Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) DeFranco válasza lezso6 (#148) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, írtam, nekem mindegy, de annak azért nagy realitását nem látom, hogy valaki a 0,1-es aprós hsz-ei alapján érjen el rangot. Te belelátsz, én nem, de ahhoz tízezres nagyságrendű aprós hsz kell.

Mindegy, csak a szám jár :)

(#153) nggabi válasza #65675776 (#147) üzenetére


nggabi
nagyúr

ez már inkább egy kb 50-60 emberes csoport, mint sgs off, bár valóban ez a neve a topiknak. valójában a telefonokról szóló off csak a topik nagyon kicsi töredéke... már ha jól értelmezem amit mondtál :)

kalandor: inkább a lefokozást sérelmezzük egy picit... de mind1, ha ez kell ez kell...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#154) Lenry válasza Kalandor (#152) üzenetére


Lenry
félisten

bárki nem téved be azokba a topicokba.

ezekről a topikokról mindig a füstös, sötét kocsmák ugranak be, ahol nagyon csúnyán néznek, ha akkor esel be először. :D

a PH! egyébként egész reprezentatív leképezése a való életnek

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#155) hackeeeee válasza #65675776 (#150) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ebben igazad van, mármint abban, hogy ezek a topic-ok úgymond közösséget alkotnak. Már amelyik. Persze néha-néha benézek újak is.

Bár ugye ahány ember, annyi féle gondolkodásmód.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#156) aram01 válasza Lenry (#154) üzenetére


aram01
nagyúr

lesz egy pár off a szakmaiban,úgy érzem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#157) DeFranco válasza Lenry (#154) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Áh, a való élethez képest egy utópia... és ezzel nem a fórumot dicsértem...

(amúgy igaz, csak "kint" a helyzet rosszabb, itt azért szűrt és válogatott közösség van, szorosan moderálva)

(#158) hackeeeee válasza aram01 (#156) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így is van bőven... Akik az off topic-okban "beszélgetnek" azok nem nagyon hiszem, hogy át fognak járni az ON topic-ba OFF-olni...

Véleményem szubjektív...

(#159) nggabi válasza hackeeeee (#158) üzenetére


nggabi
nagyúr

jól mondja aram. ha nem számít majd az off topikos hsz a rangba akkor az egyszerűbb júzerek a szakmai topikokban fognak offolni... :U

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#160) ch003067


ch003067
addikt

A lokálok 0-zásának mi értelme van ? :F

(#161) aram01


aram01
nagyúr

biztos kérdezték már többen is csak nem láttam,mire ez a nagy nullázás?

kakas: -4072

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#162) Varoz


Varoz
őstag

De a Rumot miért??? :Y

Remélem mindenki érzi mekkora off hullámot szabadítanak most a szakmai részre. :U

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#163) #65675776 válasza nggabi (#159) üzenetére


#65675776
törölt tag

Meg fog nőni akkor a banok száma.

Egyébként meg leírtam, hogy nem attól lettetek közösség, hogy még egy off topicotok is van a lokálban.

aram01: Bejegyzés első mondata.

(#164) Lenry válasza nggabi (#159) üzenetére


Lenry
félisten

az egyszerű júzernek lövése se lesz erről, plusz ha sokáig erőlteti a szakmaiba offolást, akkor úgyis megkapja a maga kis banját és abból majd tanul

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#165) r4z válasza Lenry (#154) üzenetére


r4z
nagyúr

ezekről a topikokról mindig a füstös, sötét kocsmák ugranak be, ahol nagyon csúnyán néznek, ha akkor esel be először. :D

Na, mi pont nem ez a kocsma vagyunk. Hanem az, ahol az új vendégeket cicivillantással és ajándék sörrel üdvözli a fiatalka pultoslány :D Kár, hogy ez csak utópia, de szép is lenne... :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#166) nggabi válasza #65675776 (#163) üzenetére


nggabi
nagyúr

de, pontosan az off topik miatt lettünk közösség. attól h személyesen ismerjük egymást, szoktunk találkozni, sörözni együtt...

az off topik nélkül most nem ismernénk ennyire egymást, nem lenne külön csoportunk a facebookon, nem lennénk ismerősök...

de mind1, ez nem tartozik a témához.

