Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) emmm válasza Abu85 (#428) üzenetére


emmm
senior tag

Ezzel az a bajom, hogy eleve van gondolom egy célja a Prohardver portálnak. Ami minimum a szakmai kb. csúcsot vagy ilyesmit kéne képviselje Magyarországon. Legalábbis, ennek kéne lennie.

Na most kérdem én, ha ez a fenti okok miatt nem valósulhat meg, akkor az nem érne meg plusz befektetést? :) A portál szakmaisága sérül ezzel az egész történettel, ezt a vezetőségnek be kéne látnia. Mennyit érne meg a cégnek, hogy erre áldozzon? Most komolyan, ennyire nincs pénz? :U

Nyakamat tenném rá, hogy a legnagyobb örömmel térnének vissza a fórumozók, a tagok maguk szórnák ki az ellenkezőket (=öntisztulóvá válna a fórum). Újra etalonná válhatna a Prohardver, de ehhez szemléletváltás szükséges.

Avagy, mint mindig: Mi a cél?
Válaszok:
1: Éljünk meg valahogy abból, ami van, aztán majd lesz mindig valahogy (=kb. ez látszik ma kívülről)
2: Legyünk továbbra (újra) egy igazi szakmai portál, ahol megkapja mindenki a megfelelő válaszokat. (=ahogy kb. elkezdődött anno az egész)

Döntés kérdése.

Szerk:
(#449) gbors : egyről beszélünk.

(#443) dagonya: +1!

[ Szerkesztve ]

(#452) Gyuri27 válasza dagonya (#440) üzenetére


Gyuri27
félisten

Te dolgozol ingyen?
Neked miért természetes, hogy itt osztod az eszet miközben ez valakinek pénzbe kerül?
Azért nálad nem kicsi a baj.

emmm: ember mo egy kis piac.Kb 0 reklám értékkel, 0 vásárlóerővel.
Ettől függetlenül minden pénzbe kerül.
A hardver pénz. A szerverek, munkabérek, iroda pénz.
Így kevés hardver érkezik ingyen, olcsón, semmiért örökbe.
Ha meg meg kell venni az megint csak pénz. Fizetni ugye nem fizetünk mert a magyar csak ilyen. De a blokkolót se kapcsoljuk ki. Mert elvárjuk, hogy X hülye (akinek az anyját szidjuk) ha nem a kedvenc zintelünk van egy tesztbe itt trollkodik.
Az igazságnak mindig több oldala van. Érdemes azt is megvizsgálni.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#453) dagonya válasza Gyuri27 (#452) üzenetére


dagonya
aktív tag

ha az valakinek pénzébe kerül, hogy én osztom az észt az valamit nagyon szarul csinál.

(#454) koko52 válasza dagonya (#440) üzenetére


koko52
veterán

Amíg arra nem képes valaki, hogy egy kattintással kinyomja egyszer a blokkolót, ne ossza be a ph pénzét.
Az egyetlen oldal ahol kinyomtam az ez...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#455) emmm válasza Gyuri27 (#452) üzenetére


emmm
senior tag

Tök mindegy, honnan vizsgálod, prioritás mindig az, hogy mi a cél.

Ha a cél a szakmaiság, akkor nem adok ki a célnak nem megfelelő produktumot. Ez meg ilyen egyszerű.

(#456) Gyuri27 válasza dagonya (#453) üzenetére


Gyuri27
félisten

A szerver ingyen van a ph-nak? Az áram? A szoftver? stb-stb
Koma hidd el pénzbe vagy. Bekapcsolt blokkolóval meg konkrétan ráfizetés.
De osszad továbbra is az eszet nyugodtan.

