Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) CyDoN válasza Meridian (#100) üzenetére


CyDoN
senior tag

A GB emeli is az AMD-s lapok árát :)

(_._)

(#102) tylerhun válasza brainman (#99) üzenetére


tylerhun
tag

Ez tény. Azonban a probléma majd lecsapódik a használt piacon amikor eladnád a használt 1155ös lapot...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tylerhun

(#103) Peak válasza Meridian (#100) üzenetére


Peak
addikt

Az intel ki fogja cserélni az összes olyan chipet, amit a gyártó lejelent neki, amit a felhasználó visszavisz és JOGOS az igény!

De ez még mindig nincs összhangban az általad leírt "3 év után szinte biztosan tönkremegy az alaplapja" mondattal.
Én pont ezen akadtam (sokadszor) fenn.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#104) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

"Az Intel vizsgálatai szerint 5% az esélye annak, hogy átlagos használat mellett a 3 Gbps-os SATA portok működésképtelenné válnak három éves időtartamon belül. Mivel a garancia a legtöbb termék esetében három évre vonatkozik, az alaplapgyártók kezében van a döntés a már értékesített, de még hibátlanul működő termék cseréjével kapcsolatban."

Ezek szerint a hiba nem három év után, hanem három éven belül bármikor bekövetkezhet!!!
Hogyan döntik el, hogy hibátlan a termék??? Boltban gariztatás során mindegyiket kimérik?Vagy visszaküldik a gyártó céghez és ott vizsgálják be?

Hányás ez a hozzáállás! :((( Nem akartam átállni a Sandyre, de ez a kis intermezzo jódarabig kilőtte nálam az INTELT... Bármilyen jók is a procijai.

Alléz Olympique de Marseille!

(#105) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

(I)Bocsi! Kétszer ment el!(/I)

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#106) audi100td válasza Peak (#71) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak azert nem artana tudni a notigyarto megis melyik vezerlore kototte a vinyot, egyaltalan nem olyan egyertelmu, hogy a SATA 6Gb/s-t valasztottak, sot logikusabbnak tartom merevlemezek eseten a jo oreg SATA II-ot...

(#107) Peak


Peak
addikt

Feladtam... :(

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#108) Male válasza brainman (#99) üzenetére


Male
nagyúr

Attól még érdemes kicseréltetned majd (ahogy látszik, Április körül), mert:
- új lapod lesz :)
- amikor lecseréled, gondolom nem kidobod, hanem eladod... a hibás kevesebbet ér.

Mikrózni meg tán nem kéne... egyrészt mert nem éppen tisztességes (ha már ezt a csere-mizériát ilyen alapon ítéljük meg, akkor talán nem kéne kettős mérce), másrészt mert felesleges is, hiszen cserélni fogják.

(#109) Bogyó bá' válasza Peak (#107) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha lehet ilyesmit kérni, ne ebben az egy topicban, és ne ma délelőtt próbáld meg összeszedni a "Jómunkásember" minősítéshez szükséges hozzászólás-számot... pöppet fárasztó! Peace!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#110) #21795072


#21795072
törölt tag

Én a kereskedői szopó ágon vagyok, és most jogosan balhézik az ügyfelem, hogy neki kell az alaplap, mert a vevőjének megígérte. Számomra a vevő szent, ő hozza a lét, ebből élek. Nekem semmi gondom a felháborodott hozzászólásokkal. A kereskedői munka erről is szól, hogy néha nagy a szívás.

Az az egyik legnagyobb méreg, ha proci már meg van, és nincs lap. Én a procit is visszaveszem, ha nincs más választás. A lényeg, az ügyfél szmájlival :)) távozzon.

Ja, és én nem hallgatom el a hibát, nálam az már átverés. Használja vagy sem, hibátlan termék árát fizette ki, az jár neki.

[ Szerkesztve ]

(#111) brainman válasza tylerhun (#102) üzenetére


brainman
tag

ez igaz.
amúgy van pár ismerősöm, aki akkor cseréli a gépet, mikor úgy ítéli meg, hogy lassú adott - általa gyakran használt - feladatokra, pl. Szerintem, a sandy b platform nem éppen lassú holmi, egy átlagos vásárló, nem az évente megjelenő az újdonságokra beizguló felhasználó, akár 4-5 évig is elbohóckodhatna vele, ha az alaplap bírná... ilyen indítással nekik ciki ez a holmi.

