Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kolopele válasza D1Rect (#200) üzenetére


kolopele
nagyúr

60 fps - el igen, régebbi játékok lennének képesek ennél többre, de mint mindenkinek, nekem is meg vannak a kedvenceim :)

(#202) kolopele válasza DroiDMester (#196) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hagyjuk már ezt a 60 fps cikizését szerintem. Aki akar játsszon 240 fps - el low beállítások mellett CSGO - t, majd csodálkozzon el azon, hogy egy igazi profi akár 60 fps mellett is szétlövi. Vajon akkor mire fogja majd?

(#203) kolopele válasza Hopkins95 (#198) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mindet végig játszottam 60 fps mellett gond nélkül, DOOM mellett még a kamera forgását is lejjebb vettem, mert émelyegtem annyira gyors volt, de a másik kettő mellett is lejjebb vettem valamennyivel. A DOOM olyan simán futott mint az álom, egyszerűen jól van megírva, míg a Battlefield meg a COD trehányul. Single módban meg úgyis auto aim meg easy, semmit nem jelentene a sok fps.

(#204) b. válasza kolopele (#202) üzenetére


b.
félisten

ez azért nem így van.
A technika nem csinál senkiből őstehetséget,de nagyban hozzájárul ahhoz, hogy sikeres legyél pl egy COD alatt. Mondom ezt úgy hogy évekig versenyszerűen játszottam az Enemy Territoryt. Számomra is a 144 Hz fontosabb mint a felbontás, A kettő közötti arany középutat jelenleg a 2 K 144 Hz-s monitorok nyújtják. Pont ugyan úgy kötsz kompromisszumot te a képfrissítés terén és helyezed előtérbe a felbontást .
Én sem szándékozom már ennél kisebb képfrissítéssel játszani még single kampányt sem. Egyszerűen megszokja a szem és onnantól nem komfortos játszani kisebb képfrissítéssel, még ha ugyan azt a játékot 1 évvel ezelőtt 60 Hz-n még folyamatosnak is láttam és éreztem. Ez az amikor az ember azt mondja, hogy a jót könnyű megszokni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#205) kolopele válasza b. (#204) üzenetére


kolopele
nagyúr

Oké, de ha valakit totál nem érdekel a versenyzés, sem a multi, csak a single? Egy videóban láttam egyszer, amint egy profi CSGO - s alázta szénné a 144 fps - el játszó embereket, mindezt szándékosan 60 fps mellett. Nagyon érdekes, hogy iszonyat jókat tudtunk játszani anno Amigán, Ps 1 - en, vagy hogy visszább menjek, NES - en, Sega Megadrive - on, N64 - en, azt sem tudtuk mi az az fps, senkinek nem fájt a feje, most meg mindenkinek aki nem 144 - en játszik legalább. Ugyan ugyan....Placebó a nagy része. Adok neked C vitamint mondjuk ha ideges vagy, de azt mondom ez frontin, ugyanúgy megnyugszol :)

[ Szerkesztve ]

(#206) b. válasza kolopele (#205) üzenetére


b.
félisten

egy profi CS játékos egy amatőrt szénné aláz ezen nincs semmi meglepő. Amikor azonos tudású játékosok játszanak együtt ott már más a helyzet mert ott viszont már hátrányba lenne.
A másik részére a szerkesztett hozzászólásom utolsó mondatai adnak magyarázatot. majd akkor beszéljünk erről, ha hónapokig játszottál egy minimum 144 Hz-s 4 K monitoron PC-n , majd menj vissza játszani a mostanira 60 Hz-n . meg fogod látni miről beszélünk. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#207) kolopele válasza b. (#206) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az szerintem még odébb lesz. Azért abba is gondolj bele, hogy pl. az általam favorizált játékok jelentős részét nincs kártya amelyik 60 fps fölött tudná hajtani, és itt meg is áll a történet. Azt meg továbbra sem hiszem, hogy egy AC vagy mondjuk egy Metro esetében bármit is számítana hogy 60 vagy 144.