emmm: a cél egy jó oldal, jó közösség lenne. De ez nincs pénz nélkül.
Pénz meg a reklámokból van. A pénzből futná hardverre.
Ördögi kör ez.
De nyilván a reklámblokkólós, ingyen verem itt a f@szom csávóknak nehéz ezt felvezetni.
Nyilván a külföldi oldalakon is ez megy. Csak a nagy számok törvény alapján ott több kerül a bukszába.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#457) ribizly válasza Synthwave (#432) üzenetére


ribizly
veterán

Bocs, de ez nem a megfelelő példamutatás. Minimum azért kellene "role model"-ként viselkedni, hogy legyen mire fel az olvasókat, user-eket a helyes irányba terelni. Még akkor is, ha a helyes irány nem minden esetben kellemes a user számára.
Nekem semmi gondom nincs a reklámokkal, amíg az nem foglalja el a hasznos részét az oldalnak. Na ez itt nagyon nem jön össze. Mi a frászért nem lehet oldalra berakni? Ott a fejléc, lábléc. De egy cikk-ben mint egy kép ott figyel egy animált kép?! Rettenet.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#458) emmm válasza Gyuri27 (#456) üzenetére


emmm
senior tag

Klikkelgessek hát egyfolytában a reklámokra, hátha telik egy tesztgépre? Ha csak ezen múlik...

Szerk: most fizettem elő prémiumra újabb 1 teljes évre. Már ott is a csillag.

[ Szerkesztve ]

(#459) gbors válasza Gyuri27 (#452) üzenetére


gbors
nagyúr

El kellene fogadni, hogy az Intel-kérdés felvetése nem (mindenkinél) fanságból adódik. Jelen tesztben szinte csak a 4K mérések értelmezhetők, mert a WQHD mérések a Strange Brigade-en kívül legalább részben CPU-limitesek, a fullHD meg teljesen homály. Vszleg a fullHD Intel CPU-val is ilyen maradna, viszont WQHD-ban látszanának a valós erőviszonyok, és miután a kártyák inkább nem elég erősek 4K-ra, mint igen, az értékelhető WQHD-s tesztsor hiánya jelentősen csökkenti a teszt használhatóságát.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#460) dagonya válasza Gyuri27 (#456) üzenetére


dagonya
aktív tag

az az én döntésem, hogy reklámblokkolok-e vagy nem.
az meg a prohardver döntése, hogy ilyen körülmények között miként hajlandó üzemelni, mennyit ad a saját nevére, meg közöl-e a fentiekben vitatott megkérdőjelezhető tesztet.
mindenki okos nagyfiú, eldönti mit szeretne.
de ha én pénzébe vagyok bárkinek akarata ellenére ... hát csinálja máshogy.

(#461) nkmedve válasza koko52 (#454) üzenetére


nkmedve
őstag

Én pedig sehol nem használok blokkolót, mit nyertem? :D
Nem tudom miért gondoljátok, hogy ide azok kommentálnak, és fejezik ki a nemtetszésüket akik blokkolják a PH reklámait. Lehet pont azért kommentálja valaki a cikket, mert ő szívesen támogatná a PH-t (esetleg sok éve jár ide), de látja, hogy a minőség nem az igazi.

Szerintem semmi értelme ennek a blokkolós vitának. Hogyha összecsapott cikkek keletkeznek olyan alapon, hogy "úgyis mindenki blokkolja a reklámokat" akkor lehet hamarosan már azok sem fognak idejárni akik eddig támogatták az oldalt. Az ilyen gondolkodásmód az ami végleg elindíthat egy céget a leejtőn (szerintem még nem tart ott a PH, és remélem nem is fog, de valamit kéne változtatni, mert ebbe az irányba haladunk).

(#462) xEon1337 válasza Gyuri27 (#452) üzenetére


xEon1337
őstag

Én már a kezdetek óta prémium előfizető vagyok - néhány napos megszakításokkal -, akkor nekem jogom van kritizálni?

"Less but better" - Dieter Rams

(#463) snecy20 válasza xEon1337 (#462) üzenetére


snecy20
veterán

Mutasd a sárga csillagod! :D

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#464) L4mie válasza xEon1337 (#462) üzenetére


L4mie
veterán

Mindenképpen több jogod van, mint annak aki rengeteg értékes infót szed fel a fórumon és annyira se képes, hogy egy kattintással támogassa a felületet.
Mellette az ez nekem ingyen jár, és rohadtul kiosztok mindenkit és mindent mert én én vagyok mindenki más meg csak más és nekem ingyen jár a tudás amiből hasznom lesz habitust képviseli.
Na az ilyen az aki visszaolvasás nélkül kérdez szakmai topicban és felháborodik amikor megkérik a kereső használatára. /akinek nem inge ne vegye magára/

Bevallom számomra az itt hozzájutott infó sokszorosát hasznosítom az életben és ez bőven megéri a prémium fiókot. Nyilván nem vagyunk sokan így.

