Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Peak válasza ATtIs_80 (#144) üzenetére


Peak
addikt

Mert elviekben a SATA 0 - 1 portok "3asak", a 2 - 5 pedig "2esek". Ha jól vettem ki a dokumentációkból... :S de javítsatok ki ha tévedek!

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#152) tylerhun


tylerhun
tag

Csak hogy kicsit megpróbáljam oldani, a néha kitapintható feszültséget.

Remélem senkinek a meggyőződését nem sértem ezzel. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tylerhun

(#153) DaveJr válasza #21795072 (#147) üzenetére


DaveJr
őstag

Persze hogy olcsóbb. Sokkal. Itthon a Toshiba laptopok alaplapjait is így javították ilyesmi géppel. 1 gép leszedte a chipet, 1 letisztította/újra golyózta vissza az elsőbe és az berakta az új chipet. Rengeteg alaplapot javítottak így.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#154) atti_2010 válasza DaveJr (#141) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Vagy 3 percet tökölt csak a leszedéssel, még meg is kell tisztítani és beforrasztani az új csipet tehát úgy 10 perc egy alaplap, hány milliót is kell megcsinálni? Meg hol a tesztelés becsomagolás stb, ezalatt egy automata gyárt vagy 20 alaplapot.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#155) DaveJr válasza atti_2010 (#154) üzenetére


DaveJr
őstag

Igen...de azt is számold bele hogy amit beszedsz hibás lapot azt is fel kell dolgoznod. Az pedig nem 10 perc. Minden egyes alkatrészt leszedni, megtisztítani az egész alaplapot, megtisztítani az alkatrészeket a legkisebb smd-ket is akár. Utána újra beültetni mindent.
Csakúgy nem fogják a kukába kidobni. Nem hinném hogy az intel kifizeti ezt a veszteségét az alaplap gyártóknak.
A többi rész pedig ugyanaz...tesztelés, csomagolás...

Amit leírtam egy bevett módszer. Mindenki így csinálja, Toshiba, Fuji, Samsung...stb. Ezekről konkrétan tudom hogy javítják így az alaplapokat.

tylerhun: mennyi mindent ráírnak erre a jelenetre:D de jó lett:D

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#156) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Az Intel hozzáállása teljesen elfogadható. Más cég példáján okulva kijelenthetné.:
Minden SATA port jó! De a vásárlók megnyugtatására, minden vásárló kap egy dizájnos USB csatlakozó vakdugó készletet.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#157) dízelracer válasza Gyuri27 (#115) üzenetére


dízelracer
senior tag

"Kivesz használtan ilyen lapot?"

Én. Nekem két SATA bőven elég. :)

(#158) atti_2010 válasza DaveJr (#155) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hát úgy valóban jobb megoldás de nekem van egy érzésem hogy inkább bedarálják minthogy kínlódjanak vele, vagy nagy részét eladják olcsóbban feltüntetve a hibát, csak annak meg az a hátulütője hogy leverik az árakat, ebből már nehéz győztesen kijönni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#159) Male válasza atti_2010 (#154) üzenetére


Male
nagyúr

Ettől még megéri megtenni... Most újat kapnak majd a hibás helyett, de ezeket nem hinném, hogy simán bezúzzák, hanem bizony szép lassan cserélgeti le pár kínai a chipeket, és visszajönnek a forgalomba. ...esetleg másik hűtővel, mint olcsóbb verzió, vagy esetleg brand gépekbe (ide szerintem azt is megjátsszák, hogy a SATA2 csatikat leveszik, és kész is a "hibátlan" lap).