3 év garit emlegetni az intel részéről gáz. olyan, mintha a szerencsében bíznának. Akinek 3 éven belül tönkremegy a lapja, buktuk, csere, akinek nem, az az alapvetően rossz terméket benyalta.

8 millió /?? csak/ alaplap cseréje élből iszonyú pénz, gondolom kattog az agy, hogy másszanak ebből ki.

Male, a mikrót mint végső, és nem feltétlenül jó, csak lehetséges "megoldást" említettem.
Tételezzük fel, hogy ez lenne az első holmim, amit 4 évig biztos nem adok el, akkor már most könyvelhetem, hogy a lap bukó? Nem túl jó indulás.

[ Szerkesztve ]

(#112) Peak válasza Bogyó bá' (#109) üzenetére


Peak
addikt

Hivatalos Intel álláspont:

http://www.intel.com/support/chipsets/sb/CS-032263.htm

Tengermély tisztelettel kérlek foglalkozz a saját dolgoddal. Köszönöm.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#113) stevve válasza Meridian (#100) üzenetére


stevve
nagyúr

"Aki extrém módon használja (sok HDD olvasás/írás)"

Tehát az, ha betölt a Windows és kitömörítem a kedvenc játékomat, hogy játszhassak és kitömörítem a kedvenc filmem, hogy megnézhessem, esetlegesen már extrém használat? :D

Azért nem kell elszállni ettől a hírtől. Hibásak, de az Intel szerint kicsi az esély a hibára (még ha kettővel megszorozzuk, amit mondanak, akkor is csak 10%). Azonban ha bármikor behalna, kicserélik garancia után is - ennek nincs köze a garihoz, mint ahogyan annak idején a sok éves Canon gépemben is szó nélkül cserélték a hibás CCD-t.

Egyébként a mikrózásról épp a napokban volt valami hír Ázsiából. Egy madár mikrózta a telefonját talán vagy mi volt és kiderült - letöltendőt kapott kártérítés helyett. :D

[ Szerkesztve ]

(#114) #65755648 válasza wwenigma (#55) üzenetére


#65755648
törölt tag

Ismered a viccet?
A székely elviszi a lovát az állatorvoshoz aki azt mondja neki, hogy a ló 3 nap múlva meg fog dögleni. Erre a székely bemegy a kocsmába és tombolát hirdet: aki benevez, megnyerheti a lovát. Nosza sokan vesznek is tőle tombolajegyet. Ugyanezt csinálja másnap is meg harmadnap is. A 3. nap végére ki is gyűlik egy jó ló ára, a székely pedig azt mondja:
-Sorsoljunk!
Beteszik a jegyeket egy kalapba, kihúz egy jegyet s a nyertessel elindulnak hogy odaadja neki a lovat. Mire az istállóhoz érnek a ló már halott. A győztes felháborodik, mire a székely szó nélkül visszaadja a győztesnek a tombolajegy árát. Erre az megkérdezi:
-Hát a többiekkel mi lesz?
-Ők nem nyertek!

Az Intel most szépen eljátssza a székely szerepét...

(#115) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Gyerekek. Mit vártatok? Az a 700 milla még ziziből is sok.
Másrészről az intel soha nem volt a becsület bajnoka.
Azért ahhoz pofa kell, hogy a hibás cuccokat teljes áron árulják.
Mert lássuk be hibás a cucc. Az meg. hogy kibirja a gariidőt meg nevetséges. Mert vagy igen vagy nem. De ha kibirja. Kivesz használtan ilyen lapot? Ha nem akarom 3 év után eladni miért természetes, hogy megdöglik a lap?
Az is jellemző, hogy sz.pjon a vevő. Mert egy termék vásárlásakor a garis cécót senki nem számolja bele az árba. Az mindig + költség + a vas se megy. Vagy sz.pjon a gyártó. Mert hozzá fogják vissza vinni a döglött lapokat. Ők meg kenhetik a hajukra. Majd valamit adnak a nagykernek, az valamit ad a kiskernek a kisker meg a vevőnek. Abban azonban bizonyos vagyok, hogy a vevő itt sem fog jól járni. Az esethasonlatos az nv-s balhéhoz. Csak nem értem az intel miért várja meg mig ebből is botrány, birság és per lesz. Az utóbbi időben amúgy is kaptak rendesen. Nem hiszem, hogy jobb a birságot kifizetni. Mint korrektül rendezni az ügyet.

