Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah1976


twollah1976
őstag

Menjen nyugodtan nagyobb közösség elé, akár perelje is be a PH!-t.

A leírtak alapján vesztésre áll.
Átvette, elfogadta a feltételeket, innentől kezdve nincs miről beszélni.
Ha valaki nem fogadja el, fogja fel ésszel, hogy a használt készülékek piaca egyenlő a zsákbamacskával akkor ott bizony mentális problémák vannak.

Ahogy a faterom szokta mondani, "Ennyi pénzért mit akarsz? Selyemhernyót?".

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) 8th


8th
addikt

Ez most komoly? Már megint a farok csóválja a kutyát?

(#3) Bird válasza 8th (#2) üzenetére


Bird
addikt

Az aláírásod baromi találóan, de pont "véletlenül" ide illik..... :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#4) #57527808


#57527808
törölt tag

általában amelyik kutya ugat, az nem harap. szóval fenyegetőzéssel próbálta palástolni az amúgy korrektnek semmiképpen sem mondható viselkedését.

van egy másik alfaja az ilyen jellegű észlényeknek, azoknak mindenkinél több joguk van, vagyis csak nekik van joguk bármihez is, de szerintem az előbbi lesz a "sértett".

[ Szerkesztve ]

(#5) tope


tope
addikt

Ez most komoly?, valakit feljelent, hogy hibásat ad el, erre ő maga meg hibátlanként felteszi azután, és neki áll feljebb, hogy miért lett tiltva, hát jujj. :Y

(#6) elithun


elithun
őstag

Hát szerintem jól megruházza majd a nagyobb médiaközösség is. :))

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#7) ivana


ivana
Ármester

Ezek után szerintem nyugodtan repülhetett is volna, ki akar ilyenekkel üzletelni? :U

(#8) Viktor77


Viktor77
titán

A feljelentést ott bukja el, hogy hibátlanként árulja. Mikor bemegy a rendőrségre, hogy átverték, hibás telefont vett, a bíróságnak majd meg lehet mutatni, hogy ő ugyanazt a telefont hibátlanként árulja. És akkor ennyi volt, fizetheti a perköltséget is.

Észlény...

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) twollah1976


twollah1976
őstag

Ahogy pár hozzászólással előbb írta vki, amelyik kutya ugat az nem harap.

Leesett neki, hogy hülyeséget csinált a vásárláskor, a fenyegetőzéssel próbálta a tüzet oltani, leesett neki, hogy azzal se jut előrébb, most meg megpróbál túladni a "problémás" árun.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az ilyet kibszni egy szégyenfalra (mármint a pH regjét) Ha perelni akar, akkor veszek megint egy év prémium tagságot h beszálljak az ügyvédi költségbe, de utána minden adatot kérünk róla, hogy tudjuk kit kell elkerülni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Direkt csinálta, mert a pereskedésből akar meggazdagodni, úgy mint ahogy a nagyok (MS, Apple) teszi.

(#12) ablack


ablack
senior tag

Az ő gondolatmenete alapján ha valakit kirabolnak fel van rá hatalmazva hogy kiraboljon valaki mást hogy a kárt enyhítse. :(

Remélem a készülék eladása után magára is kérte volna a kitiltást. :U

[ Szerkesztve ]

(#13) Rive


Rive
veterán

Remélem a hirdetések szövegeinek változtatását automatikusan logolja a motor.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#14) justflash


justflash
tag

1 - megvette, értékelte, a ti szempontotokból tiszta a dolog, ha további problémája van tegyen feljelentést az eladóval szemben, ki fogják röhögni.

2 - saját bevallása szerint hibás készüléket hibátlanként árul, szabályzatot megszegte, jogos warnt kapott. Ráadásul saját magát "jelentette fel".

Engedd el, a hasonló IQ light emberekkel nem érdemes vitatkozni, egyébként nem is értem mit szeretne tőletek, sakkozza le az eladóval / jelentse fel ha nem sikerül.

A "nagyobb közösség elé lépés" pedig szvsz üres fenyegetés, illetve ha megteszi akkor szépen el kell hozzájuk juttatni ezt a bejegyzést, hadd röhögjenek ők is. :)

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#15) joeetm


joeetm
tag

A nagyobb közönségről a homáron lévő vaterás posztok jutnak eszembe. Ott aztán olyan az ügyfélszolgálat hogy hello, megvetted, nem foglalkozunk veled, szia.

_Az a hülye aki nem normális_

(#16) twollah1976 válasza joeetm (#15) üzenetére


twollah1976
őstag

Most mégis miért kéne foglalkozni egy használt piacon az ügyfélszolgálatnak ezzel?