(#160) DaveJr válasza atti_2010 (#158) üzenetére


DaveJr
őstag

Persze. Mindeképpen bukás (pénzügyi) van belőle. Nem is kicsi. De ilyenkor jön az hogy mentsük azt ami menthető.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#161) atti_2010 válasza Male (#159) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én is elfogadnék egy hibás lapot jó árba csak most a Llanora gyúrok remélem azt nem baltázzák el.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#162) ATtIs_80 válasza Peak (#151) üzenetére


ATtIs_80
tag

Megérkezett a pontos válasz: [link]

(#163) atti_2010


atti_2010
nagyúr

A csak 8 milliot kell megbütykölni, egy darabig nem kerülnek az utcára a kici Kinai melósok, már látom ahogy a rizsföldön a poronty anyu hátára kötve drótozza az Intel vezérlőket az alaplapokra mert kell egy kis mellékes sok az éhes száj.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#164) Angel1981 válasza #21795072 (#110) üzenetére


Angel1981
veterán

Példás hozzáállás! :R
Sajna csendes kisebbségben vannak az ilyen kereskedők...
(De ezt részben megértem, mert igenis szegényebbek vagyunk mint egy USA vagy Németország, és mindenki jobban aggódik a pénzéért, beleértve a kereskedőt is).

[ Szerkesztve ]

(#165) Male válasza atti_2010 (#163) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet belőle matek feladatot kreálni... ha van 8 millió hibás alaplapod, 20 perc alatt javítható egy, akkor hány kínai kell ahhoz, hogy 1 hónap alatt mindet megjavítsák :DDD

(#166) (ÉN)közPONT válasza Male (#165) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Asszem ennyi sül lizsfaló elég lesz rá :DDD

azt ne kérdezt tud e mind alaplapot javítani? ha nem akkor majd megtanulják ...klón mobilt is tudnak buzerálni kis üzemeknek nevezett kunyhókban XD

[ Szerkesztve ]

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#167) Male válasza (ÉN)közPONT (#166) üzenetére


Male
nagyúr

Ennyi még akkor is, ha szerszám sincs hozzá :DDD

(#168) DaveJr válasza Male (#165) üzenetére


DaveJr
őstag

Ha nonstop csinálják akkor elég csak 3652,96:D

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#169) flatland8


flatland8
csendes tag

Na és az milyen durva lenne, ha a "C"-s chipekkel is valami gond adodna, úgy fél év mulva! Kezdődhetne minden elölről!

(#170) Dark Archon válasza ATtIs_80 (#162) üzenetére


Dark Archon
addikt

Annyira nem pontos, mivel kapu elektródája a FET-eknek van, noha tranzisztorok azok is, csak térvezérlésűek, nem összekeverendőek :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#171) ATtIs_80 válasza Dark Archon (#170) üzenetére


ATtIs_80
tag

Köszi a pontosítást! ;)

(#172) atti_2010 válasza DaveJr (#168) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Annyit biztosan nem szerződtetnek, így bizony ez több hónapos meló és mire készen lesznek nem lesz kinek eladni, vagy addig egyáltalán nem gyártanak alaplapot a Sandyhoz ?, most még az hiányzik nekik hogy a Buldozer megérkezzen a nyakukra és valami baro jól sikeredett legyen, olcsón.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#173) DaveJr válasza atti_2010 (#172) üzenetére


DaveJr
őstag

De ezt nem egy cégnek kell alkalmaznia hanem összesen az összes alaplapgyártónak. De még ha lenne is 6000 ember (hogy ne nonstop nyomják) akkor se lenne elég gép. Szóval tuti hogy nem 1 hónap alatt javítják ki az összes hibás lapot. Plusz nem is beszélve arról hogy ahhoz az Intelnek le kéne gyártania 8 millió új chipet.Szóval lesz ez vagy félév mire mindent kijavítanak.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#174) Peak


Peak
addikt

Az intel nem fog fél év csúszást bevállalni ilyen hülyeség miatt.
Felborulna nem csak a tik-tak-tikája, de a pénzügy is megsínylené.

Hosszú távon gazdaságosabb egyszerűen most elkezdeni gőzerővel gyártani a lapokat, hogy mihamarabb cserélhetőek legyenek a rossz alaplapok, amikben aztán folyamatosan párhuzamosan lehetne X sebességgel BGAzni, majd ismét piacra dobni a rework-ölt cuccokat. Ezeket lehetne jelentősen olcsóbban adni OEM gyártóknak is akár, hogy a veszteségeket csökkentsék.