*ezt most nem a cikk minőségéről szóló vita részeként írtam

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#465) Gyuri27 válasza xEon1337 (#462) üzenetére


Gyuri27
félisten

A kritika építőjellegű. De itt a népek 90% pure troll.
Nézd meg pl tanult barátunkat.
A blokkolót nem kapcsolja ki de veri magát, miszerint ez neki jár, sőt egyenesen joga hovatovább isteni küldetése hogy kiossza az eszet.
Azért érezzük a különbséget.

gbors: értem én. Na most akkor az itt a kérdés, hogy mi a zsákból lesz pénz. I9900K-ra meg a többi hurutra?
Mert ugye most már az is elvárható, hogy rizsa konfig is legyen ha már valamilyen szinten játszik az amd.
Leirta Abu. Dönteni kellett melyik vas. Vettek egyet.
A többiről meg beszélgess a reklámblokkolós nekem jár verebekkel.
Nem újkeletű dolog ez.
Parci blogja is szét volt trollkodva az ingyenélőktől.
Itt is le lett irva. Normálisan.
Komoly, jó tesztekhez hardver kell. Ahhoz meg pénz.
De inkább kapcsoljuk be a blokkolót és verjük a nyálunkat. Az sokkal jobb.

Amd - Radeon - Ryzen

(#466) dagonya válasza Gyuri27 (#465) üzenetére


dagonya
aktív tag

hát akkor marad a konklúzió. a prohardver azért közöl szar cikkeket, mert nincs pénze. akkor sajnos szarul csinálja amit csinál. de be is fejezem, mert nem tudom ez a kommentem mennyibe került a prohardvernek.

(#467) Gyuri27 válasza dagonya (#466) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jobb is. Te bezzeg fasza gyerek vagy. Sok ilyen oldalt üzemeltettél. Így tudok ki mit baszott el.

Nézd meg a konfigomat.
Azért ez mert erre telik. Közmunkás vagyok.
De ha valaki a ph-tól ad egy számlaszámot megoldom, hogy elutaljak 5 jó magyar ezrest (és nem kell prémium fiók se, meg a blokkolót is kikapcsolva hagyom, írom ezt úgy, hogy nem egy modival megharcoltam már a magamét amiből figyelmeztetések és ban is lett).
Kiváncsi vagyok te meg a többi nyálverő. Akinek kicsit jobban áll a szénája mennyire faszos. Mennyit utal. Utal-e egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#468) L4mie válasza dagonya (#466) üzenetére


L4mie
veterán

biztos többe mint amennyit ért. :))

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#469) dagonya válasza Gyuri27 (#467) üzenetére


dagonya
aktív tag

se a prohardvernek, se neked semmi közöd ahhoz, hogy én mit üzemeltetek, meg kinek utalok pénzt. nem rólam van szó, meg nem is rólad, az se érdekes, hogy te kinek mit fizetsz.
a prohardveren megjelent egy teszt, arról beszélgetünk.

(#470) emmm válasza Gyuri27 (#467) üzenetére


emmm
senior tag

Ezzel csak olajat öntesz a tűzre, azért remélem, tisztában vagy ezzel. Én most vettem éves prémiumot, szóval utaltam is.

Részemről is befejeztem, leírtam már mindent (többen is ugye), remélem, a PH vezetőség azért nem így gondolkozik (vagy legalább végiggondolja a fent leírt folyamatot).

(#471) Gyuri27 válasza dagonya (#469) üzenetére


Gyuri27
félisten

Arról beszélgetünk hogy az ingyenélők miért fikáznak. ;)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#472) xEon1337


xEon1337
őstag

A konkrét teszttel kapcsolatban nem fogok kritikát megfogalmazni, mert ezt már nagyon sokan megtették helyettem és sajnos igazuk van. 8-10 éve még sokkal magasabb volt a színvonal az oldalon és nem igazán látni, hogy milyen irányba akar a jövőben a PH lapcsalád fejlődni, elmozdulni ebből a langyos pocsolyából.

