Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Melorin


Melorin
addikt

Így ünnepli a 100. évét... :(

(#2) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ezért, az összes korábbi lúzerkedéssel összegyúrva megérdemled a halált, nikon :(((

[ Módosította: eszterencs ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) Yodafon


Yodafon
senior tag

És ezzel a Nikon vs Canon háború el is dőlt :V

I'm gangsta!

(#4) deja vu válasza Yodafon (#3) üzenetére


deja vu
addikt

A Canon az nyereséges? Pedig azok még bénábbak. :DDD 10 évig ugyan azokat a szar szenzorokat használták mindenki lehagyta őket, sosem értettem miért piacvezetők.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#5) ati3x


ati3x
senior tag

Pedig pont a DL-re kíváncsi lettem volna....

(#6) Dare2Live válasza Parci (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pont az kell ennek a piacnak, hogy kiessen az egyik fő versenyző.

Végre kitalálják a DL sort, erre földrengés és összedöl a gyár. QC meg botrányos jó aláírásod. linked meg 404

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7) Márton válasza Parci (#2) üzenetére


Márton
nagyúr

404? :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8) Tian66


Tian66
senior tag

Hát nagyon nem örülök! Egyrészt Nikon párti vagyok, másrészt nem lesz jó ha egyszereplős lesz a DSLR üzletág :(

[ Szerkesztve ]

(#9) arn válasza Tian66 (#8) üzenetére


arn
félisten

no epp ez az, hogy mar nem csak dslr uzletagnak kellene lennie.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) Parci válasza Dare2Live (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ehh, még nem lett kiélesítve a hír. de a lényeg elhangzott, ennyi lúzerkedés és öntökönlövés után megérdemlik, ami jön.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Lehet nyitni kellett volna a milcek fele vagy valami, mert csak toporognak egy helyben.

(#12) Foglalt név válasza Parci (#10) üzenetére


Foglalt név
addikt

Akkor egy olyan poént értettem meg, ami nem is volt :DDD
Nikon DL -> 404 a kért adat nem létezik. Én így hagynám, elég epic :R

(#13) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szerintem lehet, hogy nyitni kellett volna az olyanok felé, mint én, akik totál amatőrök, de jó gépet szerettek volna mégis, de nem horror áron. A többi gyártóhoz képest túl drágák bizonyos termékeik.

(#14) Formaster


Formaster
addikt

Ennyi reklám mellett nem csodálom a veszteséget. A gépet akar az tudja mit válasszon és bizony 1-2 versenytárs beelőzta nikoékat...

(#15) Parci válasza Foglalt név (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jogos :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) deja vu válasza antikomcsi (#13) üzenetére


deja vu
addikt

Én nem mondanám, hogy kiemelkedően drágák, sőt a többi gyártó is drága. Inkább azt mondanám, hogy már a legtöbb márka drágán adja a termékeit. Az új MILC-ek is drágák, jönnek itt horror áron a Sony 6500 meg hasonló gépek.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#17) copass válasza deja vu (#4) üzenetére


copass
veterán

a szenzor nem minden...a canon picit jobban figyel a júzerekre.
a nikon meg belexarik.
pölö d600 cirkusz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Várható volt amit az elmúlt 5 évben mind a Canon mind a Nikkon müvelt a fényképezők piacán az botrányos.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#19) deja vu válasza copass (#17) üzenetére


deja vu
addikt

Én nem csak a Nikon-ra értettem, hogy lehagyta a Canon-t, hanem mindenkire. Mindegy ez nem VS topic ne offoljunk, de attól függetlenül szerintem a legbénább gépeket a Canon készíti, soha sem vennék.
Mondjuk azt tudom rólad, hogy te csak Canon akkor is ha van jobb meg minden csak a Canon életed végéig. Mint Atti2010-nél az AMD, vagy mrlujoaknál a Sony. :DDD

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#20) Dare2Live válasza copass (#17) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

canonnak még ha kevesebb is de uígy megvannak a csodái, hogy a magyar specialitásról a camera kftről ne szóljak.