"szenyor dzsíííí"

(#167) Varoz válasza #65675776 (#163) üzenetére


Varoz
őstag

"Bejegyzés első mondata."

Ok, hogy kisebb kiigazítás, de baltával?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#168) kutkut válasza Kalandor (#152) üzenetére


kutkut
addikt

Bárki betévedhet, és mi szívesen fogadjuk. Aztán kialakul, hogy marad-e vagy sem, akadnak-e nézeteltérések stb., de az egy szakmai fórumon is előfordulhat. Sőt, mindennapos... :U

Meizu MX3 32GB

(#169) hackeeeee válasza Varoz (#162) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van így is épp elég szerintem...

Véleményem szubjektív...

(#170) aram01 válasza hackeeeee (#169) üzenetére


aram01
nagyúr

pontosan,ezért van ennyi jómunkásember ;] :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#171) DJ WOKKY válasza aram01 (#170) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

csak mert a jómunkásember nem szakértő, akkor már ... ? :D

(#172) hackeeeee válasza aram01 (#170) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs is olyan sok. ;)

Véleményem szubjektív...

(#173) pmheros


pmheros
senior tag

Nem tudom miért ez jut eszembe.

A tűzoltók utólagos nyugdíjszámítása: Dolgozott annak tudatában hogy majd az jelent valamit később. Persze kibasztak velük.

Senki ne vonjon párhuzamot ;]

nem vagyok tökéletes

(#174) Varoz válasza hackeeeee (#169) üzenetére


Varoz
őstag

Nekem semmi bajom az off-al. Azért van az off gomb. Kész. :)
Csak ezt a lépést egyáltalán nem értem. Az szép dolog, hogy legyen plusz a szakmaiaknak, de baltával lenyesni a többit? :F

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#175) aram01 válasza Varoz (#174) üzenetére


aram01
nagyúr

egyszerűbb lenne:ha offba teszed,nem számolja és kész

#173) pmheros: :Y :)

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#176) hackeeeee válasza aram01 (#175) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Abból ugyan úgy lenne káosz, mert lehet, hogy Te tudod, hogy az off, de aki meg írja, szerinte nem, és ugyan úgy számít...

Mondjuk az tény, hogy lehet, hogy befolyásolni fogja ez az üzletelést is, ugye abból a szempontból, hogy van aki az összes hsz-t megnézi, és ebből von le következtetést, hogy vajon mennyire kommunikatív az illető, stb. Ez ugye így megszűnik..

Viszont, egy kérdés, azt mi szabja meg, hogy egy "csevegős" topic, melyik csoportba tartozik?
Gondolok itt arra, hogy a fáradt gőzben is van ilyen kaliberű topic, és az számítani fog.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#177) proci985 válasza Viszlát (#109) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szerintem Te is tudod, hogy a karakterszám és a minőség között egy szint fölött nincs semmilyen kapcsolat. 20 mondatban persze nem lehet körüljárni egy nagyobb témát (mondjuk egy cég 10 éves palettáját), de attól még, hogy valami hosszú, nem biztos, hogy jó is lesz. valamint ez kontraproduktív is lehet, amerikai felsőoktatási tankönyvek is érezhetően vastagok és néha eléggé mesések lettek, mióta karakterszámra fizetnek értük. tehát megvan a veszély, hogy egy alapvetően kompakt írás felhígul és gyengébb lesz, mert úgy jobban beszámít.

más: az eddigi kb 4:1es szakmai/közösségi arányom átment kb 27:1be:D. effektív hozzászólásszám viszont nem változott kb 1-2%os hibahatár felett.

hackeeeee: érdekes felvetés, de pl nyelvtanulós/külföldi gyűjtőtopikok is fáradt gőzben vannak.

aram01: a flood attól még flood.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#178) aram01 válasza hackeeeee (#176) üzenetére


aram01
nagyúr

és még egy,ha nem számít a hozzászólás,vajon hány ember fog 5 percen belül 5-10 hozzászólást írni?Lehet jó sok hisz már nem lehet mondani rájuk hogy hsz vadászok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#179) shteer válasza tildy (#38) üzenetére


shteer
titán

tildy nagyuram...