Amd - Radeon - Ryzen

(#116) Dark Archon válasza stevve (#113) üzenetére


Dark Archon
addikt

"Tehát az, ha betölt a Windows és kitömörítem a kedvenc játékomat, hogy játszhassak és kitömörítem a kedvenc filmem, hogy megnézhessem, esetlegesen már extrém használat?"

Ha Ön játékokat és filmeket tömörítget ki, akkor az illegális - nem rendeltetésszerű, extrém használat - tehát még jobb is, ha csöndben marad. Így felmerül a Windows jogtisztasága is, tehát esetleges alaplapi panasz esetén számíthat a Microsoft, BSA, RIAA, NASA, FBI látogatására.

Köszönjük, hogy termékünket vásárolta!

:DD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#117) stevve válasza Dark Archon (#116) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem, én a saját kamerámmal felvett filmet tömörítettem be, mert úgy kevesebb helyet foglal és mivel a játékot letöltéssel vásároltam, inkább azt is tömörítve tárolom.

Üdvözlettel: Offshore Kft. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118) Dark Archon válasza Gyuri27 (#115) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ezt komolyan mondod? Sok esetben kevesebbe kerül a per és a büntetés költsége összesen, mint bezúzni egy rakat alaplapot, visszavenni a hibás chipeket, foglalkozni a vevőkkel, intézni a dolgokat. Még, ha csak a 8 millió chip negyede van beültetve. Nem egy példa volt már erre.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#119) Bogyó bá' válasza Gyuri27 (#115) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha az Intel igazán sumákolni akart volna, akkor most nem lenne hír, cikk meg flame.
Egyszerűen kussoltak volna, szép csöndben a régi chipet leváltották volna az újjal (mivel csak ők sejtik, hogy baj lesz/lehet a mostanival 2-3 év múlva), és az esetleges garis problémákat meg fű alatt megoldották volna a hibás 2-3 havi "terméssel" kapcsolatban.
Ezzel szemben világgá kürtölték, beismerték, felhívták rá a figyelmet.
Szerintem ez viszonylag korrekt eljárás a részükről...

kieg: Ja, egyébként AMD-s vagyok vagy 8 éve, Intel proci csak a céges netbookomban lapít.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#120) antikomcsi válasza Peak (#103) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

És hogyan cseréli ki a chipet?

Nagy valószínűséggel a gyártónak kell kompletten lapot cserélni. Azért egy bga chipet nem olyan egyszerű cserélni, mint egy bios chipet.

Annak nagyon örül az alaplap gyártója, ha kap egy új lapkát a régi helyet, ő meg adhat gyakorlatilag 2 alaplapot 1 áráért. Szóval annyira nem egyszerű dolog ez.

(#121) Dark Archon válasza antikomcsi (#120) üzenetére


Dark Archon
addikt

Forrasztópáka, ónszippantó... :D Vajon megérné most IC foglalatba fektetni? :D

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#122) Peak válasza antikomcsi (#120) üzenetére


Peak
addikt

Igy van, pontosan.
Újra kell gyártani kompletten a lapokat vagy tényleg leBGAzzák a nyákról, bár ezt nehezebben tudom elképzelni.

Maga a gyártó cég ugyan úgy beszedi a pént a megrendelőtől az újragyártásért.
Majd a megrendelő az intelnél szépen leteszi az asztalra a cehhet, hogy tessék itt van a rework költsége, amit az intel szó nélkül ki fog fizetni.

