Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Male válasza Male (#40) üzenetére


Male
nagyúr

Gigabyte-ról a link ( Overlocker-től a másik topicból ). Náluk korrektek, bár az elején még próbálkoznak azzal, hogyha csak a SATA3-at használod, akkor nincs teendőd (pedig akkor is érdemes, mert előbb-utóbb el szeretnéd majd adni), de ha akarod cserélik újra amikortól elérhető a javított verzió.

[ Szerkesztve ]

(#52) Malachi


Malachi
addikt

Nem tetszik. Először teljes visszahívásról volt szó. Ez egyszerűen ködösítés. Egyébként nem a felhasználó feladata, hogy garanciakiterjesztést vásároljon és kompromisszumokkal használja a terméket, ha egyszer a gyártó beismerte a hibát.

(#53) Peak válasza wwenigma (#48) üzenetére


Peak
addikt

Értem. Tehát lecsupaszítva az a gondod, hogy mindenképp cserélni kell a cuccot, bármit is vásárolt bárki, akár alaplapot, akár notebookot?

Én ezt akár hogy nézem, bármilyen más IT eszközzel előfordulhat.
Nem világos, hogy miért tulajdonítunk neki ilyen mérhetetlen nagy jelentőséget.
Azért mert Intel, mert szalagcím lett belőle a világon?

...

Az NFH-ról annyit, hogy ugyan nem tökösek, mert a fele egy kiló krumplit nem képes megpucolni normálisan, de olyan massziv bürokrácia van mögöttük, hogy jópár álmatlan éjszakát képesek okozni, mikor azt mondják, hogy bizonyítsd be az igazad, visszamenőleg egy év levelezését kategorizáld és nyomtasd, hozz bizonyítékot az igazad alátámasztására. (ismét mondom, tapasztalat)

Na már most ez az eset nekik vörösposztó, mint a BKV-ellenőrnek a kisdiák, akinek lejárt a bérlete. Kapva kapnak majd az alkalmon minden végfelhasználói bejelentésen, hogy megszorongassák a kiskerek és nagykerek és céget tökeit.

Szvsz egyik kereskedelmi egység sem fogja rizikózni a saját hirnevét azzal, hogy egy amúgy teljesen triviális világszinten ismert problémával kapcsolatos garanciális követelést elutasítson. Bődületes öngól lenne.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#54) djculture válasza Peak (#53) üzenetére


djculture
félisten

Teljesen mindegy ilyen felfogással veszel egy lcd tv-t hazaviszed nem szól a hangszorója de tökéletesen használható mert házimozi erősitődre rákötheted.Itt is kb ez van.Rosszúl terveztek meg valamit és most majd a vásárló szivja meg,még annak kell rákölteni hogy működjön a cucc amiért fizetett egy rahedli összeget.Remélem lesz valami rációt meg pénzt látó amcsi ügyvéd aki kiperli belőlük a sz is.Még a gyártóra akarják rákenni azt amit ők terveztek el:)

[ Szerkesztve ]

(#55) wwenigma válasza Peak (#53) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Előfordulhat, csak épp most elő is fordult. :U Nem azért lett szalagcím, mert Intel. Itt megjegyezném, hogy pl. a TLB bug azért lett szalagcím mert Intel. :U

mod: A szövegértés elősegítésének érdekében egy példa: ha veszel egy kehes lovat, amelyik elhullhat az istállóban a héten vagy akár a a párizsi Prix de lArc de Triomphe-on 3 év mulva, az nem ugyanaz, hiába kapsz ujat helyette. Ha tud az eladó a bajról, akkor át lettél verve. Ha 100 kehes lovat adnak el, nem lehet azzal vedekezni, hogy 85 nyerhet akár a legrangosabb versenyen is.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#56) Tomcat


Tomcat
őstag

Szerintem nem kellene ezt túlmisztifikálni. Az Intel hibás cuccot dobott piacra és ezt el is ismerte. Tudván a zsákbamacska jelenség meglétét akár még évek mulva is kibonthat a kedves vásárló olyan eredendően újnak árult alaplapot ami a hibás chipet tartalmazza (merthogy 8 millió legyártott alaplapot tutira nem fog senki sem kidobni, ezt szinte garantált) megmarad az adatvesztés további lehetősége. Hogy vered ki az Intelből vagy kiskerből-nagykerből hogy a nyaralási fotókat vagy a gyerek/kutya/macska/autó/barátnő stb. éppen lementett képeit is adják vissza mert ugye "Murphy" miatt pont akkor döglik majd be a cucc?! Szerintem sehogy sem.