Q2-ben már bőven "C steppinges" délihiddal dübörgő SB platformok lesznek a polcokon.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#175) rybank


rybank
senior tag

..nesze.. Intel bácsi mossa kezeit...

(#176) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Nem lenne egyszerűbb egy PCI-E SATA lapot mellétenni a kész alaplapoknak így nem kellene visszahívni és nem lenne több hónapos csuszás, persze a vezérlő árát az Intel állná.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#177) DaveJr válasza Peak (#174) üzenetére


DaveJr
őstag

Szinte biztosra veszem hogy párhuzamosan fog menni a gyártás és javítás. Hülyeség is lenne bevárni hogy elkészüljenek a javítással senkinek sem jó.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#178) lenox válasza atti_2010 (#176) üzenetére


lenox
veterán

Ennel meg egyszerubb azt mondani, hogy ha majd elromlott szolj, es akkor kapsz egy PCI-E Sata kartyat...

(#179) audi100td válasza atti_2010 (#176) üzenetére


audi100td
nagyúr

De akkor mar ugrott egy pcie hely illetve ez notiknal kivitelezhetetlen, ott csak alaplap csere segit, meg milyen gany megoldas mar, foleg ebben a kategoriaban...

(#180) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Nos, akkor valaki azt mondja meg nekem, hogy az Intel Mobile HM65 Express lapkakészletet is érinti a dolog? Az is Sandy Bridge alá hivatott "létezni", viszont nem H67 és nem is P67, de ugyanúgy 6-os széria.

Konkrétan az alábbi notebook miatt érdekel:

Asus N53SV

Ha valaki tud valamit, legyen kedves megoszatni velem :)

(#181) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

LoL nem hogy semmire nem való a Sandy Bridge, mivel jövőre jön az Ivy, hanem még sz@r is. Na ez mindent elmond. ;] :P

PS4

(#182) DaveJr válasza JockeyEwing (#180) üzenetére


DaveJr
őstag

Az intel doksia szerint az is érintett. A teljes 6-os széria.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#183) atti_2010 válasza audi100td (#179) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez így igaz de akkor is sok melótól szabadulnának meg, ha közben megjön a Buldozer bizony arra a 700.000.000 dollárra számolhatnak még egy kis veszteséget.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#184) #21795072 válasza JockeyEwing (#180) üzenetére


#21795072
törölt tag

An open letter to ASUS customers and partners
A noti benne van a táblában

[ Szerkesztve ]

(#185) Male válasza lenox (#178) üzenetére


Male
nagyúr

Jah, játék kupon helyett SATA kupon van csomagolva hozzá :DDD

Amúgy a chip cseréjénél sokkal egyszerűbb lepattintani a hibás SATA-khoz tartozó csatlakozót, és máris árulhat, mint 2 SATA portos lap... nem csodálnám, ha ezek hamar feltűnnének.

(#186) #21795072 válasza Male (#185) üzenetére


#21795072
törölt tag

JA, erre gondoltam én is, hogy így el lehet adni a lapot PC-be szerelve. Ha lapot akarják így árulni, akkor még a típusát is át kell írni, mert nem fog stimmelni a specko. Olcsóbb lapoknál ez a csati-kioperálás a legtutibb.

(#187) fagy53


fagy53
nagyúr

Mindenki úgy áll hozzá, mintha a vadonatúj lapokon nem lehetne használni a SATA2-öt, pedig lehet. Egyelőre csak elméleti dolog a tömeges meghibásodás lehetősége, mivel laboratóriumi szinten, túlhajtva bukott ki a chip gyengesége. A felhasználók a nominál feszültségen használják a chipet, a lapok auto módban ezt a feszt állítják be. Lehetséges a bios-ban manual-ban csökkenteni a chip tápfeszét a névleges érték alá, így elodázható a meghibásodás, mivel fokozatos leépülésről, degradációról van szó.
A nagy számok törvénye alapján nyilván igaza van az Intel-nek, mert a 3 éven belüli 5-10% is nagy darabszám, de a felhasználók döntő többségének, különösen ha csökkenti a PCH feszt, nincs mitől félnie.

