Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Máris?! :DDD ;]

@tipuka:Eléggé össze lett csapva. Sehol a Ray Tracing, egyedül 1080Ti szerepel viszonyításnak, egy AMD kártya sincs a tesztben. Hát ööö.

[ Szerkesztve ]

(#2) tipuka válasza Foglalt név (#1) üzenetére


tipuka
addikt

Jó munkához idő kell tudod. ;] :DDD

Foglalt név: Bár még nem olvastam el, az majd később, csak belekukkantottam, de ezt az 1-2 vga-t én is keveslem.

[ Szerkesztve ]

(#3) Duck663


Duck663
őstag

Biztos jó volt a CPU választás ezekhez a VGA-khoz?

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) arnoldito


arnoldito
senior tag

Egy apró észrevétel, hogy az MSI kártya alatt az Asus képei vannak... :)

(#5) MSI.Navi válasza Foglalt név (#1) üzenetére


MSI.Navi
tag

Mert pár nap múlva benne lesz a Radeon 7.

(#6) Looserke válasza Duck663 (#3) üzenetére


Looserke
őstag

elég CPU limitesnek tűnik

(#7) snecy20


snecy20
veterán

Ehhez képest az RTX 2080 Ti 380-390 000 forinttal nyit, de a tesztelt ASUS ROG Strix 2080 Ti OC 490 000 forint körül vásárolható meg – ennyiért sokan nem VGA-t, hanem inkább egy igen pofás, komplett PC-t vesznek.

Ez a baromi nagy gond ma, a PC Gaming szegmensben. Eljutottunk oda, hogy 100% lett a túlárazottság mértéke - gyakorlatilag mindenért 2x annyi pénzt elkérnek, mint amennyit kb. ér.
Régebben még a 2 GPU-s csúcs VGA-k se kerültek ennyibe.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) ->Raizen<- válasza snecy20 (#7) üzenetére


->Raizen<-
veterán

4k-n forzázom 60 fps-el egy rx 480-al ami 45k-ba került szóval meg lehet ezt okosba is oldani. Köszönjük a tesztet alapos volt.

(#9) Duck663 válasza Looserke (#6) üzenetére


Duck663
őstag

Ezért kérdeztem. :)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#10) MSI.Navi válasza snecy20 (#7) üzenetére


MSI.Navi
tag

Az RTX 2080 TI kellene legyen az RTX 2080 árában és akkor elfogadható lenne, az RTX 2080 -ra pedig illett volna 11GB VRAM -ot rakni.

(#11) snecy20 válasza ->Raizen<- (#8) üzenetére


snecy20
veterán

Ilyen árazás mellett egyszerűen muszáj belemenni kompromisszumokba. A középkategória is 120k felett kezdődik (2060)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12) DeathAdder


DeathAdder
veterán

____

Köszi amúgy a tesztet, bár picit rendhagyó lett, lévén nincs viszonyítási alap, attól függetlenül hogy tudjuk ezektől minden más gyengébb. Annó az ovrekill 2 gpus tesztekben is részt vettek az 1 gpusok :)

btw az akkori abszolút csúcs két gpus 5970 180 ezer ft, 6990 190 ezer ft, gtx 590 190 ezer ft-ba fájt.

Most ennyiből egy 2070-re sem futná, infláció meg nem volt ekkora néhány év alatt :N

(#13) ->Raizen<- válasza snecy20 (#11) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én feladtam a játékok 99%-ban azt hogy meglegyen a 4k beállítás AA-val. Helyette wqhd-ban simán játszom az amd kártyával és elég mindenhova. 1 játékot bír csak rendesen 4k-ban az meg a példásan amd-re optimalizált forza 7. Nem fogok 500 ezret kiadni 1 szem vga kártyáért. :D

(#14) nkmedve válasza MSI.Navi (#5) üzenetére


nkmedve
őstag

Remélem nem ebbe a tesztbe lesz beletéve a Radeon 7, mert akkor a sok CPU limit miatt kijön, hogy átlagban a Radeon 7 alig lassabb, mint a 2080 Ti miközben sokkal olcsóbb (s így automatikusan megy rá a Különösen Ajánlott plecsni :D ).