[ Szerkesztve ]

(#208) b. válasza kolopele (#207) üzenetére


b.
félisten

Pont erről írt DroiD, hogy lehet értelmesen kompromisszumot kötni magas FPS hez. Tehát nem csak végletek vannak, hogy LOW és high grafika, . Én pl a 2060 kártyámmal szinte mindent csutkára állítottam csak pár grafikai elemet vettem le esetleg normálra és máris 100 FPS fölött jártam. Ha megnézed ezt a tesztet is amihez kommentelünk, szinte mindenhol max grafikán 70-80 FPS-t hozott egy 2060 .Innentől az elsimítás lejjebb vételével esetleg pár effekt mediumra tolásával már ott vagy ahol kell.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#209) D1Rect válasza kolopele (#201) üzenetére


D1Rect
félisten

Tényleg azt tudom mondani, hogy próbáld ki.
Nem játszom, de a Windows is "laggol" 60hz-en.

(#210) kolopele válasza b. (#208) üzenetére


kolopele
nagyúr

Megnézném én pl. a Control esetében hogyan hoznál ki akár 60 fps - t is 2K - n egy 2060 - al vagy egy 2070 - el. Amikor 2060 superrel teszteltem, FHD mellett éppen hozta a 60 - at, és amikor levettem azt az egy-két effektet amitől több lett az fps sokkal csúnyább lett az egész, és ez engem zavart. A Metro esetében pont ugyanez volt a helyzet, mediumon már mosódottabb volt az egész, high mellett meg már a 60 fps volt a csúcsa a kártyának, és akkor még hol van az RTX ON? Ráadásul mindez FHD mellett. Én nem CSGO - ban meg Fortnite - ban gondolkozom, se nem COD - ban meg Battlefieldben, PUBG - ben. Én árgus szemekkel figyelem a grafikát, nekem sokkal fontosabb lett mára az, hogy a fű az hogyan hajladozik, a tenger mennyire hullámzik, de szerintem ez a világ legkisebb gondja, hogy kinek mi a fontosabb egy játékban ;)

(#211) kolopele válasza D1Rect (#209) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem baj, laggoljon ha olyanja van. Attól még el tudom olvasni amit akarok, mert olyankor áll a kép :D

(#212) b. válasza kolopele (#210) üzenetére


b.
félisten

Itta teszt amihez írsz.... Metro Exodus 75 FPS átlag RTX nélkül max grafikán egy 2060 kártyával.
ha csak bekapcsolod a DLSS-t akkor már 100 FPS fölött vagy [link]

A 2070 Kártyával 95 FPS max grafikán 1440P. RT ON nal pedig 68...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#213) kolopele válasza b. (#212) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem látom azt a szép fűvel, virágokkal, stb. borított pályát a vége felé sehol a videóban. Olyan ez tudod, hogy én is össze tudnék vágni egy videót, ahol pl. a Crysis 3 csodálatosan fut, kihagyva azon részeket ahol tudom hogy jó ha a 30 fps - em megvan. Le kellene töltenem a Metro - t hogy azon járjak egyet és felvegyem, és megmutassam mit is művelt a 2080 Ti - vel még high mellett is azokon a részeken.