Nem lenne ésszerű döntés ha ismerve a tényeket a kedves leendő SB vásárló félretenné a kizárólagos Intel márkahűséget és ezúttal egy AMD-s gépet venne magának/rokonnak/családnak/cégnek ?

Tomcat

(#57) Peter13 válasza Peak (#49) üzenetére


Peter13
senior tag

Szerintem pontosan ez a "lesz" az ami sokakat aggaszt. Gondolom ha kijönnek a nagy alaplap gyártók és bejelentik, hogy az "intellel történt megállapodás alapján az "vygfrtdg sorozatú" alaplapokat kérés alapján azonnal, garanciában cserélik", mindenki kicsit megnyugszik. Most viszont ilyen kijelentés nincs (ahogy a cikk utolsó szakasza is említi), tehát úgy gondolom hogy jogos az agggodalom, a bizonytalanság meg a találgatás.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#58) Chaser válasza erdoke (#42) üzenetére


Chaser
titán

Nekem jónak mondod, ismerem a felállást:) De nem mindig van ez így, pl SaB-es cuccokból itthon acert már úgy tudom lehetett is venni. kb 20k + 2év garbővítés, és igen, sok esetben el is veszti az előnyét. Azt azért aki ért hozzá nem jelenti ki, hogy nem egy kategória HP-val meg dellel, mivel minden gyártónak elég szép számú modellsorozata van. HP-ból és dellből is vannak ótvarx@rok.
Visszahívást mondjuk úgy értem, én, mint az alaplapi chipkészletet szállító vállalat hibáztam, hivatalosan értesítek minden notebook és desktop gyártót, amiben megkérem szépen őket adjanak ki az értékesítőknél erről egy doksit, az el nem adott lapokat egyértelműen vissza kell venni, az eladottakról pedig döntsön a felhasználó megkívánja-e tartani vagy sem. Mert akárhogy nézzük, nem a lapgyártókat fogják anyázni, az intel bakizott -amit el is ismert-, neki is kellene a rendezésre törekednie.

szerk: Peter13: Sztem is így kellene tenniük, ahogy mondod :K

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59) DaveJr válasza Peak (#53) üzenetére


DaveJr
őstag

9 hónapig intéztem egy nem kis informatkai cég garanciás ügyeit. A felhasználó behozta kicseréltük én mentem nagykerbe. És ott aztán hiába NFH hiába jogszabályok az összesre kb tojtak. Ha volt egy mikro karc már fizkai sérült. Visszadobták...és sorolhatnám a szebbnél szebb indokokat amivel viszadobtak cuccokat. Szóval kitörölhetem az NFH-val mert ha hozzájuk fordulok rövidtávon nem lesz pénzem/alkatrészem de a pénzem benne áll a dologban. És pl egy cégnél ha sok ilyen van akkor hip-hop összejönnek milliók.
Nem tudom neked milyen tapasztalatod van de nekem speciel ez.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#60) Lacika112 válasza djculture (#54) üzenetére


Lacika112
aktív tag

szeretem az ilyet megveszek valamit aminek 100% működnie kéne aztán fél napot töltök keresgéléssel mire kiderül hol hogyan mikor(!) fogják kicserélni
aztán a kereskedő elveszi tőlem az alapot megkérdezi nem e akarok vinyót venni közlöm nem (na ennek se kell kicserélni úgyse használ annyi csatit) hátramegy és ugyanezt visszahozza

XD nincs is jobb

az emberek nem ok nélkül lázadnak valószínüleg azért mert már jártak így bizonyos hardverekkel és tele a tökük a szarakodással