Nikonnal a tesztelés ami botrányos, D600 esete jó plda rá. Más kéréd, hogy Nikon így ingyen cserélte D600am zárát, ami végülis jól jött, most van benne 4.000 és nem 80.000 :)

Sztem ami Nikonnal nagy hiba, hogy nincs miért cserélni. Egy D600 tulaj nem fog cserélni se D600 V1 (D610) se D600 V2re (D750).
Valós fejlesztések kellenek amiért hajlandó az ember fizetni. És ha "D760" csak egy D600 V3 lesz megint csak megrántjuk a vállunkat és boldogan kattingatunk tovább D600al. Engem pl egy GH4 videos képességekkel már lehet rá lehetne beszélni. Ha nem marad D600 amíg élek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) copass válasza deja vu (#19) üzenetére


copass
veterán

canon rendszerem van, erre futotta!:D sok m42 obit használtam, így egyértelmű volt mi lesz. plusz a magic lantern, arról nem vagyok hajlandó lemondani!:D
nikon sony szenzorral. a sony meg bucira ver mindenkit...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22) fanti


fanti
addikt

Tényleg tojt a Nikon a felhasználókra, habár szerintem a Canon előtt jár a DSLR terén, de nagyon kevesen vesznek DSLR-t, nekem is sok félprofi szinten fotózó ismerősöm tért át MILC-re, és ezzel hagyta ott a Nikont.

Mindegy, nekem van két D3300-as vázam tőlük, és szerintem nagyon jó belépő vázak, és nem is drágák újonnan, de pl. Nikon obim nincs egy darab sem, mert azok meg brutálisan túlárazottak. Tamron, Sigma, és régi manuálokat használok, azokat még éppen ki tudtam fizetni.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#23) flash- válasza deja vu (#4) üzenetére


flash-
veterán

A fotózás végtére érzékszerveinkre alapuló tevékenység. A végterméket általánosságban nem a mérések szerint rangsoroljuk vagy osztályozzuk hanem az érzékszerveinkre hagyatkozunk...

Dxo és camerastuffreview tesztek ide-vagy oda, milyen érdekes hogy egy kategóriájú nikon vs canon teszt minaképnél általában nincs szemmel látható különbség ha a gépek által lőtt raw képet teszik egymás mellé..
ez a lényeg, minden más csak matematikai,elméleti különbség ami egyes helyzetekben kijöhet, de nem a legrelevánsabb tényező..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#24) madgie válasza Melorin (#1) üzenetére


madgie
titán

Majd a 101-et Sony felirarú tortával ünneplik...

(#25) nubreed válasza madgie (#24) üzenetére


nubreed
veterán

A Sony megvenné a Nikont?

Hmm érdekes, de lehet, hogy ez lenne a jó út. Legalább japán kézben maradna.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#26) nubreed válasza Dare2Live (#20) üzenetére


nubreed
veterán

"Sztem ami Nikonnal nagy hiba, hogy nincs miért cserélni. Egy D600 tulaj nem fog cserélni se D600 V1 (D610) se D600 V2re (D750)."

Mindenhol ez megy. A GPU -mat sem akarom még cserélni, mert amire eddig nekem kellett, tökéletesen vitte a játékokat. És ugyanígy vagyok a Core i7 3770K -val is. Még a 7. generációs Intel cuccokra sem éri meg cserélni, hiába ddr4, nem ér meg ez egy kb 200-250k-s beruházást, plusz átlag ~15% teljesítmény növekedésért. Szóval nem csak a Nikonnál de kb mindenhol ez megy. Nincs igazi fejlődés.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27) madgie válasza nubreed (#25) üzenetére


madgie
titán

Á, ez csak pletyi. Jó régi, ami azt illeti.