A vevő tudatában kell, hogy legyen annak, hogy egy használt cucc tele van meglepetésekkel.

Ha nem akkor ott bizony súlyos mentális problémák vannak,

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

Elkepzelheto, hogy igazat beszelt es valoban van pixelhiba. Ezeket nehez eszre venni, ha nem egybefuggok. Hogy miert arulta hibatlannak? Gyorsan el akarta adni, ahogy fentebb irta valaki. Viszont a warn jogos.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) Laraxior


Laraxior
titán

"...hogy majd egy nagyobb közösség elé fog lépni az illető..."

regisztrált tagok: 681 194

Van ennél nagyobb közösség? :F ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#19) Lauda válasza Laraxior (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Nem a ph_nál nagyobb vagy kisebb. Az a szám egyébként sem jelent semmi. Pl az ncore és az index is jóval nagyobb közösseg.

[ Szerkesztve ]

(#20) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Én azért érzek itt némi kettősséget:
"4. Válaszomban hosszasan próbáltam megértetni vele, hogy vevőként elfogadta a másik dobozt (az,hogy szóban miről egyeztek meg, azt nem tudhatom). A két darab hibás pixel sem egy vérbeli csaló ismérve, és nem tudhatjuk, hogy mikor keletkezett. Az eladó értékelését természetesen engedélyeztem neki.

...

c.) ő viszont egy biztosan hibás (ráadásul amiért mást ki akart tiltatni) készüléket akart eladni hibátlanként
-> hibás készüléket hibátlanként hirdetni, ez viszont csalás"

Ennek ellenére a vevő ezen magatartását én is elítélendőnek tartom természetesen, de azért meghallgatnám a másik felet is.

no fate but what we make

(#21) elithun válasza voyager4.4 (#20) üzenetére


elithun
őstag

Nincs kettősség.
Második esetben a különbség, hogy a PH pontosan tudja, hogy a vevő tud a hibáról és ennek ellenére hirdeti hibátlanként -> warn.
Első esetben nincs bizonyíték arra, hogy az eladó tudott volna a pixelhibáról -> nincs mire alapozni a warnt, ezért ki sincs osztva.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#22) Kalandor válasza elithun (#21) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Annyival egészíteném ki, hogy a vevő a saját vélt vagy valós átverése okán feljogosítva érezte magát arra, hogy biztosan hibás terméket áruljon másoknak. Nem, nincs hozzá joga, ezt meg kellett értetnem vele egy szankcióval, mert legközelebb a teljesen halott készüléket is meghirdeti. Őt is átverték, neki is joga van átverni másokat.

Persze nem érti most sem vagy nem fogadja el, mert amikor a hsz-eket megmutattam neki, nem azt láttam a válaszában, hogy elfogadta, megértette.

[ Szerkesztve ]

(#23) elithun válasza Kalandor (#22) üzenetére


elithun
őstag

Igen, az, hogy hibátlanként hirdette az valóban az öntökönlövés non plus ultrája. Ezután az ő felháborodása mutatja igazán szépen a jellemét.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#24) bitpork válasza Kalandor (#22) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az igazságérzet sokszor rossz tanácsadó, pláne ha konoksággal társul.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez az egész sztori megtörtént már korábban is, többször is, nagy ellendrukkerek születtek ilyenekből, akiknek aztán minden nem kapcsolódó témához lesz véleményük, hogy "törleszteni" tudhassanak.

(#26) bitpork válasza Kalandor (#25) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Magyar kicsinyesség :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27) Kalandor válasza bitpork (#26) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem ez se nem magyar, se nem kicsinyesség. Nem tudom, valami más.

(#28) janeszgol válasza Kalandor (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Sértettség, bosszú. Én azt nem értem, miért az oldal ellen lázad? Tegyen akkor feljelentést az eladó irányában és meglátja mi lesz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) Kalandor válasza janeszgol (#28) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én azt nem értem, miért az oldal ellen lázad?
Mert mi "büntettük" meg. Az eladó "csak" átverte őt, azt amolyan farkastörvényes dolognak könyveli talán el, de tőlünk igazságot várt, amit a saját értékrendje szerint nem hogy nem kapott meg, hanem még büntetve lett. Ránk ezért jobban haragszik.