Már régen be kellett volna vezetni pl. a TechRadar mintájára, hogy aktív blokkoló esetén az ember képébe tolja a figyelmeztetést teljes képernyőn, hogy vagy kikapcsolod, vagy fizetsz (vagy egyelőre tovább használhatod, de ez nem lesz mindig így). Talán páran felébredtek volna..

Én személy szerint naponta órákat eltöltök a fórumon - főként csak olvasgatással, mint a rangomból is látható - és simán kifizetném egy HBO GO előfizetés árát is havi jelleggel, mert bőven megéri és ad annyi értéket számomra. De a hírek és a tesztek.. semmi értelme ilyen nemzetközi konkurencia mellett.

"Less but better" - Dieter Rams

(#473) DigitXT válasza Abu85 (#437) üzenetére


DigitXT
félisten

jön egy VGA, vagy más termék, akkor azonnal tesztelni kell
Azonnal?:DDD

(#474) envagyok


envagyok
veterán

Itt egy példa, milyen volt régen, és milyennek kellene lennie egy mostani tesztnek is:
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#475) t72killer válasza L4mie (#464) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az első "szomorúannézőcicás" cikk után kikapcsoltam az adguardot a teljes lapcsaládon - így a részemről uannyi támogatást kapnak, mint a többi nagy oldal.

Egyébként meg csak az első osztályú jeggyel utazók ránthatják meg a vészféket, vagy a potyautas is mondhatja, hogy ez a színvonal semmire se jó, csak lehúzza az oldalt a WC-n? Lassan már az AMD-s vérfanoknak is ciki lesz már...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#476) L4mie válasza t72killer (#475) üzenetére


L4mie
veterán

Jó a hasonlat és most csak trollkodom.

Szólhat a potyautas is, hogy szaros a wc, csak ne lepődjön meg, ha utána pótjegy fizetésre kötelezik vagy kivágják a járatról :D
ettől a wc még szaros lesz

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#477) Gyuri27 válasza t72killer (#475) üzenetére


Gyuri27
félisten

A potyautasok miatt tartunk itt barátom.
Tudod akik a bkv-n is jegy nélkül utaznak mer szar.
Csak hát mikor a jegy nélkül utazók aránya eléri a 30-40-50%-ot amit lehetne buszokra költeni. De nyilván enélkül a pénz nélkül csoda ha még épp gurul a busz és nem kell tolni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#478) gbors válasza Gyuri27 (#465) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem nem kell Intel és AMD konfig állandóra, elég az Intel. A 9900K 170e FT körül van, azért az nem egy megoldhatatlan feladat.
A reklámblokkolás megoldásának feladatát lehetőség szerint ne rajtam kérd számon :) Én megteszek annyit, hogy nem blokkolok, és azt is megértem, hogy Abu sokszor felhozza, de ennél többet nem tudok hozzátenni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#479) nexplo válasza Gyuri27 (#467) üzenetére


nexplo
őstag

Szerintem nem kell így fogalmazni még akkor sem ha részben érthető a felháborodásod. Sőt valahol egyet is értek. De kérlek lásd be hogy sajnos az a szép új világ (szuper egy könyv) már nem létezik ahol mindenki önkéntesen adakozva és másra odafigyelve ténykedik. Igenis át kell gondolni valahogy ezen cikkekhez összeszedett hardverek beszerzését. Akár üzleti alapon is de le kell ülni a lapcsalád vezetésének és tárgyalni róla. Ne konkrétan erre a tesztre gondolj hanem amik még fognak készülni és amik remélehetőleg időben és széles termékpalettával fognak készülni. A kritika nem feltétlenül rossz. Sőt építhet is. Aki itt van annak nagy százaléka igenis szereti a PH-t. Nem lehet elvárni egy üzleti világban hogy az emberek adakozzanak. Értem én is hogy szar a szitu de valamit lépni kell. Remélem ezt te is érzed. Mondom ezt én mint ici pici kis felhasználó senki :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#480) snecy20 válasza envagyok (#474) üzenetére


snecy20
veterán

A teszt metodikáját illetően itt azért találni 1-2 megmosolyogtatóan amatőr megoldást, de kétségtelen hogy akkori, 2006-os szinten elég profinak hatott.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#481) t72killer válasza Gyuri27 (#477) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor kimodhatjuk, hogy valaki hard cash-ért ilyen szinten részrehajló tesztgyakorlatot kér:F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#482) Tian66