(#214) b. válasza kolopele (#213) üzenetére


b.
félisten

ok akkor szerintem nincs miről beszélünk ezen mondjuk nem is csodálkozom.Továbbra sem érted meg hogy te 4 K ról beszélsz mi meg 2 K ról magas képfrissítéssel..a 4 K és a 2 K között óriási különbség van teljesítmény igény terén.
metro esetében pedig 2 K/ max grafika esetén nem 60 FPS a max egy 2070 kártyával sem,ez hülyeség.RT nélkül természetesen,de RT vel is 60 FPS megvan...
MI feláldozunk a felbontás terén hogy magas képfrissítéssel tudjunk játszani akár 2080 Ti alatt is, te meg nem. A különbség, hogy mi elfogadjuk, hogy neked ez így jó, te meg nem ,hogy nekünk nem jó.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#215) kolopele válasza b. (#214) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pont hogy én fogadom el azt, hogy nektek a magas képfrissítés a fontosabb, ti nem akarjátok elfogadni azt, hogy a 60 fps is bőven elég azokhoz a játékokhoz amelyekkel én játszom, ill. hogy még nagyon sok embernek elég a 60, sőt még a 30 is, és nincs fejfájás, nincs semmi egyéb zavaró képi anomália. Engem nem zavar az, hogy van akinek kell akár a 240 fps is végletekig lebutított grafikával, nekem nem kell, holott könnyen megtehetném, csak visszább kellene váltanom monitor terén. Amennyiben meg egy FHD 144 HZ - es monitorra kötném a 2080 Ti - t, az már maga lenne a kánaán fps - ek terén :K De nem akarom...........

[ Szerkesztve ]

(#216) b. válasza kolopele (#215) üzenetére


b.
félisten

Szerintem mindenki elfogadta, csak nem vagyunk egyformák. valakinek e z a fontosabb valakinek az.
Hidd el hogy a 144 FPS 144 Hz jobb,folyamatosabb Smootabb és ez után zavaró a 60 Hz / 60 FPS nekünk. Mint ahogy a 4 K is jobb mint a 2 K, téged is zavarna ha holnaptól azon kellene játszanod. A metro stabilan fut 90 FPS fölött ha nem a benchmarkot nézegeted, hanem magát a játékot. Készítettem róla egy videót a kedvedért hamarosan feltöltődik, igaz kb 5 perc csak,de nincs időm most játszani.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#217) kolopele válasza b. (#216) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor feltétlenül ez a pálya legyen:
[link]
Hidd el, itt nagyon megáll a tudomány ha magasak a grafikai beállítások, főleg amikor a levelek is hullanak.

[ Szerkesztve ]

(#218) b. válasza kolopele (#217) üzenetére


b.
félisten

nem játszottam vele sajnos, csak megvettem és feltelepítettem, így nem tudok neked abból.
Ezt csináltam : [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#219) Hopkins95 válasza b. (#218) üzenetére


Hopkins95
addikt

Jól adja a kis RTX 2060-as! :C Én is nemrég vettem meg Steamen, alig várom hazamenjek majd és felcsapjam a Vega 56-ra! Szerintem 3440x1440-es felbontáson lesz mit csinálnia, hogy ne nézzen be folyton 60 alá(persze majd szerintem visszaveszem mediumra)! :D

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#220) kolopele válasza b. (#218) üzenetére


kolopele
nagyúr

Köszi. Azért vannak már itt is kemény fps droppok láthatóan, főleg ott az öngyújtós résznél amikor rád támadnak. Ezeket nem tudod elkerülni csak ha lebutítod a grafikát.

(#221) kolopele válasza Hopkins95 (#219) üzenetére


kolopele
nagyúr

Készülj, hogy medium esetében egy érdekes homályosság lesz tapasztalható high - hoz képest.

(#222) b. válasza Hopkins95 (#219) üzenetére


b.
félisten

ez a 2070 nem a 60 :) a tesztben benne vannak annak az eredményei is. 75 körül hozott szinte max grafikán, ( Rt és hairworks off volt)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#223) b. válasza kolopele (#220) üzenetére


b.
félisten

nem, ez azért van mert a ez a proci ezt tudja HT mellett ha közben videót rögzítek 1440P-n.
Ha nem veszek fel videót, akkor nincs ilyen drop.
Következő fejlesztésem egy Ryzen konfig lesz 4000 szériából.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#224) Hopkins95 válasza b. (#222) üzenetére