Én nem vagyok a Ryzen 2700X ellen, de most ebben a tesztben nagyon furcsán teljesített. FHD-ben majdnem mindenhol CPU limit van, és QHD-ben is nagyjából a játékok felénél. Egyedül a 4K teszt ami többnyire mutatja a reális különbséget a kártyák között és az sem mindenhol (pl. Hitman, WTF?).
Mindenképpen valami nagyon furcsa dolog folyik ott a CPU körül, nem kéne ilyen limites legyen. Talán felment valami Intel-ekre tervezett Spectre update ami megölte az SMT-t, érdemes lenne letesztelni SMT nélkül is. Esetleg a 4x8GB memóriával lehet baja?

[ Szerkesztve ]

(#15) Duck663 válasza MSI.Navi (#10) üzenetére


Duck663
őstag

Ja, tök jó lenne a sok VRAM, csakhogy az drága, nem fogják csak úgy szórni. A GDDR5 5-6.5$/GB A GDDR6 11-12$/GB a HBM meg 20$ fölött van GB-onként. A Radeon VII előállítása kb annyiba kerülhet, mint amennyiért majd adják. Lehet lesz belőle sok, de hogy árat csökkenteni nem fognak az teljesen biztos.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#16) Lacika112 válasza Duck663 (#3) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Gondolom nem volt i9-9960X kéznél ha meg igen nem volt hozzá ipari hűtésük mint intel promón.

asztaliba 8/16 neked kevés? az hogy a szoftver fejlesztők le vannak ragadva 17 évvel ezelőtt..... már több szálon dolgoztak akkor is nehogy már a mai játéktesztek 1 maggal menjenek, bármilyen proci limites lenne.

Arról nem is beszélve hogy csak 1200 wattos tápjuk volt intel kilőve :C :W :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#17) Abu85 válasza Duck663 (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyon ennél erősebb nincs. Threadrippert azért sokkal nehezebben adnak a gyártók örökbe. :))

(#14) nkmedve: Az SMT-re nincs hatással az októberi Windows Update. A Hyper-Threadinget gyilkolja meg. Egyszerűen arról van szó, hogy több játék is már bőven 16 szál fölé tudna skálázódni, de ennyit tud a Ryzen 2700X. Egy Threadripper 2990WX lenne pár DX12-es címnek a legjobb, de hát basszus, az marha drága ám. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) -Skylake-


-Skylake-
addikt

"„sima” 2080 esetében talán még mondhatjuk, hogy ezzel nincs igazán gond, sajnos az utóbbi hónapokban, években hozzászokhattunk a felsőkategóriás videokártyák magas árazásához."

Hat ez is egy ertelmezes. Nezhetjuk ugy is amugy, hogy az uj rtx-ek araval komoly gond van es osszegeben az elmult evekben a vga piacon abszolut komoly gond van. Azert azt nehez megmagyarazni, hogy a konkretan jatekra fejlesztett kesz rendszerek (PS4/XO/NS) aranak kozel a 3szorosa egy jatekra fejlesztett vga uresen. Aki komolyan normalisnak gondolja, hogy egy rtx2080 kozel annyiert jo vetel amennyibe a fent emlitett harom konzol kerul OSSZESEN, az alapjaiban nem erti a helyzetet. Persze erre ra lehet loni, hogy de ugyan a konzol az csak fhd30p es amugyis pcmasterrace, de azert gondoljuk mar at kicsit a helyzetet. (Es akkor ebbe nem vettuk bele azt a nagyon nem elhanyagolhato ertekcsokkenest ami a vga-k esetben hatvanyozottan all fenn a konzollal szemben. Ugyanis ha ez most 20% al erosebb mint a tavalyi modell, a jovo evi meg ujabb 20%al erosebb lesz, akkor 2 ev alatt ~~50% ot no a teljesitmeny. Egy konzol eletciklusa ezzel szemben 5-7ev.)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) kwzatz válasza nkmedve (#14) üzenetére


kwzatz
őstag

Jah, a Hitman az elég érdekes. Tekintve, hogy nálam jobb eredményeket mutat 1080p-ben egy i5-6500-zal és egy 4GB-os RX570-nel. :D