Tian66
senior tag

Elolvasva a több száz postot, szépen kirajzolódik a jelenlegi helyzet.
A PH anyagi okokból nehéz helyzetbe kerülve színvonalat veszít. Ez egyeseket segítség adására ösztönöz, másokat megmondó emberré tesz. Én a magam részéről nem vagyok prémium tag, de a reklámokat engedem pcn és telefonon is. A színvonal emelése érdekében azt se bánnám ha csak fizetős rendszer lenne a jövőben és reklám nem. Ez eléggé megszűrné az ide látogató embereket. A kérdés az, hogy elég bevétele lenne e a PHnak ahhoz , hogy a régihez méltó szintet hozzanak.
Remélem a legjobbakat.

(#483) Mamuska válasza DigitXT (#473) üzenetére


Mamuska
őstag

Ez jó vicc volt, főleg, hogy ez a teszt mennyit késett. :DDD

(#484) Busterftw válasza Gyuri27 (#477) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezzel nincs gond, kevesebb lóvé szarabb a színvonal.
A gond azzal van, hogy ez nincs normálisan lekomunnikálva se a cikkben se a fórumokon.
Félrevezetik a népet, hogy ennél a procinál erősebb nincs, közben meg tisztán látható hogy bottleneck van.

Miért nem lehet leirni ezt a cikkben? Figyu srácok, 2700-nel van tesztelve, van bottleneck, egy jobb procival vann bennük meg +15%.
Köszi a részvételt.

Mi ezen a nehéz? Ez aztán nem függ a pénztől se semmitől.

tian66:
Neked ugyanaz, ezzel nincs gond, de akkor legyen normálisan feltüntetve.
Senki nem morgolodna, ha mondták volna mi a helyzet. Nincs pénz jobb procira, ezzel viszont bottleneck van. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#485) Gyuri27 válasza gbors (#478) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az csak a proci.
És miért i9900?
Ha meg az lenne és a 3xxx rizsa meg gyorsabb. Akkor azért menne itt a szardobálás.
Ez a nagy magyar valóság.

Busterftw: régi igazság. Akinek nincs pénze kurucra az menjen zsebzsötemezni. Ilyen ez a világ.

t72killer: lol. Igen nyilván nagy zsék szakadnak a ph-ra az amd-től mert 2700X-el teszteltek.
Az amd-nek is erre van pénze. Mert hát sokat számit, hogy ebben az országban + 100 2700X-t eladnak.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#486) Busterftw válasza Gyuri27 (#485) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez még mindig nem pénztől függ.
Ezt félrevezetésnek hívják.

Fizessenek az emberek az oldalert, de miért fizessenek ha ez a színvonal? Ez oda vissza megy.

[ Szerkesztve ]

(#487) XboxPlayer válasza jokeph (#444) üzenetére


XboxPlayer
tag

6.gen i5 től egy 2400g amd is erősebb, folyamatosabb.