Hopkins95
addikt

Sorry ezt most nagyon benéztem. :D Agyamra ment már a sok 60 FPS olvasása biztos és tudatalatt most automatikusan arra gondoltam. Jól teljesít a kártya, visszanézve a videót nagyon kevésszer zuhan csak be drasztikusabban az FPS. A végefele van azért egy rész, ahol megfekteti a kártyát, de gondolom az optimalizáció hiánya miatt, mintsem a hardver gyengesége miatt. Már elolvastam a hozzászólásod fentebb, akkor igen, a proci lesz az.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#225) b. válasza Hopkins95 (#224) üzenetére


b.
félisten

nem ,sajnos ez a proci gyengesége sajnos. :( jah ok :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#226) DroiDMester válasza b. (#223) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a i7 8700.al nincs semmi gond!, csak nem retek B360.as lapba kellett volna tenni, egy Z370/390 be el szaladgálna FIX 4600MHz en, nehogy azt hidd hogy játékra jobb a gagyi ryzen!

[ Szerkesztve ]

(#227) b. válasza DroiDMester (#226) üzenetére


b.
félisten

ez egy sima 8700, nem K verzió. Amúgy végig 4200 Mhz körül megy, ez ennyit tudna egy Z370 ben is.
A 3600 veri ezt a procit a 4000 ryzenek meg még jobban fogják.
Minden biztonsági retket telepítettem Windowsra plusz a HT-t is bekapcsolva használom a 3D studio miatt mert ott kell a 12 szál. Játék alatt a HT hátrány ebben a prociban nem előny...

Nincs gond ezzel a deszkával ehhez a procihoz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#228) DroiDMester válasza b. (#227) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mért hogy? 4600MHz a turbó órajele! Z-s lapban megoldható hogy ennyin járjon folyamatosan, és ne menjen vissza 3600.ra még csak feszt sem kell emelni hozzá alapfeszen elmegy ehez nem kell K-s proci.
K-s akkor kell ha a turbó szorzója fölé akarsz menni, de bőven elég a 46x100MHz vagy trükközni is lehet PL:42x110MHz

volt ryzen 3800X em FIX 4500.on hajtottam, és a kis 8600K 4400MHz en alázta bármelyik játékban, hiába csak 6.mag a másik meg 8+8

[ Szerkesztve ]

(#229) b. válasza DroiDMester (#228) üzenetére


b.
félisten

egy magos turbója 4,6 GHz az összes magra 4,3 GHz-n megy. Annyit tud ebben a deszkában is játék alatt. Ez fölé semmilyen deszkában nem tudsz menni .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#230) DroiDMester válasza b. (#229) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ezért mondtam hogy Z-s lapban az összes magot+HT.t tudod fixálni 4600.ra nem kell ehez K-s CPU!

És hidd el az rengeteget számít hogy az összes max ÁLLANDÓAN 4600.on megy nem csak 1 mag néha felugrik ennyire

(#231) kolopele válasza DroiDMester (#230) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudod fixálni 4.6 - ra a sima 8700 - at, csak a k - s verziót. Csinálhatsz bármit, az all core turbo nem lesz több 6 magon mint 4.3 GHZ. A 4.6 csak egy magra értendő, két magra 4.5, három magra 4.4, négytől hat magig 4.3. Mindenesetre kíváncsian várom rá a megoldást, mivel ebben az esetben feleslegesek lennének a k-s procik :)

[ Szerkesztve ]

(#232) b. válasza DroiDMester (#230) üzenetére


b.
félisten

de nem lehet Z -s lapban 4,6 GHz-n járatni az összes magot értsd meg. mutass már nekem erre egy példát mert YT-n, Intel topikban sehol nem találok ilyet hogy a Non K 8700 CPU-t all core boost 4,6 GHz-t tudna.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#233) DroiDMester válasza kolopele (#231) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mondtam ha nem engedi az összes magra a 46.os szorzót akkor lehet trükközni 42x110MHz és máris ott a 4600MHz, 110.es FSB.t simán kibír ha meg egy jobban sikerült példány akár a 120.at is!

