatlannak mondjak magukat de amd fele huz ez a cikk is a sok valogatott low level apis cuccok is ezt bizonyitjak de meg igy sem fest jol a kep mert a ryzen gyenge 2080 ti meghajtasahoz kiveve 4k alatt. Sokkal tobb jatek volt regen tesztelve. Korai meg teljesen szamuzni a dx11 et. Tobb teszt kellene es nem ilyen extrem beallitasokkal super sample aa? Tulzas. Meg ha 500k s a vga akkor is. Mihez hasonlitsuk az 1080 ti hez? Arra jo volt a cikk hogy lassa az ember 1080 ti rol nem eri meg nagyobbra valtani brutal felarert. Valahol ertheto miert nem kerult bele amd vga a tesztbe mert nvnek ezen a szinten nincs konkurencia de ez igy jo par honap lemaradas utan a tobbi oldalhoz kepest a nepnek keves lesz. Hol maradnak a youtube os videok? Haladni kellene a korral sracok.

[ Szerkesztve ]

(#239) nkmedve


nkmedve
őstag

Itt nem csak az a gond, hogy Ryzen 2700X volt használva a tesztben, hanem hogy még ahhoz képest is gyengén teljesít a rendszer ahogy azt már korábban is említettem.

A kíváncsiság kedvéért most csináltam egy Hitman tesztet a 3.8GHz-en járó, SMT nélküli Ryzen 1700 + RTX 2080 kombóval, és FHD mellett 92 FPS átlagot kaptam (minden beállítás maximumon + SMAA), míg a cikkben a 2700X + RTX 2080 dobott 73-74 FPS-t. Ez akárhogy is nézem nagyjából 25%-os különbség, úgy hogy mindkét esetben CPU limit van, és az R1700 még az enyhe tuninggal együtt is gyengébb kéne legyen az alap 2700X-nél. Még ha a legerősebb 2080 Ti eredményhez is hasonlítom akkor is 16%-kal gyorsabb nálam, szóval valami nagyon nincs rendben a számokkal. Megjegyzem, hogy Steam-es a játék, legújabb updattel, és Win10 1809.

[ Szerkesztve ]

(#241) M@cika


M@cika
őstag

Tudom, hogy nem fog tetszeni, de nyugodtan tesztelhettek a 19H1 Winfossal is. 1 hónap múlva úgyis ki kellene jönnie és mintha ezt a xart már kijavították volna benne.
Amúgy meg gondolom a PH többsége úgysem vesz fél millás videokártyát, elég nagy eretnekség, hogy a dolgozókkal akarjátok összedobatni a csilliárdos Intel árakat. De senkit nem tart vissza a szerkesztőgárda, hogy kölcsönadja a 9900K prociját alaplappal és a 64 giga DDR4-4200 RAM-mal.

Nasit a kis fehér medvének!

(#242) ForRedGlory válasza M@cika (#241) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem igazán fogadnak el semmit... ráadásul utoljára még engem várattak válasszal, hogy "majd két hét múlva írok, akkor talán". Kb 1 hónapra rá írtam a delikvensnek privátot, hogy akkor köszi, nincs felajánlás. Legalább 5x ajánlottam fel tesztelésre különböző dolgokat (telefon, fejhallgató, VGA, stb), büdös volt nekik. Gondolom ahonnan szerzika dolgaikat, azok egyrészét néha megtarthatják vagy nem tudom. Nem egyszer láttam már itt tesztelőt árulni telefont "új, csak tesztelt" szlogennel.

[ Szerkesztve ]

(#243) Sinesol válasza M@cika (#241) üzenetére


Sinesol
veterán

Ahogy nézem a 9900K 60k-val dragabb, mint a 2700x, szóval ceges szinten munkaeszközkent nezve nem igazan nagy tétel. De egy ertelmes 2700x feszelés+tuning is sokat dobna, be lehetne lőni jobbra ezt a procit is, ha jol tudom van tuningos arc a szerkesztősegben, par perc lenne gondolom. Ehelyett viszont minimalis erőfeszítést sem latok, süt az egész tesztből az amatőrség, a hardver is epp ugy összecsapottnak tűnik, mint a cikk.

[ Szerkesztve ]

(#244) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Na az ígért "teszt". A Strange Brigade és a Forza Horizon 4 nincs meg, az így kimaradt, bár utóbbit régebben teszteltem picit köszönhetően a 200 Ft-os Game Passnak, ami alapján a PH-s teszt számai nagyon alacsonyak). Az MSI 2080 TI Gaming X Trio eredményeit vettem alapul, mert nekem is MSI van. Több hónapos eredeti Windows 10 Pro up to date állapotban.

Spoiler:
1080p átlag eltérés (Ryzen 7 2700X -> 9700K): 140% (Hitman nélkül: 122%)
1440p átlag eltérés (Ryzen 7 2700X -> 9700K): 130% (Hitman nélkül: 114%)
Ekkora különbség azért biztos nincs, mert a Hitman teszt fura a PH!-n és ez adja a legnagyobb különbséget.