(#28) copass válasza nubreed (#26) üzenetére


copass
veterán

15% azért nem elhanyagolható teljesítménynövekedés!:D de az 5% se.
canonosként még én is tudom hogy a D750 jobban teljesít magas iso-n!:D
aki munkára használja annak számít a kicsi is és meg is fogja venni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29) saen válasza fanti (#22) üzenetére


saen
veterán

Nikon rengeteg hülyeséget csinált az utóbbi évek alatt és mivel a piac egy szűkülő piac, egyre kevésbé tolerálja ezt. Várható volt valami hasonló, szerintem nincs meglepetés. Emellett nem ez lesz az utolsó ilyen hír.

Pár éve én is kiszálltam a Nikonból (D300-as szettet adtam el) és Fuji X van helyette. Egy percig se bántam meg a cserét, még akkor se ha a legolcsóbb Fuji vázam van...

(#30) fanti válasza saen (#29) üzenetére


fanti
addikt

Hát, jól ráéreztél, elismerésem!
A Nikont leváltó fotós barátok pont Fuji milcekre váltottak mind!

De én hűségesen kitartok a Nikon mellett! Vázban!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#31) Lacok


Lacok
őstag

Sajnálnám, ha lehúznák a rolót.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#32) nubreed válasza Lacok (#31) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem azért nem fogják. Legfeljebb megveszi őket valaki.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#33) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Kicsit olyan érzésem van a most fotóiparral kapcsolatban, mint a mobiliparral anno. Kik voltak a nagy klasszikus mobilgyártók? Nokia, Ericsson, Siemens, Motorola. Hol vannak most? Sehol. Nem tudtak haladni a korral, ennyi.

(#34) saen válasza Oldmobil (#33) üzenetére


saen
veterán

Nikonnál olyan problémák vannak, hogy az egy kicsi cég és a legnagyobb része a fotós részleg, szóval ha annak szarul megy akkor a cégnek is szarul fog menni. Sokkal sérülékenyebb, mint Canon, akik ezer más dologgal is foglalkoznak. Ráadásul lehet szidni a Canont, de még mindig piacvezetők és nagyon erős a pozíciójuk, ők még lesznek jódarabig. Nikon egyre inkább kezd kérdőjel lenni.

(#35) DBob


DBob
őstag

Igazán sajnálatos, és ez a piac szinte összes szereplőjét érinti.

A világ változik. 15 évvel ezelőtt még rengeteg digitális fényképezőgép talált gazdára, úgy mint kompakt fényképezőgép vagy dSLR. De szép lassan beszivárogtak az egyre használhatóbb kamerás mobiltelefonok, aminek hatására elkezdtek apadni a kompakt fényképezőgépek eladásai. Ennek hatására muszáj voltak a gyártók visszaszorítani a mennyiségi eladásokat termelő kompakt piacot, aminek következményeként jelentősen csökkentek a bevételek is. Ennek hatására árakat emeltek a dSLR piacon, ami egy darabig kompenzálta ezt. Más gyártók felismerték ekkortájt a piaci rést, és megjelentek az egyre jobb és sokrétűbb MILC gépekkel, amik kicsik voltak, jók voltak, és idővel hozták a dSLR vázak minőségét, így elvonták a Canon / Nikon páros további vásárlórétegét. "Természetesen", fenntartandó valamelyest a bevételeket, a dSLR gyártók erre árakat növeltek, ami további vásárlóréteget terelt más rendszerek felé.

Mára elértünk oda, a 10-15 évvel ezelőtti árakhoz képest majdnem kétszer annyiba kerül egy dSLR rendszer felépítése nulláról, miközben töredék annyi valódi előnnyel rendelkezik. Még 10-15 év, és eltűnik ez a két gyártó a piacról; megvásárolják a kínaiak mint a Hasselblad-ot a márka és a logó miatt.

(#36) Matska válasza DBob (#35) üzenetére


Matska
senior tag

Nem lenne még késő belépni a Milc piacra (mind Nikon, Canon, Pentaxra vonatkozóan), ha sikerülne egy tisztességes rendszert felépíteni, hozzá való obikkal miegymással, versenyképes áron, megfelelő beltartalommal. Na most ezeknek az együttállása nem valószínű, hogy meglesz.