Üdv, Krisztián

(#488) Abu85 válasza dagonya (#443) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs szarul elvégezve. A leggyorsabb processzorunkkal csináltuk meg. Aki ilyen VGA-t vesz eleve 4K-ra veszi, ott látszik, hogy mi mit tud. A Division, Strange Brigade, RotTR, AotS alatt Full HD-ben is látszik a különbség. A Deus Ex: MD alatt procilimites Full HD-ben, Far Cry 5 alatt az Anandtech is limites Intel procival (DX11-es a játék, ez van), a Forza Horizon 4-ben pedig kiemelten sokat számít GPU parancsmotor sebessége (múlt szeptemberben írtam erről: [link] ). Ez látszódni fog majd a teljesen új parancsmotorral érkező Radeon VII-nél (az NVIDIA is fejleszt egy új parancsmotort egyébként, csak a Turing még a Pascalét kapta meg).
A Hitman esetében pedig tegnap rájöttünk, hogy melyik beállítással bugos a GeForce driver. Ennek elméletben a teljesítményt kellene növenie 5-10%-kal (ezt meg is teszi Radeonon és Intel IGP-n), de GeForce-on szépen összeomlik a tempó. A mostani tesztből ezt nem vesszük ki, mert Radeon nincs a tesztkártyák között, de a Radeon VII-nél kivesszük, hogy egy driverbug ne rontsa az értékelést. Valószínűleg a Hitman karrierjének ezzel nálunk vége, mert egymásra mutogatnak az érintettek, szóval ez kb. sosem lesz jó.

(#451) emmm: Most is szakmai portál vagyunk, de nyilván olyan döntéseket kell hozni, amivel jövőre is itt leszünk, azután is, és tovább.

(#462) xEon1337: Mindenkinek ugyanannyi joga van kritizálni. Csak ettől még nem lesz majd 300k-s proci+lap párosunk a tesztekre. Megjegyzem az olvasóink 95%-a 50k-s procit is alig tud majd venni magának, tehát a kiszolgálás erősen nézőpont kérdése.

(#473) DigitXT: Amint megjön, azonnal.

(#474) envagyok: Be van linkelve a Turing architektúrára vonatkozó cikk. Azt hamarabb írtuk meg.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#489) Synthwave válasza nexplo (#446) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Elhiszed vagy sem, ez van sajna.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#490) XboxPlayer válasza Abu85 (#488) üzenetére


XboxPlayer
tag

Pontosan... 4k ban meg az amd Ryzen erősebb.. ennyi. Ott max a kártya lehet a lehúzó de a kártya kihajtja lazán

Üdv, Krisztián

(#491) Synthwave válasza ribizly (#457) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem példamutatás az ŐSZINTESÉG?

Semmilyen random angol oldal ne akarjon olyasmire rávenni, amit nem akarok. PH!-n meg akkor sem blokkoltam, amikor nem voltam még csapattag, ahogy azt már korábban is írtam. Itt a jó példa.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#492) joey04 válasza dagonya (#388) üzenetére


joey04
titán

február van, de év kommentje. :R

amúgy meg elég nagy baj van, ha egy ekkora portál nem tud összerakni egy 9900k alapú tesztgépet... :U

ez nem fika, ez aggodalom.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#493) Gyuri27 válasza Abu85 (#488) üzenetére


Gyuri27
félisten

Abu tudhatjuk hány százaléka használ a népeknek blokkolót?
Nagyságrendet írj kérlek.
Illetve hogy nagyságrendileg mennyi pénztől esik el a ph?

Amd - Radeon - Ryzen

(#494) nkmedve válasza Abu85 (#488) üzenetére


nkmedve
őstag

"Far Cry 5 alatt az Anandtech is limites Intel procival "

Ez nem Intel és AMD csata, hogyha egy gyenge Intel procit tettetek volna a tesztbe (ahogy az Anand tesztben is egy alacsony órajelű HEDT, nem játékra való proci van, bár az valamivel jobban teljesít, mint a 2700X) akkor is pont úgy zavarta volna az embereket, mivel csúcs GPU-t nem így kéne tesztelni.
Hogyha az a véleményed, hogy ezeket a kártyákat csak 4K-ra veszik az emberek (ami egyáltalán nem igaz, főleg a 2080 és 1080 Ti esetén), akkor a tesztben miért szerepelnek a teljesen, vagy részlegesen CPU limites FHD/QHD számok? Csinálhattatok volna egy kizárólag 4K tesztet, megjegyezve, hogy alatta CPU limit van, és fele ennyi komment sem született volna.