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#61) atti_2010 válasza Peak (#53) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Veszel egy kocsit drága pénzért és azt mondják :minden ok csak a fék néha nem működik de a garanciát még kibírja pláne ha nem használod, nem hiszem hogy tetszene nem beszélve hogy pár év múlva szinte eladhatatlan a cucc.Legutoljara az Nvidianak volt ilyen bakija a VGA-kkal és ha jól tudom felet letagadták később és a szegény vásárlók máris rossz oldalán álltak annak a bizonyos hímtagnak.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#62) erdoke válasza Chaser (#58) üzenetére


erdoke
titán

Az Intel szerint az általad igényelt kapcsolatfelvétel már megtörtént a gyártókkal. Hőzöngés helyett meg kellene várni, melyik alaplap/noti gyártó mit reagál, hogyan képzeli el a helyzet rendezését. A döntést mindenképpen ők hozzák meg, az Intel csak javasolhatott valamit.

A legjobb aláírás a héten

(#63) mghltm válasza Peak (#49) üzenetére


mghltm
addikt

jo latni, hogy vannak hozzad hasonlo polihisztor arcok, akik mindig mindent jobban tudnak mindenki masnal es megmondjak a true-t /facepalm :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#64) Peak válasza Peter13 (#57) üzenetére


Peak
addikt

Mint már emlitettem a világ összes Intellel üzleti kapcsolatban levő cége, amely érintett ennek a chipnek a hibájában azon dolgozik, hogy felmérje a "kárt", és az Intellel együtt a lehető leghatékonyabb stratégiát dolgozzák ki a károk enyhítésére.

(Bár trivia, de leírom) Az Intelnek nem csak súlyos anyagi, hanem presztizsveszteség is az egész történés. A presztizsveszteség mértéke attól függ, hogy mlyen professzionálisan oldja ezt a fiaskót a partnerekkel, a felhasználók érdekében, akikből él.

Súgok egy picit ... :) ... ez most arra lesz jó, hogy a SB előtt beragadt régebbi technológiákkal ellátott készleteket a gyártók kiszórják. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#65) atti_2010 válasza Peak (#64) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Súgok egy picit ... :) ... ez most arra lesz jó, hogy a SB előtt beragadt régebbi technológiákkal ellátott készleteket a gyártók kiszórják. :)
Na persze mert aki SB alaplapot akart venni az most vesz egy 775 úgy is mindegy alapon.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#66) DaveJr válasza Peak (#64) üzenetére


DaveJr
őstag

Mondj olyat is amit még nem tudtunk eddig....

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#67) Cathulhu válasza Peak (#35) üzenetére


Cathulhu
addikt

Szakmailag ertekelhetetlen, ures, tartalmatlan hozzaszolasodat csupan masok lefikazasara epitetted fel, es ennek ellenere meg veszed a batorsagot trollt kialtani? Atyaeg...

Ezert mindenesetre erdemes volt a velemenyedet megosztani velunk...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#68) ATtIs_80


ATtIs_80
tag

Most olvastam csak az újabb (rossz) hírt. Tegnap elismerték a bakit és azt írták, hogy valamennyi érintett terméket ki fogják cserélni, most pedig már azzal ijesztgetik a tulajokat, hogy talán kicserélik és a partnerek is talán méltóztatnak elég rugalmasak lenni, hogy ez megvalósuljon. Ez gáz! Jó lenne, ha végre tiszta vizet öntenének a pohárba.

(#69) Peak válasza Cathulhu (#67) üzenetére


Peak
addikt

Köszönöm az elismerést. :)
A témában idáig alsó hangon 500 hozzászólást generáló emberek 95%-a szintén tartalmatlan, fikázó, trollkodó hozzászólásai alapján... nem írnál nekik is egy PM-et vagy egy postot drága grállovag barátom? :D :D :D
Leülhetsz, egyes!