(#30) bitpork válasza Kalandor (#27) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig az. Úriembernek születni kell, ahhoz pedig hogy valaki szembesüljön a maga által elkövetett hibával igazi kvalitás kell. Ritkán van meg mindkettő valakiben, de sokkal gyakrabban hiányzik párban.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#31) bkercso válasza twollah1976 (#1) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kisértékű dolog esetén a rendőrség csak akkor fog vele foglalkozni, ha hetente rákérdez, hogy áll az ügy. Vagy akkor sem.

Indulatos ember meg nehezebben szocializálódik. Minél többször szalad a pofonfának, annál ingerültebb lesz, mígnem az egészsége látja kárát...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32) Lauda


Lauda
félisten

Már csak az a kérdés miért kell előre mosakodni, ha az oldal nem hibás semmiben.

(#33) Kalandor válasza Lauda (#32) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(#34) Lauda válasza Kalandor (#33) üzenetére


Lauda
félisten

Ellendrukker így is születhet. Van ez a verzió, meg lesz a másik, ha tényleg megírja valahova. Az hogy kinek hisz az olvasó, már rajta múlik.

(#35) Csabroncka válasza elithun (#23) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem az, hogy 2db pixelhibát talált a telefonon, nem az eladó, hanem a vevő felelőssége. Ha észreveszi vásárláskor, akkor azt jelezheti az eladó felé (talán nem kellene hibátlanként hirdetni) és ha nem változik a hirdetés szövege akár jelenthet is a PH! felé.

Nagyon sok probléma van abból, hogy sokan összekeverik a használt és az új fogalmát. Használt terméket akarnak vásárolni olyan állapotban, mintha gyári fólia lenne rajta. Aláírom, hogy sokan vigyáznak az eszközeikre, de bizonyos határokon belül elkerülhetetlen az elhasználódás.

A másik az agyament eladó aki gyári állapotban hirdeti a termékét holott tele van mikrokarcokkal, mert használta (tehát maximum szép megkímélt állapotban lehet).

Szerencsére velem eddig egyszer fordult elő átverés vevőként (de inkább a tudatlanságomnak betudható átbaszás történt), eladóként pedig egyszer buktam be egy winyót, ami 3 nap alatt meghalt a vevőmnél. Mivel vállaltam rá próba garanciát vissza adtam a pénzt (ő pedig a winyót).

A vevő egyébként akkor valóban reklamálhat, ha a privát üzenetekből kimásolja, hogy kért 3 nap próbagaranciát, hogyha gond van a termékkel akkor vissza az egész... szerintem ebben az esetben ez sem történt meg!

Eladóként egyébként érdemes részletes fotókat készíteni a szériaszámokról....

"in medias res"

(#36) snake1977


snake1977
őstag

Nem semmi értékrendje lehet a csókának... plusz egy ilyen húzás után talán a szavahihetőségét is megkérdőjelezném, amit már ott elbukott hogy hibás készüléket kezdett el árulni hibátlanként, hiszen ha ebben simán hazudott, elképzelhető hogy az előzmények sem teljesen fedik a valóságot.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#37) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Évek óta van antiPH! Facebook csoport, úgy látom megvan a 4ik tagja :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#38) #81556480 válasza wwenigma (#37) üzenetére


#81556480
törölt tag

Linket kérek ! :D

(#39) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Őszintén? hadd fenyegetőzzön csak, neki lesz kínos ha egy esetleges sirámainál szembesítik majd azzal hogy "hoppá, ez azért nem pont így történt"

Leírásból ítélve tipikusan olyan alak aki jártatja a száját de nincs pucája meglépni bármit is, mert tudja jól hogy ő húzná a rövidebbet.

mellesleg vállveregetés annak aki úgy vesz HASZNÁLT terméket, hogy majdhogynem márkabolt minőséget vár el.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#40) envagyok


envagyok
veterán

Mondjuk azért a vevőket sem kell félteni a hardveraprón, akik a sok pozítiv értékeléssel rendelkező ezer éve fennt lévő, itt aktív életet folytató tagokat próbálják/tudják megkopasztani.
És persze fél/negyedáron szeretnének új terméket/full 3 év garanciát, stb stb.
Nagyon sokat tanultam az elmúlt években, és mivel nagy igazságérzetem van, és soha nem hagytam a vevőimet hogy megvezessenek, ezért többször is volt emiatt probléma, és nyelés amiatt, nehogy elvesszen a több mint félezer pozitív, nehogy legyen negatív, és nehogy kitiltsanak...
Aztán tanultam.
1. Ha van bolti garancia, akkor garanciális a termék, ha nincs bolti garancia, akkor én senki részére nem adok semmi garanciát, pedig mindig próbálkoznak páran.
2. mindent tesztelek, próbálok, mindenről videófelvételt is készítek minden eladáskor.