(#20) Duck663 válasza Abu85 (#17) üzenetére


Duck663
őstag

Jaaa, hogy ajándékon teszteltetek... így már értem... ajándék lónak ne nézd a patáját... :D

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#21) Abu85 válasza Duck663 (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. Az Intelt azért voltunk kénytelenek leváltani, mert az októberi Windows Update tönkreteszi a Hyper-Threading teljesítményét. Threadrippert pedig nem kaptunk. De nem is nagyon bánjuk, mert messze lett volna a valós felhasználói gépektől. A mostani DX12/Vulkan játékokra, az októberi Windows Update mellett a 2700X a leggyorsabb.

(#16) Lacika112: Nem tudnánk mit kezdeni az Intellel. Megdöglik a Hyper-Threading az októberi Windows Update-től, a sok szál pedig kell a DX12/Vulkan játékoknak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) macilaci78 válasza snecy20 (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ehhez képest az RTX 2080 Ti 380-390 000 forinttal nyit, de a tesztelt ASUS ROG Strix 2080 Ti OC 490 000 forint körül vásárolható meg – ennyiért sokan nem VGA-t, hanem inkább egy igen pofás, komplett PC-t autót vesznek. És ilyenkor belegondolok, hogy az esküvőm, vagy a nászutam, esetleg a lakásfelújítás mennyibe került, vagy hogy hány havi konyhapénz ez a szűk fél milla...
Persze semmi komolyra nem kell, kis böngészés, Office és néha valami kis játék... ;]
Munkaeszköznek nem drága, mert munkaeszközként termel, de egyszeri játékosnak ennyiből kijön egy gép úgy, hogy csak az üres konnektora van, se asztal, se szék és még a villanyórát is bővíteni kell és földelést kell behúzni a konnektorig. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Köszönjük a cikket Wombath .

Írhatnál egy hasonló részletes cikket az RTX2070 videokártyákról is,

amely jelenleg még kifizethető.

(#25) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Sracok, most tenyleg keszult egy olyan teszt, ami korabbi generacioval alig, a konkurens (AMD) kartyakkal pedig nem hasonlitja ossze a 2080 kulonbozo verzioit, csak egymassal?

Kerlek, mondjatok, hogy csak nekem nem hatott a reggeli kave, es beneztem valamit, ennyire nem lehetunk melyen!

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#26) kwzatz válasza Abu85 (#21) üzenetére


kwzatz
őstag

Nem gondolom, hogy a proci a gond, de azt azért észre kell venni, hogy a Hitmanben rosszabb eredményt kaptatok egy 500 ezer Ft-os CPU+GPU kombóval, mint amilyet egy 100 ezer Ft-ossal lehet kapni. Gondolom, hogy rendkívül időigényes az egész tesztelés, meg ki tudja, mi lehet a hiba, nem könnyű rájönni, csak pont ezért szerintem értelmetlen volt a Hitman táblázatot betenni, mert nyilvánvaló, hogy ott félrement valami.

(#27) snecy20 válasza EQMontoya (#25) üzenetére


snecy20
veterán

(( :D ))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#28) flashpointer válasza EQMontoya (#25) üzenetére


flashpointer
őstag

biztos tul gyors voltal es meg toltodott fel a cikk mikozben te mar megnyitottad es emiatt csak 1 korabbi videokari van az osszehasonlitasokban (nem)

[ Szerkesztve ]

(#29) Apollyon válasza EQMontoya (#25) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Radeonok %-os teljesítményben még a 10-es sorozatú Nvidiáktól is elmaradnak, így minek?

2080 Ti nem hiszem hogy az AMD vásárlókat akarná megcélozni, hanem akiknek előző generációs felső Nvidiájuk van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Tehát a 2080TI 20%-al erősebb és 50%-al drágább mint a 1080Ti tehát kb. 30%-al túlárazott.