..szerintem jónak tűnik

(#180) kutkut


kutkut
addikt

Akkor nekem itt és most lenne egy kérésem. A Samsung Galaxy Felhasználók OFF Topicja-t rakjátok át pls a Fáradt gőz-be, ugyanis semmivel nem zártkörűbb a topic, mint az ott lévők. 1-2 példa: Tippmix, BMW Club, Asztalos klub. A név ne tévesszen meg senkit, ugyanis lassan kevesebb a samsung felhasználó a topicban, mint a többiek. Nem számoltam utána, mert nem is ez a lényeg. Befogadni bárkit befogadunk, akár a fenti topicok, a többi, hogy ki marad, ki nem, az már utána dől el, és csak az épp csatlakozni kívánó usertől függ.
Azt értem, hogy ennek ellenére nem fog mindenki betévedni a topicba, de egy BMW-s topicba sem. :U

Meizu MX3 32GB

(#181) hackeeeee válasza proci985 (#177) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem feltétlen erre gondoltam, de van pár olyan topic, amik úgymond csak csevegősek, oké persze, van olyan ami tanácsokat/tippeket is ad. Mondjuk gyanúsan ez lehet a kulcs.

De alattam/felettem megfogalmazták ténylegesen a kérdést.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#182) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Tudom, hogy mindenki másképp látja ezt az egészet, de szerintem a blogout is van olyan fontos része a lapcsaládnak, mint a többi. Én sokszor kaptam és nyújtottam segítséget szakmai és emberi téren is. A "közösség" inkább ott épült, mint a cikkek hsz-eiben.
Ezt a változást egy kicsit (na jó, inkább nagyon) az ott előforduló emberek arculköpésének gondolom.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#183) #65675776 válasza kutkut (#180) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van egy "apró" eltérés az általad hivatkozott gőzös topicokkal összevetve: a gőzben levő topicoknak nincs szakmai eredetük, párjuk.

(#184) aram01 válasza kutkut (#180) üzenetére


aram01
nagyúr

az biztos hogy több embernek van samuja mint bömöse,de ha n beírok oda nem azért teszem hogy gyorsan előkapjam a számológépet hogy még mennyit kell írjak a következő rangig,vagy rosszul gondolom?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#185) Viszlát válasza proci985 (#177) üzenetére


Viszlát
addikt

Persze, nem is állítottam, hogy a javaslatom tökéletes megoldás, viszont ez a mostani meg megoldásnak sem csúfolható.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#186) kutkut válasza #65675776 (#183) üzenetére


kutkut
addikt

Te is tudod, hogy semmi köze a szakmai részéhez. Maximum annyi, hogy gyakran van szó telefonokról. Igen, mert az ott lévő usereket ez érdekli. Egy BMW-s topicban meg a BMW-k, autók...

A másik problémám ezzel kapcsolatban, hogy én hardveraprón egy tagról nem csak azt nézem meg, hogy hány piros pontja van hanem, hogy hány (régi értelemben vett) közösségi hsz-e van. Szerintem egy olyan ember, aki aktív tagja 1-1 közösségnek, mondhatni közösségi ember, abban kevésbé merül fel az, hogy valakit átverjen az aprón. Lehet mondani, hogy hülyeség, de szerintem van benne valami.

Azt már meg sem merem említeni, hogy a hírtopicokban trollkodó hsz-ek is ugyanannyit érnek, mint azok hsz-e, akik 1-1 (vagy akár több) telefon topicjában nyújtanak 24h-s supportot az újoncoknak, hozzá nem értőknek.