És hogy mik történtek:
- Posta hanyagul kezelte a szállítmányt (ez az ő saruk, a vevő szerette volna a postát kérni, oldják meg ők, én jó terméket küldtem, és nem vagyok hajlandó ugyanannyiért visszavenni egy rosszat)
- Az ember a meglévő ugyanilyen típusú hibás hardverét próbálta hibátlanra cserélni úgy, hogy tőlem megveszi, majd visszafizetteti hibás felkiáltással, és visszaadja a a saját hibás darabját.
- Megveszi a terméket, majd kipróbáláskor nem földeli magát, leejti, stb azaz tönkreteszi a hardvert, ilyenkor a legkönnyebb ráfogni a szerencsétlen eladóra, hogy hibásat küldött.
-Személyes átadásnál olyat is láttam, hogy emberünk működő gépbe szerette volna plug'n'play módon kicserélni a régi vga-ját a megvettel. ha nem vagyok ott és üvöltök rá, hogy mit csinálsz te szerencsétlen, és megtette volna, ott is én lennék a hibás, sőt még megvádoltak volna azzal is, hogy az alaplapját is tönkretettem.
-Kedvencem: ember megveszi a 10 éves vga-t, és jó parasztmagyarosan azt gondolja, hogy puding próbája az evés, hiszen használt tizenéves autót is úgy lehet tutira kitesztelni, hogy 3-asban 180-al kell vele menni a pályán 500km-t fullgázzal, ha azt kibírja, akkor mindent, ezért berakja egy szellőzésmentes kis házba az adott korszak csúcs VGA-ját (hab a tortán ha mindezt valami noname 3-400 wattos táppal teszi mindenféle táptoldozgatással), ráereszti egy éjszakára a furmarkot (persze ellenőrizetlenül, arról nem is beszélve, hogy a furmark használata eleve garanciavesztéssel jár még új garis vga-nál is), és reggel már jön is, hogy azonnal fizesd vissza, meg vedd meg az emiatt elromlott/elégett alaplapom/tápom/hdd-m.
MERT HA NEM,AKKOR KITILTATLAK, ÉS NEGATÍVOT KAPSZ.
Természetesen a moderátorok a vevőnek hisznek mindig, hisz náluk a cucc, és hibás.
Na ezért van a videofelvétel közvetlen átadás/postázás előtt, és ezért nincs még pár nap próbagari sem.
Legalábbis nálam.
Nem is beszéltem még arról, hányszor szoptam be hogy utánvéttel küldtem, amit nem vettek át, és még a végén fizethettem összesen vagy 3k-t hogy visszaérjen az áru.
Ami röhej, mikor emiatt írt egy ismerősöm ide, azt mondták itt, hogy nem adhat nekik feketét, mert nem történt adásvétel.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#41) dugo_ válasza envagyok (#40) üzenetére


dugo_
veterán

arról nem is beszélve, hogy a furmark használata eleve garanciavesztéssel jár még új garis vga-nál is

Forrás?

(#42) envagyok válasza dugo_ (#41) üzenetére


envagyok
veterán

[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#43) dugo_ válasza envagyok (#42) üzenetére


dugo_
veterán

Ezt találtam meg én is, viszont se az általános garanciális feltételekben, se a gyártók leírásában nincs ilyen kitétel benne (void, stress test, furmark keresőszavakkal néztem át), szóval kb. esélytelen, hogy emiatt visszadobják.

Meg aztán kideríteni se lehetne utólag.

(#44) envagyok válasza dugo_ (#43) üzenetére


envagyok
veterán

Itt nem is az a lényeg, bár azért könnyen visszadobhatják a garis cuccot,mert pl szénné égett a vrm :)
Itt azt kellene végre megtanulni az embereknek, hogy bőven elég egy órányi 3dmark tesztelés, és a furmarkot csak felügyelet alatt gpu-z-vel monitorozva a hőmérsékleteket szabad használni.
A túlterhelés nem napi valós használatnak felel meg, főleg nem egész éjjel, és legfőképpen nem egy szűk szellőzésmentes házban.
A geforce 600as sorozattól már nem annyira veszélyes a helyzet mert tanultak a gyártók a sok tönkrement vga-ból. Pl HD4890 VRM és GPU hőmérséklet simán felmegy 120 fokig furmark alatt, ami szellőzésmentes esetben simán kiüti az amúgy hibátlan kártyát, aztán jön az anyázáa a vevő részéről.
De a csúcs vga-knál azért mindig valós veszély lesz ez.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.