:R

Szerk: ja és ne felejtsük el a nagy biztosítókat sem, ugyanis az ilyen ügyletek esetén a gyártásra is van biztosítás. Tehát ha az intel esetleg nem is a teljes összeget állja a rework esetén, a különbözetet a biztosítóktól beszedi.
Legalábbis a Wistron/Quanta/Compal gyárak esetén így működik. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#123) Gyuri27 válasza Bogyó bá' (#119) üzenetére


Gyuri27
félisten

AZ ilyet nem lehet elkussolni. Az nv se tudta. Pedig ott is nagy mágusok vannak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#124) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Még jó ,hogy nem vágtam bele Sandy vételbe :W
Majd ebayen lesznek 15-20 euroért vihető darabok ..annyit talán meg is érne :F

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#125) antikomcsi válasza Gyuri27 (#123) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az nv sem akarta elkussolni, beismerte a hibát a forraszanyaggal, és javította. Csak ezen az oldalon nagy a ferdítés sajnos sok téren.

(#126) Chaser válasza Peak (#122) üzenetére


Chaser
titán

Itt nem hibás gyártás történt ha jól értelmeztem, hanem alulparaméterezett alkatrészt használtak, ergo mérnöki/emberi hiba. Van olyan hülye biztosító aki ilyenért fizet?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127) audi100td válasza antikomcsi (#125) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ugy tudom akkor nem hivtak vissza a gepeket, pl. a T61-es ThinkPad-ek Quadro vga-i is erintettek az "nV bug"-ban, megis csak akkor cserelik az alaplapot, ha az mar tenyleg meghibasodott. Ebbol kiindulva az intel meg viszonylag korrektul all a dologhoz, de majd kiderul, az nV meg csak be sem akrta eleinte ismerni a hibat ha jol emlekszem.

[ Szerkesztve ]

(#128) Peak válasza Chaser (#126) üzenetére


Peak
addikt

Jól értelmezed, és a chipet fizikailag gyártó cég nem is hibázott, legyártotta azt, amit az Intel mérnöki gárda a kezébe nyomott.
Itt az Intel biztosítója, a gyártók biztosítója léphet be, mint meghíúsult üzleti szerződések, tranzakciók, stb. Ilyenre minden nagyobb világcégnek van biztosítása. De hangsúlyozom, ez tényleg nagyon sokad rendű pénzforrás mindenkinek a károk csökkentésére.

Most jött meg a céges belső tájékoztatóm, hogy mit a helyzet az Intellel kapcsolatban, és hogy gőzerővel dolgoznak a technikai megoldásokon együtt az intellel.
Ahhoz képest, hogy hétfőn adták ki az intelék a hivatalos közleményt, tegnap lett europában bejentve, mára már elindult gyártói oldalról is a tűzoltás.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#129) Zeratul


Zeratul
addikt

Az intel déli hidak pusztulása nem új keletű, nekem a GIGA EP35-n pusztul be úgy a sata vezérlő hogy natívan látta mind a HDD, mind az optikákat, de a windows driver betöltése után már nem volt optika. Linux alatt szintén ez volt a helyzet.

(#130) antikomcsi válasza audi100td (#127) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én meg úgy emlékszem egész sorozatokat cseréltek le, persze sajnos nem azokat amik már el voltak adva, azokat csak meghibásodás esetén cserélték, olyan kondiciókkal, ahogy ez esetben is kitalálták.
Azt a hibát nem ismerték el, hogy hibás a chip, hisz nem is volt az, persze ez engem sem vigasztalt volna, ha nyáron leolvadt volna a chipsetem a notiban az alaplapról.
Lehet csűrni-csavarni a szavakat akárhogy, ha a végeredményként pont a mi cuccunk sz@arik be. Én nem örülnék, ha pont a hibaszázalékba tartoznék.

(#131) atti_2010 válasza antikomcsi (#125) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igen csak a helyzet az hogy jó pár szériát letagadtak, így sok embernek esélye sem volt a cserére mert nem volt benne a listában, ez nem ferdítés.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#132) DaveJr válasza Peak (#128) üzenetére


DaveJr
őstag

Nem az Intel gyártja saját magának a chipjeit? Vagy csak procit gyárt a gyáraiban...nem hinném..