(#31) Sanya


Sanya
nagyúr

Micsoda brutális különbség, az új 2080ti mennyivel sokkal jobb, mint a 1080ti!
Ja, nem.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) nkmedve válasza Abu85 (#17) üzenetére


nkmedve
őstag

Nem hinném, hogy kevés lenne a 16 szál, Far Cry 5 és Hitman pl. 8-nál többet nem igazán használ. Nálam FC5 letiltott SMT (és bőven 100% alatti CPU kihasználtság) mellett az enyhén OC-s Ryzen 1700-al jobb eredményeket hoz QHD-ben és 4K-ban, mint a tesztben levő 2080 + 2700X. Ha megnézzük pl. ezt vagy ezt a tesztet akkor is látszik, hogy a Far Cry 5-ben kéne kb. 120 FPS-t hozzon a 2700X, ahhoz képest itt a tesztben csak 100 körül megy egy sokkal erősebb GPU mellett. Az pedig, hogy Hitman-ben a 2080 sokkal erősebb, mint az 1080 Ti... Valami nagyon nem kerek.

Lehet a HT fix hivatalosan nem zavarja az AMD SMT-jét, de szerintem mindenképp megérné legalább az FC5-öt és a Hitman-t letesztelni SMT nélkül is (nem kell minden kártyával, csak mondjuk 1 db 2080Ti-vel, FHD és QHD-ben).

A Threadripper szerintem még rosszabb eredményeket hozna, nem hiába találták ki neki a Game módot (amúgy véletlenül nem lehetett ez bekapcsolva a teszt alatt?).

(#33) Abu85 válasza kwzatz (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Hitman az kapott egy javítást, amire a GeForce drivere már nem működik. Ezt írtuk a múltkor. Viszont látszik, hogy az RTX-ek már nem azt az emulációs réteget használják, így jobban működnek, mint a Pascal. Ezekkel nem tudunk mit tenni, mert DX12-ben a driverben érkező specifikus optimalizálás nem program, hanem programverzióhoz szabott, vagyis amint jön egy frissítés a játékhoz, minden driveres trükk odavész, amíg az adott gyártó újra meg nem csinálja. Egyszerűen arról van szó, hogy az NVIDIA nem akar újabb két hónapot áldozni az erőforrásaiból a Hitman új frissítésére.

(#32) nkmedve: A Hitman az speckó eset. Egyszerűen nem működnek a driverbe épített optimalizálások az új programverzióval. Ez nem olyan mint régen, hogy egyszer ír a gyártó egy profilt a játékra, amit a végletekig tud használni. Ha nagyon belenyúl a meghajtó a DX12 leképezőbe, akkor azt verzióspecifikusan tudja megtenni. Ahogy megváltozik a programverzióval a leképező mindent kezdeni kell újra, majd jöhet egy új profil.

Az AMD például többször is mondta, hogy ők inkább a PAL-t javítják, ha teljesítményt akarnak nyerni, mert az ICD réteg felett hiába javítanak, ha egy programfrissítés ezeket a javításokat kivégzi. Az NVIDIA például még a DX12-ben is inkább az ICD réteg felett szeret belenyúlni az alkalmazásba, mert többet lehet nyerni. Ez felfogásbeli kérdés amúgy. Most gondolj bele abba, hogy mennyi az esélye, hogy egy program a megjelenése után egy évvel kap egy leképezőt módosító javítást. Alapvetően nem sok, de még ha kap is, akkor is a legtöbb tesztből már rég eltűnt a játék, így nem számít, ha ezzel a fajta optimalizálással bezuhan a teljesítménye. Az AMD elgondolása valójában kevésbé hatékony, ha a nyereséget nézed, és több humánerőforrásba is kerül, viszont előnye, hogy ha egyszer beépítették, akkor onnantól kezdve a nyereség örökké megmarad, a patch-ektől függetlenül.