Jópár ismerősömnek sajnos az a komoly gép, ami úgy néz ki, mint egy tükörreflexes (még ha fingjuk sincs, mire való a tükör egy fényképezőben, mikor abban borotvákozni szokás.)
Ennek a rétegnek meg a lapát tenyerűeknek, hasznos a tükrös méret és forma, így ezt a réteget is meg lehet tartani.

A kínai felvásárlás nem lenne feltétlenül baj, miután kb végtelen erőforrásokkal rendelkeznek, és egyre minőségibb cuccokat gyártanak.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#37) Snoop-y válasza nubreed (#25) üzenetére


Snoop-y
veterán

Vegre lenne kedvezmenyem Nikon gepekhez is :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#38) madgie válasza Matska (#36) üzenetére


madgie
titán

Azért elég megnézni most a Hassy-t, a DJI lassan elnyeli, meg is látszik ez az X1D-n.

(#39) Matska válasza madgie (#38) üzenetére


Matska
senior tag

A Nikon azért felépített egy elég komoly brandet, aminek jelentős részesedése (és rajongó tábora) is van a piacon, így nem szerencsés az összehasonlítás.
Nem gondolnám, hogy bazári gagyivá züllesztené egy új tulajdonos. Megjegyzem a fel sem merült ugye tulajdonos váltás, csak elméleti síkon mozgunk :)
Egy rendes Milc vonal hiányzik, ahhoz meg fejleszteni kellene, amihez viszont nincs töltény. Elég sz@r a helyzet.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#40) Parci válasza Matska (#39) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy ne lenne töltény? az 1-es széria is tök jó volt, csak normális gépet kellett volna körérakni, normálisan árazni és normálisan kommunikálni. nem a mérnökökkel van gond, hanem mindenki mással, de azokkal nagyon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41) Matska válasza Parci (#40) üzenetére


Matska
senior tag

Az alternatívája bármelyik apsc tükrösnek?

Ezer főt nem nagyon szoktak elbocsátani ha minden szép és jó.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#42) Parci válasza Matska (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egy remek termék volt technikai szinten, amit elkúrtak. hosszútávon kellett volna nagyobb szenzoros milc is mellé, de egyébként a tipikus szaracanon fanboy-oknak tízszeresen is elég lett volna. de buta vázakat építettek köré, majd beárazták a sztratoszférába, aztán sírtak, hogy nem viszik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) Matska válasza Parci (#42) üzenetére


Matska
senior tag

Ezt szépen összefoglaltad :)

Ilyesmiről írtam a 36-os első bekezdésében :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#44) DBob válasza Matska (#36) üzenetére


DBob
őstag

"A kínai felvásárlás nem lenne feltétlenül baj, miután kb végtelen erőforrásokkal rendelkeznek, és egyre minőségibb cuccokat gyártanak"

tl;dr: A kínai felvásárlás lenne a szög a koporsóban.

Ha megnézzük milyen híres-neves márkák tűntek el az elmúlt 100 év alatt vagy alszanak tetszhalott állapotban, úgy mint Kodak, Cosina, Hasselblad, Mamiya, Polaroid, Ricoh, Rollei, Vivitar, Sunpack, FED, Pentacon/Praktica, Yashica (és még sok), világossá válik, semmi sem tart örökké.