De sz.tem Z.s lapban engedi a 46.os szorzót az összes magra!

[ Szerkesztve ]

(#234) kolopele válasza DroiDMester (#233) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ja, FSB emelése. Köszi, de azt inkább nem csinálnám, mivel nem érne annyit az egész plusz 300 mhz. Igaz, nálam az all core turbo minden magra 4.7 GHZ gyárilag 8 mag 16 szálra, és k-s proci lévén lehetne tuningolni is, de messze nem érné meg az egész még azt sem hogy 5GHZ - re húzzam. 300 mhz az jó ha +2 fps - t hozna a konyhára, a hőtermelés jelentősebb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#235) b. válasza kolopele (#234) üzenetére


b.
félisten

nem lehet úgy sem...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#236) kolopele válasza b. (#235) üzenetére


kolopele
nagyúr

FSB emelésről már olvastam, viszont mindenhol az van hogy nagyon nem ajánlott. Mondjuk láttam már fura videót erről:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#237) DroiDMester válasza b. (#235) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

25.éve foglalkozom tuningolással! CPU és VGA is!

Ne akarjátok megmagyarázni mit lehet és mit nem és miért nem ajánlott!

hidd el az a 8700.as i7 tudja beton stabilan az összes magon/szálon a 4600.MHz.et!

a B-s lapodat nem ismerem én olyan kacatot nem veszek! Z.s lapban 1000% hogy kihozom neked belőle alapfeszen az összes magon a 4500-4600MHz.et!

tessék a netezős gépembe 8600K. van annak 4300MHz a turbója 1.magon!

mégis mind a 6.mag megy beton stabilan 4500,MHz-en alapfeszen és melegedni se igen melegszik aida stressz teszt alatt is csak 60.fokig megy fel úgy hogy 500RPM-et se pörög rajta a cpu hűtés!

(#238) kolopele válasza DroiDMester (#237) üzenetére


kolopele
nagyúr

Na de az egy k - s proci ember, direkt tuningra van kitalálva! A sima procik viszont nem. Komolyan mondom, írd már le hogyan kell ezt konkrétan csinálni, nekem nem nagy gond összehozni egy 8700 -at meg egy Z - s lapot már holnapra sem, és isten bizony kipróbálom. A gyerekeim 8500 - as procijaikat nem tenném kockára ezért, még élni akarok :D

(#239) DroiDMester válasza kolopele (#236) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem kell FSB-t emelni neked K-s procid van de a simánál sem kell ahoz hogy az 1.magos turbó órajelre fel emeled az összes magot fixen! és nagyon látványosan megnő a CPU teljesítménye így!

mint írtam 25.éve foglalkozom tuningolással! És a 25.év alatt 1. CPU vagy VGA nem szált el a tuning végett, csak ésszel kell csinálni és akkor nincs probléma!

Nem bonyolult csak fixálni kell a szorzót nem automatán haszni, és a CPU nál pedig az összes energia gazdálkodást kikapcsolni és manuálisan beállítani az órajeleket és feszt!

[ Szerkesztve ]

(#240) kolopele válasza DroiDMester (#239) üzenetére


kolopele
nagyúr

Oké. Én csak annyit kérek, szájbarágósan írd meg nekem priviben, hogy nem k-s proci esetében mit hova kell állítani. Kolléga topikját ne szemeteljük tele. Még esetleg annyit itt, hogy a fesz és az órajel emelés egy non k - s proci esetében nem kicsit lenne macerás, hogy biztosan stabil maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#241) b. válasza DroiDMester (#237) üzenetére


b.
félisten

fogd fel végre hogy Z lapban nem tudod állítani a non K procinál a FSB értéket. nem nehéz ezt megérteni. Írj nekem konkrétumokat mutass már valakit a neten , hogy megcsinálja mert ez így nekem csak szöveg hogy 1000000 % hogy megcsinálod. és kérlek ne mutass nekem K-s prociról értékeket egy Z-s lapban mert azzal tisztában vagyok és kb nem bizonyít semmit...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#242) kolopele válasza b. (#241) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én sem akarom elhinni, pont ezért kértem privit. Amúgy mit szólsz ahhoz a videóhoz amit linkeltem neked? Orosz, mondjuk az tény :)

(#243) DroiDMester válasza b. (#241) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Te meg fogd fel hogy ezzel foglalkozom 25.éve, és tudom hogy mit lehet és mit nem!