Csak, hogy nyilvánvaló legyen, a fő gond nem azzal van, hogy 2700X-en teszteltek, hanem azzal, hogy bármilyen kommentár nélkül csak be vannak vágva a CPU limites eredmények a cikkbe és még utólag is megy a magyarázkodás, hogy ezekkel a számokkal semmi gond nincs, a 2700X-nél nincs erősebb, az Intel halott az októberi Win 10 update óta, stb. Ehelyet a magyarázkodás helyett egy kis módosítással talán még értékelhetővé is lehetne tenni a tesztet (kivenni a Hitman-t, kivenni az FHD számokat, írni néhány magyarázatot az egyes játékok viselkedéséről és a QHD melletti helyenkénti CPU limitről) és a jövőben figyelembe venni azokat az ajánlásokat amik itt elhangzottak (gbors, én és még mások is tettünk ilyeneket).

"A Hitman esetében pedig tegnap rájöttünk, hogy melyik beállítással bugos a GeForce driver."

Azt meg lehet kérdezni, hogy melyik beállításról van szó? Szerintem nem kéne túl spéci beállításokat használni driverből, legtöbb user mindent alapon hagy ott.

[ Szerkesztve ]

(#495) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Az itt szereplő 2017 évvégi bevétel mennyire valós adat?

[ Szerkesztve ]

(#496) ribizly válasza Ragnar_ (#201) üzenetére


ribizly
veterán

Én egyre inkább azt látom, hogy itt már nagyon kell a megfelelő CPU / core sebesség és a megfelelő sebességű memória is. Erre jó példa a techpowerup tesztje, ott nincs (vagy ha van akkor nem akkora) CPU limit egy i7-8700k@4.8GHz-al: [link]

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#497) Foglalt név válasza Gyuri27 (#493) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ennek a kérdésnek ugye akkor van értelme, ha azokra vagy kíváncsi, akik csak a ph-t blokkolják és más oldalt nem. Különben kapsz egy fiktív számot, egy olyan bevételről, amit senki sem tud realizálni. Ergo ha ez a reklámblokkolás annyira gáz a. minden online média csődbe megy b. csak a ph-t érinti, akkor meg lesni kéne a többiektől.

(#498) ribizly válasza Foglalt név (#497) üzenetére


ribizly
veterán

Én is inkább azzal értek egyet, hogy vagy olyan megoldás kell ezekre a reklámokra kitalálni, amik az oldal fennmaradásához kellenek, hogy az ne zavarja a user-t. Vagy kell olyan content, amiért jön be a $. De látható, hogy ez jelenleg nem megy. Pl. ott van a Ph-s régi app. Azt nem hogy nem a PH-sok csinálták, de nem is támogatták, mert azon nincsenek reklámok. Pedig van olyan rendszer, ahol vagy fizetsz, vagy van valamennyi reklám, amit meg kell nézned. Na én pl egy mobilos appnál nem szeretnék fizetni, de ha kell nézek egy reklámcsíkot vagy megnézek egy pár másodperces reklámot annak érdekében, hogy eltűnjön a zavaró tényező. Egy oldalnál fizetnék inkább. De a jelenlegi "havi díj" nincs arányában a szolgáltatással éves szinten. Ugyanis fizettem egy évig, de egyre többször éreztem azt, hogy nemhogy nem fejlődik, de még csak a megfelelő szolgáltatást sem kapom meg. És ha azt érzem, hogy nem kapom meg a megfelelő szolgáltatást, akkor az gáz.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#499) gbors válasza Gyuri27 (#485) üzenetére


gbors
nagyúr

Azért, mert azt hoztad fel példának :) Lap és memória meg az AMD-hez is kell.
Ahogy elnézem, a 9900k kb. 30-40%-kal gyorsabb CPU-limites esetben, mint a 2700X. Azért az nagy különbség. És ha ennyivel gyorsabb lesz a Ryzen 3, akkor igen, el kell rajta gondolkodni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#500) XboxPlayer válasza ribizly (#498) üzenetére


XboxPlayer
tag

Ez hülyeség.. zavarja.. hagyjad már tv be nem zavarja fél óra reklám? Én nem használok blokkolót ph.n mégsem halok meg a reklámoktól..Ennyit meg érdemelnek a srácok a sok munkáért. :R

Üdv, Krisztián

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.