Az, hogy ma még van Nikon / Canon, nagyban köszönhető annak, anno ez a két cég folyton megreformálta egymást kergetve a 35mm-es filmet használó gépek piacát, szép lassan kiirtva maguk mellől a konkurencia nagyját a 90'-es évek közepére.
Nézzük például a Canon-t. Középszerű rangefinder Leica klónként indultak, ennek ellenére pár évtizeddel később, kevesebb mint 10 évvel a mikroprocesszorok feltalálása után már alkalmazták azokat 1976-tól az AE-1 vázukban, ami a beépített csúcstechnológia ellenére a legtöbb konkurensnél olcsóbb is volt. Az A-1 1978-ban volt az első, ami zár-, és blendeprioritásos módot is támogatott programautomatika és manuális mód mellett, automata vakuval, motoros markolattal (5 fps). És ez "csak" a középkategória volt.
A Canon F-1 vázak már 1972-re 9 fps sebességgel működő igáslovai voltak a sportfotózásnak (és minden más, professzionális felhasználásnak), és egészen 2016-ig kellett várni, hogy a Canon 1D X mkII le tudja gyúrni sebességben az 1984-es kiadású Canon F-1 HS gépet (14 fps-t tud mind a kettő). Már ekkor létezett timelapse kiegészítőjük, automata IR kapuval rendelkező kioldó, vagy éppenséggel távirányító távkioldó. 1986-ban kiadott T90 addig sosem látott feature listát prezentált, elnyűhetetlen kivitelben (nem ok nélkül Tank a beceneve), elérhető áron. És ezek még az automata fókuszálást mellőző FD modellek voltak. Az EOS széria bejelentésével meglépték azt, amit korábban csak koncepcióként és kezdetleges kompakt gépekben lehetett látni: automata fókuszt. De milyen automata fókuszt! A '90-es években már a szemeddel vezérelted melyik fókuszpont legyen az aktív. Nem a hátlapon matattál; ahova néztél a keresőben, oda fókuszált a váz!

Viszont a digitális érában már sokat nem tettek hozzá a fejlődéshez. Sok, jó áron elérhető, és korában igen jó minőségű digitális kompakt gépet hoztak ki a 2000-res évek elején, ahogyan talán ők voltak az elsők is, akik a 300D-vel elhozták az $1000 alatti digitális tükörreflexes gépet a népnek. Ennek már 15 éve. Azóta gyakorlatilag a nevükből élnek. A Nikon története is felettébb hasonló a Canon történetéhez, ám azt ennyire részletesen nem ismerem (Canonos vagyok / voltam).

"Jópár ismerősömnek sajnos az a komoly gép, ami úgy néz ki, mint egy tükörreflexes (még ha fingjuk sincs, mire való a tükör egy fényképezőben, mikor abban borotvákozni szokás.)
Ennek a rétegnek meg a lapát tenyerűeknek, hasznos a tükrös méret és forma, így ezt a réteget is meg lehet tartani."

Pontosan ez a baj. A tükörreflexes gép előnye az volt a filmes világban (ahonnan származik), hellyel-közzel ugyanazt láttad ami rákerült a filmre, a vázra szerelt optikától függetlenül (TTL)! Ma a tükörreflex egyetlen, apró előnye, hogy optikai a képút amit látsz a kioldás előtt, az-az a létező legkisebb a késleltetés a rögzíteni kívánt és a rögzített kép közt. Ez mára már marginális különbséggé változott, cserébe a mechanikai zár macerás, drága, kopik. De a Canon-Nikon duó mai napig azt a lovat üli meg a világban, amivel meghódították a világot 30-40 évvel ezelőtt. De ez a ló már haldoklik, mert a fizetőképes professzionális kereslet is egyre kisebb ezekre a gépekre; sok komoly profi fotós (profi = pénzért fotózik) már rég MILC gépekkel lövöldöz. A flagship gépek piaca, ami még egyelőre nincs nagyon kikezdve más gyártók, más jellegű gépeik által. De a több mint 2 millió forintba kerülő dSLR-ből nehéz kizárólag a piacon maradni.

Ami miatt a kínai felvásárlás pedig végét jelenti majd a két brandnek: ha akarnának a kínaiak top fényképezőgépeket gyártani, már gyártanának. Nem arra várnak türelmesen, megvehessék ezeket a cégeket, és "na majd akkor". Helyette arra fogják a Canon és Nikon neveket használni, a Yongnuo és hasonló minőségű termékeket eladják a megvásárolt brandek neve alatt.

(#45) qantum


qantum
senior tag

A Japánok egyre több helyen veszitik el korábbi pozícióikat.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#46) madgie válasza DBob (#44) üzenetére


madgie
titán

"talán ők voltak az elsők is, akik a 300D-vel elhozták az $1000 alatti digitális tükörreflexes gépet a népnek"

És az első elérhető árú fullframe-et is ők adták a népnek (5D). Persze ennek is lassan 12 éve, de azóta a Nikon se nagyon adott forradalmi újdonságokat, jól jártak a Canontól most épp jobb Sony szenzorokkal, a know-how-t meg körérakták, ahhoz értenek.