De látom te csak azt hiszed el amit a gyártó leírt az adott CPU.ra!

a 8700 és 8700K egy és ugyan az a CPU csak a K-s nak fel van oldva a szorzó tára és szabadon állíthatod feljebb is mint a turbó szorzója, ennyi de minden másban 1:1.ben ugyan az!

FSB.t tudod állítani az nincs zárolva! annak semmi köze ahoz hogy sima vagy K-s a CPU, sött valószínű a B-s lapodban is lehet állítani az FSB-t

[ Szerkesztve ]

(#244) b. válasza DroiDMester (#243) üzenetére


b.
félisten

Ez továbbra is szöveg semmi több, nem bizonyíték. Én is 30 éve foglalkozok PC vel, még sem írok le anélkül példa nélküli dolgokat, hogy bizonyítani tudnám...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#245) kolopele válasza DroiDMester (#243) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az a baj, hogy én a saját biosomban sem találok FSB - t, csak BCLK - t. Azt viszont nagyon nem ajánlott emelgetni. Ha jól tudom hagyományos értelemben vett FSB ma már nem létezik.

(#246) DroiDMester válasza b. (#244) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ember te nagyon gázos vagy de tessék itt egy videó ebben PL egy i7 6700.as 4650MHz en hajtanak pedig a i7-6700. az csak 4000MHz re turbózik akkor hogy megy neki az összes mag 4650MHz-en? 12:30.nál láthatod! a csávó is 136MHz es FSB.n vagy ha jobban teccik BCLK -n teszteli!

[ Szerkesztve ]

(#247) kolopele válasza DroiDMester (#246) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ehhez ahogy elnézem valami nem hivatalos biost tesz fel előtte, amivel engedélyezi a tuningot non - k proci esetében is..........Persze lehet, tévedek. Közben megnéztem a srácok gépein a biost, és egyáltalán nem enged hozzányúlni a tuning részhez, pedig Z - sek a lapok. Na de nincs is jelentősége, lehet kapni millió féle procit, mindenki megveheti amilyenre éppen szüksége van :R

[ Szerkesztve ]

(#248) b. válasza DroiDMester (#246) üzenetére


b.
félisten

ott rátesznek egy másik egyedi BIOS-t a deszkára . tehát várom a 8700 hoz és a Z370 hez 390 hez a megoldást/ BIzonyítékot amit te 1000 % hogy megcsinálsz egy Z 390 deszkában.
légyszíves engedd el erre itt semmi szükség ...
szerk: de igen,
Itt vannak a BIOs verziók . [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#249) DroiDMester válasza kolopele (#247) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nem a csávó egy régi Z170.es lapba teszteli nem azért frissítette a biost!

a gyári BIOS-.al ugyan így megy a tuning!

(#250) DroiDMester válasza b. (#248) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hidd már el NEM KELL EGYEDI BIOS itt egy másik videó itt nem frissít semmit mégis 131.MHz en tolja! De látom mind2en csak azt hiszitek el amit magatok csináltok, de mivel nem értetek a tuninghoz így azt hiszitek nem létezik!

Fogadni merek veled bármibe, ha hozol nekem egy 8700as CPU-t meghajtom neked 4600.on a z370.es lapomba, de akár hozhatsz te is egy z370/390.es lapot nehogy azt mond hogy az enyémen megpiszkált BIOS van!

De ha menni fog a CPU nálam marad, ha nem megy kifizetem neked a CPU árát és a CPU.t vissza kapod!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.