Meizu MX3 32GB

(#187) #65675776 válasza kutkut (#186) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak mivel van szakmai topic, ezért nem igazán látom én sem értelmét, hogy az off mellékszál is számítson annyit, mint egy olyan téma, ami sokak számára érdekes, de nem kapcsolódik szorosan az informatikához. Ezért van a Tippmix, ilyen-olyan autók, háztartási gépek, történelmi és egyéb topicok a gőzben. És ezért van a lokálban az, amihez tartozik szakmai topic is.

Az adatlapon szerepelni fognak a most a számolásból kikerült hsz-ok is. Szóval a követhetőség megmarad. Egyébként van sok megbízható aprós, aki szinte nem ír hsz-okat, mindent privátban intéz. Őket nem fogod tudni semmilyen adatlap alapján leinformálni, de ettől még megbízhatóak és megbecsültek.

(#188) aram01 válasza #65675776 (#187) üzenetére


aram01
nagyúr

Az adatlapon szerepelni fognak a most a számolásból kikerült hsz-ok is. Szóval a követhetőség megmarad. és hogy lehet lekövetni melyik ér pontot? :B

a sok privátos,aprós,becsületes embert,meg a pirospontja minősíti,amíg meg nem szűnik az is

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#189) #65675776 válasza aram01 (#188) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szép sorban lesznek, ahogy most is: balról jobbra a kategóriák: x1, x0,25, x0,1, x0. Persze lesz neve mindegyiknek, a mostaniak pl nem változnak.

A pirospont nem szűnik meg, mert nem PH!-s megoldás, ergo nem is hivatalos. Az új HA-n viszont lesz hivatalos értékelési rendszer.

(#190) hackeeeee válasza aram01 (#188) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A pirospont is olyan dolog már, hogy pl. Én adok valakinek, de vissza már nem kapom... Pedig elvárhatnám, jogosan, ha már Én értékeltem.. Szal, az sem a "valóságot" tükrözi, mert szerintem jogosan elvárható lenne (ha hivatalos lenne), hogy mind2 fél értékeljen. De mivel nem az, így megtehető az, h egyik-másik fél nem foglalkozik vele.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#191) moha21


moha21
addikt

Hihi! Velem nem történt semmi változás ( bár most nem is tudom hol tartottam ), de örülök neki, hogy a szakmaiság került előtérbe. :-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#192) aram01 válasza #65675776 (#189) üzenetére


aram01
nagyúr

értem,akkor kivárom mi lesz,éjféltől lép életbe az új paragrafus?

(#190) hackeeeee: megmondom őszintén,én inkább már a feketéket nézem ott

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#193) 8th válasza pmheros (#173) üzenetére


8th
addikt

Ez nagyon rossz hasonlat volt. Nem lett itt kibaszva senkivel. Az az elsődleges baj veletek (tisztelet a kivételnek), hogy túlságosan komolyan veszitek a rangrendszert. A magam részéről állatira nem érdekel, hogy mi van a nevem alá írva. Akár PH! Szent-atyaúristen is állhatna a nevem alatt semmin sem változtatna. Akkor is csak ugyanaz a kissé faragatlan stílusú hülyegyerek lennék mint most. Se több se kevesebb nem lennék tőle akkor meg nem tök mindegy? Nem is értem egyesek mit rugóznak ennyire a dolgon. El kell fogadni, hogy a Prohardver fóruma magánterület előre lefektetett szabályokkal amik néha jó néha rossz irányba de folyamatosan változnak. Hogy most éppen milyenbe azt ki ki döntse el saját maga de engem halálosan hidegen hagy az az egész változás. Nekem is biztosan eltűnt egy rakás közösségi hozzászólásom. És? Eleve azt se tudom mennyi volt. Nem tartottam nyilván. Nem is érdekel(t). Ez van, ezt dobta a gép 'oszt' kész.

szerk.: viszont jót mulatok itt egyik másik hozzászóláson. :P

[ Szerkesztve ]

