Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DBob válasza jjeahh (#49) üzenetére


DBob
őstag

"Csak hát ahelyett, hogy összelegóznának egy rendes milc-et, inkább szénné butított unalmas vázakat dobnak ki, amik a kutyát sem érdekelnek."

A tudásuk nincs meg egy rendes MILC-hez már. Évtized kevés ahhoz, beérjék a meglévő többi gyártót.
Az unalmas vázakhoz meg jó adalék a mai hír: kijött a "várva-várt" 800D, 77D, M6...és...*dobpergés* új bluetooth remote controll (igen! ez hiányzott a boldogsághoz!), és "új" kitobjektív. :U

Bármennyire is vagyok Canon-os, ennek a cégnek így nincs jövője.

(#52) tothl válasza Parci (#40) üzenetére


tothl
addikt

Nekem van egy J5 szerintem az elég jó gép lett már.
Most télen majdnem eladtam és vettem egy DSLR -t, mert az obikkal nem volt szerencsém, elromlottak vagy gyári hibásak voltak. Végül vettem használtan obit a legutóbbi rossz helyett mert amúgy nagyon használható kis gép és adtam neki még egy esélyt.
Az 1 -es széria problémáját én a kevés és drága obikban látom. Na meg állítólag elkaszálták.. :D

(#53) arn válasza Oldmobil (#50) üzenetére


arn
félisten

hol fele akkora? egyeduli kulonbseg rendszerszinten a tukorakna hianya... ha ugyanaz a bajonett, a vaz lesz csak vmivel kisebb. ha pl kompenzalni akarod az akku teljesitmenyet nagyobbal, meg errol se beszelhetunk.

az mft meg a tukros apsc ket kulon rendszer. a kisebb szenzor sose fogja az tudni, mint a nagyobb azonos technologiai szintnel - mindig kevesebb lesz benne a tartalek, hamarabb "muanyagosodnak" a kepek, ha az ember ki szeretne hasznalni a szelsosegeket. de igazabol ez a felhasznalora tartozik, hogy hol huzza meg a minoseg/meret kompromisszumot.

ez a 2x ugras nekem az ff es a mft kozott mar jol domboritja a ket szenzormeretu rendszer elonyet, hatranyat. az apsc vhol beleveszik a ketto koze, az obik hianyarol nem is beszelve. valszeg a fuji sem veletlenul lepte meg ezt a lepcsot az apsc-"kozepformatumu" szenzorokkal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54) Parci válasza DBob (#51) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez nagyon nem így van. minden tudásuk megvan, pár év alatt ledolgozhatnák a hátrányukat. és a pont a canon le is fogja, a dual pixel af nem hülyeség, ott is csak direkt hülyén pozicionált vázak ölik a saját rendszerük. és a canon még jóideig maradni fog, neki van leginkább jövője.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55) DBob válasza Parci (#54) üzenetére


DBob
őstag

"hát ez nagyon nem így van. minden tudásuk megvan, pár év alatt ledolgozhatnák a hátrányukat"

A Canon szállt fel legutóbb a MILC vonatra, 2012.07-ben. Ennek lassan 5 éve.
Azóta hellyel-közzel ugyanazt a vázat hozzák, apróbb funkcionális foltozásokkal (kivéve M5, de annak meg az ára vicc).

5 év alatt annyira telt tőlük objektív oldalról, kiadjanak egy nagylátót, egy macrót, egy telét, és egyetlen fényerősebb 35mm ekvivalens pancake obit. Viszont alap objektívből muszáj volt hármat kihozniuk. Ennek oka feltételezhetően az, nem nagyon fogy a többi objektív, az emberek többsége "kompakt" fényképezőgépként használja. Azt már csak mellesleg írom le, az egyetlen, kifejezetten EOS M szériához gyártott vaku már discontinued...

Maga a Canon sem gondolja komolyan a MILC vonalat, különben nem utolsóként jöttek volna ki a nagy, aktív gyártók közül ilyen megoldással, és aktív fejlesztések lennének, nem ráspollyal reszelnének a "kompakt" kamerájukon.

Annyira jelentős a kereslet a Canon lassan fél évtizedes rendszere iránt, hogy még a 12 éves Canon 350D vázat is többen használják 2017-ben, mint a legelterjedtebb EOS M vázat. :U

(#56) Parci válasza DBob (#55) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennyi. ha majd úgy döntenek, hogy komolyabb veszik, akkor pörögni fog a fejlesztés. nyilván senki sem gondolja komolyan, hogy rosszak a mérnökeik. a nikonnak se rosszak. ami rossz, az minden más.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57) copass válasza DBob (#55) üzenetére


copass
veterán

flickr stat lófaxt se jelent...canon se hülye, nem fogja nagyon megnyomni a milc vonalat.eos m-hez meg van adapter amivel bármilyen ef,efs obit rápakolhatsz. yn drótnélkül flash vezérlés is műkszik.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#58) arn válasza copass (#57) üzenetére


arn
félisten

van jobb statisztika az aktualisan hasznalatban levo gepekrol?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#59) 7s26c


7s26c
senior tag

Mindenhonnan ilyen hírek szivárognak. Egy kis Toshiba gáz, egy kis Samsung vezér sittre megy, némi Nikon probléma. Közben még a Volkswagenek is szennyeznek.....

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#60) Oldmobil válasza arn (#53) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Ugyanannak a bajonettnek nincs értelme tükör nélküli vázon. Felesleges lenne csak az ott lévő tér miatt nagyobb vázat készíteni, több anyag, drágább előállítás, nem is beszélve arról, hogy ha közelebb lehet vinni az obit a szenzorhoz, akkor egyszerűbb lencserendszerek tervezhetők a nagylátó tartományban (retrofókusz elv). Ez pedig megint csak anyag, méret és így költségspórolás. Nem véletlen, hogy az egyetlen halva született Pentax K01-en kívül senkin sem csinált még ilyet.

(#61) madgie válasza Oldmobil (#60) üzenetére


madgie
titán

"akkor egyszerűbb lencserendszerek tervezhetők a nagylátó tartományban (retrofókusz elv)."

Csak ezzel ellentétben minél közelebb tolod az érzékelőhöz az objektívet, annál meredekebben "kapja a fényt" a széleken, és a párhuzamostól ilyen szinten eltérő fénysugarak a tökig kitolt gapless mikrolencsék miatt olyan szép képhibákat hoznak, hogy öröm lesz nézni.

(#62) arn válasza Oldmobil (#60) üzenetére


arn
félisten

hogy a fenebe ne lenne ertelme? a rendszer eladhatosaga azon mulik, hogy mennyi es milyen obi van hozza. ebben a canon/nikon ff rendszerek meg ugyancsak jol allnak. az emberek egy reszet kevesbe erdekli a meret.

ez foleg elonyos, ha az illeto mar rendelkezik egy obiparkkal.

a tobbit meg madgie leirta.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63) Oldmobil válasza arn (#62) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

No, az egyik fecske már hozta az új bajonettet, és a másikon sem csodálkoznék, ha így tenne a közeljövőben...

(#64) MrChris


MrChris
nagyúr

40 év felett kirúgás! Bakker ez a legdúúrvább! 40 éves vagy vén fax? Kivénhedt öreg melós nem kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.