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#70) Chaser válasza erdoke (#62) üzenetére


Chaser
titán

Ha az intel úgy áll hozzá, hogy csak javasolhat valamit az elég gáz. Nem nekem, mert én nem vettem SaB cuccot. 1ébként hol hőzöngtem?:) Nemtetszésemet fejeztem ki a hozzáállásukban, amit tartok is.

szerk: Aki akarja feltétel nélkül vihesse vissza a lapot, notebookot, aki meg nem az tartsa meg. Az intel szépen nyelje be a veszteséget, úgyis van miből fedezniük, pofátlan árat kérnek egy olyan lapért is amin se sata3, se usb3, csak egy szem déli híd, mert a cpu-ban van már a ram vezérlő és vga is. Nem hiszem hogy belehalnának. A visszahívott lapokat pedig a gyártókkal megegyezve adják el 1 év garival jóval olcsóbban, a gyártók veszteségét pedig térítse meg az intel. Ez sztem egy korrekt eljárás lenne.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71) Peak


Peak
addikt

Kérdés:
Pl. olyan notebook esetén, ami ezt a southbridget tartalmazza, inaktivak a 2-5. SATA portok, fizikailag sincs csatlakozó a lapon, kizárólag a 0 és 1-es portokon lóg egy vinyó és egy ODD, nincs eSATA csatlakozó rajta, a notebook háza pedig fizikailag sem képes befogadni plusz SATA eszközt...
... de egy szakmailag tájékozatlan átlag user látja, hogy a készülékben "pont az a csipp van, amit a zinterneten látott és húúú mennyi hozzászólás volt és micsoda sárdobálás és flém"...
...gyakorlatilag eladhatatlanná válik.

És miért?
Mert szar a kommunikáció.
Mert az internet tele van flémmel és dezinformálással.

Ezt a készüléket pl. nincs értelme visszahivni, sem az Intelnek, sem a gyártónak, mert soha nem fog előjönni az adott hiba.

Innen származik az Intel új tájékoztatója, amely részleges visszahívásról beszél.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#72) DaveJr válasza Peak (#69) üzenetére


DaveJr
őstag

Ha mi csak trolkodunk akkor te mit csinálsz? Flame-eled az egoddal a topicot...máshol kéne ezt csinálni olyan helyen ahol érdekel ez bárkit is.
Köszönjük az eddigi hozzászólásaidat, ha nem tetszik amit írunk nem kell olvasni.

#71:
Ha te ennyire nagy okos vagy...meg tudod mondani hogy a 0 és 1-es port éppen melyik vezélőhöz tartozik? Mert ha pont a Sata2-eshez akkor igenis előjön a hiba.
Ha az nem dezinformálás akkor mi? Pont most hintetted el az olvasóban azt a hitet hogy lehet h akkor nem fog előjönni a hiba...holott te sem tudsz többet nálunk erről.
Ja és pont a 0-3 ig Sata2-esek a portok.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#73) Cathulhu válasza Peak (#69) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ohh, verpistik kedvenc mondataval zartad a hozzaszolasodat, ezzel vegre sikerult teged is a megfelelo kategoriaba elhelyezzelek. Tovabbra is csak kopkodni tudsz, de ertelmes, konstruktiv hozzaszolasra nem telik.

Koszonom, hogy alatamasztottad, hogy nem vagy vitakepes, csak a szad habzik, ugyhogy reszemrol abba is hagytam, forumozz tovabbra is nagy oromokkel

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#74) Chaser válasza Peak (#71) üzenetére


Chaser
titán

Noteszok esetében ki kellene adniuk egy pontos széria listát, kb ennyi. Mivel SaB-es gépből még elenyésző modell van, nem hiszem hogy 2 embernek 1 napi munkaidőnél többet elvenne az életéből.

szerk: 1ébként nagyon nem hiszem, hogy SaB-es gépből olyan sok szaladgálna amin nincs esata, nem nagyon sietik még el hogy helyette usb3 legyen inkább.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) Peak válasza Cathulhu (#73) üzenetére


Peak
addikt

Köszönöm a kölcsönös tiszteletet és vitát! :)
Rendkívül élvezetes volt. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#76) atti_2010 válasza Peak (#71) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Sőt ki kellene kapcsolni az internetet hogy ne lehessen a drága Intelt ilyen csúnyán lehordani meg sarat lökni rá, én inkább sz@rt löknék rá mert egy rohadt csaló, most hibázott fizessen, anno az AMD-vel mit műveltek hogy néha hibázott a procija, pedig az is csak néha jött elő.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#77) Male válasza ATtIs_80 (#68) üzenetére


Male
nagyúr

Az első verzióhoz az kellett volna, hogy az Intel teljes mértékben kártalanítsa a gyártókat... innen szerintem visszaléptek arra a szintre, hogy csak részben kártalanítja őket, és ezért változott meg a kommunikáció.