(#194) proci985 válasza Viszlát (#185) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tovább gondolva itt szerintem az lenne a kérdés, hogy létezik-e egyszerű és kellőképpen igazságos -azaz gyakorlatilag determinisztikus vagy jó közelítéssel az- értékelési rendszer bejegyzések kategorizálására, általános esetben. a "látszik rajta" intuitív értékelésen kívül.

gyakorlatban ez korántsem egyszerű probléma, felsőoktatási beadandóknál általában az ügyesebbek tudnak nagyon sokat írni (mert minden részletet megemlítve elkerülhetetlen a nagyobb terjedelem), illetve a bizonytalanok.

struktúra, tartalom, nyelvezet és fonalvezetés persze legalább részben kvantitatív, de egy ezekre alapozott differenciált számítási rendszer minden lenne, csak nem egyszerű.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#195) proci985 válasza kutkut (#186) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szakmai topikokban ugyanúgy kialakulnak közösségek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#196) kutkut válasza #65675776 (#187) üzenetére


kutkut
addikt

Az adatlapon szerepelni fognak a most a számolásból kikerült hsz-ok is. Szóval a követhetőség megmarad.

No igen, ez lett volna a másik, hogy akkor legalább ez legyen meg. :R A rang engem nem igazán érdekel.

"Egyébként van sok megbízható aprós, aki szinte nem ír hsz-okat, mindent privátban intéz."

Azoknál ott van a piros pont. Ha nem, akkor így jártak, így jártam.

Előző témára visszatérve, én már nem igazán követem a telefonom szakmai topicját, hisz az off-topikban is elfér egy kis ON-olás - ha már kapcsolódik hozzá - szóval, nálam inkább kiváltja az ON-topicot, nem csak egy mellékszál. :F
Persze el tudom fogadni a döntést, mást úgysem tehetek. :D

Egyébként, nem is a telefonokról szól a topic, inkább a halrudiról meg a bögyös nénikről. :))

proci985: Tudom, nekünk is úgy indult, de szerintem kellett az OFF-topic pl ahhoz, hogy személyesen is megismerjük egymást a többséggel. :)

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#198) geprombolo


geprombolo
senior tag

Kicsit vegyesek az érzelmeim a dologgal kapcsolatban, álszent lennék, ha azt mondanám, hogy tetszik, hogy megint szenyor vagyok, mikor már kevesebb, mint 600 hsz kellett volna az Addiktig. (Vagy melyik is jön az Őstag után?) Mindegy. Lehet, hogy azoknak lesz igazuk, akik szerint a szakmai topicok hsz-száma fog megugrani alig értékelhető, de még nem off-nak számító hsz-ekkel, csak hogy egyesek minél hamarabb meg-vagy visszaszerezhessék az áhított rangot. Valahogy úgy vagyok a dologgal, hogy a szakma az szakma, persze fontos, de a "családi" háttér nem kevésbé, elvégre otthon töltődik fel az ember, hogy másnap megint teljes erővel tudjon dolgozni. Erre jó a logout, az ember kicsit lazít, eszik-iszik-beszélget, aztán hajrá tovább! Ha nem értékeljük a közösség erejét, akkor az egész tönkremehet. A szakmai topicok több munkát fognak adni a modiknak, mint eddig az egész gépezet együttvéve.
Lehet, hogy nem volt olyan jó ötlet a blogokat nullával egyenértékűvé tenni? Idővel kiderül.
Tisztelettel (de tényleg!) :R
geprombolo

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#199) proci985 válasza kutkut (#196) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igaz, sok embernél kellhet egy off, végiggondolva igazad van.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#200) totya694 válasza #65675776 (#189) üzenetére


totya694
őstag

Üdv

"Az új HA-n viszont lesz hivatalos értékelési rendszer."

Az eddigi nem hivatalosnak számító piros pontok átvezetésre kerülnek vagy tiszta lappal indul a pont gyűjtés? :U

Üdv:Attila

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.