Sarkított véleményem van a témában: az összes DSLR gőzmozdony, már évek óta a múzeumokban lenne a helyük.

(#47) SchumiBácsi válasza Matska (#36) üzenetére

Nem követem mostanság az eseményeket, de ha a Canon belépne a MILC-be úgy hogy a mostani EF optikák rá mennek, ahhoz nem kell nagy ész hogy a meglévő egyébként kifogástalan 550D mellé úgy vennék egy FF szenzoros MILC-et mint a huzat. Véleményem szerint nincs olyan okostelefon és kompakt fényképezőgép se ami lenyom egy 550D+EF-S 15-85 IS USM + "Még nem létező FF szenzoros MILC"+EF 70-200 F4L IS USM eszközparkot.

A hordozhatóság meg nem igazán érdekel, mert ha már úgy is viszem az állványt az egyik vállamon a másik kezemben a kofferben elfér két kompletten összeszerelt váz+obi, puskamikrofon, tucatnyi akku, stb. egyébként is gyúrok szal nem számít a súlya :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#48) arn


arn
félisten

A milc nem a meretrol szol, egy csomo olyan komponalast segito feature elerheto, amirol a tukornel csak almodni lehetne. Nem kell a tukrot megolni, vmire jelentheti az is a megoldast. Viszont amig erre tamaszkodnak, akarva, akaratlanul sem tamogatjak azt, hogy az evf hatranyait csokkentsek. Siman lehetseges lenne, hogy minden szempontbol felzarkozzon az evf, de legalabbis olyan kicsi legyen a tukor elonye, hogy az mar csak az emberek toredeket erdekli.

Siman meglephettek volna pl, hogy meglevo obiparkra epitve az slr vaznak kiadjak a milc parjat, aztan lepesrol lepesre kigyomlaljak a hibakat. A felhasznalok meg eldontik, hogy mit valasztanak. Jo esellyel mar most is sokan valasztanak, ha a marketingen mulik, meg szol mar annyi erv a milc mellett...

Eleg vicc, hogy szinte ugyanazt aruljak hosszu evek ota, szinte csak a szenzor ad hozza nemi pluszt, de az a nikonnal nem is sajat, a canon meg nem igazan kapkodta el a fejlesztest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#49) jjeahh válasza Matska (#36) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Nem lenne még késő belépni a Milc piacra (mind Nikon, Canon, Pentaxra vonatkozóan), ha sikerülne egy tisztességes rendszert felépíteni, hozzá való obikkal miegymással, versenyképes áron, megfelelő beltartalommal. Na most ezeknek az együttállása nem valószínű, hogy meglesz."

Szerintem a canonnak mindene megvan hozzá. Van ef-m bajonettje, dualpixel autofokusza és amíg fejlesztenének rá natív üvegeket simán lehetne a canon dslr obikat adapterezve használni... Csak hát ahelyett, hogy összelegóznának egy rendes milc-et, inkább szénné butított unalmas vázakat dobnak ki, amik a kutyát sem érdekelnek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50) Oldmobil válasza arn (#48) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

A milc a méretről _is_ szól.
Persze, csomó milc-specifikus funkció építhető bele, de ha megkapom ugyanazt a tudást és képminőséget feleakkora méretben és tömegben, akkor egyértelmű, hogy melyiket veszem.
Ez is egy lehetséges haladási irány, hogy én most nem nagyobb felbontásra és alacsonyabb zajra gyúrok, hanem kisebb méretre és tömegre. A négyéves felső-közép APS-C DSLR-em helyett veszek egy mai alsó-közép MFT gépet, ami képminőségben kb. ugyanott van, de sokkal többet viszem majd magammal, mert nem lesz olyan nagy és nehéz a szet. A mai legjobb EVF-ek meg szerintem már hozzák a szintet amit írsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.