(#78) ^Clown válasza Peak (#71) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

És ha mégis van rajta eSATA? Manapság azért már nem egy luxuscikk a notikon...

(#79) Peak válasza Chaser (#74) üzenetére


Peak
addikt

Pontosan!
Ez így is működik valóban!

Csak mire az egész kommunikáció eljut a véglényekhez, addigra olyan mértékű dezinformálás történik, hogy szinte lehetetlen kompenzálni, súlyos pénzek fognak itt kimenni, hogy pl. az interneten és fórumokon trollkodó és uszító hozzászólásokat valahogy ellensúlyozzák, hogy az emberekkel megértessék, hogy nem minden készülék érintet a problémában, még ha pont azt a chipet tartalmazza is az eszköz.

Itt jön elő pl. a gyártók felelősége, hogy ők is időben reagáljanak.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#80) Chaser válasza Peak (#79) üzenetére


Chaser
titán

"Ez így is működik valóban!" Majd linkeld az intel oldaláról idevonatkozó részeket, gondolom mivel sok hw-t érint és elég nagy horderejű dolog 1-2 napon belül, de legkésőbb a 7en kinn lesz a közlemény. Utána folytatjuk :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81) capulet75 válasza Peak (#69) üzenetére


capulet75
addikt

A hozzászólásaidban eddig a bunkó megnyilvánulásokon kivül semmi érdemlegeset és hasznosat nem találtam.Nyilván akkor én is egy paraszt troll vagyok, aki cső hülye. Ha annyira vágod a témát akkor talán ne másokat minősits folyton.

Ha jól olvastam az Intel azt nyilatkozta h a kár mértéke 700.000.000 dollár.Gondolom ez egy nagyságrendi kalkuláció,azért ebbe az összegbe nagyon sok minden belefér.Kezdve a partnerek "kártalanitásától" az userekig amit a partnercégek végeznek.Az eddig legyártott termékek pedig,mérséklendő a veszteságet,részleges garanciával olcsóbban kerülhetnek értékesítésre.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#82) atti_2010 válasza Peak (#79) üzenetére


atti_2010
nagyúr

súlyos pénzek fognak itt kimenni,

Majd megdrágítják a cuccokat ez úgy is megy nekik, esetleg lefizetnek pár nagykert hogy más termekét ha lehet felejtsék a raktár legeldugottabb sarkában.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#83) DaveJr válasza DaveJr (#72) üzenetére


DaveJr
őstag

Csak hogy pontosak legyünk:
Ja és pont a 0-3 ig Sata2-esek a portok.
Ezt a mondatomat javítanám. Intel hivatalos specifikációja alapján a 0-1 a Sata3-as port. Most néztem utána.

[link] 190. olda lap teteje.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#84) Peak válasza Chaser (#80) üzenetére


Peak
addikt

Azt hiszem, hogy nem az intel feladata ezt részletezni.
A gyártók a saját termékeiket "gondozva" a saját oldalukon, vagy kommunikációs csatornáikon fogják tájékoztatni a disztributorokat, partnereket és viszonteladókat, hogy mely modellek és tipusok eladhatóak, és melyek nem.
Ez a kereskedelmi politikájuktól és marketingtől függ.

A notebook gyártók pl. napokon belül elkezdik tovább forgalmazni azon termékeket, amelyek technikailag nem érintettek a hibában, noha pont ezt a chipet tartalmazzák, és erről tájékoztatni kell mindenkit.
A komponens gyártók alaplapjaival kapcsolatban ez az eljárás sokkal több időt fog igénybe venni. :(

/respect Chaser :R

(szerk: helyesírási hibák javitva)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#85) dízelracer válasza Peak (#35) üzenetére


dízelracer
senior tag

Tesó neked sürgősen be kéne csajoznod. Rád férne már egy dugás, nagyon frusztrált vagy ma reggel.

(#86) AirBooms


AirBooms
addikt

Ez a topik súlyosabb, gázosabb, mint az esti kereskedelmi hirműsorok...