Mi tesztelgettük már az SMT-t. Nem változik jelentősen a kikapcsolásával az eredmény. Inkább lassul, ha bukjuk a szálakat. A Hyper-Threading gyakorlatilag bezuhan HD-ben.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) GreatL válasza Sanya (#31) üzenetére


GreatL
őstag

Pedig sokkal jobb...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#35) Cs1csó válasza GreatL (#34) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen 50%-al drágább és 20%-al jobb a Raytracing pedig egy bazári mutatvány jelenleg.

(#36) K0vasz


K0vasz
aktív tag

most a többi kártya valami bug miatt lemaradt a táblázatokból, vagy mi van?

mert ez így kb. annak a 3 db embernek lehet releváns, aki az elmúlt fél évben még nem vett 2080ti-t és most épp azon vacilál, hogy melyik custom kártyát vegye...

(#37) Lacc válasza kwzatz (#26) üzenetére


Lacc
aktív tag

A Hitman az JollyJoker az Intel CPU-k szamara, tenyleg viccess, hogy Windows 10 October update utan (HT-t) letiltva tesztekben - nem PH - a Core i5 8400 is leveri a Ryzen 7 2700X-et.

De ettol eltekintve jo az eredmeny, tenyleg ennyit tud a Ryzen itt tenni, ugyanis a Hitman nem hasznalja ki az osszes magot.

Az i7 8700K meg jobb valasztas a jatekokra mint a Ryzen 7 2700X (Ryzen 2700 tulajkent ezt latom, de en munkara hasznalom), ott van benne 6 mag, ami gyors. A riziko az, hogy kitudja hany Spectre fele hiba lesz talalva hozza es mennyi lasitassal jaro frissites megy hozza.

A jatekok rosszul vannak skalazva tobb magra, ezert is volt nem egy olyan forum vita, hogy mi ertelme, ha csak 5-10% elonye van a HT-nek a jatekokban! Szerintem itt bukik el a PH ervelese, hogy win 10 1809 update legyilkolna teljesitmenyt jatekokban. (Masban tenyleg legyilkolja a performanszt, de a jatekok koszonik jol elvannak)

Abu85: azt irtam, hogy nem hasznalja ki az osszes magot, nem azt, hogy nem skalazodik. Company of Heroes 2 es CS: GO - ekettovel jatszok neha, nem hasznaljak a 16 szalat, csak az OpenCV es mas progik.

[ Szerkesztve ]

(#38) Abu85 válasza K0vasz (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A többi majd jön 7-én.

(#37) Lacc: Skálázódik a Ryzen: [link] A problémát az NVIDIA drivere jelenti. Egyszerűen a legújabb patch DX12 leképezőjéhez nem jó a régi profil, újat pedig nem írtak hozzá. Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni. Az NV-nek kellene változtatni azon, ahogy az explicit API-khoz írja az optimalizálásokat, hogy azok tartósak legyenek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) atok666


atok666
őstag

Ezekhez a kartyakohoz inkabb raktam volna 4.9/5GHz 9700k/9900k procit, ott jobban elojott volna a kulonbseg - szerintem.

Atok

(#40) Chaser válasza Abu85 (#21) üzenetére


Chaser
titán

Mivel ez a helyzet ugy kell tesztelni es kesz ( :
Egyebkent a sugarkovetes wrdekes, csak atfutottam, de nem lattam reszletezve, ahogy eddig neztem meg 2080ti is necces hozza
Remelem az utolso rtx kivesezesenel erre is kitertek
Meg iden ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) Puma K válasza Duck663 (#3) üzenetére


Puma K
veterán

"Persze hogy jó választás volt".

Mert legalább játékokban előjön a nyers ereje, hogy hol van egy Intel CPU-hoz képest játékokban:

Forrás: [link]

Jó az a Ryzen 2700X szó se róla, de VGA teszteléshez ahol a VGA-k nyers ereje lenne a lényeg nem jó választás.

Egy otthoni felhasználót megértenék, hogy miért csak egy ilyen CPU-val tesztel, de egy tesztoldaltól ilyet látni... sehol másik mérésnél sem használnak AMD CPU-t... de itt nem meglepő módon igen.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#42) F e Z o válasza GreatL (#34) üzenetére


F e Z o
veterán

Mondd, hogy nem fhd@60Hz -en játszol bekapcsolt v-sync-kel...

