Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) envagyok


envagyok
veterán

Mondjuk azért a vevőket sem kell félteni a hardveraprón, akik a sok pozítiv értékeléssel rendelkező ezer éve fennt lévő, itt aktív életet folytató tagokat próbálják/tudják megkopasztani.
És persze fél/negyedáron szeretnének új terméket/full 3 év garanciát, stb stb.
Nagyon sokat tanultam az elmúlt években, és mivel nagy igazságérzetem van, és soha nem hagytam a vevőimet hogy megvezessenek, ezért többször is volt emiatt probléma, és nyelés amiatt, nehogy elvesszen a több mint félezer pozitív, nehogy legyen negatív, és nehogy kitiltsanak...
Aztán tanultam.
1. Ha van bolti garancia, akkor garanciális a termék, ha nincs bolti garancia, akkor én senki részére nem adok semmi garanciát, pedig mindig próbálkoznak páran.
2. mindent tesztelek, próbálok, mindenről videófelvételt is készítek minden eladáskor.

És hogy mik történtek:
- Posta hanyagul kezelte a szállítmányt (ez az ő saruk, a vevő szerette volna a postát kérni, oldják meg ők, én jó terméket küldtem, és nem vagyok hajlandó ugyanannyiért visszavenni egy rosszat)
- Az ember a meglévő ugyanilyen típusú hibás hardverét próbálta hibátlanra cserélni úgy, hogy tőlem megveszi, majd visszafizetteti hibás felkiáltással, és visszaadja a a saját hibás darabját.
- Megveszi a terméket, majd kipróbáláskor nem földeli magát, leejti, stb azaz tönkreteszi a hardvert, ilyenkor a legkönnyebb ráfogni a szerencsétlen eladóra, hogy hibásat küldött.
-Személyes átadásnál olyat is láttam, hogy emberünk működő gépbe szerette volna plug'n'play módon kicserélni a régi vga-ját a megvettel. ha nem vagyok ott és üvöltök rá, hogy mit csinálsz te szerencsétlen, és megtette volna, ott is én lennék a hibás, sőt még megvádoltak volna azzal is, hogy az alaplapját is tönkretettem.
-Kedvencem: ember megveszi a 10 éves vga-t, és jó parasztmagyarosan azt gondolja, hogy puding próbája az evés, hiszen használt tizenéves autót is úgy lehet tutira kitesztelni, hogy 3-asban 180-al kell vele menni a pályán 500km-t fullgázzal, ha azt kibírja, akkor mindent, ezért berakja egy szellőzésmentes kis házba az adott korszak csúcs VGA-ját (hab a tortán ha mindezt valami noname 3-400 wattos táppal teszi mindenféle táptoldozgatással), ráereszti egy éjszakára a furmarkot (persze ellenőrizetlenül, arról nem is beszélve, hogy a furmark használata eleve garanciavesztéssel jár még új garis vga-nál is), és reggel már jön is, hogy azonnal fizesd vissza, meg vedd meg az emiatt elromlott/elégett alaplapom/tápom/hdd-m.
MERT HA NEM,AKKOR KITILTATLAK, ÉS NEGATÍVOT KAPSZ.
Természetesen a moderátorok a vevőnek hisznek mindig, hisz náluk a cucc, és hibás.
Na ezért van a videofelvétel közvetlen átadás/postázás előtt, és ezért nincs még pár nap próbagari sem.
Legalábbis nálam.
Nem is beszéltem még arról, hányszor szoptam be hogy utánvéttel küldtem, amit nem vettek át, és még a végén fizethettem összesen vagy 3k-t hogy visszaérjen az áru.
Ami röhej, mikor emiatt írt egy ismerősöm ide, azt mondták itt, hogy nem adhat nekik feketét, mert nem történt adásvétel.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.