(#87) ATtIs_80 válasza Male (#77) üzenetére


ATtIs_80
tag

Igen, szerintem is erről lehet szó. Gondolom, hamarosan mindegyik érintett gyártó hoz majd egy egyértelmű nyilatkozatot a témában, csak még tart az egyeztetés az Intel-el.

[ Szerkesztve ]

(#88) natë válasza AirBooms (#86) üzenetére


natë
nagyúr

Az a baj, hogy 4 topikban ugyanazt találni. Már a "milyen asztali gépet vegyek"-ben is ez megy. Néha elkeseredésemben én is rossz helyre írok, de jó lenne egy topikban látni a témában a legfrissebb infókat (ha vannak). :U

(#89) Chaser válasza Peak (#84) üzenetére


Chaser
titán

Akkor mondok egy példát. Élelmiszergyártásban hasonló horderejű cégnél dolgozom mint IT-ben az intel, ha éppen nem nagyobbnál. Nálunk is szokott lenni baki. Az alap, hogy a hibázók megkapják a hatályos seggberúgást, de ezenfelül maga a cég tesz meg mindent, hogy kárpótolja a vevőt. Igaz kisebb összegű dolgokról van szó általában, de megesik olyan is, hogy összességében akár több 10 milliós tételeket visszahívnak és akár megsemmisítenek, ami mindennel együtt duplázza is a ktsg-eket. Pofátlan hasznot rakunk mi is a termékekre, de ha egy vevő reklamál a cégnél mindent megtesznek hogy kárpótolják és nem a nagykerre meg kiskerre mutogatnak, mert a mi cégünk gyárt, vagy ad ki alapanyagot tovább gyártásra, mint jelen esetben az intel a chipet. Mivel globál szinten több mint 60 gyár van így el lehet képzelni milyen tételek kijöhetnek ebből, de mindent a vevőért és nem a másikra mutogatva - ha csak tényleg nem ő hibázott, pl szállítás közben összetörte a dobozokat- elven a gyártó cég vállalja magára a felelősséget és az ezzel járó ktsg-eket. Az inteltől is csak ennyit várnék el és igenis soroljanak fel minden alaplapot és notebookot amit az esetleges probléma érinthet, ne annak kelljen nyomozgatnia utána aki vett valamit, ugyanígy az adott típusok legyenek fedésben a gyártónál is. Ne a vevő parázzon ha bizonytalan, hogy az ő gépét csak kifelejtette a gyártó. Én csak ennyit meg a fentebb említett dolgokat várnám el tőlük.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90) Male válasza ATtIs_80 (#87) üzenetére


Male
nagyúr

A Giga már hozott, a több nagy szerintem követni fogja hamarosan (csak arrafelé most még ünnepelnek...elég rosszul sikerült időzíteni), mert elég az erejük az Intellel szemben.... aztán a kisebbek is, mert ők meg nem engedhetik meg maguknak, hogy lemaradjanak.

(#91) Sub-ZeRo válasza dízelracer (#85) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

+1

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#92) kenwood3 válasza AirBooms (#86) üzenetére


kenwood3
őstag

+1
rossz látni azt amit 1-2 ember itt leművel

Mi az az ekezet dragasag??

(#93) Meridian


Meridian
senior tag

A cikk tartalmát tekintve az én olvasatom az, hogy aki most vesz ilyen lapkával alaplapot és nem cseréli ki azonnal, akkor az 3 év után szinte biztosan tönkremegy az alaplapja - ha kicsit hazsnálja is...
Hát kösz!

(#94) Peak válasza Chaser (#89) üzenetére


Peak
addikt

Értelek. Természetesen mindent a vevőért politika a legjobb cégér.
Jómagam IT területen mozgom nagyon sok éve, jelenleg szintén nem kicsi vállalatnál.
Én belülről élem meg micsoda szopás van ebből az egészből.
Ráadásul a magyarországon hatályos törvények is arra köteleznek, hogy ha ilyen van, mi magunk lépjünk elsőnek, hiába az Intel a saras.
Tehát a gyártóknak maguknak kell most pl. az összes termékükkel kapcsolatos kommunikációt intézni, ami jelentős plusz költség.
Nem engedhetjük meg magunknak, hogy a vevők bármilyen szinten kárt szenvedjenek ebből az eseményből kifolyólag, és ezért mindent meg is teszünk.
És azt sem engedhetjük meg magunknak, hogy bármilyen hivatal, akár az NFH beállítson, hogy akkor most 1250 véglény-panasz alapján fizessünk 20millió forint büntetést.
Én most még bele sem merek gondolni, hogy ez milyen mértékű plusz kiadást és munkát fog generálni nekünk.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#95) CyDoN