Egy Battlefield és egy 3DMark teszt igazán beleférhetett volna szerintem...

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#43) Bandit79


Bandit79
aktív tag

...hát ez a cpu válsztás nem az igazi ezekhez a bika vga-hoz. Nem véletlen csinálják máshol is top Intel cpu-kal , mert így lehet látni a teljesítménykülönbséget köztük...
Így nesze semmi fogd meg jól..
No Offense , ....Ennyi idő távlatában jobban fel lehetett volna készűlni a tesztre... meg legalább egy Vega 56 ot odarakni ...
Amúgy valami nem kerek a tesztel néhány játéknál , nem a valóságot látjuk... Konkrétan semmit nem fog érni , ha a következő teszteket hozzárakjuk , mert sok helyen a cpu miatt gyenge a teljesítmény, így összébbhozza a vgak teljesítményét. Ufff

[ Szerkesztve ]

(#44) Abu85 válasza Bandit79 (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a leggyorsabb CPU a Windows 10 októberi frissítéséhez. Régi Windows 10 mellett mi is a jó öreg Haswellt használnánk, de az októberi frissítés kivégzi a Hyper-Threadinget.

[link] - Ha a Vega 56 hiányzik, akkor ezek a mérések összevethetők. Minden ugyanaz volt. A következő tesztbe ez is belekerül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) Cifu válasza Apollyon (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Függetlenül ettől azért nem lenne istenkáromlás a Vega 56 / 64-et belevenni a tesztbe, mert hát az a legközelebbi nem nVidia-s videokártya. Hogy 15-30%-al lassabb, mint egy RTX 2080 kétségkívül nem mutat jól, de nagyszerű lenyomata annak, miért adhatja az nVidia annyiért a kártyáit, amennyiért, és hogy mekkora szemétkupac lett a dVGA piaca... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#46) Raymond válasza Abu85 (#44) üzenetére


Raymond
félisten

"Ez a leggyorsabb CPU a Windows 10 októberi frissítéséhez."

Ezt hiaba mondod el minden masodik hozzaszolsodban, attol meg nem lesz igaz. Lasd (a valosag mellett) az osszes tobbi tesztet minden mas tech publikaciotol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47) Bandit79 válasza Abu85 (#44) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Értem a dolgot , de még úgy is jobban felpörgetné az eredményeket, meg ugye rengeteg olyan Intel cpu van ami Ht nelkül is gyorsabb játékoknál. Na mind1.
Azert Thx a tesztért a szerkesztőnek..

(#48) Vesa


Vesa
veterán

"a tesztelt ASUS ROG Strix 2080 Ti OC 490 000 forint körül vásárolható meg"

Nem szokott zavarni az ár, a minőséget és a csúcsteljesítményt meg kell fizetni, de ez már nálam is kiverte a biztosítékot. Ugyanakkor, a gyártó nyilván tisztában van a fizetőképes kereslet arányaival, tehát ha a helyükben lennék és azt látnám, hogy elmegy ennyiért is, akkor én sem húznám meg lentebb a határt az árazásban...

A tudomány a valóság költészete!

(#49) Walter_White


Walter_White
senior tag

Árához képest(ha a hasznaltakat nezzuk) a 1080Ti nem is olyan rossz 4K-ra, max minimalis kis kompromisszum es tokeletes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#50) kwzatz válasza Abu85 (#33) üzenetére


kwzatz
őstag

Tehát nem rosszak az eredmények, hanem valóban ki lehet jelenteni, hogy a Hitman jelen pillanatban egy i5-6500+RX570 kombón jobban fut, mint egy Ryzen 7 2700X + RTX 1080Ti kombón (sőt, talán valahol az RTX2080, RTX 2080Ti környékén, majd megnézem)? Driverek/optimalizálás ide vagy oda, ha ez így van, hihetetlen nagy vicc! :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.