A BGA-zás pedig nem egy bonyolúlt művelet főleg ha van hozzá gép. kb 3 perc alatt lecserél egy északi hidat. Szóval az is elképzelhető hogy költség csökkentés céljából csak BGA-zni fognak nem az egészet újra gyártani.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#133) atti_2010 válasza Dark Archon (#121) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Egy akkora nagy böhöm csipet hogy akarsz foglalatba tenni?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#134) audi100td válasza antikomcsi (#130) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor valamit felreertettem, azt hittem a hibas noti gpu-kra gondolsz, amugy ott sem volt valami oke, mert joval atlagon felul volt a hibaarany (meg ha sunyi modon nem is ismertek el) es tudtommal kesobb kiadtak egy javitott valtoztot, olyan is remlik mint ha jogi nyomas hatasara nehany honapig csereltek is volna az erintett gepek alaplapjait, de aztan felhagytak vele, mert ra jottek ez igy nem jo uzlet. Minden esetre nagyon szemet dolognak tartom, tobbek kozt ezert nem is vettem Quadro-s T61-et, elvagyok a GMA-val is, csak ne halljon meg nekem, ha ez bekovetkezne es lejar a gari, kukazhatnam az egesz gepet, egyszeruen nem erne meg javitatni.

(#135) brainman válasza DaveJr (#132) üzenetére


brainman
tag

Leáztatnak egy 942 "lábú" csipet? én 20 lábat nem tudok rendesen leszedni egy felület szerelt csip esetében ( 220 voltos weller rulez ;) ), hátha még az a cucc alatt van forrasztás. Nem semmi, de ha erre van technológia, akkor.... Rakták a továbbiakban cserélhető foglalatba a csippeket, sose lehet tudni alapon.

(#136) #21795072


#21795072
törölt tag

Szerintetek alaplap újragyártásról, vagy csak a chip cseréjéről (leszed, alaplap tisztít, új chip fel) van szó. Gondolom, a csere olcsóbb. Ha csere, akkor ez automatizálható, vagy kell hozzá szok kici kínai szorgosz keze? És lesz nekünk jó sok javított alaplapunk?

[ Szerkesztve ]

(#137) shteer


shteer
titán

én még pár évig el leszek a 2 db 6gbps sata csatival - ha vki az indulattól vezérelve elajándékozná a hibás lapját :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#138) Peak válasza #21795072 (#136) üzenetére


Peak
addikt

Úgy vélem mind költségekben, mind technikai részleteiben gazdaságosabb újragyártatni rövidebb idő alatt, mint azt a technikai problémát megoldani, amit a visszavételezett PC és notebook alaplapok csomagolása, logisztikája jelent, nem beszélve a kiszerelésről, stb.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#139) atti_2010 válasza #21795072 (#136) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ezt már nagyon sokba kerülne automatizálni így lehet marad a szok kici Kinai ha egyáltalán lehetséges.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#140) (ÉN)közPONT válasza antikomcsi (#130) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

És ez a százalék nem egy elenyésző szám lenne.

Azt is tedd hozzá,hogy gari ide gari oda se az Intel , se a nagyker se a kisker nem fizeti meg az időkiesést amit a melóból való lógással tölt el az ember + az esetleges utiköltségekről ne is beszéljünk ...asszem nézne Intel papa ha kapna 143524 benzin számlát ,47289 izmosabb taxi számlát , 1149 anyázó levelet ami taglalja ,hogy ezért (is) rúgott ki a főnököm ebből 623 mellékel egy ügyvédi levelet ami kártérítési per lehetőségét vetné fel....jó egy multi ellen esélytelen ,de nem győzné miss Marple személyi aszisztens lefelé lapátolni a sok "" elismerő"" irományt :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#141) DaveJr válasza brainman (#135) üzenetére


DaveJr
őstag

Van hozzá egy elég komoly gép. Egy kis szippantós koronggal megfogja a chippet felmelegíti a lapot és le is szedi:
Íme egy video: [link]

Egy gyárban nem hőlégfújóval dolgoznak vagy egy wellerrel....