CyDoN
senior tag

Ahogy olvasgattam, már megtörtént a megegyezés az Intel és nagyobb gyártók között!
Az intel kb Febr végére tudja szállítani az új chip-setet a gyártóknak, aki még tesztelik, és ha OK akkor gyártják, számításom szerint az első szállítmányok Márc végére érkeznek az európai piacra aztán még a disztrikhez beér stb...KB Ápr második felére érkezik a userekhez az új chip-setes alaplap!

(_._)

(#96) Duree


Duree
veterán

Azért ez elég nagy blama az intelnek.Aki meg megvette a lapot most szedheti ki a gépéböl és mehet veszekedni a kersekedövel.Nos ezért nem kell azonnal minden újat megvenni

duree54

(#97) Peak válasza Meridian (#93) üzenetére


Peak
addikt

Ha jól láttam/olvastam az Intel közleménye szerint 3 éven belül 5-15% meghibásodás fordulhat elő. Itt és a másik fórumban is pár értelmesebb hozzászóló leírta/lefordította, hogy pontosan mi is a hiba.

Ez szerinted a "3 év után szinte biztosan (100%) tönkre megy az alaplapja"?

És akkor ezek után csodálkoztok, hogy ha az ember kiakad a fórumokat olvasva?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#98) Dark Archon válasza Balu972 (#18) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát ezt én se értem. 3 éven belül a P5B-m is megzakkant, pedig azon elvileg jó minden. Csoda, hogy nem hallgatták el.

Majd kicserélik a nagykerek akkor, HA tönkremegy 3 éven belül. Ha meg utána, az cumi.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#99) brainman


brainman
tag

szvsz. kár problémázni, én is vettem h67-es lapot, használom teljes nyugalommal. rendszervinyó és a dvd olvasó megül a 2 üzemképesnek ítélt porton.

3 évig úgysem marad meg a cucc, mint ahogy a fórumozók zöménél (kb 1%), lesz más újdonság, izgalom, és csere a komplett konfig. :DDD

talán 1 év múlva beteszem pl. a mikróba, és megoldódik a sata porttal kapcsolatos aggodalom. :U

(#100) Meridian válasza Peak (#97) üzenetére


Meridian
senior tag

Akkor idéznék neked egy sort, ami szintén a cikkben volt:
"Természetesen a probléma valós, és idővel biztosan elhasználódik a hibás vezérlő."

Tehát idővel biztosan elromlik - ez az elhibázott gyártásból adódik.
Aki extrém módon használja (sok HDD olvasás/írás) annak előbb, mondjuk már garanciaidőn belül biztosan, aki kevesebbet használja (és éppen ezért arra számítana, hogy a laptopja vagy asztali gépe ezért tovább is bírja) annak meg majd garanciaidőn KÍVÜL fog elromlani a vezérlő, és ez utóbbi esetben már nem is cserélik ki neki, holott mindez csak azért van mert ELEVE(!) rossz, hibás terméket kapott eredetileg...

Ami meg a másik, ismerve a kereskedők mentalitását, én személy szerint 1 év évig biztos nem veszek inteles alaplapot, és valszeg mások is így gondolják, az intel hozzáállást megismerve.

Pont az Intelnek kellene legjobban forszírozni azt, hogy vissza mindennel, mert nem adunk ki hibás terméket a nevünk alatt senkinek sem, mert az presztízsveszteség, méghozzá nem 5% eséllyel, hanem majd később ennél jóval magasabb szinten, fokozódó mértékben.

Mindet vissza kellene hívnia, különben nagyon is sokan vannak azok, akiknek rövidtávon a profit mindennél többet ér.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.