Ja, és nem kívülállóként írom ezt, mert itt van az asztalon a lap, proci, RAM és ha beindítom az egyik első dolgom lesz az 1.05V-ot 1.00V-ra tenni, tudniillik ez az Intel által megadott min. fesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#188) brd válasza N€T0X|N (#4) üzenetére


brd
nagyúr

A P-ATA és soros portok vonatkozásában (amikor úgy gondolták, hogy ilyet senki nem használ, ezért nem tettek a chipsetjeikbe - legalábbis ilyesmiket nyilatkoztak) elkövetett bénázásaikból gondolom, hogy kb. fingjuk sincs.

The only real valuable thing is intuition.

(#189) Meridian válasza Peak (#112) üzenetére


Meridian
senior tag

"Tengermély tisztelettel kérlek foglalkozz a saját dolgoddal. Köszönöm."

Ezt kifejtenéd bővebben?

Jah, hogy te is az az egybites vagy aki azt hiszi taxizok? LOL!
Ki mondta azt neked, hogy _én_ taxizok? És egyébként is.

Gondolom te az a típus vagy, aki betelefonál egy IT szolgáltató cég supportjára, és amikor nem tetszik neki az, amit hall vagy kap segítségképpen a problémájának megoldására, kijelenti nagy garral, "márpedig ez nem így van, mert én informatikus vagyok!"

(#190) audi100td válasza atti_2010 (#183) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az tokmindegy, ezt nekik kell lenyelniuk, egyaltalan nem tudom oket emiatt sajnalni, sot szerintem qurvara megerdemeltek azok utan amiket a hatterben buveszkedtek az utobbi nehany evben (foleg a laptop es netbook piac korul), talan most eszbe kapnak kicsit...

(#191) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Ezen az oldalon a Gigabyte jelentette be, hogy minden megvásárolt alaplapot kicserélnek április végén!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#192) Meridian válasza stevve (#113) üzenetére


Meridian
senior tag

Személy szerint ennél sokkal többet használom a vezérlőt. Pl. egy film enkódolásánál irgalmatlan sokat ír és olvas a HDD amin a forrás van.

De az is sokat használhatja a a winyóját aki pl masszívan torrentezik. Aki meg videót, hangot editál, vagy kiadványt szerkeszt, az is. Szóval mindenki, aki nem általános irodai munkára (max.: szövegszerkesztés, táblázatkezelés, levelezés, internetezés).

Végül is ők vannak a szerencsésebb helyzetben, hisz nekik 3 éven belül a nagyobb igénybevételtől tönkremegy a vezérlő, és itt nem arról van szó, hogy bizonyos eséllyel csak, mivel az minden más nagysűrűségű integrált áramkörrel előfordulhat hogy elpukkan, hanem itt arról van szó hogy eleve nagyobb feszt kap az egyik áramkör és mineden egyes kapcsolásnál "párolog" a szigetelő vagy vezetőanyaga, míg végül szépen elpukkan. tehát biztosan elpukkan, szinte olyan módon mint amikor egy számláló visszaszámlál.

Még jó hogy nem okoz adatvesztést, de senkit nem vígasztalna az a helyzet, hogy épp az adóbevallását kellene elküldeni vagy más elég fontos dolot elvégeznie (mondjuk pénzben is kifejezve fonots), mikor megáll a szgépe, és emiatt lemarad valamiről, kár éri.

(#193) Srodney


Srodney
senior tag

:))

(#194) Peak válasza Meridian (#189) üzenetére


Peak
addikt

Te mi van veled? :Y
Játszópajtást akarsz szájkaratéhoz és provokálsz? :F
Vagy csak valamit lehet elnéztél... :(

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#195) Meridian válasza Peak (#194) üzenetére


Meridian
senior tag

Semmi különös, csak felháborít az Intel magatartása, amivel próbálják elkenni a probléma súlyosságát. Egyébként is a fogyasztókkal teszteltetik a termékeiket, aztán ha kiderül az a hiba amire egyébként nekik kellett volna tesztelési költséget fordítani, még próbálják elsúlytalanítani, nem komoly az mnégsem, csak 5% esély...
Ez ugyanaz a dolog, mint amikor a tintapatront gyártó ráírja 1000 lap nyomtatható vele (5%-os laplefedettséggel)... és ehhez mérten adja méregdrágán a cuccot, még hivatkozik is arra, hogy ez nem drága, megéri hisz 1000(!) lap, ugye, az rengeteg.
Aki meg fotót nyomtatna az meg, hmmm...

