Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Destructo


Destructo
aktív tag

Gondolkodtam a platformon,de mostmár várakozás lesz... :Y

(#252) L4mie


L4mie
veterán

Váááá vicces boltok vannak Magyarországon,
Írok nekik, hogy ilyen olyan konfigot szeretnék, de mindenképpen s1155-t, a boltban kapható még p67 es alaplap, gondoltam azért megkérdem, hogy ugyan majd ha jönnek a B3 as chipekkel felszerelt alaplapok, hogy intézik a cserét.
részlet:
"Tisztelt **** szerviz,

Afelől érdeklődnék, hogy amennyiben veszek önöktől egy S1155 ös alaplapot, amiben ugyebár köztudottan hibásak a SATAII es vezérlők, hogy amennyiben a gyártó elkezdi forgalmazni a már nem hibás vezérlővel ellátott alaplapokat,
az alaplapok cseréje automatikusan megtörténik-e.

A válasz sürgős lenne, mivel az dönti el, hogy milyen konfigurációba ruházok be.

Segítségüket előre is köszönöm."

Válasz:

Kedves ****

Sajnos nincs információm „köztudottan hibás SATAII” vezérlőkről. A termékek átlagos garanciális ügyintézésének ideje 30-45 munkanap.

:D :D :D naprakész szervizesek...majd pislognak mikor hozzák vissza az alaplapokat sorban az ügyfelek, hogy mivan...gondolkoztam, hogy belinkelem neki a ph!-s cikkeket erről a témáról, de aztán inkább nem...

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#253) Oliverda válasza L4mie (#252) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez sajnos nem túl meglepő...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#254) jcvd válasza Oliverda (#253) üzenetére


jcvd
tag

Én is most gondolkodtam egy Gigabyte P67A-UD3 lap beszerzésén és csak a SATA 3 port használatán, de amiket itt írtok, eléggé elbizonytalanodtam. Lehet én is inkább várok, az ördög nem alszik.

Szerintetek a javított deszkák kiadásakor, kb. 2 hónap múlva, mennyire fog felmenni a procik és deszkák ára?

Bocsi ha már linkelve volt: [link]

Tegnaptól pedig elméletileg szállítják már a javított chipseteket is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#255) KőkorSzaki válasza L4mie (#252) üzenetére


KőkorSzaki
tag

1. Szerintem alapból a vásárló fog pislogni amint elhajtják azzal, hogy bevizsgálták és működik.

2. Mo-on a garanciát a legtöbb kereskedő sem érti, hogy nem arról szól, hogy 1-2 évig garantálni kell a termék működését, hanem arról, hogy ha a gyártáskor meglévő hibák megjelennek jótállási időben, akkor nem a tulajnak kell bizonygatni, hogy az bizony a gyártó hibája, hanem ez az alapértelmezés és el kell hárítani a gyártáskor meglévő hibát.

3. További szépség, hogy nincs jól leírva, hogy mi a "hiba": ami megfigyelhető a bevizsgálás alatt, vagy amiről egyébként "köztudott", hogy problémát fog okozni.

Szóval lesz ott nagy pislogás és sértődés mindkét oldalról, gyűlnek majd a bejegyzések a vásárlók könyvébe amit megválaszolnak X napon belül azzal hogy a bevizsgált alkatrész hibátlanul működik (+ esetleg még azzal, hogy nincs hivatalos tudomásuk hibáról).

(#256) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

ez most az jelenti h halasszam el 1-2 hónappal a tervezett új gép építést?

- no es importante -

(#257) Eagl3 válasza KőkorSzaki (#255) üzenetére


Eagl3
veterán

Onnantól kezdve, hogy az Intel elismerte, hogy az össze létező Sandy Bridge lappal gond van, nincs miről beszélni.
Engem az érdekelne, hogy a hibátlan alsó és közép kategóriás lapok mikor érkeznek meg kis hazánkba. :F

(#258) joey04


joey04
titán

Engem az érdekelne, hogy április közepére normalizálódik-e a helyzet, mert a jelenlegi gépemre már van vevő, de maximum odáig tudom elhúzni az eladást. Ha addig nem jönnek ki a hibátlan lapok, akkor melyik utat érdemes választani? Beszerezni egy hibás darabot, vagy 1156-ot venni? Én fejleszteni, tuningolni nem szoktam, használom 2-3 évet a gépet aztán eladom, és veszek újat. Szóval az, hogy mennyire zsákutca az utóbbi verzió, nem érdekel. A 1155re csak azért várok, mert ahogy néztem olcsóbban, erősebb procit tudnék venni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#259) Martin2004 válasza joey04 (#258) üzenetére


Martin2004
tag

Hát, lehet, hogy jobban jársz, ha bevállalsz egy gép nélküli időszakot, ha pl. munkahelyen van gép (Ööö.. , a nickedből ítélve, lehet, hogy nem dolgozol :-)).
Az egy érdekes kérdés, hogy ezeket a hibásnak beismert lapokat hogyan lehet majd eladni 2-3 múlva. Hiszen addigra szélesebb körben ismert lehet a probléma,

Egyébként nem zsákutca a 1156, mint ahogy a 775 sem feltétlenül az.

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#260) joey04 válasza Martin2004 (#259) üzenetére


joey04
titán

gép nélküli időszak nem jöhet szóba. :D
a szám nem a koromat jelzi, dolgozok (különben miből lenne gép? :) )
viszont nem olyan a munkahely, hogy az ottani gépet használjam saját felhasználásra. de amúgy sem opció az, hogy itthon nincs gép. :B
Akkor majd az idő eldönti.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#261) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hol lehet látni a B3 chipet Gigabyte P67A-UD3 lapon?

⭐ Stella

(#262) radi8tor válasza radi8tor (#261) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Közben megtaláltam: [link]

⭐ Stella

(#263) HUNRONIN


HUNRONIN
tag

Nah akkor most hogy is áll a "cirkusz"???
Érdemes venni Sandy-t?

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#264) HUNRONIN válasza radi8tor (#262) üzenetére


HUNRONIN
tag

Mit jelentene ez a "B3" ????

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.