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#142) Peak válasza (ÉN)közPONT (#140) üzenetére


Peak
addikt

Szép baleset lenne! :)
A garanciális problémákból adódó következményekért ilyen módon, ahogy írod nem követelhető semmilyen kártérités és költségtérítés, csak nagyon kirívó esetekben, és országonként változó törvényi háttér alapán. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#143) DaveJr válasza Peak (#138) üzenetére


DaveJr
őstag

Mitől kisebb logisztika? Beszedni garanciában, elszállítani, leszedni a felhasználható alkatrészt, elszállítatni az újrahasznosító üzembe, legyártani az áramkört, beültetni mindent újra...(lehet hogy lépéseket kihagyok de kb ezek biztos vannak) ez kicsit költségesebb mint beszállítani a szervízbe betenni a gép alá csere és mehet vissza.

A leszedés nincs automatizálva szóval oda sok szorgosz kici ügyesz kéz kell.

Amint a videon láthatod a leszedeés automatizált, csak a lapot kell alá tenni.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#144) ATtIs_80


ATtIs_80
tag

Ha ugyanaz a H67 / P67-es chip vezérli a Sata3-at és Sata2-t is akkor hogy lehet, hogy csak a Sata2-t érinti a degradáció? :F

(#145) antikomcsi válasza audi100td (#134) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Arra gondolok, de nem a gpu volt hibás, hanem a forrasz anyag összetétele nem volt megfelelő, amivel a nyákhoz rögzítették a lapkát. Ezért leolvadtak szerencsétlen esetben, és ez nem kedvezett a képi megjelenítésnek ;] . Olyan próbálkozások voltak, hogy driverből megemelték a venti fordulatot, ahol lehtett. Amúgy gari időn belül mindet cserélték ami tönkre ment, az nem szép ebben, hogyha gari idő után megy tönkre akkor szivacs, hiába a hibás szériából való a gép.

(#146) Gyuri27 válasza antikomcsi (#125) üzenetére


Gyuri27
félisten

Aha tényleg. Évek multán. Akinek meg garidő után és a beismerés (per) előtt halt be csak az kukázta a cuccot. Ráadásul pontosan nem derült ki mikbe is szereltékbe mert nem hoztak mindent nyilvánosággra. Nincs itt ferdités kérem. Ha meg valamit hibátlannak veszek meg teljes áron, had ne kelljen se a jótállással, se a szavatosággal sz.pnom.
Ne csak addig legyen jó a vásárló amig a pénzt lerakja aztán menjen az annyába.

Amd - Radeon - Ryzen

(#147) #21795072 válasza DaveJr (#143) üzenetére


#21795072
törölt tag

Attól tartok, javítani olcsóbb.

(#148) Angel1981 válasza N€T0X|N (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

Talán arra gondolnak, hogy ha nem 24 / 7-ben megy a gép éveken át (pl. torrentőrültek).
Egyébként ha tényleg "csak" ennyi az esély, akkor mire ez a nagy hajcihő?
2-5%-os meghibásodás egyébként is valószínűsíthető még egy minőségi alaplap esetén is 3 év alatt.
Szerintem inkább nyugtatgatásról van itt szó, elkerülvén a "pánikot".

[ Szerkesztve ]

(#149) audi100td válasza antikomcsi (#145) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja ertem, akkor rosszul tudtam, mondjuk igy is eleg durva, ezt gariban igy is ugyis cserelniuk kellett volna, legalabbis esetemben a lenovo szerviznek, viszont az eleg szomoru, hogy nem hivtak vissza a gepeket, ha lejar a gari es elojon a hiba, cseszhetem az egeszet, de hat nincs min meglepodni. :(

Remelem az intel korrekt modon fogja intezni a dolgot, midnenesetre az mar jo jel, hogy a boltokbol visszahivtak az erintett alaplapokat, kulfoldon sem rendelheto mar a webshopokban (pl. ausztria).

[ Szerkesztve ]

(#150) (ÉN)közPONT válasza Peak (#142) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Ez így igaz !!!

Intel részére optimista volt kissé :DDD
Nem vettem bele túl sok mérges Japán feljhasználót :) akik otthon részben társadalmi melóban fejleszik valamelyik új világot megváltó kütyüt amit pár évre rá elkezdenek karóra méretűre zsugorítani :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.