(#196) Meridian


Meridian
senior tag

Ja igen ezt elfelejtetem kicsit kiegészíteni:
Az intel szerint:
"Az Intel vizsgálatai szerint 5% az esélye annak, hogy átlagos használat mellett a 3 Gbps-os SATA portok működésképtelenné válnak hároméves időtartamon belül."

Na igen, 5% az esélye annak, hogy garanciaidőn belül elromlik, de ugyanakkor hozzátehetjük azt, hogy 100% az esélye annak, hogy garanciaidő lejárta után röviddel elromlik... az már ugye nem baj, a gyártó szerint...

Csak ép a vásárló elvárása nem ez.

Pl. van olyan Abit alaplapra épített gépem, ami 2001-es közepén vettem, és a mai napig működik, azaz most már lassan 10 éve hibamentes működik. AMD Athlon 1800+ van még benne... A másik, 2004 végén vett MSI alaplapom Athlon64 3000+ -el is rendben működik, anyám használja internetezésre meg filmnézésre, az is 6 éves.

Ugyanez biztosan nem lesz elmondható erre a hibás intel szériára. És nem akarják mindet visszavenni, pl a laptopok esetén.
3 év múlva ki fog emlékezni majd erre? Majd szépen veszik meg a kispénzűek a hazsnált laptopokat, alaplapokat, és sorra szívni fognak majd vele.

[ Szerkesztve ]

(#197) Peak válasza Meridian (#195) üzenetére


Peak
addikt

Értem.
Akkor valóban félreértés lesz, hogy idézel tőlem egy másik embernek szánt kérést,
vagy hogy megállapítod, hogy én milyen is vagyok.
Én kérek elnézést. :D

Amúgy nem értem, hogy miért mondod azt, hogy próbálnak elkenni bármit is.
Hiszen nyiltan kiálltak, elmondták, hogy szar van a palacsintában, itt és itt szar a tervezés, és ofkorsz mea culpa, kicserélünk minden vackot, ha már elszúrtuk.
Fogyasztóktól függetlenül saját extrém tesztelés alatt jött ki a hiba, és legalább kijött, és elismerik és igyekeznek megoldani a gondot 700milla USD segitségével.

Komolyan nem értem néha miről beszéltek, vagy hogy miért írtok olyan dolgokat, aminek semmi alapja sincs. :( Őszintén nem értem, bármilyen gúnyolódás vagy provokálástól mentesen.

Már az Asus és GigaByte hivatalos álláspontját is linkelték a srácok, aggodalomra semmi ok, ki lesznek cserélve a lapok.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#198) Meridian válasza Peak (#197) üzenetére


Meridian
senior tag

Ezt nem te írtad?
"Tengermély tisztelettel kérlek foglalkozz a saját dolgoddal. Köszönöm."

(#199) Peak válasza Meridian (#198) üzenetére


Peak
addikt

(#112) Peak válasza bogyo112 (#109) üzenetére
melyben "bogyo112" kartárstól kérem, hogy ne osztogasson nekem tanácsokat. :)

Remélem igy most már minden tiszta és érthető. :)
Semmi para, PEACE! :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#200) Male válasza fagy53 (#187) üzenetére


Male
nagyúr

...és csökkentett fesz mellett is teljesen stabil, akkor is, ha kicsit ingadozik a tápfesz vagy majd némi adatvesztés befigyel egyszercsak? :U Gondolom nem véletlenül állították 1.05V-ra gyárilag és nem 1.0V-ra.

Inkább használnám áprilisig így, alapon, aztán kicseréltetném egy alkalmas időpontban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.