Gép:
MSI MEG Z390 ACE
INTEL Core i7-9700K (alapon)
MSI RTX 2080 TI Duke OC (Nvidia Driver: 417.71) (alapon)
Kingston HyperX Predator 16GB (2x 8 GB) 3600MHz

- Ashes of the Singularity: Escalation
PH! 1080p: min 81 fps, átl 115 fps
FRG 1080p: XXXXXXXXXX, átl 125 fps

PH! 1440p: min 68 fps, átl 105 fps
FRG 1440p: XXXXXXXXXX, átl 113 fps

(Minimum fps-t nem írt a benchmark, én meg lusta voltam mással monitorozni)
------------------------------

- Far Cry 5:
PH! 1080p: min 74 fps, átl 100 fps
FRG 1080p: min 113 fps, átl 145 fps

PH! 1440p: min 75 fps, átl 100 fps
FRG 1440p: min 110 fps, átl 131 fps
------------------------------

- Hitman:
PH! 1080p: 46 fps, átl 73 fps
FRG 1080p: 10 fps, átl 170 fps

PH! 1440p: 47 fps, átl 74 fps
FRG 1440p: 15 fps, átl 160 fps

(Nem tudom hogy sikerült ilyen kevés fps-t összehozni a tesztben. Kétszer lefuttattam, mert nem hittem el, de igen, ezek valid számok)
------------------------------

- Rise of the Tomb Raider:
PH! 1080p: min 91 fps, átl 140 fps
FRG 1080p: min 87 fps, átl 159 fps

PH! 1440p: min 67 fps, átl 99 fps
FRG 1440p: min 68 fps, átl 105 fps
------------------------------

- Tom Clancy's The Division:
PH! 1080p: min 79 fps, átl 144 fps
FRG 1080p: min 95 fps, átl 161 fps (CPU 51%, GPU 93%)

PH! 1440p: 58 fps, átl 105 fps
FRG 1440p: 55 fps átl 121 fps (CPU 60%, GPU: 95%)

(A minimum fps-t nem méri a benchmark külön nem kezdtem méregetni, ezért sasszemmel néztem a számlálót és úgy jegyeztem fel, minimális eltérés lehet csak.)
------------------------------

- Deus Ex: Mankind Divided
PH! 1080p: min 68 fps, átl 95 fps
FRG 1080p: min 93 fps, átl 127 fps

PH! 1440p: min 66 fps, átl 85 fps
FRG 1440p: min: 74 fps, átl 92 fps

[ Szerkesztve ]

(#245) TTomax válasza F e Z o (#240) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hét hozzászólása!!44!! :D

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#246) b. válasza ForRedGlory (#244) üzenetére


b.
félisten

Hitmant félretéve a FC5 nél van igen nagy eltérés.( többinél csak nagy :DDD )

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#247) ribizly válasza ForRedGlory (#244) üzenetére


ribizly
veterán

:C :R
Ez az ami igazán reprezentatív. Már itt is látszik, hogy mennyire is volt CPU limites a teszt.

Van egy ötletem:
Ha nincs a PH-nak pénze vasra akkor miért nem kér meg néhány lelkes user-t arra, hogy benchmark-oljanak?
Nekem pl egy rakat game megvan, latest official windows 10 pro mellett. Most nem egy nagy ügy írni egy guide-ot amit aztán mindenki lefuttat és elküldi az eredményeit. Utána már csak kell írni hozzá egy korrekt szöveget.
Lehetne mondjuk egy poll minden hónapban, ahol a game-eket meg a tesztelendő vasakat össze lehet gyűjteni.
Vélemény?

Igaz lenne jónéhány CPU - GPU kombináció, amit érdemes lehet megfelelő módokon sorba rendezni, de talán a legtöbb user olyan módon használja az eszközeit, ahogyan a legtöbbet ki tudja hozni. Én elengedném ezt az alap órajelen méregetünk dolgot, mert az kb. már senkit sem érdekel. Sokkal izgalmasabb, hogy miből mit lehet kihozni.
Én még azt is vállalom, hogy ha valami hiányzik, akkor azt beszerzem hivatalos úton.

Ez mennyire konstruktív?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#248) K0vasz válasza ForRedGlory (#244) üzenetére


K0vasz
aktív tag

köszi, így mindjárt több értelme van ennek a "tesztnek" :) mert így legalább az látszik, hogy mennyit veszít az ember, ha nem csúcsprocival párosítja össze a csúcs VGA-t

az eredetiből meg max. annyi látszott (a különbő felbontásokon mért csontra azonos fps-ekből), hogy ez a rendszer így csúnyán procilimites és pont a lényeget nem mutatja meg, hogy mit tudnak a csúcskártyák

(#249) AAAgold


AAAgold
senior tag

PH-nál internet explorer-t használnak, vagy mi történt itt? :D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#250) koko52


koko52
veterán

4k-n elég érdekes eredmények is vannak. [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.